U23 ekipno

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Odgovorite
B-liga
Zna gdje su sva slova

Re: U23 ekipno

Post Postao/la B-liga » 08 ožu 2016, 15:45

Ma nisam ja to komentiro zato da se upre prstom na bilo koga. Komentiram zato jer se traži da se dovede mladost na kuglane, jer inače slijede kazne... A kakvi su uvjeti za dovođenje mladosti? Šta djeca dobe na kuglani, osim iskrivljene kičme, nakon 2 g. kuglanja..
Za mene je dovođenje mlade krvi na kuglanu kazna.... ali kazna za tu djecu

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 09 ožu 2016, 10:55

nije kazna za djecu kada su na kuglani , većina djece do 16g se niti ne tušira nego odmah poslije treninga idu kuć
istina je da se ne vodi briga o dijelu kuglane gdje se nalaze tuševi i da je to najčešće najveće leglo bakterija ali to je odraz i ogledalo domaćina

B-liga
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la B-liga » 09 ožu 2016, 13:13

Da parafraziram Julio... Zašto je problem stvoriti i zadržati juniore?
Problem - djeca ne znaju za kuglanje jer kuglanje nikad nije i neće biti "trendi"
Više od 50% stanovništva RH ne zna da kuglanje uopće postoji kao sport. Od te polovine svaki 20-ti stanovnik zna razliku između klasičnog kuglanja i bowlinga. To se posebno odnosi na mlađu populaciju, koja za kuglanje zna samo iz američkih filmova. Problem je u promociji i marketingu tog sporta.
Problem - novac
Kao što sam već rekao, izuzev par klubova M-Ž 1.lige, ostali klubovi jedva spajaju kraj s krajem. Ograničeni su im treninzi i termini, što zbog novaca, što zbog raspoloživosti termina po kuglanama, koje se svake godine sve više zatvaraju. Oprema se mijenja svakih 5 godina. Djeca vole i rad i red i disciplinu, ali vole i nagrade. Kad već kuglanje nije "trendi" jer u kuglanju nema Messija i Ronalda, onda bi djecu trebalo privući opremom, osiguranim sendvičima ili sokovima, a to košta. Problem je nedostatak novca.
Problem - higijena
To što ti navodiš da se djeca ne tuširaju je naša sramota, jer to spada u osnovnu i sportsku kulturu. Žalosno je da ih mi tome ne učimo. S druge strane, s kojim pravom da inzistiramo na tom, kad smo svjesni da se tuširanjem izlažu tetanusu.
Tko god vodio Grmoščicu zna da će zbog sve manje konkurencije, samo održavanje kuglane biti dovoljno da rasproda svoje raspoložive termine. Zato tko hebe tuš i wc. Zagreb je metropola, sa nekoliko kuglana, od kojih samo Zagrebova kuglana ima osnovne higijenske uvjete. Kranjčevičeva se isto pomalo raspada.
Problem - adolescenti i reprezentacija
Bez obzira na sve navedeno, na kuglanama ima djece koju roditelji dovoze na treninge. Djeca šute i rade, ali imaju oči i uši, vide i čuju. Onda dolaze prvi izbori za reprezentaciju. Već su se i dotada susreli sa sitnim nepravilnostima, ali tek sada dolazi do razočarenja, jer nisu u reprezentaciji zbog krivog tate, zbog toga jer su članovi krivog kluba, zbog toga jer im je neki padobranac iz susjedne regije oteo mjesto. Tad počinje sa propuštanjem treninga, par pijanih tuluma, jedna zgodna djevojka i nema više juniora.
Kod djevojaka je problem i veći. One uglavnom dolaze u paketu (2-3), pa odustajanje jedne u pravilu znači odustajanje svih 3.

Sve to što sam naveo nije pravilo, ali je u praksi često viđeno. Nogomet je najpopularniji sport. Skoro svaki dečko je prošao neku školu nogometa, ali ni tamo ih nije lako zadržati, a ni talenata nema baš na razbacivanje.
ZAKLJUČAK:
Uloga HKS-a, odnosno svrha svih zadanih regula, zadataka i kazni je, da klubovi po proizvodnoj normi stvaraju mlade kuglače, tako da se predsjednik i njegovi sateliti svake godine mogu kititi nazivima trenera godine i pokupiti lovorike umjesto svih onih bezimenih i beznačajnih trenera po klubovima koji se trude i u ovakvim uvjetima zadržati djecu na kuglani i stvoriti od njih igrače.
Eto zato su djeca kažnjena

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 10 ožu 2016, 10:01

i ti si lijepo napisao problem
postoji ovdje i ( možda jedina ) pozitivna strana a to je stipendija koja se prima za vrhunske rezultate mladih , nije velika ali kao srednjoškolcu i studentu jako dobro dođe i može služiti kao stimulacija za nastavak karijere
kod muških i nije tako veliki problem ali kod cura je u zadnje vrijeme isplivalo "pravilo mlake" tj ako ne igraš u mlaki nemaš ozbiljne šanse u reprezentaciji , nažalost mikac i ovdje radi sebi podlogu za jačanje mlake ali i uništava snove ostalim mladim perspektivnim igračicama

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 02 ožu 2019, 11:28

Stvarno sramota do boli. Da nema prijenosa danas iz Splita sa kuglane Poljud gdje se igra PH ekipno U - 23. Moj predsjedniče badava tebi doktorat. Vrijeme
ti je da odstupiš i pokriješ se ušima.

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 03 ožu 2019, 13:16

Ima danas prijenos,ne znam po čemu je to predsjednik kriv,pa prvenstvo je u nadležnosti suorganizatora Splitsko-Dalmatinske županije :geek:

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 03 ožu 2019, 14:43

Croman 007 evo u 14.41 sat na stranicama HKS-a nema obavijesti da ima prijenos u živo iz Splita i Rijeke. Županijski savezi nisu organizatori ovih natjecanja
nego Hrvatski kuglački savez pa prema tome je i njihova odgovornost ukoliko nema prijenosa.

dzokovic
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la dzokovic » 03 ožu 2019, 17:17

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 03 ožu 2019, 20:18

pravda i nepravda je napisao/la:Croman 007 evo u 14.41 sat na stranicama HKS-a nema obavijesti da ima prijenos u živo iz Splita i Rijeke. Županijski savezi nisu organizatori ovih natjecanja
nego Hrvatski kuglački savez pa prema tome je i njihova odgovornost ukoliko nema prijenosa.
Prema Pravilniku, nisu obvezni prijenosi na ovoj razini natjecanja. Ma što mi mislili o tome.

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 04 ožu 2019, 17:06

Prijenos je bio na youtube gledao sam svoju ekipu ,nemamo se što čuditi pa Njemci dobiju završnicu eurolige pa ne bude prijenosa. Ponekad smo stvarno veći katolici od Pape.

Odgovorite