U23 ekipno

Natjecanja i novosti iz HKS-a
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Re: U23 ekipno

Post Postao/la pravda i nepravda »

Na aplikaciji HKS-a sam pogledao rezultate ekipnog prvenstva U-23 regije Jug i sam sebi ne vjerujem. Igrač KK "Mertojaka" srušio u 120 hitaca 265 čunjeva i ima 47 promašaja uz ukupno čišćenje od 82 čunja. Dakle, nekoliko promašaja je bilo i u pune. Na istom natjecanju igrač KK "Zadar" ima
rezultat od 308 čunjeva i 40 promašaja. Kako ovo nazvati. Mišljenja sam da je bolje da HKS ukine odredbu da svi prvoligaši moraju imati nastup U-23 ekipe nego da se na ovaj način sramote klubovi a i hrvatsko kuglanje.

patak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la patak »

napisao si : Kako ovo nazvati ? kuglanje se to zove..

da, decki su nedavno poceli kuglat pa najbolje da ne idu na nikakvo natjecanje dok god ne pocnu rusit 650 i vise.. jer stvarno nas sramote..
zamisli ti njih, od kud im pravo doci na kuglanu i napravit 30 riba... pa strasno.. osramotit tako ovaj nas sport koji je toliko popularan i u kojem cijeli svijet zna za nas.. kad netko kaze Hrvatsko kuglanje, odmah moras bit u stavu mirno !!
stalno smo u medijima, svi prate nas, evo ocekujem danas u dnevniku izvjestaj da su nas osramotili.. nakon toga i sluzbenu ispriku mertojaka i zadra jer ovako vise ne ide...

za covjeka s tvojim nickom sam ocekivao nesto pametnije komentare, ali ocito to ti je malo teze...

zabrana kuglanje za sve koji ruse manje od 600 !!

povedi nas pravdo i nepravdo ! mi smo uz tebe !!
krepat ma ne molat !

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

pa gdje si patak ? falio si mi ko hks-u uskok

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

Nisu ovdje krivi Mertojak i Zadar. Oni moraju izbjeći kazne i snalaze se kako znaju i mogu. Meni je žao da Mertojak, klub koji se proizveo na generaciji mladih (Marinović, Žubrinić, Zoković, Ćubelić, Primorac...) i koji su klub doveli do prve lige kao praktički juniori nemaju mladih i nadam se da će ih u budućnosti imati. Žalosti činjenica da niti Zadar koji je godinama bio u vrhu hrvatskog i svjetskog kuglanja nije iskoristio trenutak i napravio školu. Koji su razlozi to najbolje znaju ljudi koji vode klub.

Po meni je najveći krivac HKS koji je uveo takvo pravilo i koji takvo pravilo provodi. Ako bi se pravilo malo friziralo na način da igrač/ica U23 mora imati barem 10-15 službenih nastupa godišnje kao neki minimalni okvir onda bi to možda imalo smisla ali to može odraditi samo regija centar koja ima turnire mladih. Što imate u Dalmaciji i u biti što rade županijski savezi dolje? Ništa za razliku od Zagrebačkog. Bolje ih je ugasiti ali ne bi Mikac imao većinu a da pobijedi netko pametniji onda bi ljudi u tim savezima morali nešto i raditi osim dizati ruke.
Djeca u sportu nisu jednostavan problem, postaju sve veći problem u drugim sportovima ali drugi sportovi kopaju i traže način kako privući mlade dok HKS stoji ukopan u zemlji i ne radi ništa po tom pitanju.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Par stvari,
Nije točno da samo ZKS ima turnire mladih. Postoji i međužupanijska liga mladih koja obuhvaća regije sjever i istok, cca 50 natjecatelja... Pisao sam o tome.
Drugo, ja osobno smatram da klubove ne bi trebalo kažnjavati financijski za ne rad s mladima. Uopće. Svatko kroji svoju sudbinu i ima svoj plan dugoročni i kratkoročni.
Treće, tko hoće raditi, taj i radi. Ne treba mu HKS. HKS može pomoći u okviru u kojem može i to je to. Nemojte čekati da vam savez dovede klince na kuglanu.
Četvrto, možda se kroz ovaj projekt (Erasmus +) upravo to i desi, ali opet će ljudi u klubu morati odraditi svoj dio posla.
Samo toliko za sada.

P.s. pohvale Mertojaku i Zadru na ovome, bar su nekoga dovezli na kuglanu. Neki ni to ne mogu... :shock:
Luko Del Ponte

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Lukodp. Ti ovo nazivaš dovođene na kuglanu. Sada su odigrali i pitanje kada će idući put. Patak tebi je Julio sve rekao. Pozitivac. Ti bi
raspustio županijske saveze. Malo sutra. Neki od njih ne bi trebali ni postojati prema Statutu HKS-a. Da nije tako doktor sigurno ne bi bio Bog.

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

lukodp je napisao/la:
09 sij 2020, 14:44
Par stvari,
Nije točno da samo ZKS ima turnire mladih. Postoji i međužupanijska liga mladih koja obuhvaća regije sjever i istok, cca 50 natjecatelja... Pisao sam o tome.
Drugo, ja osobno smatram da klubove ne bi trebalo kažnjavati financijski za ne rad s mladima. Uopće. Svatko kroji svoju sudbinu i ima svoj plan dugoročni i kratkoročni.
Treće, tko hoće raditi, taj i radi. Ne treba mu HKS. HKS može pomoći u okviru u kojem može i to je to. Nemojte čekati da vam savez dovede klince na kuglanu.
Četvrto, možda se kroz ovaj projekt (Erasmus +) upravo to i desi, ali opet će ljudi u klubu morati odraditi svoj dio posla.
Samo toliko za sada.

P.s. pohvale Mertojaku i Zadru na ovome, bar su nekoga dovezli na kuglanu. Neki ni to ne mogu... :shock:
Samo mala ispravka, nisam napisao da samo ZKS ima klince nego: "Ništa za razliku od Zagrebačkog." ZKS sam naveo kao dobar primjer i pohvalno je da sjever i istok imaju ligu mladih. Dalmacija nažalost nema.
Malo sam obojao tvoje slaganje i neslaganje. Ili se slažeš ili ne sa savezom :lol:
Upravo oni stvaraju okvir koji trenutno "tjera" na rad sa mladima ali vidimo rezultat. Zadar i Mertojak se potrude dovesti djecu na kuglanu i odmah po njima drvlje i kamenje. Klubovi bi mogli živjeti i nastupati bez saveza ako tako generaliziramo. Postoje sredine kojima klubovi služe samo za uhljebljivanje, nekima za lupanje putnih naloga i otplatu kprivatnih kredita, nekima za uživanje u kuglanju, neki su tu da postižu rezultate, neki rade s djecom i potrebna je krovna organizacija koja će to sve kontrolirati i držati sve u okviru nekih pravilnika. Moramo imati red u kući.
HKS je tu da radi planove i strategije razvoja, postojne brojne komisije koje nažalost ne funkcioniraju, ne razmišlja se i tim okvirima i tu smo gdje smo.

Evo jedan prijedlog. Copy/paste kampa Srbije koji bi djelomično financirao savez, djelomično županijski, djelomično klub i djelomično roditelji i koji bi se napravio za mlađe kategorije gdje bi se djeca družila, kuglala, učila (povijest cro kuglanja, osvojene medalje, prezentacija legendi kuglanja i aktivnih vrhunskih kuglača kroz radionice tim klincima, stjecala nova prijateljstva itd.). Ajmo barem to za početak, opet ZKS tako nešto organizira 8-)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Krivo sam protumačio ovo sa ZKS-om i turnirima mladih, sorry.
Ne slažem se s kažnjavanjem za nenastupanje na prvenstvima U23 klubova u IV. stupnju natjecanja. Upravo zato jer ne vidim konkretnih benefita od toga. Ako ih i ima, onda su mizerni.
Kada sam napisao da savez može pomoći (okvir = financije/proračun a ne skup pravilnika) onda sam prvenstveno mislio na situacije, odnosno, klubove koji već rade s mladima. Znači pomoći u već postojećem radu s mladima. Ako klub nije u stanju raditi s mladima (nema financija, kadra, vremena, volje itd.) onda se ni ne može očekivati od saveza da dovede djecu na kuglanu i obnovi igračku bazu klubovima koji to sami ne mogu.
Komisije (osim njih nekoliko) ne funkcioniraju baš najbolje. To se slažem.
Dobrih ideja uvijek ima, problem je jedino kada ih treba realizirati...
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

pravda i nepravda je napisao/la:
09 sij 2020, 15:46
Lukodp. Ti ovo nazivaš dovođene na kuglanu. Sada su odigrali i pitanje kada će idući put.
A kako bi ti to nazvao?
Luko Del Ponte

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

lukodp je napisao/la:
09 sij 2020, 17:58
pravda i nepravda je napisao/la:
09 sij 2020, 15:46
Lukodp. Ti ovo nazivaš dovođene na kuglanu. Sada su odigrali i pitanje kada će idući put.
A kako bi ti to nazvao?
Silovanje kuglanja.

Odgovorite