Parovno U23

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Parovno U23

PostPostao/la 0013 » 10 vel 2010

Evo da se i ja javim vidim da ste me prozvali 2 puta :) . Prvo bi čestitao Popovčiću i Milinkoviću koji su napravili izuzetno veliki uspjeh, sa 15 i 17 godina osvojit parvno prvenstvo U23 još nikom nije uspjelo.
A što se ovog na dvojnu tiče dečki su zaslužili ovo drugo mjesto, kao što je miloš reko to su djeca Mertojaka, ali pravila su pravila i njih treba poštivat prije svega. Znam da je Nikola zvao u savez dali ja mogu igrat parove za Medveščak i rekli su mu da nemogu znači da to pravilo negdje postoji samo nije nigdje objavljeno.
0013
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Luka Pezelj » 10 vel 2010

milos je napisao/la:Šteta što veliki uspjeh djece od 17 i 15 godina nije privukao veću pažnju kuglačkog svijeta, već neka dvojbena dvojna registracija. Izgleda da nam je još uvijek previše neiskorištene pljuvačke u ustima. Ako je stanje u kuglanju loše, onda su ove diskusije zorna refleksija istoga, a daju i dobar dio odgovora na problem.

A kako to promjeniti?
Da osnujemo sindikat?
Najgore je što se takav način razmišljanja prihvaća kao norma ponašanja pa nije ni čudno što se dosta mladih ili ostavi ili uklopi u ovakvo us.... stanje uma!

P.S.
- kup utakmicu Vitezova i Mertojaka na Poljudu u ponedjeljak je pratilo skoro 200-tinjak gledatelja likujući kako se momci bore za 520 čunjeva, a oni su "naša dica" kad savez treba prosit novce od grada za kuglanu (mislim da ne treba naglašavat da se nitko nije udostoio čestitat na "osvojenom" drugom mjestu) ...
- Ćubelić sruši 677 čunjeva, jedini komentar je kako je Petričević "svome" pripremio stazu i da je tako uvijek određene zvjede iz poštara bi imale 700!!! , mjesec dana nakon opet je kriv Petričević zato što je predobro pripremio stazu po nalogu ljudi iz Zagreba jer to više odgovara gostima...
- u 14 kola 2.HKL-jug ekipe protiv Mertojaka imaju 58 više srušenih čunjeva u prosjeku nego protiv Hrvatskih Vitezova (ne kažem da Vitezovi kupuju utakmice al je indikativno koliko onu istu "našu" dicu vole ekipe suparničkih klubova).
ovo su samo ulomci posljednja tri dana, a za 7 godina bi trebao bi mogao knjigu napisat...

nisam siguran koliko je mladima u drugim djelovma Hrvatske lošije ili još gore ali osobno mi je pun :twisted: konstantnog pritiska na ono jedino šta vridi u Hrvatskom kuglanju. Nadam se da su dovoljno jaki da prežive i ovo hrvanje u blatu, jer i stasali su pod navijanjem KOLJI ŠTENAD!!!
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la devetka987 » 11 vel 2010

Ma daj luka uvijek ti je neko drugi kriv, uvijek neka teorija zavjere. Ako se baviš trenerskim poslom, i uz to vodiš ekipu, trebao bi poznavati pravila do u tančine. Ako za to nemaš vremena ili volje nazoveš HKS pa pitaš. Kao što su zvali i drugi. Priznaj da si z.j.ba, pokri se ušima, ispričaj se svojim igračima i šuti. To je ka da za Mertojak prijaviš Čotu i poslje kažeš sudac je kriv.
devetka987
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la OS187DC » 11 vel 2010

Prvo bi čestitao Popovčiću i Milinkoviću koji su napravili izuzetno veliki uspjeh, sa 15 i 17 godina osvojit parvno prvenstvo U23 još nikom nije uspjelo.

Svaka čast dečkima ali ako se ne varam mislim da su isti uspijeh napravili Zoran Prodanović i Saša Andrijanić ( KK Željezničar Osijek ) u Rijeci/Delnice 1993. prolječe godine kada su bili Juniorski prvaci Hrvatske u Paru. Sa nekih 860 prosijek. Prodanović tada nije imao punih 16 godina, a Andrijanić nije imao punih 17 godina. Te godine su osvojili čuda na Kadetskom prvenstvu u Bolzano ( Italia ). Neka me ispravi netko ako sam pogriješio. Svejedno čestitke dečkima na ostvarenim rezultatima u parovnom nastupu.
OS187DC
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Nikola » 11 vel 2010

Luka Pezelj je napisao/la:nisam siguran koliko je mladima u drugim djelovma Hrvatske lošije ili još gore ali osobno mi je pun :twisted: konstantnog pritiska na ono jedino šta vridi u Hrvatskom kuglanju. Nadam se da su dovoljno jaki da prežive i ovo hrvanje u blatu, jer i stasali su pod navijanjem KOLJI ŠTENAD!!!

Luka, niti u drugim regijama mladima nije bolje. Evo, ja ću napisati kakvo je stanje u regiji Zapad. ja sam nekoć bio junior, bio sam perspektivan, imao sam volju, imao sam talent. Što se dogodilo? Sa 15 godina sam dobio priliku kuglati u 5.HKL Zapad u kuglačkom klubu Obrtnik. Nisam igrao nešto posebno, ali mi je bila prva sezona, osvojio sam 5 od 6 poena, a tada nije bilo ni setova. Međutim, tada je nastala pobuna "starih" članova kluba da zašto "mali" igra, a oni ne. To su bili igrači koji su igrali na nekih 450-490 čunjeva. Ali oni su starosjedioci, a ja sam morao igrati dvostruko bolje da bih upao u momčad. To se nije promijenilo do danas. nažalost, mladi dobivaju priliku igrati samo kada više nema tko kuglati u klubu. Svaka čast iznimkama poput KK Kamačnika. Imaju 2 juniora koji igraju već drugu sezonu zaredom i sve su bolji. Očito je netko u Vrbovskom prepoznao da bez utakmica mlad igrač ne može napredovati. A sada situacija u Ogulinu. Nakon 10 godina Klek ima perspektivnog juniora Luku Damjanića. Dečko je nakon pola godine treniranja osvojio broncu na U18 Regije Zapad. na Turnirima mladih KS Grada Ogulina ima prosjek od nekih 540-ak čunjeva,na treninzima je nerijetko preko 570, a za njega nema mjesta niti u jednom klubu u Ogulinu. Registriran je za KK Klek i dvojno za KK Policajac. KK Klek iako je izgubio šansu za kvalifikacije i dalje gura Begića, Dobrinića, Magdića koji igraju očajno i postižu rezultate za 4. ligu. Policajac se sad uključio u borbu za ulazak u 2. HKL Zapad pa bi bilo preriskantno "gurnuti" malog u vatru jer ipak je rezultat ispred napretka mladih. Moram pohvaliti inicijativu da se osnuje klub u 5. ligi u kojem bi igrali samo juniori i kadeti Kleka i Policajca te nekoliko dečki koji su tek izašli iz juniorskog staža. Riječki klubovi niti nemaju juniora,Delnički također, Gospić je imao samo Mesića, Istra za 5-6 godina neće niti imati muško kuglanje.
Ipak žensko kuglanje je svijetla točka u našoj regiji. Istra radi s mladima, a to im se lagano i vraća. Rijeka i Mlaka već godinama imaju pogone mladih i guraju ih u prvu postavu. Policajac je ušao u 1. HKL sa momčadi koja još nije niti završila srednju školu, nažalost napustilo ih je nekoliko igračica sa kojima bi možda bile i iznenađenje prve lige. ŽKK Ogulin se nakon neuspješne prvoligaške sezone također okrenuo radu s mladima i uz Morenu Rendulić i Mariju Rahan ima nekoliko cure koje će nagodinu imati pravo nastupa, a već sada su na 550. Uostalom ova Regija je proizvela i nekoliko svjetskih prvakinja u novije vrijeme: Marijana Liović, Maja Nanić, Nika Cvitković, Jasmina Dubić.

Zato sve pohvale Mertojaku, njihovom radu s mladima i iz sveg srca vam želim ulazak u 1. HKL. Grmoščica je godinama stvarala ovu sjajnu generaciju i mislim da im se lagano vraća. Radnik je ove godine pokazao da ima odličan rad s mladima i mislim da ima sjajnu generaciju mladih. Željezničar ČK, Konikom, Kandit, Centar i nažalost posrnuli Đurđenovac imaju također odlične škole. Zar vem se ne čini da je to premalo? Nadam se da će i ostale sredine žrtvovati koju sezonu radi mladih jer će im se višestruko vratiti...
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la mumi » 12 vel 2010

Luka gle u svakoj regiji ima zavjere i neka vrsta mržnje.Kod nas u Zagrebu recimo svi govore gdje če Radnik biti bez Uzelca i Mancea i da treba ukinut dvojno i na kraju vidim da su ga i ukinuli,to je za mene totalna idiotarija i uništavanje maldih igrača.A što se tiće parovnog prvenstva mislim da je to vaša greška.Kak je Dragaš nazvao savez i pitao za maloga Jagića znaći da negdje u pravilniku to i postoji zato nemoj previše pričat i govorit kako je neko protiv vas,istu toliku grešku snose i sucu u Čakovcu jer mislim da bi oni trebali znati pravila ako imaju licencu za suđenje.Isto tako govoriš to su naša djeca a ti si prvi napravio veliku grešku u koracima i odgoju te mlade djece kad si se udružio sa Lulićem i poslao svoga buraza u zadar 10 dana poslije prijelaznog roka(nemogu da se nevratim na tu temu jer Luka uvijek filozofira da je sve to urota protiv mertojaka a on sam radi kriminalne radnje i lijep primjer daje tim mladim dečkima)Žao mi je tih momaka iz Mertojaka jer se vidi njihov potencijal i budučnost,samo Luka nemoj plakat više da je to urota nego pokrij se ušima i nastavi tadit dalje sa tim divnim dečkima.
mumi
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Luka Pezelj » 13 vel 2010

Ako su se pravila oko prava igranja dvojno registriranih igrača na parovnom PH promjenila na našu štetu u posljednjih par dana onda s time nisam upoznat, i ne bi bilo prvi put da javnost nije upoznata o promjenama, i u tom slučaju osobno ću vratiti pehar sa parova gosp.Majnariću u Rijeci sljedeći vikend, ali prošle godine je bio dopušten nastup jednog dvojno registriranog igrača u parovima i na PH i u regiji-jug.
Ne zamjeram nikome a najmanje tebi, pravila treba poštivati a ne pišemo ih ni ja ni ti....

Trebali bi se pokrit ušima oni koji pokrivaju oči od činjenice da smo najstariji sport u državi, a da istovremeno jedemo svoje mlade.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la rambo » 01 ožu 2015

Kak to da par KK Zabok-a nastupa na državnom prvenstvu u Zadru, a nije uopce bil na regiji?
rambo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la devetka987 » 01 ožu 2015

rambo je napisao/la:Kak to da par KK Zabok-a nastupa na državnom prvenstvu u Zadru, a nije uopce bil na regiji?

Imaju visokopozicioniranu vezu.
devetka987
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la fizzo » 02 ožu 2015

rambo je napisao/la:Kak to da par KK Zabok-a nastupa na državnom prvenstvu u Zadru, a nije uopce bil na regiji?

u zagrebu niti nije bilo regionalnog prvenstva tak da je vjerojatno slobodna prijava
fizzo
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.