Dvojna registracija

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Dvojna registracija

Post Postao/la newform1 » 11 ožu 2010, 10:09

bauer je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Bauer, o čemu ti pričaš? U regiji zapad je sve, samo ne transparentno. Koliko je forumaša do sada reklo da se propisi tamo donose kako to Majnarić hoće i kada hoće? Nadalje, fosil od 50 g. igra za dvije ekipe: čovječe, to je dvojna registracija!

Obzirom da poznam propise u regiji Centar, znam da je tu sve uglavnom dobro regulirano i da se klubovi toga drže. Uglavnom je cijela frka dignuta zbog Mancea i Uzelca bez veze. Oni su iznimka, i problem je što su u istom klubu na dvojnoj, a vrhunski su igrači i prema tome čine prevagu koja čini razliku. Zbog iznimke koja potvrđuje pravilo, se ne izmjenjuju propisi osim ako postoje osobni interesi (netko je spominjao Velebit?). Očito je takva praksa u regiji zapad da se sve može kad netko nešto treba, pa se sve pokušava prebaciti i na ostale regije. Mislim da neće ići...
Bilo bi dobro kad me već prozivaš da i pročitaš moj post od početka do kraja pa češ vidjet šta piše, ako ga ne razumiješ onda čitaj dva puta, a ako ga ni onda ne razumiješ onda ti nemogu pomoć.

Ja ne spominjem da je u regiji zapad sve u redu, nego da nemamo slučaj takvih mladih igrača na dvojnim registracijama il ja bar neznam nekog bitnog igrača kalibra ovdje spominjanih, pa mi ni ne guraj u usta jer to nisam napisao.
Niti jednom jedinom rječju nisam spomenuo Majnarića pa prema tome mi netrebaš ga prišivat ni ti, meni on netreba nit želim o njemu na forumu raspravljat.
Postavio sam pitanje da se odredi granica dvojne registracije , jel to U23, U50 ...koja je to granica, a ne da odobravam igranje 50-godišnjaka na dvojnoj.
Pitanje druge ekipe je neregulirano i da je to problem koji treba riješiti , usput ti je lijepo objašnjeno da bi to po mom mišljenju trebala biti ne rezervna nit nekakava ekipa za popunu prve nego regularno prijavljena ekipa koja ima registrirane svoje igrače koji se mogu seliti u "prvu" ekipu po istim regulama kao i svi ostali igrači drugih klubova, dakle ljetni i zimski prelazni rok , ni to nisi pročitao kako treba u postu

Dakle, napisao si da nemate problema sa dvojnim registracijama, a ne da nemate slučaja sa mladim igračima - može se shvatiti dvojako. Nadalje, pisao si o mogućnostima dvojnog igranja za klub koji ima dvije ekipe - nema tu nikakvih uvjeta, to je dvojna registracija. Igrač preko 23 godine može igrati samo za jednu ekipu, makar postojale i dvije unutar jednog kluba. Znači nisam rekao da to podržavaš, nego da postoji samo jedna vrsta dvojnih registracija i to za igrače do 23g. i tu ne treba nikakva definicija mladog ili starog igrača i tu ne trebaju nikakve komplikacije...Mislim da se više ne razumijemo, nego da drugačije razmišljamo. ;)

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 11 ožu 2010, 10:43

milos je napisao/la:...a mi želimo ograničiti nastupe na 1 tjedno??
radi se o ligaškim natjecanjima
neka odigraju u istom tjednu nastup u kupu, parovno prvenstvo i 3 nastupa na turniru u jablanovu
nitko im ne brani tako nešto...

gm1978
Tek protipkao

Post Postao/la gm1978 » 11 ožu 2010, 10:55

Interesantno kako nitko lani nije pokrenuo takvu vrstu rasprave kad su za Oglasnik igrali Mance i Fridl i kad je taj isti Oglasnik završio 5. i 13 bodova iza pobjednika lige. Pa nisu ove godine Mance i Uzelac sami osvojili prvenstvo-Radnik će bit prvi,jer osim njih dvojice ima još 4-5 jako dobrih igrača i siguran sam da nemaju npr. Uzelca da bi isto bili prvi.

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 11 ožu 2010, 10:55

sasa je napisao/la:
neka odigraju u istom tjednu nastup u kupu, parovno prvenstvo i 3 nastupa na turniru u jablanovu
Kad' je turnir u Jablanovu?

zorislaw
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zorislaw » 11 ožu 2010, 11:01

prijavite i mene na turnir
meščini da sam jutros oko 10 i 15 ušao u formu

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 11 ožu 2010, 11:22

sasa je napisao/la:
Šta je onda sa, recimo, zaostalom utakmicom u tjednu, kad se igra redovito kolo?
Dajte ljudi, ne treba komplicirati: jedino ograničenje koje treba postaviti je da ne igraju dvije utakmice u jednom danu za dva kluba. Sve ostalo spada u domenu "ako", "stoga" i slično...

bulka
Tek protipkao

Post Postao/la bulka » 11 ožu 2010, 11:46

newform1 je napisao/la:
sasa je napisao/la:
Šta je onda sa, recimo, zaostalom utakmicom u tjednu, kad se igra redovito kolo?
Dajte ljudi, ne treba komplicirati: jedino ograničenje koje treba postaviti je da ne igraju dvije utakmice u jednom danu za dva kluba. Sve ostalo spada u domenu "ako", "stoga" i slično...
Znači svrha dvojne registracije je da mladi bacaju što više nastupa tokom godine. Pa treba onda napravit i trojnu registraciju da igraju u svakom mogućem rangu. Oni sa četverojnom registracijom bacali bi 4 puta tjedno i bili bi najbolji igrači na svjetu!

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 11 ožu 2010, 11:50

Nitko nije spomenuo osnovni problem "malih" klubova kod dvojne registracije... a taj je da niže rangirani klub ne može biti prvoimenovani klub jednog igrača. Zašto?
Osim toga zar odluka o dvojnim registracijama već nije donesena?
Čemu onda pusta priča?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 11 ožu 2010, 12:17

Luka, ovo što si napisao je sasvim točno. Potrebno je prije svega definirati pojam "matični klub" (matica =pren. ono što je središnje, glavno, oko čega se nešto skuplja ili od čega što potječe). Ako upišete u google riječi matični klub, ispast će vam puno odgovora da se igrač vratio u klub u kom je počeo sa određenim sportom. To znači da matični klub nije onaj više rangirani, nego onaj u kojem je igrač ponikao. U tom kontekstu, nevažno je da li je Hrvoje registriran za Zadar, matični klub mu je Mertojak. Manceu je matični npr. Samobor, a ne Grmoščica. I, osobno, ne vidim razloga da Hrvoju bude "glavni" klub bude Mertojak, a da na dvojnu bude registriran za Zadar. To nužno povlači za sobom da sva ostala natjecanja, osim 1. HKL, igra za Mertojak (pojedinačno, parovi, mix, tandem...). Propisi su međutim drugačiji, i sad možemo razglabati zašto je to tako...

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 11 ožu 2010, 12:21

Ispravite me ako griješim, nije li dvojna registracija izmišljena zbog mladih igrača koji su trenutno 7-mi, 8-mi... igrači kluba i to kolo nisu igrali za svoj matični klub, ali da ne izgube takmičarski kontinuitet, igraju za drugoregistrirani klub, još jednom pišem ispravite me ako griješim.

Odgovorite