Kvalifikacije za popunu 1. HKL

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Re: Kvalifikacije za popunu 1. HKL

Post Postao/la kegelmaniak »

julio je napisao/la: pritisak se može vršiti na 100 drugih načina koje nbc nije koristio ali kao što smo zaključili , ekipa tamo je jednaka ovoj našoj ekipi u hks pa nas ne čude ovakve odluke
Slažem se. Ali da povučem još jednu paralelu, i članovi NBC-a kao i HKS-a su jednako (ne)odgovorni za rad tih organizacija. Ako u statutu piše koje su kazne za nenaplačena potraživanja onda taj statut treba mijenjati. Koliko čujem "po kavicama" trenutno suspenzija prijeti Zadarskom i Sisačkom kuglačkom savezu zbog ne plačanja članarina. Zadarski se još možda i izvuće ali ovi u Sisku će stradat ako ne plate do kraja mjeseca. :shock:
Naravno, potpuno je glupo da igrači budu kažnjeni po nacionalnosti. Zamislite da HNS ne plati nešto UEFA-i i onda UEFA suspendira sve Hrvate, moš mislit.
heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
E moj Julio.Ne vodim nikakav privatni rat a pogotovo ne u kompaniji sa G.Baričevićem.Što se neke stvari o kojima ni ja ti ne bi znali da se to ne dozna od nekog drugog,pa se dozna srž stvari je druga stvar.A ostalo tek da se zna.Dok sam bio u Grmoščici parove su igrali i moji kolege Slovenci.Kada i kako se to izgubilo da se nije moglo više igrati ne znam.Ali da sam jedan od rijetkih iz Hrvatske koji sam otišao igrati u Sloveniju,i znao sam da mi je sve od pojedinačnog zone pa do prvenstva Hrvatske uskraćeno a da ne govorim da nisam mogao igrati ništa ni u Sloveniji.Ipak u to vrijeme nešto sam vrijedio u tom sportu.Uvijek u vrhu barem u zoni i regiji.Tako sam izabrao i tako je moralo biti.Da vodim svoj rat budi bez brige pisao bih drukčije.Na svojoj sam koži osjetio puno toga i previše, molim bez suosjećanja.
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

heku , ova pravila o kojima pišeš su vrlo jasna i to svi znaju. znao si ih i ti i bio svjestan što će se desiti ako odeš
ovdje nije sve sve baš onako kako bi trebalo biti bez obzira ako pravilnik omogućuje ljudima u nbcu da donose takve glupe odluke
u pravu je kegelmaniac , trebalo bi to mijenjati kako se u budućnosti takvi potezi nbca ne bi događali
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Poštovani g.sin, nije moguće složiti se s tvojim razmišljanjem jer je previše subjektivno i usko, kažeš: „to nije fer prema sportu ni prema tim sportašima jer kao što znamo igrači,niti su upućeni u rad svog Saveza,niti imaju utjecaj na rad istog.Za to imamo jako dobar primjer-HKS“ Pa zaboga tko je birao vodstvo HKS-a, nisu oni iz HOO ili HNS-a.Birali su ga sve redom kuglački djelatnici (bivši i sadašnji igrači)koji dnevno žive sa kuglanjem.Te djelatnikeje također izabralo neko tijelo nižih asocijacija,prema tome ne drži vodu da se ne zna i ne može utjecati.U pitanju je volja,želja i istina ali NE osobni probici i osobni interesi. Kažeš: „onda je u redu da taj NBC sankcionira savez i reprezentaciju,odnosno reprez.nastupe,ali igračima u drugoj nacionalnoj ligi....“
Vidiš g.sin-e, teško je katkada biti realan i objektivan. I ja bi rado da Karlovac ima prvoligaša, ali sada se vaditi na ovom slučaju i udarati ispod pojasa,nije nimalo fer.Jer, ti bi kaznio reprezentativce „TE“ zemlje a ostale koji ne igraju u reprezentaciji NE, koji su to igrači ?Ovi koji u drugim zemljama i ligama igraju profi-kuglanje.Jel to tvoj fer-play i istina? Zar nije konkretni igrač ČLAN saveza po sportskom državljanstvu koji je kažnjen,on je u hrvatskom kuglanju strani igrač registriran za klub XY za određeno vrijeme i on NE može nikako izbjeći sankcije prema njegovom domicilnom savezu. Njegovi predstavnici saveza su bili na Konferenciji međun.federacije i digli ruku kad se usvajao Statut, pa gospodo Statut je abeceda rada,ponašanja,dužnosti i obaveza svakog saveza pa i njegove zemlje. Konkretni igrač je profesionalni sportaš sa dugogodišnjim i reprezentativnim stažom,prema tome nije istina da ne zna,nije upućen I ne može utjecati.Koliko je već vremena u hrvatskom kuglanju mogao je lagano ČETIRI puta dobiti hrvatsko državljanstvo, pa makar sportsko i ne bi imao NIKAKVIH problema kao što nema njegov nećak. Pozdrav patku ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

To što je napravio NBC je primjer jedne neorganizirane institucije. Prvo su donijeli odluku bez datuma, pa su donijeli odluku sa datumom koji su zbog pritisaka iz Zerbsta morali promijeniti. Toliko o NBC-u i njihovoj dosljednosti provođenja odluke, sve govori o ljudima koji su je donijeli. Da kojim slučajem Benedik i Stoklas igraju u Hrvatskoj ovi bi kaznili saveze još prije tri mjeseca, ovako su najebali samo igrači u Hrvatskoj.
Netko je napisao da bi trebalo tužiti NBC, i trebalo bi. Ovo je pokazatelj stanja u kuglanju. Nije ni čudo da nam je HKS takav kakav je, sve je to ista ekipa. Hrpa iskompleksiranih penzionera i predpenzionera kojima prvenstva svijeta i konferencije služe kao dodatni izvor financiranja sve na račun saveza, klubova i igrača koji plačaju ogromne kotizacije, novce za reklame na dresovima i onda za uzvrat im ovi neobrazovani i nesposobni NBC djelatnici uskraćuju igranje i otimaju im hranu iz usta koju svojim znojem teško zarađuju.

Što su to oni dobroga donijeli? Klubovi sve moraju financirati. Igrače, nastupe na euro kupovima pa sve do reprezentativnih igrača za koje ogromne kotizacije plaćaju savezi koje pak opet svojim kotizacijama i članarinama plačaju klubovi. Što dobivamo zauzvrat? Medalju!! Pa NBC, hvala vam na dušebrižnosti. Uistinu poklon vrijedan divljenja. Jedno prvenstvo na plastici, jedno na pločama, jedno prvenstvo na jednim čunjevima, drugo na drugim, jedno prvenstvo se ne smije uopće špricati, na drugom se šprica, na jednom ovaj sudi bose, na drugom ne ili ovom se bose toleriraju jer je odličan igrač dok se drugima ne - to je dragi moji forumaši NBC. Ni sami neznaju kamo taj brod vozi, gube se u odlukama, u Njemačkoj se još uvijek igra i 200 i 120 pa nam onda ti isti Nijemci (Wagner) ljepe kazne za "neispravne" kuglane ili ovakve nebuloze kojima kažnjavaju igrače a ne savez.

Ali bitno da oni na prvenstvima svijeta i kupovima odsjedaju u najboljim hotelima, uzimaju dnevnice, organiziraju konferencije na kojima se ništa pametnoga ne donosi. Stranica im je je još gora od HKS-ove na kojoj je hrpa neposloženih informacija do kojih ti treba 2 sata ako želiš doći. Sramota!
Japa
Tek protipkao

Post Postao/la Japa »

Odličan nastup kuglačkog asa ,ali ne bi bio AS da ne dotakne HKS,koji je zna se bio evidentna žrtva starih momaka o kojima je riječ
krećemo prema boljem i evidentiramo pravo stanje stvari
svaka čast
guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin »

cezar je napisao/la:Poštovani g.sin,....
Cezare, ajde da krenemo ispočetka.
Totalno si promašio sadržaj mog posta i donio si sasvim krive zaključke. Za početak, ne lobiram ni za koga i nemam osobnih interesa oko nastupa bilo kojeg igrača niti reprezentativca. Ja sam samo običan igrač, bez nekih spektakularnih rezultata, ali koji jako voli ovaj sport. Osim toga, nije mi nikad namjera "pametovati" nego iznosim svoje mišljenje s kojim se ti ili bilo tko drugi s foruma može ili ne mora složiti.
Vjerujem da ćeš se složiti sa mnom da je svakom igraču san nastupiti na pojedinačnom i ekipnom SP. Samim time, zabranom nastupa nacionalnog saveza na takvom spektaklu, dovoljna je kazna i za tu državu i za savez i za igrače, a bome i za kuglanje. Ne dozvoljavanjem nastupa igrača za klubove, (zbog grijeha saveza), bilo zato što su reprezentativci (Stoklas - Rot WS) ili stranci poput Koste (Karlovac) zato što imaju "krivu putovnicu", na gubitku su klubovi, sami igrači, odnosno kuglanje kao sport i na kraju publika. Dakle, ne mislim da treba kazniti reprezentativce, nego isključivo reprezentativne nastupe za kažnjeni savez. Zato ne gledam "usko" kako ti kažeš, nego upravo suprotno. Meni osobno bi bilo jednako krivo da se kojim slučajem ova kazna tiče bilo kojeg svjetskog igrača na "privremenom radu", pa da smo zakinuti za nastupe npr. Ernješija i, Zavarka, (za Seged i Podbrezovu), i da ne nabrajam dalje. Da sam itekako u pravu, dokaz je to što je zbog pritiska Rot WS, u samo sat vremena, NBC promijenio svoju odluku u dijelu rečenice "kazna nastupa odmah" u "kazna nastupa od 01.04.15". Dakle, Statut je možda abeceda i svi su klubovi jednaki, ali neki su ipak "jednakiji." Hoću reći, da nije u pitanju Rot WS, (i da se njima nije išlo na ruku), nego npr Poštar iz Splita, vjerojatno ne bi došlo do takve hitne izmjene. Poanta je da Statut traži red, ali vidljivo je da zbog interesa ovog sporta općenito, ne traži da kazne budu baš tako drakonske.
Što se tiče dijela u kojem mi tumačiš kako ja, odnosno moj glas, odlučuje o funkcijama, jako si u krivu. Možda si ti blizak nekom savezu i manjini iz tog okruženja, no vjeruj mi, nikada, ali baš nikada me nitko nije pitao za mišljenje, niti tražio moj glas za lobiranje nekog kandidata. Zašto je to tako? Vjerojatno zato jer mi "obični" igrači ne pripadamo niti kako si ti naveo "nižim asocijacijama". Nitko nikada nije smatrao potrebnim da nas informira da je npr. u toku reizbor funkcija u županijskom savezu. Nismo informirani niti kada su izbori, niti tko su kandidati, niti tko ih je predložio i zašto. Nismo upućeni niti u to kad županijski savez ima kakve sjednice, skupštine ili što već, niti koje su teme. Do nas informacije o promjenama dopru tek kad je priča završena. Vjerojatno se zato po savezima uvijek vrte isti ljudi. Žalosno, ali najbolje sam informiran o događajima Osječko-baranjskog saveza i to zahvaljujući tome što M. Liović sve događaje, pozive i odluke" lijepi" na stranicu. Zato mi nemoj govoriti da smo JA i MOJ glas, (čitaj većine registriranih igrača), odabrali bilo koje vodstvo bilo kojeg saveza.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

Japa je napisao/la:Odličan nastup kuglačkog asa ,ali ne bi bio AS da ne dotakne HKS,koji je zna se bio evidentna žrtva starih momaka o kojima je riječ
krećemo prema boljem i evidentiramo pravo stanje stvari
svaka čast
Japa, boli me briga tko je čelu HKS-a ili NBC-a. Mene interesira isključivo transparentno poslovanje jedne i druge organizacije od koje će koristi imati klubovi i grači. Za sada niti od HKS-a niti od NBC-a nema koristi. U jednoj i drugoj organizaciji je hrpa nesposobnih "stručnjaka" koji kuglanje vode u propast. Kuglanje se drži na nekoj normalnoj razini zahvaljujući 7 ili 8 klubova u Europi koji su organizirani i na čiji račun nacionalni savezi i NBC prisvajaju sebi neke zasluge a oni najviše "kamatare" te iste klubove dok klubovi zauzvrat dobivaju jedno veliko ništa, stalne izmjene nekih pravilnika, propisa, kazne... Što je ta krovna organizacija napravila da se npr na prvenstvo svijeta i kupove dovede Eurosport koji bi nacionalnim savezima i klubovima pomogao da dovedu sponzore pa da onda opravdano naplaćuju te reklame koje klubovi imaju na dresovima? Ovako je to samo kamaterenje. Što su napravili da se kupovi i prvenstva na neki način marketinški obrade - o njihovom trošku - mjesec dana prije samih prvenstava? Ništa!!!

Sada malo o HKS-u. Da je HKS bio pametan, nikada ne bi donijeli odluku o tim glupim pločama koje su samo uništile klubove i kuglanje koje su povećali troškove održavanja za 200%. Kako je Bamberg mogao igrati i još igra na plastici. Pojedinačno prvenstvo svijeta se održalo na plastici i nikome ništa. Mi smo ispali budale dok su nam se u NBC-u smijali i uzimali nam novce za ispitivanje tih silnih kuglana pa onda prijetili suspenzijom kada nismo imali novaca za popravak istih dok opet sa druge strane ti isti koji bi nas kaznili kuglaju na plastici ali za to smo si sami krivi. Lijepo kaže Baričević "nigdje ne piše da je plastika zabranjena, mora samo biti tehnički ispravna".

Pitanje, ploče i plastika? Pa to je pitanje da li imam za mercedes ili golf. Ako klub nema novaca za ploče neka igra na ispravnoj plastici gdje je trošak održavanja minimalan, ako ima novaca i ako klub ima neke ambicije za nastupe u Europi neka si priušti ploče ali ne po dekretu koji je donio HKS. Vidimo nakon odmaka od puno godina da to nije bila mudra odluka. U biti ta odluka nam sada stvara velike troškove, NBC nam se prijeti "već kada ste odabrali ploče, onda ih morate i održavati", napravili su još jedan dodatan izvor prihoda licenciranim ljudima koji vrše inspekciju svih tih kuglana... itd itd
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

sav posao nbc mudraca je da odrede gdje će se SP igrati i onda uvjetuju da organizator mora napraviti 99,9999% svega a ovi skupe suce pa svi zajedno dođu jest i pit i ubrat si dnevnice
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak »

guzonjin sin je napisao/la: Što se tiče dijela u kojem mi tumačiš kako ja, odnosno moj glas, odlučuje o funkcijama, jako si u krivu. Možda si ti blizak nekom savezu i manjini iz tog okruženja, no vjeruj mi, nikada, ali baš nikada me nitko nije pitao za mišljenje, niti tražio moj glas za lobiranje nekog kandidata. Zašto je to tako? Vjerojatno zato jer mi "obični" igrači ne pripadamo niti kako si ti naveo "nižim asocijacijama". Nitko nikada nije smatrao potrebnim da nas informira da je npr. u toku reizbor funkcija u županijskom savezu. Nismo informirani niti kada su izbori, niti tko su kandidati, niti tko ih je predložio i zašto. Nismo upućeni niti u to kad županijski savez ima kakve sjednice, skupštine ili što već, niti koje su teme. Do nas informacije o promjenama dopru tek kad je priča završena. Vjerojatno se zato po savezima uvijek vrte isti ljudi. Žalosno, ali najbolje sam informiran o događajima Osječko-baranjskog saveza i to zahvaljujući tome što M. Liović sve događaje, pozive i odluke" lijepi" na stranicu. Zato mi nemoj govoriti da smo JA i MOJ glas, (čitaj većine registriranih igrača), odabrali bilo koje vodstvo bilo kojeg saveza.
Da li si ti ikada pitao ili provjerio tko je predstavnik tvog kluba u županijskom savezu? Pa onda njega priupitaj o radu saveza ili samog kluba. Isto tako onda on može "pitati" predstavnika županijskog saveza u HKS-u itd. sve do NBC-a.
Naravno da se glas običnih igrača bez neke funkcije ne čuje, ne čuje se ni glas nekih županijskih saveza u HKS-u ali jednostavno takva je hijerarhija. I zapravo može se puno, samo treba imati politički pristup, nažalost.
Odgovorite