Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Natjecanja i novosti iz HKS-a
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Poj. prvenstvo Hrvatske

Post Postao/la cezar » 11 svi 2014, 16:51

Evo vratio sam se upravo iz Varaždina što s tiče informacija o rezultatima bit će objavljeni ................kuglana i nije nešto pripremljena s obzirom tko baca :lol: :lol: ali kugle stoje u ruci fenomenalno.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 11 svi 2014, 20:36

rezultati objavljeni na stranici vž saveza pa koga zanima nek si pogleda

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 11 svi 2014, 20:44

cezar je napisao/la:Evo vratio sam se upravo iz Varaždina što s tiče informacija o rezultatima bit će objavljeni ................kuglana i nije nešto pripremljena s obzirom tko baca :lol: :lol: ali kugle stoje u ruci fenomenalno.
I na stranicama http://www.kkzeljeznicar.com/
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 11 svi 2014, 21:57

Gospodo govorio sam o objavi rezultata PP RH veterana za prvi dan, 10,05.2014.godine, a ne za konačne rezultate.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 lis 2014, 09:22

Molio bih da mi netko (tko je upućen u Pravilnike i Propozicije) objasni da li je parovno prvenstvo ekipno ili pojedinačno takmičenje.
Naime, u raspisu HKS-a za parovno prvenstvo RH za kadete i kadetkinje koje će se održati 12.10.2014.godine stoji da strani državljuani nemaju
pravo nastupa.
Koliko znam kada se igraju parovna takmičenja moguća je izmjena jednog igrača i radi se o ekipnom prvenstvu. Kako je u ekipnom
prvenstvu RH dozvoljen nastup dva strana igrača (odnosno da izvedu 240 hitaca) nije mi jasno zašto nije dozvoljen nastup stranog igrača
u parovnom prvenstvu.

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 07 lis 2014, 10:07

Članak 44.
U svim kategorijama, natjecanja mogu biti:
• ekipna (broj igrača u sastavu utvrđuje priređivač)
• u parovima (jedan par čine dva igrača)
• mješoviti parovi (jedan par čine jedan igrač i jedna igračica)
• pojedinačna.
Ekipna natjecanja su sva natjecanja sa dva ili više igrača. U ekipnim natjecanjima dopuštene su dvije pričuve. Iznimno na natjecanjima nižeg ranga može se dopustiti i više pričuvnih igrača, prema odluci priređivača. U natjecanju parova dopuštena je jedna pričuva po paru.U sastavu mješovitog para pričuvu čine jedan igrač i jedna igračica.

Izvor: http://www.kuglanje.hr/dokumenti

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 lis 2014, 13:37

devetka987 je napisao/la:Članak 44.
U svim kategorijama, natjecanja mogu biti:
• ekipna (broj igrača u sastavu utvrđuje priređivač)
• u parovima (jedan par čine dva igrača)
• mješoviti parovi (jedan par čine jedan igrač i jedna igračica)
• pojedinačna.
Ekipna natjecanja su sva natjecanja sa dva ili više igrača. U ekipnim natjecanjima dopuštene su dvije pričuve. Iznimno na natjecanjima nižeg ranga može se dopustiti i više pričuvnih igrača, prema odluci priređivača. U natjecanju parova dopuštena je jedna pričuva po paru.U sastavu mješovitog para pričuvu čine jedan igrač i jedna igračica.

Izvor: http://www.kuglanje.hr/dokumenti
Hvala na djelomicnom odgovoru. Mene zanima da li strani državljani imaju pravo nastupiti na prvenstvu RH u parovima. Ako nemaju gdje to piše.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 07 lis 2014, 14:31

Zeljar logično je da na prvenstvu RH sama riječ kaže da je to državno prvenstvo na kojem sudjeluju samo državljani države koja je raspisala natjecanje pa tako strani državljani ne bi smjeli nastupiti. Nada i ta teorija kod nas pada u vodu jer je prošle godine na prvenstvu parova u Osijeku treće mjesto osvojio par Mario Fridl-Kostadin Manev (Makedonija) http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... u-kraj.pdf Sad će se naći netko pa će reći da je parovno prvenstvo ekipno natjecanje (što je pa je i u pravu) a u ekipnom natjecanju strani državljani mogu na utakmici od 720 hitaca baciti 240 hitaca što čini 30 % bačenih hitaca na utakmici. Onda na parvovnom prvenstvu strani državljanin bi mogao baciti najviše 80 hitaca.

kegelj
Nevini

Post Postao/la kegelj » 07 lis 2014, 16:30

Poštovani forumaši !!!
Ponekad gledam ove Vaše komentare i Vaše "svađe", koje su obično samo ne poznavanje propisa.
Parovna prvenstva : ekipno ili pojedinačno ????
Parovna prvenstva se smatraju kao pojedinačna više od deset godina, od kada je bila na nekoj konferenciji NBC-a donesena odluka, da u parovima na Svetskim prvenstvima nema pričuve.
Nastup stranaca na parovnom prvenstvu : to je stvar nacionalnih saveza, ako nacionalni savez donesu odluku, da može u paru na prvenstvu HKS nastupiti dva stranca zajedno, treba da se to poštuje. (Primjerice u Njemačkoj u nacionalni ligi može nastupati više stranaca, nego na međunarodnim natjecanjima).
U Sloveniji važi pravilo, da stranci nemaju pravo nastupa niti na pojedinačnim, niti parovnim takmičenjima, isto tako na prvenstvima Slovenije nemaju pravo nastupa slovenački igrači, koji nastupaju za klubove u inostranstvu.

pozdrav iz Slovenije
Franc Gornik

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 lis 2014, 20:37

Pozdrav gospodinu Gorniku iz Slovenije. Molio bih da mi odgovorite gdje će vaš kuglač koji igra u inozemstvu nastupiti na pojedinačnom državnom prvenstvu.
U državi gdje nastupa za ekipu ne može jer nije državljanin te države a vi mu uskraćujete da nastupi na prvenstvu Slovenije. Po meni vaš savez je dvoličan. Ne
možeš nastupiti na državnom prvenstvu Slovenije a možeš igrati za reprezentaciju Slovenije. Što bi rekao Mujo "nema tu logike".

Odgovorite