Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Natjecanja i novosti iz HKS-a
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Post Postao/la cezar »

Ovdje se radi o sportskoj kulturi odnosno fair playu. Slažem se da su trebali odigrati treći set polagano do 25 hica i da im vrijeme istekne ali se ne slažem da se mogu kažnjavati žutim ,žuto-crvenim pa na kraju crvenim što bi bila diskvalifikacija.Znam da nigdje ne stoji i ne piše da igrač ima pravo stajati i ne igrati zadnji set ali i ne piše da mora igrati do kraja. Luko u principu i na utakmici zadnji igrači ne bi morali bacati sve hice ako je ekipa osigurala pobjedu ali to ne bi bilo sportski odnosno po meni je to omalovažavanje protivnika. Ja to ne bi nikada napravio a ne bi ni dozvolio svojim igračima da to naprave.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

cezar je napisao/la:Ovdje se radi o sportskoj kulturi odnosno fair playu. Slažem se da su trebali odigrati treći set polagano do 25 hica i da im vrijeme istekne ali se ne slažem da se mogu kažnjavati žutim ,žuto-crvenim pa na kraju crvenim što bi bila diskvalifikacija.Znam da nigdje ne stoji i ne piše da igrač ima pravo stajati i ne igrati zadnji set ali i ne piše da mora igrati do kraja. Luko u principu i na utakmici zadnji igrači ne bi morali bacati sve hice ako je ekipa osigurala pobjedu ali to ne bi bilo sportski odnosno po meni je to omalovažavanje protivnika. Ja to ne bi nikada napravio a ne bi ni dozvolio svojim igračima da to naprave.
Da su igrali polagano i do 20 hica pa da im vrijeme istekne ne bi bilo uvjeta za dobivanje kartona. Ali za ne bacanje niti jedne kugle u setu to je već nesportsko ponašanje.
Sve drugo stoji...
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

lukodp je napisao/la:
cezar je napisao/la:Ovdje se radi o sportskoj kulturi odnosno fair playu. Slažem se da su trebali odigrati treći set polagano do 25 hica i da im vrijeme istekne ali se ne slažem da se mogu kažnjavati žutim ,žuto-crvenim pa na kraju crvenim što bi bila diskvalifikacija.Znam da nigdje ne stoji i ne piše da igrač ima pravo stajati i ne igrati zadnji set ali i ne piše da mora igrati do kraja. Luko u principu i na utakmici zadnji igrači ne bi morali bacati sve hice ako je ekipa osigurala pobjedu ali to ne bi bilo sportski odnosno po meni je to omalovažavanje protivnika. Ja to ne bi nikada napravio a ne bi ni dozvolio svojim igračima da to naprave.
Da su igrali polagano i do 20 hica pa da im vrijeme istekne ne bi bilo uvjeta za dobivanje kartona. Ali za ne bacanje niti jedne kugle u setu to je već nesportsko ponašanje.
Sve drugo stoji...
Upravo sam pregledavao snimku sa pojedinačnog prvenstva RH Muše je bacio 15 hitaca a Marinović 18 hitaca u zadnjem setu. Ne znam tko je rekao da nisu bacili ni jedan hitac ??????? Mada ni to ne opravdava nesportsko ponašanje.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Eto ... Koliko je to nesportski to je za malo dulje diskusije... Bacili su više od 50% i to je po meni OK...
Opet pljujemo po ljudima bez veze :evil: I ja se dam navuć :roll:
I onda kad kažem na što se ovaj forum sveo, svi se ljute :shock:
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Disciplinski pravilnik čl. 26. i čl. 28. uz Pravilnik za održavanje kuglačkih državnih prvenstava v1.3-2015 (20.07.2015.) 5.2 Način natjecanja.
Sve propisano samo treba pročitati i primijeniti.
Htjeli smo i tražili red pa je red da se istih i pridržavamo.
Najbolje dane provedoh po noći

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Ivča je napisao/la:Disciplinski pravilnik čl. 26. i čl. 28. uz Pravilnik za održavanje kuglačkih državnih prvenstava v1.3-2015 (20.07.2015.) 5.2 Način natjecanja.
Ni jedan od ta dva članka, ovako kako su formulirani, ne odgovara prekršaju koji je naveden. Da je u čl 28 umjesti "te ako" riječ "ili", onda bi to bilo ok.

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

newform1 je napisao/la:
Ivča je napisao/la:Disciplinski pravilnik čl. 26. i čl. 28. uz Pravilnik za održavanje kuglačkih državnih prvenstava v1.3-2015 (20.07.2015.) 5.2 Način natjecanja.
Ni jedan od ta dva članka, ovako kako su formulirani, ne odgovara prekršaju koji je naveden. Da je u čl 28 umjesti "te ako" riječ "ili", onda bi to bilo ok.
Sudac na početku seta daje znak za početak igre. Ako ne igraš ne poštuješ odluku suca...
"Ako igrač neopravdano ne nastupi, ne odigra ili ne nastavi natjecanje ili nastup koji je započeo
Ne znam gdje je problem. Meni je ovo u duhu fer playa i sportske kulture. Po meni sva Pravila idu u smjeru da se podrazumijeva da odigraš 120 hitaca. Na što bi ličio naš sport da se primjerice Zavarko tako ponaša i ne igra 4. set? Ili recimo uzvrat CL prvu dobiješ 8:0, u drugoj osvojiš poen i odeš kući. Dali je to po vama OK?
Ljudi dolaze na kuglanu zbog takvih majstora (u njih ubrajam i Mušu i Marinovića). Žele od njih vidjeti 120 hitaca. Njihovo je da im to pruže, a HKS je tu da ih na to natjera. Lijepo bi im trebalo dati javni ukor. Idući put će sigurno igrati svih 120 hitaca.

Pele
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pele »

Moje pismo će sigurno rasplamsati ovu suhoparno diskusiju. Ima Patak pravo,skrivanje iza pojedinih tema za "pljuvanje" i prikazivanje mogućih grešaka HKS . Primjera je bilo puno,nesportsko neigranje nakon već dobivenog meča Itd,Itd
Imam pitanje: zašto je bilo toliko buke i hajke na HKS ,kada je sankcioniran neigranje klubova u Kupu RH ove godine.
Najlošiji oblik protesta na neku nepravilnost ,totalno neprimjereno sportu kao disciplini,za takav postupak ne samo da se kažnjavaju klubovi ( kazna nije vrijedna spomena) nego se inicijatori takvog prijedloga potpuno isključuju iz sporta,jer
nemaju osnovnog poimanja o sportu,da ne kažem kulture,pa su kazne opomenom samo simbolične,i to je "greška"
HKS !
Još kada to dolazi od jedne institucije onda je to pitanje svih pitanja ,nisu li ti ljudi zalutali u sport!?
Nakon toga tko će poštivati i kuglanje smatrati sportom??

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Kup (i kazne radi neigranja) su plod neuređene legislative i pokušaj institucija da nameću svoju volju. Sada je donesen pravni okvir kojeg se treba pridržavati. Svaki član HKS-a ima obavezu ukazivati na nepravilnosti na bilo koji način, pa makar i preko ovog foruma. Ako takovo reagiranje ima minimum pristojnosti nevidim zašto bi to netko klasificirao u pljuvanje. Najbolji primjer je povlačenje odluke o izmjeni Registracijskog pravilnika. Iako je donašan u dobroj namjeri donašan je krivo. Mnogi su na to argumentirano ukazali i odluka je povučena. Bravo za HKS. Samo neka se primjenjuju donesena pravila i neće biti problema.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Pele je napisao/la:Moje pismo će sigurno rasplamsati ovu suhoparno diskusiju. Ima Patak pravo,skrivanje iza pojedinih tema za "pljuvanje" i prikazivanje mogućih grešaka HKS . Primjera je bilo puno,nesportsko neigranje nakon već dobivenog meča Itd,Itd
Imam pitanje: zašto je bilo toliko buke i hajke na HKS ,kada je sankcioniran neigranje klubova u Kupu RH ove godine.
Najlošiji oblik protesta na neku nepravilnost ,totalno neprimjereno sportu kao disciplini,za takav postupak ne samo da se kažnjavaju klubovi ( kazna nije vrijedna spomena) nego se inicijatori takvog prijedloga potpuno isključuju iz sporta,jer
nemaju osnovnog poimanja o sportu,da ne kažem kulture,pa su kazne opomenom samo simbolične,i to je "greška"
HKS !
Još kada to dolazi od jedne institucije onda je to pitanje svih pitanja ,nisu li ti ljudi zalutali u sport!?
Nakon toga tko će poštivati i kuglanje smatrati sportom??
Iako se u principu slažem s ovime oko kupa i klubove apsolutno treba kazniti zbog nenastupanja, ali... Problem je i u tome što je HKS trebao biti dosljedan te bar simbolično kazniti i odgovorne za propuste u organizaciji završnice kupa (ponovno izvlačenje parova) kao i za odgovorne koji te kazne nisu bili u stanju formulirati na pravno ispravni način pa im je to kažnjavanje palo u vodu (bar za sada).
Na forumu je problem što se diskusija uvijek rasplamsa oko "afera" a jako rijetko ima nekih konkretnih prijedloga za napredovanje ali OK, i ovakvom diskusijom (koja se meni često ne sviđa baš) su se neke stvari postigle jer postoji protok informacija i razgovara se o problemima pa se onda neki i riješe...
Što se tiće nastupa na pojedinačnom moji komentari su bili na osnovi činjenice da reprezentativci nisu bacili ni kugle u zadnjem setu, pošto ipak jesu onda im se i ispričavam na negativnim komentarima.
Luko Del Ponte

Odgovorite