Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Neron
Zna gdje su sva slova

Re: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Post Postao/la Neron » 17 pro 2018, 09:43

Dragi Julio. Moj post nije bio usmjeren protiv tebe , Kasumovica ili bilo koga. Kazati da ti(Musanic) nisi zasluzio naslov prvaka bilo bi u najmanju ruku jadno. Moj post je usmjeren ka mladima u kuglanju kojih cast izuzetcima nema. I opet kazem svojom igrom si zasluzio naslov i da su bili svi najbolji igraci u hrvatskoj vidio sam te na postolju tako da si krivo shvatio. A mikceva politika gdje mu je jedino bitan njegov vlastiti klub u koji dovlaci najbolje igracie koje nije on stvorio a za sve drugo ga boli ona stvar. Tu lezi problem i ne vidim svjetlo na kraju tunela.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 17 pro 2018, 12:20

julio je napisao/la:čestitke mušaniću i tihani , ovo prvenstvo je pokazalo snagu osijeka
sve drugo što pričate samo su opravdanja zbog nesnalaženja na malo zahtijevnijim kuglanama
kuglanje je sport preciznosti i kocentracije a ne lupetanja što jače po čunjevima , treba znati povezati , treba znati otvoriti i treba biti strpljiv
Ima nešto u tome... Činjenica da su sva četvorica polufinalista igrali 200 hitaca, da su se prilagođavali plastici i dasci, da su (vjerojatno) svi igrali još i na one stare šuplje čunjeve... Kuglana je zahtjevna i traži punu koncentraciju. Čunjevi ne rade ili slabo rade...možemo pričati o tome da su pobijedili oni koji imaju igru. E sad, da li je to dobro za naše kuglanje... Svaki naraštaj ima nešto svoje, ali na SP se sigurno neće igrati ni na približno ovakvoj kuglani. Tu si sa 600 car, na SP si 178.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 17 pro 2018, 12:42

Neron je napisao/la:Dragi Julio. Moj post nije bio usmjeren protiv tebe , Kasumovica ili bilo koga. Kazati da ti(Musanic) nisi zasluzio naslov prvaka bilo bi u najmanju ruku jadno. Moj post je usmjeren ka mladima u kuglanju kojih cast izuzetcima nema. I opet kazem svojom igrom si zasluzio naslov i da su bili svi najbolji igraci u hrvatskoj vidio sam te na postolju tako da si krivo shvatio. A mikceva politika gdje mu je jedino bitan njegov vlastiti klub u koji dovlaci najbolje igracie koje nije on stvorio a za sve drugo ga boli ona stvar. Tu lezi problem i ne vidim svjetlo na kraju tunela.
tu priču da sam ja mušanić su vam u glavu ubacili ljudi iz predsjedništva mertojaka koji su svojevremeno mušaniću prijetili fizičkim obračunom i to ovdje javno na ovom forumu i te izjave čuvam za policiju ukoliko se nekome od nas nešto desi
nisam mušanić i pustite mušanića na miru

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 17 pro 2018, 12:56

julio je napisao/la:čestitke mušaniću i tihani , ovo prvenstvo je pokazalo snagu osijeka
sve drugo što pričate samo su opravdanja zbog nesnalaženja na malo zahtijevnijim kuglanama
kuglanje je sport preciznosti i kocentracije a ne lupetanja što jače po čunjevima , treba znati povezati , treba znati otvoriti i treba biti strpljiv
Još bih se malo nadovezao...
Ovako pripremljene kuglane su relikt prošlosti u kontekstu budućnosti kuglanja (neka mi ne zamjere organizatori, nije to slučaj samo ovdje). Na ovako pripremljenoj kuglani, jedan tehničar mora imati 30 % pogodaka više od onih sa jačom kuglom. Ako imaš jaku kuglu a bez preciznosti, imaš veliki limit. Dakle, potrebna je snaga i preciznost, i samim time su stvorene velike razlike u uvjetima obzirom na tehniku kuglanja. Budućnost vidim u smanjenju tih razlika. Sjećam se kuglane u Sutinskim Vrelima, bila je plastika, uvijek čista i pripremljena, svatko je mogao nalupati 550. Za više od toga trebao si igrati. Novi Zaprešić je sličan - mislim da ga, za sada, mnogi podcjenjuju. Da, Mertojak i Osijek su odigrali odlično, no oni su uz Zaprešić ipak nešto drugo... Vidjet ćemo ostale.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 17 pro 2018, 13:32

pogledajte samo rezultate , muškarci i žene su praktički izjednačeni
pratio sam žene i mogu kazati da žene ne mogu povezati tri jednake kugle a opet imaju iste rezultate kao i muškarci
ženama jače pobjegne pa kugla završi u lijevom lohu dok kod muškaraca to nije slučaj osim kod mlađih igrača koji se natječu tko če baciti jaču kuglu pa kugle lete od lijevog do desnog seljaka gdje na boljim kuglana još nešto i padne dok na težim kuglanama oni nemaju šanse prebaciti 550
newform dobro piše , morali bi uvesti kategorije u kuglanju ovisno o kvaliteti kuglane jer nije isto igrati na pampasu ili u zaprešiću

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 17 pro 2018, 14:04

Izuzetna analiza. :idea: ;)
Čovjeka pod hitno u Stručni savjet, na prijedlog, ne na samoprijavu. :D
Pa izbornik, pa.....

Ante9
Tek protipkao

Post Postao/la Ante9 » 17 pro 2018, 15:58

Musanic je kralj kuglanja! Trener-igrac Osijeka mozda i repke?

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 17 pro 2018, 16:27

julio je napisao/la:pogledajte samo rezultate , muškarci i žene su praktički izjednačeni
pratio sam žene i mogu kazati da žene ne mogu povezati tri jednake kugle a opet imaju iste rezultate kao i muškarci
ženama jače pobjegne pa kugla završi u lijevom lohu dok kod muškaraca to nije slučaj osim kod mlađih igrača koji se natječu tko če baciti jaču kuglu pa kugle lete od lijevog do desnog seljaka gdje na boljim kuglana još nešto i padne dok na težim kuglanama oni nemaju šanse prebaciti 550
newform dobro piše , morali bi uvesti kategorije u kuglanju ovisno o kvaliteti kuglane jer nije isto igrati na pampasu ili u zaprešiću
:shock:
Koje si ti prvenstvo jučer gledao? Tihana Čavlović ovaj vikend ima redom: 621, 614, 584, 590. Mario Mušanić 579, 606, 586, 618. Ne mogu povezati tri jednake kugle :roll: :lol: kak da ne ...
Kod žena su nastupile gotovo sve najbolje na PH. Kod muških ne. Rezultati iz muškog polufinala su rezultati drugoligaša na toj kuglani ... Nije bilo Bolanče, Bogdanovića, Maneva, Kovača, Marinovića ... i to se osjetilo. Zašto ih nije bilo? Treba pitati njih. Moguće da je manjak motivacije, slobodnog vremena, ozljede ili kombinacija svega toga... i imamo to što imamo.
Ja osobno nisam za novčane premije kao motivacije za osvajanje pojedinačnog prvenstva RH, kao što netko to ovdje predlaže, te iako po meni ovakav format nije najsretnije riješenje igramo ono što se igra na SP-u. Termini pojedinačnog su problem. I ostat će problem jer se kalendar neće mijenjati konkretnije tako skoro...
Kao što rekoh možda bi bilo bolje da se završnica odigrava nakon lige te se spoji sa nekim pripremama za SP ... just a tought ;) :)
Luko Del Ponte

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 17 pro 2018, 18:12

lukodp je napisao/la:
julio je napisao/la:pogledajte samo rezultate , muškarci i žene su praktički izjednačeni
:shock:
Koje si ti prvenstvo jučer gledao? Tihana Čavlović ovaj vikend ima redom: 621, 614, 584, 590. Mario Mušanić 579, 606, 586, 618. Ne mogu povezati tri jednake kugle :roll: :lol: kak da ne ...
Kod žena su nastupile gotovo sve najbolje na PH. Kod muških ne. Rezultati iz muškog polufinala su rezultati drugoligaša na toj kuglani ... Nije bilo Bolanče, Bogdanovića, Maneva, Kovača, Marinovića ... i to se osjetilo. Zašto ih nije bilo? Treba pitati njih. Moguće da je manjak motivacije, slobodnog vremena, ozljede ili kombinacija svega toga... i imamo to što imamo.
Ja osobno nisam za novčane premije kao motivacije za osvajanje pojedinačnog prvenstva RH, kao što netko to ovdje predlaže, te iako po meni ovakav format nije najsretnije riješenje igramo ono što se igra na SP-u. Termini pojedinačnog su problem. I ostat će problem jer se kalendar neće mijenjati konkretnije tako skoro...
Kao što rekoh možda bi bilo bolje da se završnica odigrava nakon lige te se spoji sa nekim pripremama za SP ... just a tought ;) :)
Kako nije Brne bilo ,pogledaj malo bolje kvalifikacije !

Kovač ne igra stoljećima pojedinačna,Marinović je ozljeđen,ostale ćeš morati pitati osobno.

Svi ovdje sve znamo,ali možda da se ugledamo u žensko kuglanje. Nisu cure slučajne u vrhu kuglanja,dok muško čeka 20 godina na ekipnu medalju iz razno raznih razloga.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 17 pro 2018, 18:21

Nije ih bilo u završnici ... kao što napisah :D , iz razno raznih razloga. A po meni i po poretku za igrača lige, uz još par imena, to je elita muškog kuglanja u RH trenutno.
Ako to kompariramo kao da kod žena nisu bile Jambrović, Bosak, Čavlović ...
Luko Del Ponte

Odgovorite