Moguća suspenzija klubova i reprezentacije

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Moguća suspenzija klubova i reprezentacije

PostPostao/la Čunj » 17 kol 2012

Prilikom jučerašnje kavice, ozbiljno se govorilo o suspenziji hrvatskih klubova, a moguće i repreznatije iz međunarodnih natjecanja.
Razlog tome je višegodišnji rad i djelo g. Mezaka i g. Lulića koje je kulminiralo nakon završetka prijateljske utakmice sa Slovacima u Varaždinu gdje je Mezak delegirao suce iz Slovenije bez znanja Slovenskog kuglačkog saveza i međunarodne kuglačke federacije.

Da bi stvar bila gora „podmetnuo“ je sucu nedovoljnu dokumentaciju o licenci kuglane i praktički namjerno obmanuo suca koji je došao suditi utakmicu.
NBC je tražio očitovanja svih, Hrvatskog saveza, Slovenskog saveza i naravno nitko ništa nije znao – osim Mezaka koji uvijek ima svoju verziju priče koja samo njemu paše jer kao i uvijek savez vodi zajedno sa Lulićem na svoju ruku i bez odgovornosti.

Druga tema bila je licenciranje kuglana koje HKS još nije proveo, za razliku od svih ostalih saveza. Od utakmice sa Slovačkom za vrijeme koje se odvijalo završno licenciranje osoba koje su trebale odraditi licenciranja kuglana prošlo je skoro 3 mjeseca za vrijeme kojih se vodstvo saveza nije pomaknulo sa mrtve točke, a još su otišli i na „zaslužen“ godišnji nakon kojeg bi nam mogli za nagradu suspendirati klubove iz međunarodnih natjecanja za koje se većina klubova počela pripremati.
Ono što priču čini zanimljivijom je sukob na relaciji Baričević – Mezak gdje se Mezak (kao i Lulić) postavlja kao da je svemogući i nedodirljivi Bog koji je uvijek u pravu i kojemu nitko ništa ne može, najpametniji i najutjecajniji kuglački radnik u svijetu, ali ne zapaža da bilo gdje da se pojavi podsjeh i ismijavanje samo na pojavu lika i djela, a da ne pričam o tome što su napravili sa ugledom reprezentacije. Kao šlag na tortu mogla bi doći i diskvalifikacija klubova.

Naravno, mogli bi napisati memoare o tome što su Lulić i Mezak loše napravili ali ovo je trenutno najaktualnije i bojim se da će se loše završiti za klubove, ali moglo bi se desiti da nam suspendiraju reprezentaciju sa idućeg prvenstva. Žao mi je da se govori o suspenziji klubova i repreznatije, a ne povlači se odgovornost ljudi koji su doveli do toga, a to je sadašnje vodstvo saveza.

Živi bili pa vidjeli…
Čunj
Tek protipkao

Re: Moguća suspenzija klubova i reprezentacije

PostPostao/la krcko » 19 kol 2012

Kod takvih mastodontskih firmi kotizacija i sustav u kojem svi učesnici daju lovu, obzirom na prošlogodišnju zainteresiranost i financijsku krizu, neće biti većih stresova. Opomenica, možda ?.... pitanje
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la zeljar » 20 kol 2012

Molio bih autora teksta ("Čunj") da mi objasni kako i od kada tajnik saveza gosp. Mezak delegira suce za medjudržave
susrete. Nije mi jasno je li to u njegovoj nadležnosti. Zašto su suci iz Slovenije došli suditi u Varaždin ako znadu da to nije u skladu sa važećim propisima.
Takodjer mi nije jasno što se spominje licenca za kuglanu u Varaždinu. Da li je onda moguće da se na toj kuglani (ako se misli na novu kuglanu uz Dravu) održano pojedinaćno državno prvenstvo veterana i nedavno turnir iz serije najjačih svjetskih kuglačkih turnira a da kuglana nije imala licence.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la Čunj » 20 kol 2012

Poštovani gospodine Željar,
na Vaša pitanja bih i ja volio znati odgovor.
Najbolje da pitanje prenesete na pismo, i pošaljete na adresu HKS-a sa povratnicom da vidimo što će odgovoriti.

Kuglana u Varaždinu nije imala važeću licencu za vrijeme odigravanja prijateljske utakmice sa Slovačkom. Mezak je sucu utakmice kojeg je samovoljno delegirao za tu utakmicu dao samo dio dokumentacije o licenci i tako obmanuo suca. Nakon što su ga kontaktirali iz NBC-a onda je rekao da su sve dogovorili sa SKS-om, ali kada je NBC tražio očitovanje i slovenskog KS-a, ovi su odgovorili da nemaju pojma o čemu ljudi govore.... itd.. itd..
Mislim da je sudac suspendiran na neko vrijeme, dok će se o HKS-u uskoro odlučivati.
Bilo bi mi jako žao kada bi se desilo da nam klubovi ili reprezentacija ne nastupe na međunarodnim natjecanjima zbog arogancije, bahatosti, falsifikacije dokumentacije (poznato Vam je kako je Novska završila), pokušaja obmane i međunarodne kuglačke federacije, problema sa organizacijom međunarodnih natjecanja ali očigledno da se mora desiti nešto drastično kako bi se nešto/netko promjenilo.

Zaboravio sam napomenuti da je tema i licenciranje kuglana koje je HKS trebao organizirati, a za koje se tečaj završio prije nekoliko mjeseci i to baš na kuglani u Varaždinu.
Na tečaju je bilo više ljudi koji su spremni i koji su mogli izvršiti licenciranje i provjeru kuglana kroz ljeto, ali HKS im nije osigurao alat tj. opremu za licenciranje.
Naravno, to je Mezaku i Luliću nebitno i nije im bilo dovoljno kada ih se usmeno upozorilo.
Čunj
Tek protipkao

PostPostao/la Krunoslav » 20 kol 2012

Čunj je napisao/la:Poštovani gospodine Željar,
na Vaša pitanja bih i ja volio znati odgovor.
Najbolje da pitanje prenesete na pismo, i pošaljete na adresu HKS-a sa povratnicom da vidimo što će odgovoriti.

Kuglana u Varaždinu nije imala važeću licencu za vrijeme odigravanja prijateljske utakmice sa Slovačkom. Mezak je sucu utakmice kojeg je samovoljno delegirao za tu utakmicu dao samo dio dokumentacije o licenci i tako obmanuo suca. Nakon što su ga kontaktirali iz NBC-a onda je rekao da su sve dogovorili sa SKS-om, ali kada je NBC tražio očitovanje i slovenskog KS-a, ovi su odgovorili da nemaju pojma o čemu ljudi govore.... itd.. itd..
Mislim da je sudac suspendiran na neko vrijeme, dok će se o HKS-u uskoro odlučivati.
Bilo bi mi jako žao kada bi se desilo da nam klubovi ili reprezentacija ne nastupe na međunarodnim natjecanjima zbog arogancije, bahatosti, falsifikacije dokumentacije (poznato Vam je kako je Novska završila), pokušaja obmane i međunarodne kuglačke federacije, problema sa organizacijom međunarodnih natjecanja ali očigledno da se mora desiti nešto drastično kako bi se nešto/netko promjenilo.

Zaboravio sam napomenuti da je tema i licenciranje kuglana koje je HKS trebao organizirati, a za koje se tečaj završio prije nekoliko mjeseci i to baš na kuglani u Varaždinu.
Na tečaju je bilo više ljudi koji su spremni i koji su mogli izvršiti licenciranje i provjeru kuglana kroz ljeto, ali HKS im nije osigurao alat tj. opremu za licenciranje.
Naravno, to je Mezaku i Luliću nebitno i nije im bilo dovoljno kada ih se usmeno upozorilo.

NBC bi trebao spomenutu gospodu kazniti s bar 10 godina udaljavanja od kuglana i kuglanja, a reprezentavija i (pogotovo) klubovi nemaju s tim ama baš ništa .
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Kegelmaniac » 20 kol 2012

Ne razmijem, zbog čega bi suspendirali klubove i tko je to rekao?!?! :shock:
Ako je istina ovo što Čunj piše, trebali bi kazniti savez ili njih osobno
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 20 kol 2012

Kegelmaniac je napisao/la:Ne razmijem, zbog čega bi suspendirali klubove i tko je to rekao?!?! :shock:
Ako je istina ovo što Čunj piše, trebali bi kazniti savez ili njih osobno

Kaznit će savez, tako što će suspendirat klubove :) Mislim da je to sve malo prenapuhano...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Čunj » 21 kol 2012

Iskreno se nadam da se neće desiti da na račun neodgovornog ponašanja pojedinaca iz HKS-a stradaju klubovi i reprezentacija.
Čunj
Tek protipkao

PostPostao/la zeljar » 28 kol 2012

Zahvaljujem se na odgovorima. Medjutim, možda postoji i druga strana priče. Licenciranje kuglane u Varaždinu je
izvršeno i uočeno je nekoliko nedostataka. Na licenciranju su bili nazočni i kandidati koji bi ubuduće mogli i sami licencirati kuglane. Kako je kuglanu u Varaždinu radila gosp. Fučkar došlo je do dileme tko će utvrđene nedostatke otkloniti, da li izvođač radova ili će netko to morati ponovno platiti. Toliko o licenciranju.
Da su na prijateljsku utakmicu sudili njemački suci (bili bi delegirani) koštali bi HKS oko 2000 eura. Slovenski suci su
HKS koštali 200 eura. Dakle, ušteđeno je 1800 eura. HKS je i voljan platiti kaznu (oko 200 eura) ukoliko dođe do kažnjavanja.
Do ovih saznanja sam takodjer došao na jutarnjim kavicama. Da li su istiniti vidjet će se.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 29 kol 2012

zeljar je napisao/la:Zahvaljujem se na odgovorima. Medjutim, možda postoji i druga strana priče. Licenciranje kuglane u Varaždinu je
izvršeno i uočeno je nekoliko nedostataka. Na licenciranju su bili nazočni i kandidati koji bi ubuduće mogli i sami licencirati kuglane. Kako je kuglanu u Varaždinu radila gosp. Fučkar došlo je do dileme tko će utvrđene nedostatke otkloniti, da li izvođač radova ili će netko to morati ponovno platiti. Toliko o licenciranju.
Da su na prijateljsku utakmicu sudili njemački suci (bili bi delegirani) koštali bi HKS oko 2000 eura. Slovenski suci su
HKS koštali 200 eura. Dakle, ušteđeno je 1800 eura. HKS je i voljan platiti kaznu (oko 200 eura) ukoliko dođe do kažnjavanja.
Do ovih saznanja sam takodjer došao na jutarnjim kavicama. Da li su istiniti vidjet će se.

O kojim se konkretno nedostacima radi??? Baš me zanima...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

Sljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.