Moguća suspenzija klubova i reprezentacije

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Moguća suspenzija klubova i reprezentacije

Post Postao/la lukodp » 02 svi 2013, 09:37

fizzo je napisao/la:
lukodp je napisao/la: Al problem je s ovom koja je prijavljena a na kojoj nije bilo 3 međunarodna suca...
pa ligu prvaka sudi jedan sudac a i prijateljske isto ja mislim...
Pročitaj članak 3.1. međunarodnog sudačkog pravilnika.
http://www.kuglanje.net/wp-content/uplo ... _20111.pdf
Luko Del Ponte

zagreb12345
Tek protipkao

Post Postao/la zagreb12345 » 02 svi 2013, 16:22

Može li netko pojasniti to s dresovima ! Nismo svi bili va Rijeki ! Unaprijed hvala !

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 svi 2013, 09:35

zagreb12345 je napisao/la:Može li netko pojasniti to s dresovima ! Nismo svi bili va Rijeki ! Unaprijed hvala !
Rekla, čula, kazala...
Postoji priča da su kadeti u petak bacali s dresovima naopačke kakti da se ne vidi natpis "Hrvatska" na dresu...
Osobno me ne zanima više ništa s tom utakmicom, iako će bit vjerovatno još dosta priče zbog organizacijskih propusta...
Luko Del Ponte

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 09 srp 2013, 08:37

Ima li istine u pričama da je reprezentacija Hrvatske suspendirana zbog propusta na prijateljskoj utakmici sa Slovenijom u Rijeci ove godine? Na koliko je suspendirana i vrijedi li to i za juniore?
Ako se dobor sjećam, na svom blogu Mezak je hvalio Mikca za odličnu organizaciju te utakmice u Rijeci

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 srp 2013, 08:54

kuglackias je napisao/la:Ima li istine u pričama da je reprezentacija Hrvatske suspendirana zbog propusta na prijateljskoj utakmici sa Slovenijom u Rijeci ove godine?
nema...za sad
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 09 srp 2013, 12:12

Neznam zašto još toliko prizivate tu utakmicu u Rijeci. Ustvari ja bi postavio jedno bolje pitanje : "koju vi to utakmicu prizivate...?
Susreti između Slovenskih i Hrvatskih kuglača odvijali su se tri dana , igralo se u petak, subotu , nedjelju, igralo se nekoliko međusobnih nazovi utakmica, u muškoj, ženskoj konkurenciji, mlađi uzrasti i td... igralo se na kuglanam koje financira Grad Rijeka kuglane Mlaka i 3.maj....i to badava , kao šta se uvijek igraju badava državna prvenstva , da stvar bude bolja i sudačka organizacija KSPG županije je suorganizator , ne sudi samo jedan sudac ....

Bio sam prisutan u petak i subotu, tekmu na 3.maju u nedjelju nisam gledao, šteta jer je jedina na nešto ličila. Istina je da su okretali majice, da se u subotu igralo svakako, naizmjence muški i ženske, na stazu se izlazilo po 4 iz Hr + 2 iz Slo i obrnuto ... sve skupa je sličilo na jednu dobru reviju Hr/Slo kuglanja prije nadolazećih međunarodnih nastupa

I šta sad...kakav NBC, koje kažnjavanje, o kojoj je tu utakmici uopće riječ kad je igrano pun qurac utakmica , ako se to uopće mogu nazvati utakmice, trening utakmice bi rekli . Uostalo kad neigra 6 igrača nego desetak pa se zbrajaju rezultati onako po odabiru , prije bih rekao bez veze, nije to prava utakmica, to je prije svega ogled, revija ... nisam od jučer pa mogu razlikovati prijateljski ogled i utakmicu.

I još nešto, neznam tko je za šta ni odgovoran ni zaslužan , ustvari boli me kita, al činjenica je da se nemože tu pričati o nikakvom propustu jer se ništa nije moglo ni propustiti, uostalom koliko sam mogao vidjeti svi su vrlo zadovoljni otišli iz Rijeke, i to je istina ;)

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 09 srp 2013, 13:04

bauer je napisao/la:Neznam zašto još toliko prizivate tu utakmicu u Rijeci. Ustvari ja bi postavio jedno bolje pitanje : "koju vi to utakmicu prizivate...?
Susreti između Slovenskih i Hrvatskih kuglača odvijali su se tri dana , igralo se u petak, subotu , nedjelju, igralo se nekoliko međusobnih nazovi utakmica, u muškoj, ženskoj konkurenciji, mlađi uzrasti i td... igralo se na kuglanam koje financira Grad Rijeka kuglane Mlaka i 3.maj....i to badava , kao šta se uvijek igraju badava državna prvenstva , da stvar bude bolja i sudačka organizacija KSPG županije je suorganizator , ne sudi samo jedan sudac ....

Bio sam prisutan u petak i subotu, tekmu na 3.maju u nedjelju nisam gledao, šteta jer je jedina na nešto ličila. Istina je da su okretali majice, da se u subotu igralo svakako, naizmjence muški i ženske, na stazu se izlazilo po 4 iz Hr + 2 iz Slo i obrnuto ... sve skupa je sličilo na jednu dobru reviju Hr/Slo kuglanja prije nadolazećih međunarodnih nastupa

I šta sad...kakav NBC, koje kažnjavanje, o kojoj je tu utakmici uopće riječ kad je igrano pun qurac utakmica , ako se to uopće mogu nazvati utakmice, trening utakmice bi rekli . Uostalo kad neigra 6 igrača nego desetak pa se zbrajaju rezultati onako po odabiru , prije bih rekao bez veze, nije to prava utakmica, to je prije svega ogled, revija ... nisam od jučer pa mogu razlikovati prijateljski ogled i utakmicu.

I još nešto, neznam tko je za šta ni odgovoran ni zaslužan , ustvari boli me kita, al činjenica je da se nemože tu pričati o nikakvom propustu jer se ništa nije moglo ni propustiti, uostalom koliko sam mogao vidjeti svi su vrlo zadovoljni otišli iz Rijeke, i to je istina ;)
Naravno da nije bilo propusta, sve je bilo savršeno i za nagradu smo dobili suspenziju. Suspenzije se izvlače iz šešira i ovaj puta je red pao na nas. Bravo, svaka nam čast.
Naravno da tebe boli ona stvar što djeca neće moći nastupati na idućem svjetskom, što se neće moći igrati pojedinačno svjetsko prvenstvo. Tebi je kao i Mezaku sve bilo savršeno, pa hvala vam što ste nam djeci omogućili da ne nastupaju na idućem svjetskom prvanstvu. Zbog takvih koji razmišljaju kao ti i zbog samovolje pojedinaca koji misle da se savez vodi onako kako samo njima paše nam se i događaju ovakve tragične situacije.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 09 srp 2013, 16:36

Ne postoji međunarodna "trening" utakmica. Ja se nadam da su to bar sada svi shvatili konačno.
Luko Del Ponte

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna » 09 srp 2013, 17:22

Ako je međunarodna tekma mora biti i međunarodni sudac, a on bio je samo u subotu a trebao je biti i u petak i u nedjelju. Koliko će igrača igrati ( i kojim redosljedom) je potpuno nebitno jer to dogovaraju dvije reprezentacije a ne sudac ;)

Igrali jesu sa dresovima naopačke (u petak) da ne moraju platiti suce(a) ne sjećam se da li je bio Majnarić kao sudac, vjerojatno je da si spremi lovicu u đep! :mrgreen:

Problem je bio nastup Maneva u nedjelju.. koje su to "ličnosti" da ga guraju, tjeraju ili što već da igra bez našeg državljanstva bez ispisnice makedonskog saveza i onda sve rezutate uredno pošalju NBC-u :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tako da je Bauer bilo jako puno propusta..

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 srp 2013, 17:46

ajmo malo demistificirati stvari sa "kavica"...

za početak mi zbilja nije jasno zašto "novi" HKS ne izlazi javno s time jer se radi isključivo o nasljeđu "stare" garniture - oni famozni kosturi koji ispadaju iz ormara kak se to voli kazati...
tim više što ti isti ljudi koji su zaslužni da smo dovedeni do ovakvog stanja onda imaju obraza slati nekakve prigovore na proceduru izborne skupštine pa da se ti prigovori malo sagledaju i kroz prizmu toga...

1. kao prvo, nitko još nije kažnjen, nitko nije suspendiran - za sada je HKS tek u fazi prijave za prekršaj, a do konačne/pravomoćne odluke još ima par koraka postupka...
i Bandić ima 200 kaznenih prijava pa je nedavno izabran za gradonačelnika natrag - prijava i "presuda" dva su svijeta različita
da ćemo se izvući nekažnjeno, sumnjam, ali moguće da se kazne umanje u odnosu na predložene, iako je s obzirom na propisan raspon predložena mjera u donjoj trećini što onda automatski malo smanjuje manevarski prostor za dodatnim ublažavanjem

2. kao što reče Luko, NBC ne priznaje "neslužbene"/revijalne/trening međunarodne utakmice reprezentacija (ili bilo koja druga izvedenica o kojima Bauer priča)
kad su dvije reprezentacije na stazi, s dresovima ili bez njih, naopačke obučeni ili zamaskirani, u kojim god omjerima - utakmica mora biti po regulama NBCa i kraj priče

3. ima nekoliko točki "optužbe" u prijavi - one benignije se odnose na propuste kao što je: neprijavljivanje svih utakmica (bilo ih je dosta - 3 dana, muški, ženski, seniori, mlađi juniori - a samo su neke prijavljene), nepostojanje delegiranih sudaca, neslanje izvješća NBCu...
za svaki propust po 250 €, a onda u stjecaju "popust" pa ukupno 500 € kazne

4. najveći problem je naravno Manev - nepostojanje dvojnog sportskog državljanstva i nepostojanje uvjeta da on igra za HR - a nastupio je
tu su predložene kazne za sve 3 (!!!!) strane - HKS suspenzija svih nacionalnih reprezentacija na čini mi se 12 mj (ili možda na 15-18, nisam siguran), Slovencima suspenzija na 3 utakmice, a samom Manevu također godina dana

5. kao da već samo to ne bi bilo dovoljno, u prijavi se predlaže da se troškovi disciplinskog postupka postave u visini od 25 000 €, a da njih snose sve 3 strane i to u udjelima od po 60-20-20 %
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Odgovorite