Prvenstvo RH u tandemu

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Prvenstvo RH u tandemu

Post Postao/la lukodp » 02 vel 2013, 09:18

Da ni bi ispalo da stalno pljujem po HKS-u, ajmo malo o nečem po meni jako pozitivnom.
Po prvi puta državno prvenstvo u tandemu i to za mlađe juniore (U18?). Termin je malo "čupav" ali se ipak prijavilo nešto igrača, kotizacije su prihvatljive, iako opet malo nezgodno s dodatnim plačanjima u završnici ali nmvz.
Što mislite koliko će ta disciplina zaživjeti? Mislim da je nešto atraktivnija od sprinta, koji baš i nije nešto popularan. Osobno nisam nikada imao priliku sudjelovati na službenom natjecanju u tandemu ali mi izgleda poprilično zanimljivo.
Otvorio sam ovu temu da vidimo što mislite o tim "novim" brzim disciplinama, dal vam se sviđa kojim smjerom ide kuglanje ili ste više konzervativniji i skloniji "starim" klasičnim disciplinama.
U svakom slučaju pozdravljam ovaj potez saveza.
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Prvenstvo RH u tandemu

Post Postao/la ZrntscheZ » 04 vel 2013, 12:31

kako reče sinoć Mezak, tandem je (uz mix) na SPima najposjećenija disciplina i to je natjecanje budućnosti...

dinamično - DA
napeto - DA
pravedno - NE

za moj pojam trebalo bi korigirati bodovanje jer da se bez obzira na rezultat kod 1-1 igra odmah SV je čista glupost
primjer od jučer (a na SPima sigurno toga ima i puno više): cure iz Mlake prošle u finale sa 14-12 u SVu, iako su uz 1-1 u setovima imale gotovo 20 drva manje (251-269)
isto se skoro u finalu desilo i dečkima iz Zaprešića (samo da je kuglač Mlake u zadnjem hicu na punu postavu srušil barem 4, a ne dame 2)
u 1/4f su dečki iz Mlake jedva prošli nakon duplog SVa iako su bili jači 272-262

što se tiče organizacije prvenstva u Ozlju
kuglana kao kuglana (staze, automati...) je super, ali kao sportski objekt posve neprimjeren za održavanje državnih natjecanja
naime, tribine uopće ne postoje već tek separei kafića koji su svi u ravnini pa ako nisi u prvom redu, ne vidiš sjedeći ništa (osim ako sjediš na šanku)
zatim, ne samo da nema tribina, nego je prostor toliko skučen da je i ovo malo prijavljenih ekipa (11Ž + 7M) toliko ga zakrčilo da se jedva prolazilo...ne znam zaista gdje bi ljudi bili da se javilo po 15-20 momčadi iz svake kategorije

suci su se stalno gubili i do finala nikak da prilikom predstavljanja pohvataju u kojoj je fazi natjecanje kod koje kategorije
onda, u propozicijama lijepo piše da je zagrijavanje 5min...krenu oni zagrijavat se, dosta im se plete, vrijeme se ne zaustavlja automatski, sudac je negdje iza (gledalište/šank) pa prođe pola minute dok dođe i zaustavi...i kad ono na 8 hicu na semaforu piše kod vremena 0.1
pitam kak je to moguće? sudac mi veli da su se oni (tko oni ako propozicije vele drugačije?) dogovorili da će zagrijavanje biti po 3min pa da ide brže
wtf?!?!
isto tako nitko nije pazil na redoslijed tko mora prvi bacati, da u novom setu započinje drugi igrač i slično...(naravno, nije utjecalo na ničiji rezultat to u konačnici nego pojedini igrači nisu imali 15+15 pune i čišćenje nego 16+14 ili 14+16 po nastupu)

šlamperaj je zaključen s diplomama koje su sve natiskali u ženskom rodu (juniorKe) pa ih onda na kraju dečkima nisu ni davali nego će ih (valjda) poštom poslati

uglavnom, šteta da nije bilo više ekipa, šteta za krajnje neprikladan prostor, šteta za šlamperaj i nedosljednost

a kao old school pristaša i dalje navijam za klasične parove u odnosu na tandem po ovom načinu bodovanja koji smatram nepravednim
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 05 vel 2013, 14:43

a kao old school pristaša i dalje navijam za klasične parove u odnosu na tandem po ovom načinu bodovanja koji smatram nepravednim[/quote]

klasičnih parova nema više nigdje u programu ... a kao drugo zakaj bi to bilo nepravedno? pa kaj i u normalnom spirintu nije tak... more biti razlika i 50 drva.. ako je jedan jedan.. odlučuju dodatna tri hica ili ti pripetavanje.. pa baš u tome je čar.. da slabiji igrač ima priliku pobijediti boljega.. na 200 hitaca to je bilo nemoguće.. na 120 još kak tak.. a na sprintu tj. svakom natjecanju koje je bazirano na igračkim poenima.. veća je vjerojatnost da slabiji pobijedi.. i ponavljam da je baš u tome čar

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 05 vel 2013, 15:01

jesi siguran da nema više parova nigdje u kalendaru?
prouči ga malo detaljnije...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 06 vel 2013, 10:57

ako misliš na parove u-14 i u-18.. onda IMA .. ali nebitno za cijelu priču... mene više zanima zakaj nema sprinta po regijama... bar prošlu godinu nije bilo- zbog navodno premalo zainteresiranih

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 vel 2013, 17:19

mrbean je napisao/la: klasičnih parova nema više nigdje u programu ... a kao drugo zakaj bi to bilo nepravedno? pa kaj i u normalnom spirintu nije tak... more biti razlika i 50 drva.. ako je jedan jedan.. odlučuju dodatna tri hica ili ti pripetavanje.. pa baš u tome je čar.. da slabiji igrač ima priliku pobijediti boljega.. na 200 hitaca to je bilo nemoguće.. na 120 još kak tak.. a na sprintu tj. svakom natjecanju koje je bazirano na igračkim poenima.. veća je vjerojatnost da slabiji pobijedi.. i ponavljam da je baš u tome čar
Ja se u ovome zapravo slažem s Andrijom. Mislim da se malo previše pravila prilagođavaju publici (koje zapravo rijetko kada ima) a premalo samim igračima. Jer, možda je ovakav sistem napetiji i nepredvidiv ali svakako nije pošten, po meni bi u svim brzim duel disciplinama kod nerješenog set rezultata trebalo gledati količinu srušenih čunjeva (ukupno) te ako je i to isto onda SV. Jednako kako se u 120 hitaca gledaju setovi a nakon toga ukupni čunjevi.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 vel 2013, 17:20

mrbean je napisao/la:ako misliš na parove u-14 i u-18.. onda IMA .. ali nebitno za cijelu priču... mene više zanima zakaj nema sprinta po regijama... bar prošlu godinu nije bilo- zbog navodno premalo zainteresiranih
sve si rekao :lol: Da još dodam i malo prenatrpan kalendar te činjenicu da te brze discipline većina ne poznaje dovoljno.
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 07 vel 2013, 17:42

lukodp je napisao/la:
mrbean je napisao/la:ako misliš na parove u-14 i u-18.. onda IMA .. ali nebitno za cijelu priču... mene više zanima zakaj nema sprinta po regijama... bar prošlu godinu nije bilo- zbog navodno premalo zainteresiranih
sve si rekao :lol: Da još dodam i malo prenatrpan kalendar te činjenicu da te brze discipline većina ne poznaje dovoljno.
Ovo ti ne dam za pravo, pa malo malo zbog europskih kupova i mi u trečoj ligi imamo slobodan vikend, kakve veze imamo mi s euroligom, neka prva liga pauzira i ako neki drugoligaški klub (lani Bjelovar) igra, njegova regija može pauzirati.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 08 vel 2013, 08:40

Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
Ovo ti ne dam za pravo, pa malo malo zbog europskih kupova i mi u trečoj ligi imamo slobodan vikend, kakve veze imamo mi s euroligom, neka prva liga pauzira i ako neki drugoligaški klub (lani Bjelovar) igra, njegova regija može pauzirati.
Nemožeš organizirati unaprijed prvenstvo županije, regije itd. ako su u tome terminu već predviđene kup utakmice, euroliga i sl. Kod nas na sjeveru se recimo igra kup kada lige stoje zbog euro natjecanja i sl.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 29 stu 2013, 13:07

Vidim da je prvenstvo RH u tandemu odgođeno. Shvaćam da je odgođeno zbog malog broja sudionika ali onaj prigovor da juniori ne mogu nastupiti ne drži vodu. Pa to je prvenstvo seniora a ne juniora. Po meni je veći problem možda cijena plati kvalifikacije pa plati osminu četvrtinu to košta.....A možda i to da nitko iz nekog udaljenijeg grada (Split,Zadar,Pula .......) neće ići na neki turnir za 60 hitaca.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Odgovorite