Prvenstvo RH u tandemu

Natjecanja i novosti iz HKS-a
zeljar
Raspisani lik

Re: Prvenstvo RH u tandemu

Post Postao/la zeljar » 29 stu 2013, 16:02

Cezare pa nije to samo seniorsko prvenstvo u tandemu. To je prvenstvo U-50 gdje nastupaju i juniori što je poželjno. Samo mi nešto
nije jasno kada si već to spomenuo. Na U-14 mogu nastupiti 14-ogodišnjaci i mladji kao i U-18 i U-23 tj. ne mogu nastupiti stariji igrači. Medjutim,
koliko znam na U-50 mogu nastupati sve dobne skupine tj. i stariji od 50 godina ili kako ih nazivamo VETERANI. Nešto mi tu nije sasvim jasno.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 29 stu 2013, 19:59

Zeljar ne znam što ti nije jasno. Kao što si i sam rekao na U-14 mogu nastupiti 14-godišnjaci i mlađi kao i U-18 i U-23 tj. ne mogu nastupiti stariji igrači. Kod veterana u pojedinim kategorijama U-55 nastupaju ne mlađi od 50 odnosno ne stariji od 55 godina isto tako U-60 i ostalim kategorijama. Po meni ako je to prvenstvo za seniore bilo to pojedinačno,parovno, tandem, sprint nema potrebe stavljati U-50 jer to buni. Ako za seniore mogu nastupiti igrači rođeni 30. lipnja 1999. ( to je 14 godišnjak) onda može i 70 godišnjak.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 29 stu 2013, 22:36

Cezare opet me nisi razumio. Ako piše U-50 onda po logici U-12, U-14, U-18 i U-23 ne bi smjeli nastupati stariji od 50 godina jer i u ovim
kategorijama (nabrojanim) ne mogu nastupati stariji. Dakle, ne treba pisati U-50 nego seniorsko prvenstvo.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 30 stu 2013, 09:30

Jesam razumio sam te i napisao sam da nema potrebe stavljati U-50 ako su u pitanju seniori jer je za seniore donja granici za nastup 14 godina a gornja ne postoji.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 01 pro 2013, 09:21

Dajte da malo razjasnimo ovo. Znaći na seniorskom prvenstvu RH mogu nastupiti svi stariji od 23.g.? Mlađi ne.? Sad si pogledajte prošlogodišnje rezultate pojedinačnog seniorskog prvenstva za žene:
http://www.kuglanje.net/wp-content/uplo ... _quali.pdf
Koliko ja vidim tu ima nekoliko igračica mlađih od 23.g. (Čavlović, Milak ...)
Zar to znaći da juniori u juniorke NE smiju nastupati na seniorskim natjecanjima :shock: . Kojeg li šoka, pa zar to i nije normalno i logično? Juniorkso juniorima, seniorsko seniorima...
A sad konkretno pitanje nevezano za aktualnu temu. Mi smo na nivou županije dozvolili nastupe juniorima (na seniorskom pojedinačnom prvenstvu), vođeni prošlosezonskim iskustvima, te se jedan od njih i plasirao na regiju. Da li da mu sada zabranimo nastup na regiji (koji je izborio u seniorskoj konkurenciji)? Pošto po ovome on NE bi smio nastupati na seniorskom prvenstvu RH (regija je kvalifikacijsko natjecanje za to...).
Luko Del Ponte

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 01 pro 2013, 10:51

Gospodine Lukodp. Mislim da ste krivo shvatili razmjenu mišljenja izmedju Cezara i mene. Nitko od nas dvojice ne govori da juniori i mladji
juniori ne bi trebali nastupati na seniorskim natjecanjima. Pa oni nastupaju (ako se ne varam) i za ekipe na ekipnom seniorskom prvenstvu RH. Rasprava
je bila zašto se piše za seniorsko prvenstvo U-50 kada na tim prvenstvima mogu nastupati i stariji od 50 godine. Na U-14 ne mogu nastupati stariji kao
niti na U-18 i U-23. Dakle po nama ne bi trebalo pisati prvenstvo U-50 već samo seniorsko prvenstvo. (Cezare mislim da se slažeš sa ovom konstatacijom).

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 01 pro 2013, 12:19

zeljar je napisao/la:Gospodine Lukodp. Mislim da ste krivo shvatili razmjenu mišljenja izmedju Cezara i mene. Nitko od nas dvojice ne govori da juniori i mladji
juniori ne bi trebali nastupati na seniorskim natjecanjima. Pa oni nastupaju (ako se ne varam) i za ekipe na ekipnom seniorskom prvenstvu RH. Rasprava
je bila zašto se piše za seniorsko prvenstvo U-50 kada na tim prvenstvima mogu nastupati i stariji od 50 godine. Na U-14 ne mogu nastupati stariji kao
niti na U-18 i U-23. Dakle po nama ne bi trebalo pisati prvenstvo U-50 već samo seniorsko prvenstvo. (Cezare mislim da se slažeš sa ovom konstatacijom).
Nismo se razumijeli. Naravno da treba pisati SENIORSKO PRVENSTVO, kako bi ukljucili i one starije od 50.g. u tome se slazem. Ali da li na seniorskom prvenstvu (pojedinacnom) smiju igrati juniori (do 23.g.)? Radi se o sasvim drugoj kategoriji natjecatelja. I nemojte mjesati pojedinacna i ekipna natjeecanja, kod ekipnih postoje propozicije po kojima se regulira pitanje prava nastupa...
Koliko sam ja shvatio iz obajsnjenja koje je dobio i "cezar", juniori nemaju sto traziti na nacionalnom seniorskom pojedinacnom prvenstvu, na svjetskom je drugacije...
Jos jednom molim odgovor na svoje pitanje. Da li ce junior nastupom na pojedinacnom seniorskom prvenstvu regije moci nastupiti na seniorskom prvenstvu RH? (naravno ako bude u kvoti)
Luko Del Ponte

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 01 pro 2013, 16:44

Gospodine Lukodp. Cezar nigdje nije napisao da juniori nemaju što tražiti na prvenstvu seniora. Samo je naveo da je HKS otkazao prvenstvo
RH u tandemu zbog malog broja prijava i prigovora da na istom ne bi mogli učestvovati juniori koji su ovog vikenda na turniru u Austriji. Svi juniori
mogu nastupiti na svim prvenstvima seniora u RH. Ako mogu na svjetskim prvenstvima onda ne vidim razloga što tako ne bi bilo i kad nas.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 01 pro 2013, 18:50

Zeljar izgleda da ti nisi shvatio tko smije igrati. sada ću objaviti isječak iz mejla koji sam dobio od mogu sa sigurnošću reći stručne osobe koja želi ostati anonimna i tu se vidi odgovor na sve naše nepoznanice.

Gledam,čitam i čudim se : a) Odgodu tandema U-50 ili drugačije,svejedno je,
napisao je netko tko nema pojma o dobnim granicama
ili podjeli na godišta u okviru NBC, –ako HKS nema neki svoj poseban i izmišljen kriterij;
b) HKS je dužan i obavezan da kao članica međun.kugl.asocijacije WNBA, sekcija klasik-NBC, preuzme i
inplementira u svoje Pravilnike i Sportski Pravilnik NBC. U tom Pravilniku, točka 7.1.1.
kaže : 10 – 12 god. nalaze se kadeti mlađi (jugend) – C označavaju se U-12 igraju kuglom promj. 14
13 – 14 god. kadeti (jugend) – B U-14 15
15 – 18 god. kadeti stariji (jugend) - C U-18 16
19 - 23 god. juniori U-23 16
24 - 49 god. igračice/igrači =ženske/muški D / H 16
(internacionalno se označavaju kao Damen/Heren ili allgemeine Klasse=opća klasa= po našem seniori/ke)
Od 50 ....dalje seniori (naše=veterani) označavaju se Ü 50 (preko 50-e) 16

Nacionalnom savezu-članici asocijacije je ostavljen prostor da može dodati neke kategorije po volji na dole ili gore,
Ove navedene su standard i ove se ne mijenjaju.Tako mi imamo U-9 ,U-10, drugo ne poznam i igraju samo u pune,kugla 14.
SVAKA kategorija ili starosna klasa, IMA svoje pojedinačno- klasik, tandem, tandem mix i sprint prvenstvo.
Prvenstvo parova-na zahtjev zemalja članica NBC-a, je ukinuto na prvenstvima svih kategorija, ALI kako zemlje NISU
dale da se smanji kvota medalja, sportska Komisija NBC-a izradila je prijedlog i Pravila za nove discipline koje
su atraktivnije za gledanje i u kojima I MALE ZEMLJE mogu doći (dokazano,Italija BIH,Estonija)do medalja na velikim natjecanjima,pa
čak i do svjetskog rekorda (sprint, BIH,Austrija).
Prema rečenom: na seniorskom prvenstvu juniorke i juniori nemaju što tražiti u nacionalnom prvenstvu – na međunarodnim
prvenstvima važi drugo pravilo u pojedinim kategorijama :junio nakon svjetskog juniorskog može igrati za „seniorsku“
reprezantaciju (primjer: Marinović,Ernješi itd), važno je da ima navršenih 16 godina starosti,uredan liječnički pregled i
antidoping izjavu (juniori igraju u ekipama u okviru Šampion Lige ili NBC ekipnih pokala).
Zato sam pod „a“ i napisao što sam mislio o autoru članka – nepoznavanje,neznanje ili pobrkana Pravila ili Pravila uopće
Ne postoje što bi rekao da je najbliže stanju i istinu u Hrvatskom kuglanju.
Obzirom da nisam član foruma, uzeo sam si slobodu da se direktno obratim poznatoj osobi.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 01 pro 2013, 19:58

Eh da, o tome sam pisao. Sad shvatite moju dilemu: imamo (u SMZ) juniora koji je na poj. zupanijskom izborio nastup na poj.prv. regije. Posto se radi o kvalitetnom i perspektivnom junioru (aktualni svjetski prvak u sprintu) nije iskljuceno da se plasira i na prvenstvo RH. E sad, ako ostane sve kako je, nema problema, moze nastupiti, sudeci po tome da se to dozvoljavalo prijasnjih sezona, ali sto ako ovi u HKS-u odjednom odluce igrat po nekim drugim pravilima, koja su po svemu sudeci normalna svugdje drugdje (ili nisu)?
Jel opet postoji neka odluka NKHKS koja ce izici na vidjelo kada to bude potrebno?
Ili da si dam truda i posaljem sluzbeni upit g.Mezaku, posto je on trenutno jedina osoba koja bi mi mogla sluzbeno i odgovoriti...
Najvjerovatnije cu pricekati raspis za regiju pa kontaktirat voditelja i prebacit odgovornost na njega ;) :twisted: .
bottom line:
Zasto ja moram razbijat glavu time a imamo desetak profesionalaca u kuglanju? I ne biste vjerovali, zivimo u 2013.g. u kojoj je objava i dolazenje do informacija pitanje minuta i snage wirelles ili 3G signala na raznim uredajima (na kojima nazalost nemam hr tipkovnicu pa pisem bez dijakritickih znakova :))
Luko Del Ponte

Odgovorite