Prvenstvo RH u tandemu

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Croman007
Raspisani lik

Re: Prvenstvo RH u tandemu

Post Postao/la Croman007 » 01 pro 2013, 21:26

Znači Ernjesi nije zaslužio srebrnu medalju na zadnjem svjetskom pojedinačnom prvenstvu u Poljskoj s obzirom da je po neki filozofima kuglanja premlad???? :shock:
Dečki predlažem da ovu snagu što trošite na forumu preusmjerite na kuglani i cifre idu gore 20-30 drva.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 02 pro 2013, 09:32

cezar je napisao/la:... nema potrebe stavljati U-50 jer to buni....
upravo tako, treba pisati PRVENSTVO RH ZA MUŠKARCE ili PRVENSTVO RH ZA ŽENE, pa kom obojci kom opanci

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 02 pro 2013, 09:38

Saša ja to tvrdim cijelo vrijeme. Malo sam tvrdoglav (a možda i nepismen). Cezar i Lukodp se uhvatili nekih Pravilnika. Cezar je objavio
isječak Pravilnika dobivenog od pouzdane osobe. Ja tamo nisam primjetio da se mladjima od 24 godine zabranjuje nastup na prvenstvima RH za
seniore. Tamo su samo razvrstane dobne skupine. Dakle gosp. Lukodp vaš junior neka rasturi seniore na nadolazećem prvenstvu RH. Sretno mu bilo.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 02 pro 2013, 10:08

Prema rečenom: na seniorskom prvenstvu juniorke i juniori nemaju što tražiti u nacionalnom prvenstvu – na međunarodnim
prvenstvima važi drugo pravilo u pojedinim kategorijama :junio nakon svjetskog juniorskog može igrati za „seniorsku“
reprezantaciju (primjer: Marinović,Ernješi itd), važno je da ima navršenih 16 godina starosti,uredan liječnički pregled i
antidoping izjavu (juniori igraju u ekipama u okviru Šampion Lige ili NBC ekipnih pokala).
Vi ili ste slijepi ili ne čitate s razumijevanjem.
Uhvatili smo se pravilnika da, nego čega da se uhvatimo? Nepostoječih (čitaj neobjavljenih) odluka možda :shock:
Pa nemam ja osobno ništa protiv toga da juniori igraju na seniorskom prvenstvu, ionako je sama definicija juniora od 23.g. upitna. Samo volim da sve bude jasno i transparentno, a ne da slušam kak ima tamo neka odluka NK-HKS, rekla kazala, bla bla... Tako jedan normalni i ozbiljni savez ne može funkcionirati.
Luko Del Ponte

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 02 pro 2013, 13:34

Lukodp ovo je moje zadnje pisanje u svezi nastupa juniora na seniorskim nacionalnim prvenstvima. Molim da mi se razjasni: Prema rečenom "juniori i mladji
juniori nemaju što tražiti na seniorskim nacionalnim prvenstvima". Je li to napisano u nekom Praviloniku ili je to mišljenje (kao što ga i mi imamo) nepoznatog
Cezarovog informatora.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 02 pro 2013, 15:00

Zeljar normalno da je sve ono propisano Pravilnikom NBC kojeg se do sada HKS nije pridržavao a evo i dodatka kako ti kažeš nepoznatog informatora.

Pozdrav,

Razmjena razmišljanja i mišljenja uz uvažavanje činjenica i pozitivnih Pravila ili kako se već nazivaju,
je u redu.Pisanje nebuloza zbog osobnog nerazumijevanja i neprihvaćanje razmišljanja ostalih
učesnika u kontaktima na forumu,je razlog da se mnogi iskreni i dobronamjerni učesnici foruma
ne javljaju i ne učestvuju u diskusijama.
Zbog toga u završnoj diskusiji po pitanju Tandema, želim samo naglasiti i g.Zeljaru,Lukodp,pogotovo
g.Croman 007, slijedeće :
-kad se diskutira o nacionalnim prvenstvima,trebalo bi poznavati važeća nacionalna Pravila za način
i uvjete nastupanja na tim prvenstvima-pod pretpostavkom da nacionalni savez ima Sportski Pravilnik ;
-kad se govori o međunarodnim natjecanjima logično da bi trebali poznavati i ta Pravila : tko,kada i
kako može nastupiti na pojedinom međunarodnom natjecanju ;
-nacionalna i međunarodna Prvenstva po dobnim kategorijama SE UVELIKE razlikuju u poimanju
dobnih kategorija i prava nastupa ; pravo svakog nacionalnog saveza da svoja pravila prilagodi NBC-u ;
-nitko ne može osporiti srebrnu medalju Ernješiju jer je bio premlad.Ta izreka je jednostavna glupost,
polazeći od osnove kako se dolazi na svjetsko prvenstvo u pojedinačnim kategorijama.Tko određuje
koji igrač zastupa svoju naciju? Koji igračiu dolaze u obzir za nastup ? Koji su uvjeti za doći i biti
dio tog natjecanja ? Ovo zadnje sadrži NBC Sportski Pravilnik, prednje je stvar nacionalnog saveza,
izbornika-trenera i sistema određivanja reprezentativaca po nacionalnim Pravilima ako postoje ? !
-Poistovjećivati uvjete i način igranja na domaćim prvenstvima sa međunarodnim,je miješanje jabuka
I krušaka.
-Svaki RASPIS međunarodnog natjecanja ima IZRAZITO navedeno GODIŠTE =datum rođenja igrača/ica
koji mogu nastupiti na tom prvenstvu.
-Pravo nastupa primjerice na pojedinačnim svjetskim prvenstvima ima po jedan igrač iz svake članice=
20 igrača. Kako nikada ne bude taj broj, to se preostala mjesta dijele na članice učesnice prema
plasmanima na prošlom prvenstvu, odnosno dodatna mjesta izvlače se na tehničkim razgovorima
dan prije prvenstva.Tako se dolazi do podatka za za neku naciju nastupaju 4 igrača,za drugu samo 2 ili
za treću maksimalno 5 igrača, sve tako da se primjerice u pojedinačnom klasik prvenstvu dobije 64
igrača/čice, prvi krug igra se na rezultat a 32 prvoplasirana nastavljaju po KO sistemu.
-Ako na nacionalnom seniorskom prvenstvu imaju pravo nastupati i juniori,onda trebaju imati pravo i
kadeti, onda to nije prvenstvo seniorsko nego OTVORENO pojedinačno nacije , itd, itd, bolje ne dalje
rastezati materiju ;
-treba samo pogledati tko ima pravo nastupa na međunarodnim prvenstvima kategorije U-18 ili U 23 =
ČITAJ : unten 18 i unten 23 = ispod tih godina, dalje : Ü 50 – vide se DVIJE TOČKICE iznad slova „U“
što se čita „ i „ ili (über) = iber 50 godina,tj. preko 50 godina. Samo radi razumijevanja njemačkog
jezika i čitanja izraza u smislu razumijevanja dobne kategorije igrača/čica.
Da će i nadalje biti pojedinačnih mišljenja da ovo i ovako nije dobro i da oni znaju bolje, normalna je
pojava i nemem ništa protiv, pitanje je samo gdje i kako oni prezentiraju svoja saznanja.
Srdačan pozdrav svim forumašima.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 02 pro 2013, 18:23

Eto ga, opet ja tvrdim isto što i piše ovdje gore, jer ima neke veze s logikom, ali me se proziva za nerazumijevanje. :shock: :lol:
Samo mala natuknica za "informatora":
kako poznavati "važeća nacionalna Pravila za način i uvjete nastupanja na tim prvenstvima" kada ih u životu nisam vidio.
Imamo:
Pravila kuglanja na devet čunjeva – klasični način (HKS, 1998.g.)
Pravilnik o registraciji (IO HKS, 1995.g.)
Pravilnik o naknadama za prelazak igrača (HKS, ’98, 2008.g.)
Pravilnik o radu i organizaciji kuglačkih sudaca (HKS, 2009.g.)
Sudački naputak za 1HKL, sezona 2010/2011 (IO-HKS, 2010.g.)
Dobne kategorije i discipline, sezona 2011/2012 (KSOBŽ, 2011.g.)
Statut HKS-a – 27.03.2013.

Ako vi u tim dokumentima pronađete gdje stoji da se pod seniorskim prvenstvom podrazumijeva nastup juniora onda se svima Vama ispričavam na "pisanju nebuloza zbog osobnog nerazumijevanja i neprihvaćanja razmišljanja ostalih učesnika u kontaktima na forumu :roll:
A da me ne bi povlačili za članak 49. famoznih PKNDČ u kojem stoji da se pravo sudjelovanja propisuje u raspisu, evo vam aktualni raspis za parovno prvenstvo za seniore U-50 (http://www.kuglanje.hr/docs/2013-12-02_ ... arovi.pdf) u kojem stoji da "Pravo nastupa imaju seniori i seniorke", a pošto znamo da su po dobnim kategorijama seniori 24-55 godina (ili 24-50), sasvim je jasno i logično da juniori NEMOGU nastupiti.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 02 pro 2013, 21:04

Kao što moj informator kaže da je ovo vrlo interesantna materija za razmjenu mišljenja pa evo joj malo materijala za diskusiju.
Poštovani,
Niti sam imao za cilj niti želio nikoga prozivati ili dijeliti lekcije o pisanju i razumijevanju,već
sam želio podstrijeti činjenice o kojima se malo ili nikako ne zna u svakodnevnom razgovoru,
najmanje što bi želio da se netko nađe uvrijeđen – prestajem diskutirati na temu istog trenutka.
Kao „informator“ samo da se ovim dopisom nadovežem na „natuknice“ prijatelja luke i njegovo
razmišljanje.
1.Pravila kuglanja na devet čunjeva-klasični način (HKS 1998.g.) Ovaj Pravilnik je usvojen na
Skupštini u jesen 1997.g.sa rokom upotrebe od 1.7.1998.g. to znači u doba kada se igralo
100 i 200 hitaca ! Samm naziv koriste još samo tri zemlje (uključujući HRV) bivše države, sve
Ostale zemlje i članice NBC-a koriste naziv Sportski Pravilnik-klasično kuglanje. Koliko je
promjena u međuvremenu donijeto,sam bog zna ali sigurno nisu u Pravilima na devet čunjeva.
2.Pravilnik o registraciji (IO HKS, 1995.g.) da se baš ništa nije promijenilo od tada do danas ??
3.Pravilnik o naknadama za prelazak igrača (HKS, 1998, 2008.g.). Međunarodna asocijacija
ne pozna ovakav ili sličan Pravilnik za navedene namjene.Za prelazak igrača iz jedne članice
u drugu,plaća se administrativna taksa od 100 Eura,ostala davanja ne postoje.Kuglanje-klasik
je amaterski-neolimpijski sport i nema nikakvih plaćanja za prelazak iz kluba u klub.
Ostaje samo pravni aspekt kod prelaza kada se sačinjava Ugovor između kluba i igrača na
privatnoj osnovi sa potvrdom javnog bilježnika i pohranom u tajništvu nacionalnog Saveza,ali
to nije nigdje posebno regulirano i ne postoji Pravilnik za naknade prelaza.
4.Pravilnik o radu i organizaciji kugl.sudaca (HKS 2009.g.),kaže mi tadašnji predsjednik Komisije
da nije učestvovao niti znao za izradu Pravilnika !!
5.Sudački naputak za 1 HKL,sezona 2010/2011. (IO HKS 2010.g.). Kakav naputak može ili treba
Postojati ako postoji Sudački i Sportski Pravilnik – potreban je sam Raspis ekipnog prvenstva
Za sportsku godinu 2.../2....!
6.Dobne kategorije i discipline,sezona 2011/2012. (KSOBŽ, 2011.g.) Ovo razumijem kao obrazac
Županijskog Saveza koji ne obavezuje Savez ili ostale Županije AKO nije drugačije određeno ili
dogovoreno u smislu da se primjenjuje na cijelom teritoriju nacije odlukom Nacionalnog Saveza!
7. Statut HKS-a od ožujka 2013.g. nisam imao prilike vidjeti ili pročitati,ne mogu komentirati.

Nakon dosta traženja,pronašao sam da ipak HKS koristi dobne granice (djelomično) prema
Međunar.Sportskom Pravilniku, kao na pr :
- Prv.parova za juniore/ke U-23; rođeni 1.7.1990.g. i mlađi
- Prv.tandem za kadete/kinje ...bez oznake ....rođeni 1.7.1999.g. i mlađi.Kod izvještaja o
- rezultatima koristi se oznaka U 14 ;
- Prv.RH u parovima za mlađe juniore/ke U-18, rođeni 1.7.1995.g. i mlađi ;
- Raspis za prv. RH u tandemu za seniore/ke tandem U-50 za 2014.g. –slobodna prijava!!!!!!!
OVAKVA KONSTATACIJA MOŽE SE RAZUMIJETI SAMO OVAKO ( moje razumijevanje) :
....na ovom prvenstvu mogu nastupiti igrači/ce od 24-49 g.starosti =kategorija/starosna grupa =
to su seniori/ke. OZNAKA U-50 (slovo U bez točkica iznad koje imaju vrlo važno snačenje) je za
starosnu kategoriju (govorimo u HRV) veterana /ki. Prema važećem međunar.Sportskom Pravilniku
na seniorskom prvenstvu pravo nastupa imaju SVI igrači od 23 g....do...dok mogu hodati po stazi.
Dalje neću razglabati jer su dobne granice gore navedene.
Prijatelju Luko,ja nisam funkcioner HKS-a i ne poznam važeća Pravila već gledam izvana-sa strane,
pokušavajući realno sagledati poziciju igrača u cijeloj ovoj igri,primjenjujući pritom odrednice
međunarodnih (koje slučajno poznam) Pravilnika.
Nažalost,dok se ne izmijeni vodeća garnitura ljudi u HKS-u,dok se ne formiraju pomoćna stručna tijela
Saveza koja će oblikovati cijelu materiju i uokviriti u Pravilnike, nema boljitka.Svi rezultati,uspjesi i
ostvarenja hrvatskih kuglača, plod su rada isključivo u klubovima.Savez za nastupe na međunarodnim
Prvenstvima osigura kombi i kakav-takav smještaj sa jadnom dnevnicom.Pripreme su stihijski i ad-
hoc dogovorene utakmice koje ponekad i nemaju svrhe.NO, ovo je tema za druge ljude-stručnjake.
Pozdravlja Vas „informator“.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 pro 2013, 08:52

To su svi pravilnici, propozicije itd. koji su javno dostupni. Imate ih ovdje i na još nekoliko mjesta na webu (http://www.sportski-zupanijski-kuglacki ... opozicije/).
Sasvim je izvjesno da je u međuvremnu došlo do 5 milijuna dodataka, dopisa, odluka, ovog i onog ali nisu za javnost izgleda. :?
Sudački naputak izlazi sa svakim propozicijama za pojedino prvenstvo (popularni vodiči) te se mijenja u nekim sitnicama iz godine u godinu kao i same propozicije.Što se samih dobnih kategorija tiće, ispada da svaka županija može donijeti svoje, naravno vodeći se nekim standardnim sustavom, jedino što bi vrijedilo za cijelu državu je ono što stoji u PKNDČ, članak 11.
Koliko još znam, postoji i :
"Pravilnik za održavanje kuglačkih državnih prvenstava",
" Pravilnik o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti.",
koje nikada nisam imao prilike vidjeti, niti su, koliko ja znam javno dostupni na internetu.

Naravno da se nisam uvrijedio na predhodnu konstataciju, toliko me, vjerujem, znate :).
To je samo bio pokušaj provociranja na daljnju razmijenu mišljenja, zato i koristim svaku priliku da se neke stvari istjeraju "na čisto", pa ponekad ispadne bezveze ali, bez razgovora, dogovora, rada, rad i još malo rada, nema napretka...

Jako dobro znam da niste funkcioner HKS-a, sad ću reći, nažalost. Jer da jeste, možda bi se neke stvari i dovele u red.

"Nažalost,dok se ne izmijeni vodeća garnitura ljudi u HKS-u,dok se ne formiraju pomoćna stručna tijela Saveza koja će oblikovati cijelu materiju i uokviriti u Pravilnike, nema boljitka.Svi rezultati,uspjesi i ostvarenja hrvatskih kuglača, plod su rada isključivo u klubovima.Savez za nastupe na međunarodnim Prvenstvima osigura kombi i kakav-takav smještaj sa jadnom dnevnicom.Pripreme su stihijski i ad-hoc dogovorene utakmice koje ponekad i nemaju svrhe."

I u ove četiri rečenice ste saželi 90% problematike koja se pojavljuje u hrvatskom kuglanju, a svijetla još uvijek nema na kraju tunela.
Luko Del Ponte

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 03 pro 2013, 15:39

Poštovani!
Ja nisam niš razumio u ovoj diskusiji.Cezare svaka čast imaš super informatora(nemoj me za vrat loviti vidimo se u Ozlju na piću u nedjelju) ali mogu li ja igrati parove kad imam 64 leta i treniram svaki dan sa i bez onoga U 50.

Odgovorite