Prva HKL - žene

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Pele
Zna gdje su sva slova

Re: Prva HKL - žene

Post Postao/la Pele » 15 vel 2015, 23:32

Tri taktičke zamjene a ipak poraz! Htio si reci da je postojala i četvrta taktička zamjena Mlaka bi vjerojatno dobila
Ili je to greška trenera koji je nije upotrebio !?
Mislim da ce ti sudac biti zahvalan sto si mu iz džepa uzeo 500 kuna mandatne kazne,jer VL ne oprašta nikome i korektno radi svoj posao a ti si samo ubrzao stvar. Slijedeći puta ocekuj izvještaj od sudaca sigurno ce ti ih poslati ( ha ,ha....)
Nego ti vodiš brigu o očitoj greški u upisu zamjene ( nitko nije glup ) a mi imamo dojavu da je klub iz Vinkovaca igrao u ligi bez knjižica i registracije ,je li to greška ili samovolja VL. ,kako ce se sankcionirati ??
Vidiš i ti si krvav ispod koze...........

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 16 vel 2015, 00:16

Zdenko, svi smo mi krvavi ispod kože, ali je očito da se u matičnoj regiji vrlog nam predsjednika ne radi kako treba, i to ne od ove godine. Mikac očito nije u stanju (kao predsjednik) počistiti u svom dvorištu, a kamoli se baviti još i drugim regijama. Neću se ponavljati o nezakonitostima u donošenju odluka, ali ću ponoviti, da ako nije mogao osobno doći, mogao je poslati nekoga da pročita dvije - tri rečenice iznad groba bivšeg svjetskog prvaka i svjetskog rekordera Miroslava Kovača. Neka bude na sramotu i Mikcu i cijelom vodstvu HKS-a, kao i ovaj zapisnik.

guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin » 16 vel 2015, 08:17

devetka987 je napisao/la:Gledam zapisnik sa derbi utakmice ženske lige i ne vjerujem :o . KK Mlaka nije uspjela pobijediti iako je koristila 3 (tri) T.I. (taktičke izmjene) :roll: . Baš me zanima dali su jedni i drugi potpisali takav zapisnik i kako će na to reagirati voditelj lige i sudačka organizacija. Zapisnik možete vidjeti na http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... -ISTRA.pdf
devetka... za nas koji nismo gledali pojasni malo, koje 3 igračice su bile zamjenjene, jer po zapisniku nije bilo nikakve zamjene!!?? :shock:

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 16 vel 2015, 08:32

devetka987 je napisao/la:Gledam zapisnik sa derbi utakmice ženske lige i ne vjerujem :o . KK Mlaka nije uspjela pobijediti iako je koristila 3 (tri) T.I. (taktičke izmjene) :roll: . Baš me zanima dali su jedni i drugi potpisali takav zapisnik i kako će na to reagirati voditelj lige i sudačka organizacija. Zapisnik možete vidjeti na http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... -ISTRA.pdf
guzonjin sin je napisao/la:
devetka... za nas koji nismo gledali pojasni malo, koje 3 igračice su bile zamjenjene, jer po zapisniku nije bilo nikakve zamjene!!?? :shock:
SPORTSKI PRAVILNIK NBC-a u točkama 8.3.2., 8.3.2.1., 8.3.2.4. – govori o sastavu ekipa u ligaškim i inim utakmicama u savezima zemalja članica.Kada bi to bilo prevedeno, ubačeno u Sportski Pravilnik HKS-a te Sudački Pravilnik (sudački Naputak i Propozicije su bacanje papira bez potrebe u koš), za vjerovati je da bi i suci i igrači i funkcioneri znali :

a) T.I. NE POSTOJI,NE SPOMINJE SE NIGDJE I TAJ IZRAZ JE NEPOZNAT u komunikaciji unutar NBC-a;
b) da se u propisano vrijeme sucu utakmice predaje popis igrača (i funkcionera) za konkretnu utakmicu na kojem može biti MAKSIMALNO 10 igrača, i to: od 1 do 6 redom navedeni igrači ONAKO kako će startati-započeti sa igrom,te od 7 do 10 navedena četiri igrača koji slove kao igrači za zamjenu;
c) za vrijeme igre vođa ekipe može izvršiti dvije (2) izmjene zbog slabe igre ili povrede igrača bez obzira na redni broj,odnosno ne mora krenuti sa br. 7 pa tako dalje;
d) za vrijeme igre,odnosno prije početka prvog ili drugog ili trećeg bloka igrača – PRIJE NEGO igrači uzmu kuglu za početak zagrijavanja, vođa ekipe MOŽE izvršiti zamjenu dva (2) igrača – ŠTO SE NE RAČUNA kao zamjena;
e) u krajnjem slučaju,vođa ekipe može posegnuti za ekstremnim primjerom (primjer KK Mlake koji nije funkcionirao), tj. MOŽE izvršiti TRI (3) ili ČETIRI (4) izmjene PRIJE početka ZAGRIJAVANJA ....... Ali u tom slučaju dovodi se u vrlo nezgodan RIZIK jer gubi pravo na zamjenu igrača koji slabo igra ili bude povrijeđen (redovna zamjena);

Prema tome, nije vodstvo KK Mlake izvršilo nikakvu nedozvoljenu radnju – oni su koristili mogućnost koju pruža MEĐUNARODNI SPORTSKI PRAVILNIK , i tako napisano i u Propozicijama za 1.HKL.
Na prošlo godišnjem produljenju sudačke licence na predavanju (gospoda Burka i Filipović) rečeno je da se taj famozni izraz T.I. ne upisuje UPISUJE se ime igračice KOJA JE STVARNO ZAPOČELA SA IGROM. Ovdje je očito ne znanje glavnog suca.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 16 vel 2015, 09:22

Sudački naputak i Pravilnik, te Propozicije matičnog saveza (HKS-a) su dokumenti kojih se mi trebamo pridržavati i koji kod nas vrijede. Njihova neusklađenost sa NBC je problem Saveza, a ne sudaca i klubova. Ipak, u ovom slučaju nema nikakve neusklađenosti, jer je u Naputku i Propozicijama sve lijepo i točno objašnjeno. To što velikom dijelu kuglačkog puka, pa čak i nekim sucima naputak i propozicije služe za brisanje stakla prilikom pranja prozora umjesto da se čitaju i prouče, je drugi problem.
Ja sam u subotu imao potpuno isti slučaj: mijenjao sam tri igrača i SAMO kod trećega je u zapisnik unesen kao redovna izmjena. Prve dvije nemaju nikakve oznake na ekipnom niti pojedinačnom zapisniku. Pojam "taktička izmjena" ne postoji više ni u jednom relevantnom dokumentu, niti se na bilo koji način označava na zapisniku, s tim da trener prilikom najave izmjene odlučuje da li će to biti redovna ili obična zamjena (bivša taktička). Naravno da bi svaki voditelj bio lud ako bi prvo iskoristio redovne...

guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin » 16 vel 2015, 09:49

cezar je napisao/la:Na prošlo godišnjem produljenju sudačke licence na predavanju (gospoda Burka i Filipović) rečeno je da se taj famozni izraz T.I. ne upisuje UPISUJE se ime igračice KOJA JE STVARNO ZAPOČELA SA IGROM. Ovdje je očito ne znanje glavnog suca.
Ovaj dio mi je bio nepoznanica... :mrgreen:
Kad bi se konačno uskladili ti Pravilnici (ne znam u čemu je problem, kao da ih ima 100??!!) i kad bi prestali eksperimentirati svake godine sa takvim glupostima tipa 2 taktičke + 2 redovne zamjene koje se pišu, pa se ne pišu, pa nisu samo 2 taktičke nego ih može biti i svih 4 ( meni to sad tako zvuči), onda bi svima bilo sve odavno jasno.
Još ćemo doći na ono staro, prijavljivanje cijele ekipe, a prijava nastupa - par po par.. :P ... po mom mišljenju, najbolje i najneizvjesnije
Zadnja izmjena: guzonjin sin, dana/u 16 vel 2015, 09:54, ukupno mijenjano 1 put.

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 16 vel 2015, 09:53

Pele ti stvarno tupiš bez veze. Stvar je u tome da, ako je stvarno, sastavljen takav zapisnik i potpisan od sve tri strane onda je to žalosno. Zašto? Zato jer nitko od spomenutih nije upoznat sa Pravilima i Propozicijama. Kada bi se radilo o ljudima iz nižih liga bilo bi komično ali ajde... Ali tu se radi o vodećim ženskim klubovima u RH koji bi trebali biti primjer drugima. Samo sam zbog toga spomenuo ovaj slučaj. U cijelo priči tko je pobijedio a tko izgubio i zašto je potpuno nebitno. Još jednom dragi moj Pele ovdje se radi o needuciranosti i nekompetentnosti. Verstehen?
Ako si član HKS-a tvoja je dužnost i obaveza prijaviti sve slučajeve kršenja bilo kojeg propisa nadležnom tijelu HKS-a. Ako to ne učiniš isti si kao i navodni prekršitelj. Pročitaš propise, sastaviš dopis, pošalješ i to je to. Gdje je problem?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 16 vel 2015, 10:11

cezar je napisao/la:Na prošlo godišnjem produljenju sudačke licence na predavanju (gospoda Burka i Filipović) rečeno je da se taj famozni izraz T.I. ne upisuje UPISUJE se ime igračice KOJA JE STVARNO ZAPOČELA SA IGROM. Ovdje je očito ne znanje glavnog suca.
Ovaj dio mi je bio nepoznanica... :mrgreen:
Kad bi se konačno uskladili ti Pravilnici (ne znam u čemu je problem, kao da ih ima 100??!!) i kad bi prestali eksperimentirati svake godine sa takvim glupostima tipa 2 taktičke + 2 redovne zamjene koje se pišu, pa se ne pišu, pa nisu samo 2 taktičke nego ih može biti i svih 4 ( meni to sad tako zvuči), onda bi svima bilo sve odavno jasno.
Još ćemo doći na ono staro, prijavljivanje cijele ekipe, a prijava nastupa - par po par.. :P ... po mom mišljenju, najbolje i najneizvjesnije
Evo, sve lijepo piše... Članak 25.
http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... 4-2015.pdf

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 16 vel 2015, 11:32

cezar je napisao/la:
SPORTSKI PRAVILNIK NBC-a u točkama 8.3.2., 8.3.2.1., 8.3.2.4. – govori o sastavu ekipa u ligaškim i inim utakmicama u savezima zemalja članica.Kada bi to bilo prevedeno, ubačeno u Sportski Pravilnik HKS-a te Sudački Pravilnik (sudački Naputak i Propozicije su bacanje papira bez potrebe u koš), za vjerovati je da bi i suci i igrači i funkcioneri znali :

a) T.I. NE POSTOJI,NE SPOMINJE SE NIGDJE I TAJ IZRAZ JE NEPOZNAT u komunikaciji unutar NBC-a;
b) da se u propisano vrijeme sucu utakmice predaje popis igrača (i funkcionera) za konkretnu utakmicu na kojem može biti MAKSIMALNO 10 igrača, i to: od 1 do 6 redom navedeni igrači ONAKO kako će startati-započeti sa igrom,te od 7 do 10 navedena četiri igrača koji slove kao igrači za zamjenu;
c) za vrijeme igre vođa ekipe može izvršiti dvije (2) izmjene zbog slabe igre ili povrede igrača bez obzira na redni broj,odnosno ne mora krenuti sa br. 7 pa tako dalje;
d) za vrijeme igre,odnosno prije početka prvog ili drugog ili trećeg bloka igrača – PRIJE NEGO igrači uzmu kuglu za početak zagrijavanja, vođa ekipe MOŽE izvršiti zamjenu dva (2) igrača – ŠTO SE NE RAČUNA kao zamjena;
e) u krajnjem slučaju,vođa ekipe može posegnuti za ekstremnim primjerom (primjer KK Mlake koji nije funkcionirao), tj. MOŽE izvršiti TRI (3) ili ČETIRI (4) izmjene PRIJE početka ZAGRIJAVANJA ....... Ali u tom slučaju dovodi se u vrlo nezgodan RIZIK jer gubi pravo na zamjenu igrača koji slabo igra ili bude povrijeđen (redovna zamjena);

Prema tome, nije vodstvo KK Mlake izvršilo nikakvu nedozvoljenu radnju – oni su koristili mogućnost koju pruža MEĐUNARODNI SPORTSKI PRAVILNIK , i tako napisano i u Propozicijama za 1.HKL.
Na prošlo godišnjem produljenju sudačke licence na predavanju (gospoda Burka i Filipović) rečeno je da se taj famozni izraz T.I. ne upisuje UPISUJE se ime igračice KOJA JE STVARNO ZAPOČELA SA IGROM. Ovdje je očito ne znanje glavnog suca.
Pozdrav cezar, sve lijepo objašnjeno i razjašnjeno ali primjer je u ovoj utakmici savršeno funckionirao jer su jedina tri poena osvojile igračice koje su uvedene na taj način. Vidljvio je da je Mlaka išla po tri poena koja joj mogu na kraju donijeti prvenstvo. Neznam kako u tvojoj ligi, ali u regiji zapad se slabo koriste ove mogućnosti. Nekome bi to moglo odnesti opstanak... vidjeti ćemo dogodine tko će koga nadmudriti :P

guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin » 16 vel 2015, 11:50

[quote="cezar

Na prošlo godišnjem produljenju sudačke licence na predavanju (gospoda Burka i Filipović) rečeno je da se taj famozni izraz T.I. ne upisuje UPISUJE se ime igračice KOJA JE STVARNO ZAPOČELA SA IGROM. Ovdje je očito ne znanje glavnog suca.[/quote]

Eto, ja sad čitam taj čl. 25 i divim se kako napisati neko pravilo, a da se može tumačiti prema potrebi, dakle;

"Predstavnik (trener) svake pojedine ekipe, prije početka izvođenja probnih hitaca (od predviđenih pet minuta za pojedinog igrača u bilo kojem bloku), može umjesto igrača koji trebaju igrati uvesti jednog, a najviše dva pričuvna igrača, što se ne računa kao zamjena igrača u skladu s međunarodnim Sportskim pravilnikom-članak (3.2.4.). Ako igrač kojeg se želi mijenjati izvede prvi hitac u za njega predviđenih pet minuta za izvođenje probnih hitaca, u tom slučaju kao i u bilo kojem drugom tijekom utakmice, predstavnik (trener) svake pojedine ekipe umjesto igrača koji trebaju igrati može uvesti ZAMJENU jednog a najviše dva pričuvna igrača
PITANJE GLASI; Ako se igra 2 bloka po 3 igrača, napraviš tzv. 2 taktičke, a 3 se igrač ozlijedi, nema pravo na zamjenu jer je sve u 1 bloku???? Zašto se navodi zamjena isključivo 2 igrača, ako nije bit u 2 taktičke i 2 redovne zamjene???
Ovo o čem vi pričate je po meni izvrgavanje pravila, upravo zato jer je članak nespretno sastavljen. U protivnom članak bi trebao glasiti nešto u smislu, igra 6 igrača, ekipa ima pravo na 4 zamjene od čega samo dvije mogu poslužiti kao redovne zamjene. Tada bi mogli govoriti o tome da netko riskira sa taktičkim zamjenama u slučaju stvarne ozljede.
To što piše da se prije izvođenja hitaca "u bilo kojem bloku može uvesti 1 najviše 2 igrača" neki su očito preveli u "svakom bloku 1 najviše 2."

Očito su se pravila NBC i HKS-a izgubila u prijevodu :roll: :roll: :roll: :roll:
Zadnja izmjena: guzonjin sin, dana/u 16 vel 2015, 13:12, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovorite