Prva HKL - žene

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kuglackias
Zna gdje su sva slova

Re: Prva HKL - žene

Post Postao/la kuglackias » 17 vel 2015, 08:43

Kao što je nekada dok je Lulić vodio Zadar samo za Zadrane prijelazni rok trajao je cijelu godinu, dok je Zadar mogao sve što je Lulić naredio tako danas to sve može Mlaka jer se centar moći prebacio u RIjeku. To vidimo u par navrata već ove sezone nekim čudnim odlukama HKS-a ali i ovom sitnom "nepažnjom" trenera Mikca, čovjeka čiji klub bi trebao biti uzor i čovjek koji je nedavno dobio novce od vlade kao zaslužni trener. Takav (super)trener ne uočava ovakve greške.
Biti će interesantno pratiti Mlaku od sada pa na dalje i razvoj kluba, transfere i ostalu priču vezanu za taj klub. Uglavnom držat ćemo povećalo nad poslovanjem saveza, razvojem Mlake i toku novca te odnosima savez-klub.

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 17 vel 2015, 11:05

kuglackias je napisao/la:Kao što je nekada dok je Lulić vodio Zadar samo za Zadrane prijelazni rok trajao je cijelu godinu, dok je Zadar mogao sve što je Lulić naredio tako danas to sve može Mlaka jer se centar moći prebacio u RIjeku. To vidimo u par navrata već ove sezone nekim čudnim odlukama HKS-a ali i ovom sitnom "nepažnjom" trenera Mikca, čovjeka čiji klub bi trebao biti uzor i čovjek koji je nedavno dobio novce od vlade kao zaslužni trener. Takav (super)trener ne uočava ovakve greške.
Biti će interesantno pratiti Mlaku od sada pa na dalje i razvoj kluba, transfere i ostalu priču vezanu za taj klub. Uglavnom držat ćemo povećalo nad poslovanjem saveza, razvojem Mlake i toku novca te odnosima savez-klub.
U ovom slučaju s zamjenama je sve OK s njegove strane. Pogreška je kod sudca koji izgleda nije čuo kada su se "dogovarali" da se T.I. više ne upisuje u ekipne zapisnike. Jer teško je nešto sročit na papir i poslat službenim putem svim zborovima sudaca. Možda nemaju kontakte za obavijestiti sve suce. Čudi me samo kako brzo nađu kontakte kada treba nešto platiti.
Sve ostalo gore izneseno nažalost manje više stoji.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 17 vel 2015, 11:58

Poštovani!
Pa sad ti zbog usmene ili ne znam kakve konverzacije,a evidentno u zapisniku piše 3 puta t.i.suspendiraj suca na godinu dana.

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 17 vel 2015, 13:03

Pravila su jasna, ali je li logično da se tzv TI ne upisuju u zapisnik, u bilo kojem obliku? Evidentno je da je to zamjena, bila ona prije ili poslije prvog hitca u zagrijavanje i kao takva bi trebala biti vidljiva. Vidljiva je objema ekipama i gledateljima na kuglani pa bi trebala biti i vidljiva nama ostalima. Igrača XX prije prvog hitca mjenja igrač YY, oba su navedena u prijavama ekipa, a u službenom zapisniku evidentiramo zamjenu, ali ne i igrača iz prve postave jer je XX definitivno igrač prve postave. Dva službena dokumenta se ne poklapaju. Isto tako, nigdje nisu vidljive javne opomene (žk i žck), a mogu bitno utjecati na utakmicu. Prošle ili pretprošle godine je jedan karlovački klub izgubio u Ogulinu zbog velikog broja žck (neka me ispravi netko ako nisam dobro upućen). Slučajno sam to saznao kasnije kroz razgovor. Ima li logike da to ostane nevidljivo, a odlučilo je utakmicu? Zamjene su taktički potezi trenera, u kojem god trenutku one bile napravljene i kao takve bi trebale biti vidljive i ostalima. Vjerovatno u svakom sportu se u zapisniku evidentiraju javne opomene i zamjene pa bi mi bilo logične da tako bude i ovdje.

Pravila su jasna i treba ih se držati... samo se osvrćem na (ne)logičnost...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 17 vel 2015, 13:54

okrugljak je napisao/la:Pravila su jasna, ali je li logično da se tzv TI ne upisuju u zapisnik, u bilo kojem obliku? Evidentno je da je to zamjena, bila ona prije ili poslije prvog hitca u zagrijavanje i kao takva bi trebala biti vidljiva. Vidljiva je objema ekipama i gledateljima na kuglani pa bi trebala biti i vidljiva nama ostalima. Igrača XX prije prvog hitca mjenja igrač YY, oba su navedena u prijavama ekipa, a u službenom zapisniku evidentiramo zamjenu, ali ne i igrača iz prve postave jer je XX definitivno igrač prve postave. Dva službena dokumenta se ne poklapaju. Isto tako, nigdje nisu vidljive javne opomene (žk i žck), a mogu bitno utjecati na utakmicu. Prošle ili pretprošle godine je jedan karlovački klub izgubio u Ogulinu zbog velikog broja žck (neka me ispravi netko ako nisam dobro upućen). Slučajno sam to saznao kasnije kroz razgovor. Ima li logike da to ostane nevidljivo, a odlučilo je utakmicu? Zamjene su taktički potezi trenera, u kojem god trenutku one bile napravljene i kao takve bi trebale biti vidljive i ostalima. Vjerovatno u svakom sportu se u zapisniku evidentiraju javne opomene i zamjene pa bi mi bilo logične da tako bude i ovdje.

Pravila su jasna i treba ih se držati... samo se osvrćem na (ne)logičnost...
Logično ili ne, tako je (ako sam dobro shvatio) prepisano iz međunarodnog pravilnika. Svi kartoni se evidentiraju u sudačkom izvješću. Vezano uz post Kuglackias-a - Mikac nije ništa krivo napravio - sve je u skladu sa pravilima. Zapisnik je greška glavnog suca, a posljedica je nemarnosti kancelarije (po mojim saznanjima) koja u naputku na slici ekipnog zapisnika nije izbrisala taj TI prilikom pripreme za štampanje. U članku 24 Sudačkog naputka se TI nigdje ne spominje, tj. ne postoji kao pojam, nego se spominje samo "igrač kojem se to ne računa kao zamjena".

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 17 vel 2015, 14:13

... Mikac nije ništa krivo napravio - sve je u skladu sa pravilima...

Je ali i dalje stoji epitet nekompetentan za suca, nemaran za kancelariju HKS-a i needuciran za potpisnike zapisnika!
To je bila moja poanta.

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 17 vel 2015, 15:49

newform1 je napisao/la:... U članku 24 Sudačkog naputka se TI nigdje ne spominje, tj. ne postoji kao pojam, nego se spominje samo "igrač kojem se to ne računa kao zamjena"...
Potpuno točno. Ljude možda buni onaj TI koji je omaškom ostao na primjeru ispunjavanja ekipnog zapisnika na str. 22. :mrgreen:
Ali još uvijek ne vidim ćemu toliko pisanja o greškici suca. Nije utjecalo na rezultat, greška je jednostavno u rangu nekog tipfelera na službenom dopisu. Ka npr. ovo:
http://bit.ly/1DBYyrC

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 18 vel 2015, 13:18

u nedjelju je bio karneval u Rijeci,svi su bili pijani zgledi šta je vama kojepicajzle :twisted:
sudac nezna i treba ga potjerat sa kuglane, utakmicu poništit i nek se igra nova, istru kaznit jer se nije bunila, mlaku jer se isto nije bunila, mikca predsjednika jer sad vodi mlaku isto kaznit, ovu Natašu Ravnić Gašparini kaznit jer je najbolja na svijetu i predobra je za našu ligu, onog majnarića koji je vjerojatno imao prste treba isto kaznit, suca doživotno potjerat iz kuglanja jer je napisao T.I. a nije trebao

u regiji zapad zabranit kuglanje obzirom da je u svim ostalim regijama poštenje u p.m. da popizdiš od znanja i filozofiranja samo šta se ovi sa zapada stalno kurče jedan na drugoga , bar se nešto događa, a mi pametni
treba ih izbacit iz lige i nek zaboki bude prvak :o :o

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 18 vel 2015, 20:50

Sa
Zadnja izmjena: SLAVONAC, dana/u 11 lis 2015, 15:27, ukupno mijenjano 1 put.

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 19 vel 2015, 09:39

kulen je napisao/la:u nedjelju je bio karneval u Rijeci,svi su bili pijani zgledi šta je vama kojepicajzle :twisted:
sudac nezna i treba ga potjerat sa kuglane, utakmicu poništit i nek se igra nova, istru kaznit jer se nije bunila, mlaku jer se isto nije bunila, mikca predsjednika jer sad vodi mlaku isto kaznit, ovu Natašu Ravnić Gašparini kaznit jer je najbolja na svijetu i predobra je za našu ligu, onog majnarića koji je vjerojatno imao prste treba isto kaznit, suca doživotno potjerat iz kuglanja jer je napisao T.I. a nije trebao

u regiji zapad zabranit kuglanje obzirom da je u svim ostalim regijama poštenje u p.m. da popizdiš od znanja i filozofiranja samo šta se ovi sa zapada stalno kurče jedan na drugoga , bar se nešto događa, a mi pametni
treba ih izbacit iz lige i nek zaboki bude prvak :o :o
Prema postu Kulen je iz Rijeke.
Takvi postovi kao i oni od Pelea kad je optužio Bulku za izdajništvo a trener je Zadra samo štete svojim klubovima. Kako navući mržnju na svoj klub? Pa upravo ovakvim postovima, nitko nikada ništa nije napisao protiv cura koje tamo kuglaju, njima svaka čast. Mi ovdje kritiziramo ono što ne valja u savezu, ono što se radi suprotno pravilnicima i propozicijama. Red se mora znati, bilo to na zapadu, istoku ili negdje drugdje. Mikac, Majnarić pa i taj sudac rade sve suprotno tome i zbog toga su na udaru kritika. Kulen, izostavi cure kluba iz te priče jer ovakvom zadnjom rečenicom navlačiš mržnju i stvaraš neke animozitete koji tim curama nisu potrebni. Što se tiče zabrane kuglanja na zapadu? Baš suprotno, kada bi zabranili rad Majnariću onda bi se definitivno i sunce pojavilo u toj regiji. Ali ako je vama super i ako si ga stalno birajte, onda u njemu i uživajte.

Odgovorite