Mladi u kuglanju

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kuglackias
Zna gdje su sva slova

Mladi u kuglanju

Post Postao/la kuglackias » 24 ožu 2014, 10:02

Nitko nikada ne postavlja pitanje mladih. U mađarskoj poslije svake tekme moraju igrati mladi. Koji prvoligaški klub ima mlade? Zaprešić, Grma, Medvjedi i Osijek. Gdje su drugi klubovi? Kazniti treba prvoligaške klubove koji nemaju mlade!!! Zabraniti im igranje u prvoj ligi i to odmah, neka igraju oni koji imaju mlade. Neka mladi kuglaju, pa makar rušili 3200 ali će za 3-4 sezone ti mladi rušiti 3600, neki od njih i vrhunske rezultate. Meni je dosta gledati starce koji na neko iskustvo natežu 570. Eto, možemo pričati o tom Marinoviću. Nije nikada bio kapacitet za seniorsku reprezentaciju ali ga je Lulić forsirao i od njega napravio solidnog igrača ali iz druge perspektive taj Lulić nema mlade, i Marinovića je doveo iz Splita. Što će se desiti u budućnosti? Mladići Baljak, Ukalović i Čota koji igraju u Zadru za kikiriki neće vječno moći držati taj ritam. Da bi pokrio takvu kvalitetu Lulić će morati kupiti 3 igrača slične kvalitete kakvih u Zadru nema. I što onda? Klub odlazi u bananu. Gdje su mladi? Nema ih! Koliko takvih klubova ima? Jako puno! Što HKS radi po tom pitanju? Diže kotizacije za mlade!

Kotizacije za mlade je potrebo ukinuti!! Neka ih kroz kazne plaćaju klubovi koji iz inih razloga nemaju mlade

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Mladi u kuglanju

Post Postao/la Krunoslav » 24 ožu 2014, 10:17

kuglackias je napisao/la:Nitko nikada ne postavlja pitanje mladih. U mađarskoj poslije svake tekme moraju igrati mladi. Koji prvoligaški klub ima mlade? Zaprešić, Grma, Medvjedi i Osijek. Gdje su drugi klubovi? Kazniti treba prvoligaške klubove koji nemaju mlade!!! Zabraniti im igranje u prvoj ligi i to odmah, neka igraju oni koji imaju mlade. Neka mladi kuglaju, pa makar rušili 3200 ali će za 3-4 sezone ti mladi rušiti 3600, neki od njih i vrhunske rezultate. Meni je dosta gledati starce koji na neko iskustvo natežu 570. Eto, možemo pričati o tom Marinoviću. Nije nikada bio kapacitet za seniorsku reprezentaciju ali ga je Lulić forsirao i od njega napravio solidnog igrača ali iz druge perspektive taj Lulić nema mlade, i Marinovića je doveo iz Splita. Što će se desiti u budućnosti? Mladići Baljak, Ukalović i Čota koji igraju u Zadru za kikiriki neće vječno moći držati taj ritam. Da bi pokrio takvu kvalitetu Lulić će morati kupiti 3 igrača slične kvalitete kakvih u Zadru nema. I što onda? Klub odlazi u bananu. Gdje su mladi? Nema ih! Koliko takvih klubova ima? Jako puno! Što HKS radi po tom pitanju? Diže kotizacije za mlade!

Kotizacije za mlade je potrebo ukinuti!! Neka ih kroz kazne plaćaju klubovi koji iz inih razloga nemaju mlade
Za ne povjerovati ali i Kandit ima mlade (da ispravim netočni navod). Kotizacije za mlade NE ukinuti več treba platiti svakom klubu koji ima mlade.

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 24 ožu 2014, 10:35

Ima ih i Zanatlija ali oni ispadaju, ima ih i Radnik ali oni ispadaju. I Kandit je bio na rubu ispadanja, Fortuna ima kadete.

Da ima pameti u HKS oni bi masno naplatili onima koji nemaju školu kuglanja i koji nemaju mlade i iz te love financirali suce za natjecanja mladih kao nagradu tim klubovima koji rade sa mladima, a ne ih još dodatno opteretiti sa masnim kotizacijama.

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 25 ožu 2014, 09:02

kuglackias je napisao/la:Ima ih i Zanatlija ali oni ispadaju, ima ih i Radnik ali oni ispadaju. I Kandit je bio na rubu ispadanja, Fortuna ima kadete.

Da ima pameti u HKS oni bi masno naplatili onima koji nemaju školu kuglanja i koji nemaju mlade i iz te love financirali suce za natjecanja mladih kao nagradu tim klubovima koji rade sa mladima, a ne ih još dodatno opteretiti sa masnim kotizacijama.

Svi koji imaju mlade se slažu s takvim prijedlogom a oni koji nemaju se ne slažu :roll:

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 27 ožu 2014, 23:06

Pogledajte kotizaciju na prvenstvu RH za mladji podmladak, podmladak i mladje kadete koje se održava 29. i 30.03.2014. godine u
Zagrebu. 60 kuna je kotizacija za prvi nastup. Da li je to izborni program novog predsjednika HKS-a gosp. Mikca. Pa bilo je govora da se za ovakva
prvenstva neće plaćati kotizacija. A ono suprotno. HKS još zaradjuje na djeci. Juniorke za dva nastupa imaju kotizaciju 100 kuna, dakle manju nego
djeca. Stvarno sramota da veća ne može biti. Mislim da i ukoliko se plaća kotizacija u raspisu treba biti obračun. Troškovi kuglane, troškovi sudaca i
nagrada se podjele na broj učesnika i evo iznosa. Možda na ovaj način skupljaju novce za svjetsko prvenstvo jer će na isto putovati možda i svi
članovi IO HKS-a.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 ožu 2014, 08:17

zeljar je napisao/la:Pogledajte kotizaciju na prvenstvu RH za mladji podmladak, podmladak i mladje kadete koje se održava 29. i 30.03.2014. godine u
Zagrebu. 60 kuna je kotizacija za prvi nastup. Da li je to izborni program novog predsjednika HKS-a gosp. Mikca. Pa bilo je govora da se za ovakva
prvenstva neće plaćati kotizacija. A ono suprotno. HKS još zaradjuje na djeci. Juniorke za dva nastupa imaju kotizaciju 100 kuna, dakle manju nego
djeca. Stvarno sramota da veća ne može biti. Mislim da i ukoliko se plaća kotizacija u raspisu treba biti obračun. Troškovi kuglane, troškovi sudaca i
nagrada se podjele na broj učesnika i evo iznosa. Možda na ovaj način skupljaju novce za svjetsko prvenstvo jer će na isto putovati možda i svi
članovi IO HKS-a.
Ne mislim da zarađuju na kotizacijama ali sam siguran da su barem na nuli. U nekom normalnom svijetu bio bi i red da se javno objave troškovi nekog natjecanja, ali mislim da tu ima jako puno kompenzacija, i svega ostalog zbog čega bi možda bilo nezgodno prikazivati troškove. Sve dok te kompenzacije i ine malverzacije ostaju u i oko kuglanje je manje više OK. Kada bi to odlazilo nekome privatno u džep, e onda bi se trebali zamisliti...
HKS je trenutno u takvom financijskom stanju (svi znamo zbog čega) da možda i nije u mogučnosti ćak niti sufinancirati kotizacije za juniore, mlađe juniore, kadete ... Dobro je dok ih uspiju i organizirati :roll: ...
Sad će još netko reči da ih branim i podržavam zbog funkcije koju imam u ŽKS, ali nekad treba biti i malo realan. Daleko od toga da se ne može bolje ...
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 ožu 2014, 08:26

Čist moj komentar što se tiće mladih u kuglanju.
Pričate o nekim kaznama za prvoligaške klubove bez juniora? U teoriji to stoji i podržavam, ali realno, neki klubovi jedva isfinanciraju seniorsku sezonu, kamoli još da "vuku" i mlade...
Sve se uglavnom, nažalost svodi na individualizam, na pojedinačno ulaganje ljudi koji su cijelim srcem u kuglanju (i usput su im dostupna neka financijska sredstva) i koji svoje slobodno vrijeme i novce ulažu u rad s mladima. Što je najgorije, mnogi od njih nemaju ni trenersku licencu, neki bi je ćak i sami platili ali nema, izgleda tko to organizirati... Kada je bio tečaj (seminar, osposobljavanje..) za trenere u kuglanju posljednjih godina?
Da bi neki sport mogao funkcionirati i razvijati se treba početi od zdravih temelja a mi to definitivno nemamo (ovdje govorim o krovnom savezu), a ne postoji ni velika međunarodna struktura pa da zainteresirani pojedinci nadiđu lokalno nerazumijevanje (nešto tipa skijanja i Kostelića). Kuglanje je jaaako mali i nevažni sport u globalu a najveći problem smo si mi sami.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 07 kol 2014, 11:30

Pošto sam crna ovca RZ sad će mnogi reći i HKS. Pregledavajući neke strane kuglačke linkove našao sam:
NBC Konferencija održana 15.05.2014. u Brnu (počela u 9,00 sati po srednj.evr.vremenu),
DNEVNI RED : točka 15. – razno :
a) Izvlačenje grupa za svjetsko prvenstvo 2015.
b) Jugend Kamp 2014 te Jugend Kamp 2015.g. Izvještaj-podpredsjednik g.Jancalek iz Češke zadužen za rad s mladim naraštajem u NBC koji poziva na IV INTERNACIONALNI JUNGEN-CAMP DER NBC
U sportskom centru u Vrbasu (SRB) od 3.8. do 9.8.2014. održavao se NBC-ov Kamp mladih nada 2014. Glavonje iz NBC-a su u suradnji sa nacionalnim savezom SRB pronašli najoptimalnije mjesto koje pruža Sve mogućnosti za održavanje ovakvih susreta mladih nada i pristupačno svima po pitanju troškova. Učesnici (mladi igrači) iz Srbije 8, Češke 6, Slovenije 7, Njemačke 5, BIH 4 te Slovačke 2. Ekipa trenera: iz Srbije2, Slovenije 2. Češke 3, Njemačke 2 i Slovačke 1.Uzrast polaznika 1996 do 2002 godine starosti. Ovo je već 4-i NBC Kamp mladih koji organiziraju glavonje iz NBC-a. Zar Hrvatska nema mladih igrača kojima bi također dobro došla nova saznanja i druženja sa ostalim evropskim potencijalima, ili nemamo sluha ili „njih“ (vodstvo saveza) to ne zanima ili --------------
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 07 kol 2014, 11:45

mladih igrača ima ali to ne zanima glavonje u hksu
kako će organizirati djecu za kamp u inozemstvu kada nisu u stanju organizirati kup natjecanje?

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 16 srp 2016, 18:14

Kako nitko na ovu teme nije pisao usudjujem se nakon proteka 2 godine postaviti pitanje gospodi iz HKS-a: Zašto nitko od mladih kuglača
i kuglačica nije ove godine bio na kuglačkom kampu u Vrbasu. Gospodo iz HKS-a u prsa se busate kada netko mlad postigne kakav dobar rezultat ( a Vi za
to niste zaslužni) a što dajte tim mladima. Medjunarodna kuglačka federacija je učestvovala u troškovima ovog kampa (50 eura po igraču) a Vi niste
našli za shodno da netko od mladih bude učesnik kampa. Da radite po vlastitim Pravilnicima izračunajte koliko mladih bi moglo otići u Vrbas za
16.000,00 kuna koje će te platiti osječkim klubovima (ako ostane samo na tome). Ako nitko ne odgovori ja se barem nadam da će se javiti Pele za
koga vjerujem da je upoznat sa ovim problemom jer on jednostavno "Sve zna".

Odgovorite