SMRT kuglanja u Hrvatskoj by Tonči Mikac & Co

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: SMRT kuglanja u Hrvatskoj by Tonči Mikac & Co

PostPostao/la julio » 08 sij 2019

cezar je napisao/la:Da Luko sada pokušavaju ovi nadobudni zapaliti tebe Nikolu i mene da nešto pokrenemo a oni peru ruke od svega kao Poncije Pilat.

ma nema potrebe za paljenjem bilo koga , pogotovo ne ljudi koji aktivno sudjeluju u komisijama hks-a :lol:
julio
Raspisani lik

PostPostao/la Pozitivac » 09 sij 2019

Provjerio sam preko Fučkara i Benedika, Pavlic je u Košicama na utakmici Makedonije i Slovačke imao show koji da je NBC istitucija a ne sprdačina od organizacije odmah reagirao i suspendirao tog čovjeka. Naime, desilo se slijedeće. Perši je sudio utakmicu kao glavni sudac i desila se neka situacija u kojoj je sudac zaustavio vrijeme. Došlo je do prigovora sa Makedonske strane i u jednom trenutku je Pavlic bočicom punom vode gađao u publici navijače i igrače Makedonije dok je u isto vrijeme sin od Pavlica podešavao vrijeme i rezultate na semaforu. Kada se Perši pobunio, primio ga je za vrat i pokušao fizičkom prijetnjom utjecati na odluku suca. Svjedoka imate koliko treba. Osim Slovačke reprezentacije koja se zahvalila Pavlicu kao izborniku nitko drugi nije reagirao. Niti Baričević, niti Perši niti NBC da zaštiti suce, igrače i kuglanje od takvih agresivnih likova i zabrane mu dolazak na kuglane. Nikome ništa. Pavlic je isto tako našeg suca Miru Semenskog uhvatio za vrat i prijetio mu fizičkim nasiljem opet pred svjedocima u Zaprešiću. Nakon Plitvica i Istre, što je još Mikcu potrebno da reagira? Po Mikcu i nekima ispada da su krivi Perši, Semenski, Kolar jer su radili i pošteno igrali.
Za nekoliko dana ću napisati što je točno radio po Srbiji i Mađarskoj da Mikac pročita kakvog poštenjačinu štiti ovdje a Šibenik neka dva puta razmisli žele li takvu osobu u svojim redovima. Dolaskom Kujunđića u kombinaciji sa Pavlicom moglo bi biti interesantno ovaj drugi dio sezone a još interesantnije ako se na ovakav (ne)pošten način uz namještanje utakmica bez ikakvih sankcija uđe u 1. ligu. Ono što meni pada napamet je da bi klubovi koji računaju na ulazak u 1. ligu mogli na temelju snimke podići žalbu, ne samo HKS-u nego i NBC-u već kada Mikac ne reagira. Trebalo bi ući u dublju analizu svake domaće utakmice Šibenika i vidjeti što se događalo u zapisnicima, je li bilo kakvih mogućih nepravilnosti i odmah reagirati jer po meni to zaslužuje drastične kazne za sve koji su sudjelovali u takvim sramotnim djelima.
Pozitivac
Tek protipkao

PostPostao/la kuglackias » 09 sij 2019

Desna ruka Mikca opet nastupa u svom punom sjaju. Priča se da Zadar i Šibenik koriste neka čudna maziva za čunjska postolja kojima se protivinicima otežava držanje kugli. Nikola, je li to dozvoljeno. Što suci mogu napraviti po tom pitanju i mogu li uopće što napraviti?
Možda ne bi bilo loše da se maziva i tekućine koje se koriste na kuglanama unificiraju i da se napravi kontrola svih tih sredstava prvenstveno zbog zdravlja igrača, onda zbog utjecaja tih nepoznatih tekućina na čunjeve, kugle i dijelove kuglane.
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Nikola » 09 sij 2019

kuglackias je napisao/la:Desna ruka Mikca opet nastupa u svom punom sjaju. Priča se da Zadar i Šibenik koriste neka čudna maziva za čunjska postolja kojima se protivinicima otežava držanje kugli. Nikola, je li to dozvoljeno. Što suci mogu napraviti po tom pitanju i mogu li uopće što napraviti?
Možda ne bi bilo loše da se maziva i tekućine koje se koriste na kuglanama unificiraju i da se napravi kontrola svih tih sredstava prvenstveno zbog zdravlja igrača, onda zbog utjecaja tih nepoznatih tekućina na čunjeve, kugle i dijelove kuglane.

Krivome postavljas pitanje. Ako koristi neko sredstvo koje ometa igrace to je posao za Komisiju za objekte, ali i po njima je kuglana pregledana prije pocetka sezone i dobila je odredjenu licencu. Suci nisu skolovani niti poznaju kemijski sastav maziva tako da ne mogu utjecati na to. Koliko znam opet se “samo prica”, ali nitko nije ulozio prigovor niti napisao zalbu na mazanje. Sudac mora po pravilniku reagirati ako igrac koristi sredstvo za bolje prianjanje kugli, a to sredstvo smeta protivniku, ali ovo nije taj slucaj. Ako odigrate utakmicu i uocite takvu situaciju prijavite Voditelju lige i zatrazite testiranje tekucine, ali ne znam na koji ce se to nacin izvesti...
Ako zelite unificiranje tekucina zatrazite to na Skupstini, dajte prijedlog na Izvrsni odbor, naklapanje po forumu nece puno toga promijeniti..
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la Pozitivac » 09 sij 2019

Nikola je napisao/la:Krivome postavljas pitanje. Ako koristi neko sredstvo koje ometa igrace to je posao za Komisiju za objekte, ali i po njima je kuglana pregledana prije pocetka sezone i dobila je odredjenu licencu. Suci nisu skolovani niti poznaju kemijski sastav maziva tako da ne mogu utjecati na to. Koliko znam opet se “samo prica”, ali nitko nije ulozio prigovor niti napisao zalbu na mazanje. Sudac mora po pravilniku reagirati ako igrac koristi sredstvo za bolje prianjanje kugli, a to sredstvo smeta protivniku, ali ovo nije taj slucaj. Ako odigrate utakmicu i uocite takvu situaciju prijavite Voditelju lige i zatrazite testiranje tekucine, ali ne znam na koji ce se to nacin izvesti...
Ako zelite unificiranje tekucina zatrazite to na Skupstini, dajte prijedlog na Izvrsni odbor, naklapanje po forumu nece puno toga promijeniti..

Da li bi rukometni sudac nastavio sa utakmicom ako bi u utakmici Celja i PPD-a u Zagrebu lopta bila namazana nekim sredstvom kojim celjani ne mogu držati loptu dok ppd ima ljepilo baš za tu tekućinu ili da namažu parket nekom tekućinom za koju domaćin ima neko sredstvo kojim očisti tenisice dok je domaćin kao na klizaljkama. Svaki sudac bi prekinuo utakmicu.
U Šibeniku su problem kugle koje se kližu a za to sredstvo samo domaćin ima neku tekućinu koja djeluje protiv klizanja.
Pozitivac
Tek protipkao

PostPostao/la cezar » 09 sij 2019

Pozitivac je napisao/la:
Nikola je napisao/la:Krivome postavljas pitanje. Ako koristi neko sredstvo koje ometa igrace to je posao za Komisiju za objekte, ali i po njima je kuglana pregledana prije pocetka sezone i dobila je odredjenu licencu. Suci nisu skolovani niti poznaju kemijski sastav maziva tako da ne mogu utjecati na to. Koliko znam opet se “samo prica”, ali nitko nije ulozio prigovor niti napisao zalbu na mazanje. Sudac mora po pravilniku reagirati ako igrac koristi sredstvo za bolje prianjanje kugli, a to sredstvo smeta protivniku, ali ovo nije taj slucaj. Ako odigrate utakmicu i uocite takvu situaciju prijavite Voditelju lige i zatrazite testiranje tekucine, ali ne znam na koji ce se to nacin izvesti...

Da li bi rukometni sudac nastavio sa utakmicom ako bi u utakmici Celja i PPD-a u Zagrebu lopta bila namazana nekim sredstvom kojim celjani ne mogu držati loptu dok ppd ima ljepilo baš za tu tekućinu ili da namažu parket nekom tekućinom za koju domaćin ima neko sredstvo kojim očisti tenisice dok je domaćin kao na klizaljkama. Svaki sudac bi prekinuo utakmicu.
U Šibeniku su problem kugle koje se kližu a za to sredstvo samo domaćin ima neku tekućinu koja djeluje protiv klizanja.

Pozitivac sada bi te molio da meni a i ostalim sucima daš savjet kako da utvrdimo koje je sredstvo dopušteno a koje nije jer svaki klub (barem kod nas u Karlovcu) donosi na utakmicu sredstvo u različitim bocama sa raspršivačem. Šta bi sada sudac trebao imati sa sobom priručni kemijski laboratorij da utvrdi dali je sredstvo na bazi silikona što je kako kažu dozvoljeno. Što se tiče protukliznih sredstava i tu kako sudac odredi što je dozvoljeno a što ne. Ja sam imao u prijašnjem klubu kolegu koji nije mogao kuglati dok nije ruke namazao Nivea kremom jer mu je koža bila suha a ja da to napravim kuglu ne bi mogao držati sa oba dvije ruke. Počele su kružiti rasprave na kuglani da sudac ne bi smio dozvoliti igračima koji su pod utjecajem alkohola. Ja se slažem sa tim prijedlogom ali kako da sudac to odredi da nosi sa sobom dreger odnosno koliko je dozvoljeno promila alkohola u krvi
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 09 sij 2019

E, stvarno ... :shock: :lol:
Unificiranje tekućina. :shock: :roll:
OK. Evo primjerice da to nekim čudom prođe na Skupštini i IO donese Pravilnik o dozvoljenim sredstvima za pripremu kuglana (na primjer :mrgreen: ). I sad vi dođete u Šibenik (na primjer) ili Bjelovar koji je malo-malo na tapeti ;) , i primijetite da se kližu kugle ... i ide prijava sucu. I sad sudac, vadi, ne znam, maseni spektometar valjda, i provjera tekućinu kojom su špricani čunjevi jer je ambalaža, naravno ona koju je Pravilnik dozvolio ... :roll: :lol:
Kažete da su problem kugle u Šibeniku a kuglana je 3. po prosjecima gostujućih igrača u ligi :o Kako to? https://www.youtube.com/watch?v=sRAkP9B1AJ4? Možda je rješenje onda da se dopusti igranje vlastitim kuglama? Jel tak igrač desne buže ;) .
Meni se recimo ne sviđa dezen daske položnice u Pakracu, da li da i ja možda pošaljem prigovor nekome ? Ili da osnujemo komisiju za estetski izgled kuglana?
Za ovo ostalo sam već sve rekao. Znaći imamo fizičke napade na službene osobe na natjecanjima i niti jednu prijavu prema disciplinskoj komisiji ... Kako to?
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la julio » 09 sij 2019

ovo je već postalo smiješno ali dok se mi smijemo i raspravljamo po forumu pavlic radi što želi i uvodi svoj način kuglanja sa svojim pravilima
julio
Raspisani lik

PostPostao/la KORANA » 09 sij 2019

Luko, vjerujte veliki je to problem. Kugle su jako skliske to vam mogu potvrditi svi koji su dalje igrali.Treba ih dugo brisati a vrijeme ide i još imate majstora na kompu
KORANA
Nevini

PostPostao/la igrač desne buže » 09 sij 2019

lukodp je napisao/la:Možda je rješenje onda da se dopusti igranje vlastitim kuglama? Jel tak igrač desne buže ;) Meni se recimo ne sviđa dezen daske položnice u Pakracu, da li da i ja možda pošaljem prigovor nekome ? Ili da osnujemo komisiju za estetski izgled kuglana?

g. Luko Del Ponte, nije se lijepo sprdati sa ozbiljnim problem koji imamo u Dalmaciji. Mogao bih se zahvaliti Pavlicu što se konačno otvorilo pitanje vlastitih kugli ali ni one ne bi rješile problem koji ovaj čovjek radi. On se bavi klasičnim podmetanjem, prevarom i sportskom terorizmu koji čovjek uz punu podršku HKS-a i predsjednika saveza dr.prof.Mikca provodi na kuglani u Šibeniku a prije u Zadru. Tu je sada i njegov učenik koji je po ljudskim karakteristikama najbliži Pavlicu pa mu Mikac sređuje i putovnicu za nagradu i sportsko ponašanje u Splitu i Zadru. Sada će njih dvojica u tandemu lijepo raditi redikule od svih nas.
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.