Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Odgovorite
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la lukodp »

šmizla je napisao/la:...
4. Ukoliko je istina da se poništava Izborna skupština održana u Gospiću, nek nam je Svevišnji od pomoći.
Nekako i meni izgleda prejednostavno čisto ponavljanje izborne skupštine.
Luko Del Ponte
heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Dragi moj Kulen nije bitno da li se mi na zapadu samo svađamo,jer iznositi svoj stav po ovim pitanjima nije svađanje.Ali viđenje stvari na možda i "pravilniji" ako ne drukčiji način nije zabranjeno iznesti.Svima njima se izmiče dobro narodski rečeno "podmazano korito" pa neće više ni naš dragi voditelj imati čime pravdati putne troškove. Opće me ne čudi zavrzlama oko novog vodstva jer stolicu nitko ne pušta i opet se ja vraćam na lovu.Uz dobru plaću ništa ne raditi toliko dugo i vozikati službeni kombi da sam u Zagrebu i ja bi se grebao za sve to.Ima ih šačica koja samo to i traži za sebe.
Kako su se prije odluke mogle donositi telefonski i nikome to nije bolo oči a sad ne mogu ništa.Ove stare treba sve počistiti.
PS Počela je naša 3 liga PG i moja loša igra u prvoj utakmici nije bila dovoljna, nego još problemi sa kuglanom, jer je bilo zastoja na dvije staze, zbog neispravnog elevatora vraćao sam kugle ručno,i slomio prst na ruci, uhvatio ga je lanac na zupčaniku.Sva moguća p....ja,tako bi i ti napravio?.I već u nedjelju bio na treningu sa pajdašem koji je malo "luđi" od mene.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

heku je napisao/la:...
PS Počela je naša 3 liga PG i moja loša igra u prvoj utakmici nije bila dovoljna, nego još problemi sa kuglanom, jer je bilo zastoja na dvije staze, zbog neispravnog elevatora vraćao sam kugle ručno,i slomio prst na ruci, uhvatio ga je lanac na zupčaniku...
:lol: Mislim, nije smješno ali... :shock:
Onda kuglanje kao nije opasan sport :mrgreen:
Luko Del Ponte
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

lukodp je napisao/la:
heku je napisao/la:...
PS Počela je naša 3 liga PG i moja loša igra u prvoj utakmici nije bila dovoljna, nego još problemi sa kuglanom, jer je bilo zastoja na dvije staze, zbog neispravnog elevatora vraćao sam kugle ručno,i slomio prst na ruci, uhvatio ga je lanac na zupčaniku...
:lol: Mislim, nije smješno ali... :shock:
Onda kuglanje kao nije opasan sport :mrgreen:
Što opasan, sport visokog rizika :o
kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen »

šmizla je napisao/la:
kulen je napisao/la:Ovi sa zapada su ko babe, samo se međusobno svađaju, ali treba pitat taj ured šta radi 4 mjeseca, ništa, šta radi nova ekipa u savezu? Ništa!
Ako su ovi sa zapada jedni, koji su tih 6 još ?
Dakle, ne mogu ne reagirati na ovaj post... Na žalost, većina je naših kolega forumaša, ali i onih koji nisu na forumu jaka "na jeziku" a u stvarnosti inertna i ne razumiju uopće način funkcioniranja i ovlaštenja strukture HKS-a.

1. Očito je netko pitao ured šta radi, jer inače ne bi bilo službenog odgovora koji je takav, kakav je. Interesantno je to što kažeš "Treba pitat taj ured šta radi..." ... Pa zašto ti ne pitaš? Ne treba za to ići u Zagreb.. Postoji fax, mail, telefon... Svi samo čekaju da netko drugi sve obavi.... Možda bi to već bilo riješeno da smo ih svi bombardirali upitima što rade?
2. Da si pročitao taj tekst s razumijevanjem, shvatio bi da "nova ekipa" u Savezu nema nikakva prava glasa jer se zbog žalbe nisu konstituirali, odnosno da je g. Mezak "alfa i omega" i trenutno je jedina službujuća osoba koja može išta raditi u Savezu ... prema tome, ruke su im "vezane" za bilo kakve radnje. Preporučam da se dobro informiraš o načinu konstituiranja vodstva HKS -a i ovlastima prije ovakvih "prosipanja pameti".
3. Koji god da jesu, oni su vjerojatno i glasali za g. Mikca u kampanji i na Izbornoj skupštini. Pretpostavljam da su i neki od njih "guske u magli".
4. Ukoliko je istina da se poništava Izborna skupština održana u Gospiću, nek nam je Svevišnji od pomoći.

Ne dramatiziraj i ne uveličavaj .
Ako je ostao tajnik stari onda je to ta osoba koja treba ganjati. Ta nova ekipa koja treba preuzet savez isto tako treba ganjati a ne sjediti skrštenih ruku i čekati, šta će nam takvi, takvi već jesu na vlasti, šta bi ja trebao zvati i pisati mailove, šta ti je ?
Interesantno je da svi znamo za to da su od Mikca pokretači seljačke bune a neznamo koji su uz njega, pa to je smiješno.
Pa šta ako se i poništi, ako nije bilo ispravno neka se ponovi i potvrdi izbor. Kakve veze ima svevišnji i njegovo prizivanje.
Kao da se radi o životu i smrti.
Šta je vama , jeste normalni pa riječ je o sportu ne o ratu
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

kulen je napisao/la: Ne dramatiziraj i ne uveličavaj .
Ako je ostao tajnik stari onda je to ta osoba koja treba ganjati. Ta nova ekipa koja treba preuzet savez isto tako treba ganjati a ne sjediti skrštenih ruku i čekati, šta će nam takvi, takvi već jesu na vlasti, šta bi ja trebao zvati i pisati mailove, šta ti je ?
Interesantno je da svi znamo za to da su od Mikca pokretači seljačke bune a neznamo koji su uz njega, pa to je smiješno.
Pa šta ako se i poništi, ako nije bilo ispravno neka se ponovi i potvrdi izbor. Kakve veze ima svevišnji i njegovo prizivanje.
:roll: :(
Za početak, smiri malo tenzije. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali probaj iznijeti bar neke argumente u svoju korist.
Meni spočitavaš dramatiziranje i uveličavanje i prizivanje rata, a ti pričaš o osobi koju treba ganjati... Ganjati kako? S toljagom, bičem ili puškom možda....? Čovjek je legalno na svojoj funkciji. Svatko bira stranu koju želi i može se služiti svim pravnim trikovima koji su mu na raspolaganju da dovede vodu na svoj mlin. To što nekog zanima više vlastiti interes od interesa sporta i sportaša ide na njegovu savjest, ako je uopće ima.
Što se tiče poništavanja, kao što je Luko već rekao... nije problem u poništavanju, nego je to prejednostavno da bi bilo istinito. Da ti pojasnim.. postoji nekoliko scenarija .
1. Ukoliko dođe do poništavanja, oba kandidata se ponovno prijave, ishod je proglašavanje pobjednika brojanjem glasova. (što u prvom krugu kao što smo vidjeli i nije baš jednostavno).
2. Moguće je da jedan kandidat odustane... Ukoliko to bude npr. g. Funda, mislim da ne moram pojašnjavati dalje.. Također je moguće da se prijavi i više kandidata, što može biti i dobro, ali i loše, (ukoliko su u pitanju sateliti).
3. Moguće je također da dođe do likvidacije Saveza... S obzirom da formiranje novog Saveza traje vremenski zbog hrpe birokratskih zavrzlama, to bi značilo da reprezentativci i kug. klubovi nemaju prava nastupati ni na jednom od međunarodnih takmičenja. Neki kažu da bi dugoročno to bilo bolje, ali u svakom slučaju, na gubitku bi bili sami sportaši.
kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen »

šmizla je napisao/la:
Za početak, smiri malo tenzije. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali probaj iznijeti bar neke argumente u svoju korist.
Meni spočitavaš dramatiziranje i uveličavanje i prizivanje rata, a ti pričaš o osobi koju treba ganjati... Ganjati kako? S toljagom, bičem ili puškom možda....? Čovjek je legalno na svojoj funkciji. Svatko bira stranu koju želi i može se služiti svim pravnim trikovima koji su mu na raspolaganju da dovede vodu na svoj mlin. To što nekog zanima više vlastiti interes od interesa sporta i sportaša ide na njegovu savjest, ako je uopće ima.
Što se tiče poništavanja, kao što je Luko već rekao... nije problem u poništavanju, nego je to prejednostavno da bi bilo istinito. Da ti pojasnim.. postoji nekoliko scenarija .
1. Ukoliko dođe do poništavanja, oba kandidata se ponovno prijave, ishod je proglašavanje pobjednika brojanjem glasova. (što u prvom krugu kao što smo vidjeli i nije baš jednostavno).
2. Moguće je da jedan kandidat odustane... Ukoliko to bude npr. g. Funda, mislim da ne moram pojašnjavati dalje.. Također je moguće da se prijavi i više kandidata, što može biti i dobro, ali i loše, (ukoliko su u pitanju sateliti).
3. Moguće je također da dođe do likvidacije Saveza... S obzirom da formiranje novog Saveza traje vremenski zbog hrpe birokratskih zavrzlama, to bi značilo da reprezentativci i kug. klubovi nemaju prava nastupati ni na jednom od međunarodnih takmičenja. Neki kažu da bi dugoročno to bilo bolje, ali u svakom slučaju, na gubitku bi bili sami sportaši.
Glavni argument u moju korist je da nemam korist i baš me boli za korist, ko misli na korist neka ide u nogomet,politiku , njemu nije mjesto u kuglanju.

Pa neka se poništi sve i ponovno glasa, kakve veze ima , ako su isti kandidati pobjedit će onaj sa više glasova, ako jedan odustane bit će onaj drugi, ako se prijavi više kandidata biti će preglasavanja i šta tu sad mora biti dramatično

Ova točka 3. šta pričaš o likvidaciji saveza je takva neviđena bezvezarija pa se pitam od kuda vam padaju napamet takve stvari, a zašto bi se likvidirao savez, obrazloži . :?:
devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 »

kulen je napisao/la:
šmizla je napisao/la:
Glavni argument u moju korist je da nemam korist i baš me boli za korist, ko misli na korist neka ide u nogomet,politiku , njemu nije mjesto u kuglanju.

Pa neka se poništi sve i ponovno glasa, kakve veze ima , ako su isti kandidati pobjedit će onaj sa više glasova, ako jedan odustane bit će onaj drugi, ako se prijavi više kandidata biti će preglasavanja i šta tu sad mora biti dramatično

Ova točka 3. šta pričaš o likvidaciji saveza je takva neviđena bezvezarija pa se pitam od kuda vam padaju napamet takve stvari, a zašto bi se likvidirao savez, obrazloži . :?:
Članak 28. Zakona o udrugama
(1) Razlozi za prestanak postojanja udruge su:
1. odluka nadležnog tijela udruge o prestanku postojanja udruge,
2. prestanak djelovanja udruge,
3. pravomoćna odluka suda kojom je zabranjeno djelovanje udruge,
4. stečaj.
(2) Smatra se da je udruga prestala djelovati ako se broj članova udruge smanji ispod broja određenog za osnivanje udruge ili ako je proteklo dvostruko više vremena od vremena predviđenog statutom za održavanje sjednice skupštine, a ona nije održana.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

Kulen možda nema sve informacije pa je normalno da tako i misli ali uistinu je bio pokrenut postupak likvidacije HKS-a, a to onda povlači sve one priče o nenastupanju klubova i reprezentacije. To možda zvuči nemoguće ali je savez bio blizu toga.

Evo linka na odluku ureda za opću upravu: http://www.kkzapresic.hr/files/xtra_fil ... 411585.pdf
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Službeno, zahtjev za upis promjene je odbijen. Razlog je pravno valjan i tu mislim nema mjesta prigovoru.
Ono što mene zanima je, pošto nisam bio prisutan na skupštini, je:
1. Tko je provjeravao članove skupštine?
2. Tko je provjeravao ŽKS (istjecanje mandata itd.)?
3. Tko je dozvolio glasanje "članovima" skupštine, predstavnicima ŽKS koji to pravo nisu imali? Pa čak ni novoizabrani predsjednik?
4. Zašto su kolege predstavnici iz PGŽ, Zadarske županije i PSŽ o tim nepravilnostima šutjeli na samoj skupštini. Zašto se to nije srezalo u korijenu? I ono najbitnije, da li bi bilo prigovora da je izabran drugi predjsdnik?

Uglavnom, sramotni šlamperaj. Izgleda da smo si sami najveći neprijatelji.

Nadalje, što se tiće one utakmice u Rijeci s Slovenijom podnesena je prijava Odboru za pravna pitanja NBC-a i ne gine nam minimalno 500€ te suspenzija na 15 mjeseci (samo Manev?) i to NAKON intervencije g.Funde. Sankcije su bile zapravo, puno teže...
Ono što govorim već dugo, nemogu vjerovat da se jednim PROFESIONALNIM sportskim djelatnicima mogu desiti takvi propusti. Još gorije, bez sankcija. Da se radi o nekoj firmi, otkaz bi slijedio već odavno.
A i pošto ne smatram da su dokumenti ovog tipa "TOP SECRET", evo i ove odluke:
https://drive.google.com/file/d/0B2775H ... sp=sharing
Luko Del Ponte
Odgovorite