Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
fizzo
Tipka sa dve ruke

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la fizzo »

zeljar je napisao/la:Molio bih da mi netko kompetentan iz HKS-a objasni raspis za prvenstvo RH u tandemu za mladje juniore i juniorke. Naime, u raspisu
odnosno rasporedu na početku stoji "prvenstvo će se igrati u kvalifikacijama da bi se odredilo prvih 16 tandema". Prema toj rečenici prijavilo
se više od 16 tandema u M i Ž kategoriji a iz rasporeda se vidi da je prijavljeno 13 odnosno 14 tandema i onda se ne može odrediti plasman
prvih 16 tandema.
Onaj tko piše takve raspise odnosno rasporede trebao bi voditi računa o točnosti istih.
Jasno je da prva 3 odnosno 2 budu slobodna prvo kolo, pa nije ovo prvenstvo iz hrvatskog jezika neg u kuglanju

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

cezar je napisao/la:Arcy ili netko tko ima neke informacije što se zbiva u HKS-u napišite nešto da ljubi u bazi znaju što se događa. Kad će nova skupština.... tko su kandidati (isti dvojac ili netko treći). Zašto ne znamo šta je istina, a šta laž? Zašto se nekada sve čini tako iskreno, a nekada fiktivno? A ne da nam se događaju ovakva prepucavanja i spuštanja kad netko pita dal "naši" klubovi igraju da mu se posprdno odgovara. Luko ako ne znaš tko je heku raspitaj se.
Znam tko je "heku". Nisam mu imao namjeru spustiti s tim, ja na to gledam drugačije... Ali ako potičeš raspravu na taj način onda ispadnu gluposti... I ti i ja smo mu odgovorili da klubovi iz RH IGRAJU ligu "šampiona" i tu je raspravi kraj ako ne ubaciš dodatne argumente za istu. G. "heku" sam se ispričao na drugoj temi, jednostavno nesporazum, i ne preuveličavajte to sad do neba, takvih stavri imamo dosta u dnevnoj politici.
Zašto se ne objavljuje? Možda zato što je kultura poslovanja kod nas takva da se jako dobro promišlja što (i kada) ide u javnost a što ne. Ali to je druga priča, i nije nužno vezana za kuglanje....
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

zeljar je napisao/la:Molio bih da mi netko kompetentan iz HKS-a objasni raspis za prvenstvo RH u tandemu za mladje juniore i juniorke. Naime, u raspisu
odnosno rasporedu na početku stoji "prvenstvo će se igrati u kvalifikacijama da bi se odredilo prvih 16 tandema". Prema toj rečenici prijavilo
se više od 16 tandema u M i Ž kategoriji a iz rasporeda se vidi da je prijavljeno 13 odnosno 14 tandema i onda se ne može odrediti plasman
prvih 16 tandema.
Onaj tko piše takve raspise odnosno rasporede trebao bi voditi računa o točnosti istih.
Sorry, ali ne slažem se. Zapravo piše: "Prvenstvo će se igrati nastupom u kvalifikacijama na ukupan zbroj srušenih čunjeva, kako bi se odredio plasman prvih 16 tandema."
Možda je mijenjano naknadno ali i nije to sad strašno bitno.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

lukodp je napisao/la:
prvih 16 tandema.
Sorry, ali ne slažem se. Zapravo piše: "Prvenstvo će se igrati nastupom u kvalifikacijama na ukupan zbroj srušenih čunjeva, kako bi se odredio plasman prvih 16 tandema."
Možda je mijenjano naknadno ali i nije to sad strašno bitno.
Zeljar kao što ti je napisao lukodp i ja ne vidim nikakvu grešku u raspisu. Kad je pisan raspis organizator je pretpostavljao da će sudjelovati više od 16 parova. Tada bi se kroz kvalifikacije odredilo 16 parova za osminu finala. Pošto se prijavilo u muškoj konkurenciji 13 parova a u ženskoj 14 tada su određene kvalifikacije da bi se odredili startni brojevi od 1- do 13 odnosno od 1- do 14. Za mene je sad najveći problem ta cijena kotizacije za kvalifikacije od 40 kn. pošto je prijavljeno manje od potrebnog broja sudionika za odigravanje po kup sistemu (16) startni brojevi su se mogli odrediti ždrijebanjem brojeva od 1 do 16. Jasno mi je da u kup sistemu natjecanja u osmini finala igraju 1-16, 2-15, 3-14 itd zbog čega su u četvrtfinalu već napisani brojevi od kud se zna da će npr. u osmini finala gdje se sastaju startni brojevi 3-14 pobjednik biti i u četvrt finale ići par br. 3
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Na koji način HKS šalje dopise (raspise i ostalo) županijskim kuglačkim savezima? Poštom i(li) E-poštom? Ovo drugo mi u SMŽ uredno NE dobivamo. Ako se raspisi već adresiraju na ŽKS zašto im se onda ne bi i dostavljali, barem na e-mail.
Pitanje je upučeno HKS-u i ostalim ŽKS.
Luko Del Ponte

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson »

Nikako mi nije jasno zašto pitanja za HKS upućuješ preko ovoga foruma (pogotovo ako pitaš kao predstavnik KS SMŽ)!? Zvao si telefonski pa ti se nitko nije javljao? Poslao si im mail pa ti nisu odgovorili? Koliko ja znam, dopisi idu e-poštom i ako ih ne dobivate, javi se u kancelariju.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Sorry, na poprilično zakašnjelom odgovoru, ali tek sam sad uočio tvoj odgovor. Pitanja ne upučujem direktno HKS-u nego ostalim ljudima na forumu čisto da vidim iskustva ostalih.
Konkretno, na e-mail saveza (HKS) poslao sam zamolbu da sve službene dokumente (raspise, dopise i sl.) šalju na e-mail adresu 14.10.2013.g., te sam dobio odgovor od g. tajnika da je to primio na znanje. Nisam to javio ranije pošto sam smatrao da će netko i otvoriti službene stranice ŽKS na kojima uredno stoje kontakt podaci predsjednika, tajnika i samog ŽKS. Poveznicu na isti su uredno i objavili na HKS- blogiću.
Uglavnom, NITI JEDAN službeni dopis nije upučen prema ŽKS, pa me čist zanimalo da li se samo nas šikanira ili je to opća praksa prema svim savezima. Pošto kažeš da vi u BJ dobivate sve uredno onda je vjerovatno ono prvo ;)
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Vidim nitko nema komentar na ova zadnja "posipavanja pepelom" g.tajnika. Iako mi je jasno zašto i zbog čega se ovog puta ispričava, nije mi jasno zašto "mi" moramo plačati 200€ za omladinski kamp? Nije da sam protiv cijele te priče oko kampa i sve to, ali zašto HKS, plača pogreške g.tajnika? Zar je stav cijelog saveza bio ono što se pisalo 17.10.2013.g. svezi organizacije NBC kupa? Da ne spominjem preočite razlike u hrvatskoj i engleskoj verziji (employees=sudionik :roll: ) ...
Zašto HKS umjesto plačanja kazni prema NBC-u ne oslobodi kadete i juniore barem plačanja kotizacija...
Nadalje, zašto je nakon 4.mj. nakon što su izabrani, g.tajnik na HKS-ovom blogiću objavio sastav predsjedništva NBC-a? Informiranje kuglačke javnosti ? :roll: Pa nije baš da smo takve "guske u magli". I zašto nam svima daje na znanje da je g.Baričević još 4.god. tehnički inspektor NBC-a (uz sve ostalo)? Kakvo je trenutno stanje s licenciranjem kuglana u RH? Ako i ovog puta fulamo oko toga, mislim da nam ne gine gadna suspenzija.
Luko Del Ponte

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj »

Ulazimo u još jednu seriju mutnih igara gospodina Mezaka pred održavanje još jedne skupštine krajem mjeseca. Ova priča sa Mezakom i NBC-om je dobila i nastavak jer je Mezak na svom osobnom blog portalu napisao da je NBC Kup u Njemačkoj bio katastrofalno organiziran na katastrofalnoj kuglani što je naravno povrijedilo djelatnike NBC-a, organizatore i laureate. Sve bi bilo u redu legitimno da Mezak ima svoj osobni blog na kojem može bez obzira na tajničku funkciju pisati što god želi ali ovako jer je pisao na službenim stranicama Hrvatskog kuglačkog saveza predstavljao je sve nas iz kuglačkog svijeta. NBC je reagirao, Mezak se ispričao i to je to. Nadamo se da će NBC objaviti službenu verziju priče kako ne bi bilo špekulacija, s obzirom da su i oni u NBC-u ažurni i transparentni, očekujemo i njihovu objavu na službenim stranicama u korist hrvatske kuglačke javnosti krajem godine.

Naravno da budalaština bude još veća, HKS a ne MEZAK!? plaća neki NBC kamp za koji nitko nikad nije čuo. Znači, Mezak piše sranja po službenoj stranici HKS-a i onda HKS plaća 200 Eur, zbog čega? Nadam se da će Mikac na idućoj skupštini krajem mjeseca pohvaliti gestu Mezaka zajedno sa Rakamarićem koji će ovaj puta na skupštinu samo kao gost, a ne kao lažirani predstavnik falcificiranog Statuta HSK-a - (o tome malo kasnije kada sakupim dovoljno dokumentacije, s obzirom da je Rakamarić kao izuzetno uspješan poduzetnik još i savjetnik Ministra poduzetništva ta dokumentacija će biti inetersantna pojedinim medijima pa možda ipak zahvaljujući Mezaku, Mikcu i Rakamariću dođemo i u medije).

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

arcy nema te dugo na forumu. Daj nam kaži a ti sigurno znaš ima li kakvih novosti u svezi nove izborne skupštine.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Odgovorite