Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
SLAVONAC

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la SLAVONAC »

Nagradno
Zadnja izmjena: SLAVONAC, dana/u 11 lis 2015, 18:06, ukupno mijenjano 1 put.
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

SLAVONAC je napisao/la:Nagradno pitanje : Koliko će na Skupštini biti prisutnih kao predstavnika sadašnjih prvoligaša ljudi sa pravom glasa ( ako netko zna broj molim da napiše ) nije li žalosno da o sudbini naših prvoligaša odlučuju umirovljenici i predstavnici koji nemaju veze sa prvom ligom .
Na nagradno pitanje ne znam odgovor ali upozoravam sve koji će sudjelovati na Skupštini da ne dozvole glasovanje "u Paketu" jer je to provjerena caka u regiji Zapad a zna se ko će kolo voditi na skupštini jer su uloge već podijeljene nego se kad je glasovanje treba glasovati stavka po stavka. Tako je i ove godine skrojena na Zapadu da iz druge lige ispadaju tri ekipe o čemu su odlučivali većina treće ligaša.. drugo ligaši su u manjini a glasovalo se uz još dva tri izvješća i u paketu.............. A odluku o reorganizaciji trebaju donijeti "neki" ljudi koji nisu bili na kuglani tri puta u životu.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak »

Sada kad sam malo proučio sve to evo i moj komentar...

Zamisli ti velike reorganizacije. Smanjili prvu ligu na 10 klubova (muški), i prebacili Karlovac iz Centra u kojem je trenutno 8 klubova (bez Karlovca 7, Ivanić NE NASTUPA) i bacili ih u regiju zapad/jug gdje je 12 klubova (s Karlovcom), zbog čega? Uštede? Bolje medijske zainteresiranosti? Što vam je dovraga smetao taj Karlovac u centru gdje igra s Siskom, Novskom, Zabokom i Zagrebom a sad ...
Zamisli ti strašnog posla obavljenog od strane stručnog savjeta i natjecateljske komisije... Da bi kuglanje bilo bolje medijski popračeno :shock: . Pa u kojem svemiru vi živite... :o Jedino dobro (relativno točno) iz tog prijedloga je popis večine klubova u RH iz kojeg je vidljivo kolikim sredstvima raspolaže HKS samo od prikupljanja članarina (cca 170 000,00kn ako sam dobro zbrojio).
A oni koji bi trebali glasati za to (predstavnici ŽKS) te materijale odnosno prijedlog nisu ni vidjeli (bilo je dostupno samo za probrane-podobne) koliko čujem, tako da se mogučnost kontaktiranja s bazom odnosno ljudima u klubovima smanji na što je moguće manju razinu. I to se sve radi kada je prošao raspis s propozicijama za popunjavanje večine liga.
Zbilja g.Mikac pa otkuda vam samo takve ideje... A taman sam ih pohvalio kak se popravljaju :oops:
Gospodo u komisijama:
Nema napretka dokle god vama prioriteti budu političke igrice (vračanje usluga i protuusluga), tek kada vam kuglanje bude prvo i zadnje na pameti onda se nešto možda i pametno napravi (a što vam je posao to znaju već i vrapci na grani - prevađanje i provođenje ISO pravilnika, tehnički pregledi i kategorizacija kuglana itd.)
zeljko
Tek protipkao

Post Postao/la zeljko »

Ako hoće smanjit broj klubova u prvoj ligi kako planiraju radi troškova, PROFESIONALIZACIJE, veće konkurentnosti klubova koji ulaze u ligu, zar ne bi bilo logičnije imati dvije jake 2. lige iz koje bi prvaci koji bi ušli u 1. ligu bili sasvim konkurentniji nego sadasnji klubovi?! Ima par klubova koji igraju godinama kvalifikacije za 1. ligu, a neće ući u ligu ni narednih 15-tak kvalifikacija.
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

zeljko je napisao/la:Ako hoće smanjit broj klubova u prvoj ligi kako planiraju radi troškova, PROFESIONALIZACIJE, veće konkurentnosti klubova koji ulaze u ligu, zar ne bi bilo logičnije imati dvije jake 2. lige iz koje bi prvaci koji bi ušli u 1. ligu bili sasvim konkurentniji nego sadasnji klubovi?! Ima par klubova koji igraju godinama kvalifikacije za 1. ligu, a neće ući u ligu ni narednih 15-tak kvalifikacija.

to i nije loša ideja

moram se nadovezati na skupštinu i priupitati da li će pod razno netko predložiti da se raspravlja i o otvorenim natječajima za posao izbornika i voditelja lige
Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

kegelmaniak je napisao/la:Sada kad sam malo proučio sve to evo i moj komentar...

Zamisli ti velike reorganizacije. Smanjili prvu ligu na 10 klubova (muški), i prebacili Karlovac iz Centra u kojem je trenutno 8 klubova (bez Karlovca 7, Ivanić NE NASTUPA) i bacili ih u regiju zapad/jug gdje je 12 klubova (s Karlovcom), zbog čega? Uštede? Bolje medijske zainteresiranosti? Što vam je dovraga smetao taj Karlovac u centru gdje igra s Siskom, Novskom, Zabokom i Zagrebom a sad ...
Zamisli ti strašnog posla obavljenog od strane stručnog savjeta i natjecateljske komisije... Da bi kuglanje bilo bolje medijski popračeno :shock: . Pa u kojem svemiru vi živite... :o Jedino dobro (relativno točno) iz tog prijedloga je popis večine klubova u RH iz kojeg je vidljivo kolikim sredstvima raspolaže HKS samo od prikupljanja članarina (cca 170 000,00kn ako sam dobro zbrojio).
A oni koji bi trebali glasati za to (predstavnici ŽKS) te materijale odnosno prijedlog nisu ni vidjeli (bilo je dostupno samo za probrane-podobne) koliko čujem, tako da se mogučnost kontaktiranja s bazom odnosno ljudima u klubovima smanji na što je moguće manju razinu. I to se sve radi kada je prošao raspis s propozicijama za popunjavanje večine liga.
Zbilja g.Mikac pa otkuda vam samo takve ideje... A taman sam ih pohvalio kak se popravljaju :oops:
Gospodo u komisijama:
Nema napretka dokle god vama prioriteti budu političke igrice (vračanje usluga i protuusluga), tek kada vam kuglanje bude prvo i zadnje na pameti onda se nešto možda i pametno napravi (a što vam je posao to znaju već i vrapci na grani - prevađanje i provođenje ISO pravilnika, tehnički pregledi i kategorizacija kuglana itd.)

Smetaju im svi koji su bili kontra njih na izborima za predsjednika. Ovo što je moj imenjak napisao je točno i ne vidim nikakav argument zbog čega bi Karlovac morao igrati u regiji zapad/jug.
Ovo što rade je nečiji hir a ne plansko i razumno organiziranje liga.
Dragi moji, nema tu napretka dok su Mikac i Mezak na čelu saveza, dok kolo vode likovi koji strše iz guzica Mikcu i Mezaku poput Majnarića i Mesića - uzalud nam trud svirači.
Netko je davno prije napisao da su oni grobari kuglanja i to je živa istina.
OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC »

Ne smijem više čitati forum samo bih se svađao sa ljudima kako me boli ovo što se događa u kuglanju....... palac dolje za sekretarijat Saveza jel se tako to zove......bemte upravo
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

SLAVONAC je napisao/la:Napraviti propozicije i sve ostalo što slijedi u tekućoj godini pa onda predložiti smanjenje lige to mogu samo ne IDIOTI nego u najmanju ruku KRETENI I MAJMUNI . Ali to još nije prošlo pa ako na Skupštini prođe ( ti skupštinari su ljudi iz naših Saveza ) , odabrani , podobni sigurno spadaju pod ovu zadnju grupu KRETENA I MAJMUNA . Zaboravio sam napisati , prijedlog o smanjenju liga 14 dana prije početka lige može predložiti samo jako školovan čovjek , gdje kupi ti te papire da se i ja školujem .
Slavonac jesi vidio "kad se male ruke slože" za glasovanje sve prođe. Što sada kažeš na glasačku mašineriju, da mi je znati od 13 glasova ZA koliko ih nešto zna o kuglanju. Ali ima i ona tko pod drugim jamu kopa,sam u nju padaaaaaaaaaaaaaaaaa
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Nisam pravnik, logika je moje oružje. Zakon o Športu:

ČLANAK 61

(2) Sustav, uvjete i organizaciju športskih natjecanja u pojedinom športu utvrđuje
nacionalni športski savez u skladu s načelima i elementima sustava koje je utvrdio
Hrvatski olimpijski odbor, i prema pravilima športa i normama međunarodnih
športskih udruženja. Sustav natjecanja mora se donijeti najmanje jednu godinu
prije početka primjene tog sustava.

Dakle, kako prvenstvo počinje za nekoliko dana, mijenjanjem broja klubova koji ispadaju, mijenja se i sustav natjecanja za sezonu 2014/15. Ako su zaista donijeli odluku o promjeni broja klubova koji ispadaju, po meni, to je kršenje Zakona o športu i HOO im to ne smije odobriti.

Odluka o smanjenju može se promijeniti od sezone 2015/16 a broj klubova samim time bi se smanjio na 10 u sezoni 2016/17.

Pravnici, dajte tumačenje...
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Cezare da li ti je poznato za koga je glas dao naš vrli predsjednik KSKŽ. Ako je medju onih 13 onda ne stoji konstatacija da nema pojma
o kuglanju. Ako je glasovao protiv onda tri puta HURA za njega. Možda se i kod njega savjest probudila.
Odgovorite