Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la lukodp » 25 kol 2015, 12:03

bubimir je napisao/la:hhahahhahahaha.. dakle TEK SAD NIŠ I NIKOM NIJE JASNO... DAL JE CAKA DA STRANCI NESMIJU BACIT VIŠE OD 240 ILI JE CAKA DA STRANAC ISKLJUČIVO MIJENJA STRANCA - IAKO NE KUŽIM U ĆEMU JE POANTA EKO JE TAKO... to je po meni onda ekvivalent da u dinamu ako mijenjaju golmana Eduarda da ga moraju zamijenit s drugim golamanom koji isto mora biti stranac nemože ga mijenjat domači golman...
Da ti budem iskren, više ni meni nije. :? A mislio sam da je. :ugeek: Ajd nemoj više s takvim pitanjima :lol:
kuglackias je napisao/la:Potrebno je otići na google (za uhljebe omiljena stranica koju nažalost koriste za krive stvari), utipkati "usluge pisanog prevođenja" i izabrati 5 poduzeća, tražiti najbolju ponudu i rok za prevođenje. Nakon odabira najbolje ponude zatražiti prevođenje koje uključuje lektoriranje teksta.
Nakon toga oformiti komisiju za pravilnike i svim članovima poslati prevedene tekstove, prevedene tekstove poslati svim županijskim savezima i relevantnim klubovima da ljudi pročitaju i daju neke svoje primjedbe i prijedloge. Nije loše staviti i to na forum da se i ljudi ovdje raspišu.
Nakon toga komisija na stol baca sve prikupljeno i lijepo pročiste tekstove da ne bi bilo izvrnutih riječi, pobrkanog redoslijeda i sličnog.
To sve može biti gotovo za tjedan do dva maksimalno.
Komisiju za propise već imaju. Jedan od članova je i admin ovog foruma. Sve ostalo gore navedeno je izgleda znanstvena fantastika. I sve to je trebalo napraviti još prije nekoliko godina a ne da i dan danas nemamo pročišćene pravilnike nego se oni pročiščuju u hodu, od slučaja do slučaja. A mi moramo biti sretni što su uspjeli napraviti i to što su napravili. Da nisu zaposlili administratora vjerovatno to ne bi bilo napravljeno nikad.
Inaće slažem se da je i drugdje (u drugim sportovima) slična stvar ali nekako ne vjerujem da se večina ostalih malih sportova muči s ovakvim problemima kao mi u kuglanju.
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 25 kol 2015, 13:54

Krunoslav je napisao/la:Kuglanje je tek sada stiglo do faze kada je nogomet igrao naš Boban u Milanu, sječate li se, tada je smjelo igrati samo 3 stranca, a bilo ih je barem 5, 3 nizozemca, Boban i Savičević i tada ako je u sastavu bilo tri stranca, ostali nisu mogli ući kao zamjene osim ako su mjenjali stranca. Kad je to bilo....?
gluposti.... pa to je bilo zato jer su oni htjeli da budu tri stranca u terenu.. mogao je bilo koji domači igrač zamijeniti stranca ili obrnuto... samo je bila poanta u tome da nesmiju istovremeno biti više od tri stranca na terenu...ali dobro vratimo se kuglanju..... dakle po teoriji nekih koji su komentirali moj post. ispada da stranac mora isključivo mijenjati stranca... uzmimo slučaj da stranci počinju igru kao igrač broj 1 i broj 2... nakon početnih xx hitaca nijednom od njih nejde i trener ih odluči mijenjati.. a pod broj 7 i 8 su upisani stranci od kojih je jedan ozlijeđen a drugi nije u formi..dakle želite reči da domači igrači NESMIJU . dakle naglasak je na NESMIJU zamijeniti stranog igrača????? ako je to zbilja tako onda je to van svake pameti....

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 25 kol 2015, 14:36

lukodp je napisao/la:
bubimir je napisao/la:Komisiju za propise već imaju. Jedan od članova je i admin ovog foruma. Sve ostalo gore navedeno je izgleda znanstvena fantastika. I sve to je trebalo napraviti još prije nekoliko godina a ne da i dan danas nemamo pročišćene pravilnike nego se oni pročiščuju u hodu, od slučaja do slučaja. A mi moramo biti sretni što su uspjeli napraviti i to što su napravili. Da nisu zaposlili administratora vjerovatno to ne bi bilo napravljeno nikad.
Inaće slažem se da je i drugdje (u drugim sportovima) slična stvar ali nekako ne vjerujem da se večina ostalih malih sportova muči s ovakvim problemima kao mi u kuglanju.
pošto sam član komisije za propise hks-a evo da vam približim moje sudjelovanje u radu i zadaćama te komisije u zadnjih godinu i pol skoro

pred godinu dana, tj prije skupštine prošlog ljeta dobili smo na stol statut hksa koji je trebao biti izglasan na skupštini
dao sam 3 prijedloga izmjena članaka jer smatram da bi na taj način hks bila poštenija udruga, jedna od njih je i broj članova skupštine iz pojedinih županija te način izbora bowling predstavnika u skupštini, ne moram reći da od tih prijedloga ni p nije prošlo do statuta, osim što smo im služili kao lektori za čišćenje zareza, velikih-malih slova i poretka riječi u rečenici

onda 6 mjeseci mi ništa ne dolazi, a ja čujem i čitam i ljudi me zovu i pitaju da komisija za propise rješava neke slučajeve pa pišem predsjedniku čemu sve to

nakon toga slučaj žalbi medveščaka i bjelovara na izvlačenje kupa dolazi do komisije, nažalost greškom
nakon iščitavanja propozicija kupa vidim da su žalbena tijela NK i IO o čemu izvještavam hks, ali komisija svejedno daje svoje mišljenje da su žalbe osnovane (prvotno su žalbe bile kod komisije za žalbe koja je mislila da su žalbe neosnovane)
nk i io hksa znamo kako su riješile ove žalbe, u 2 rečenice po kratkom postupku

i onda opet eto početka ljeta i opet brzo statut, predsjednik šalje predsjedniku komisije, on nama, ja opet guram svoja 3 prijedloga i rodi se ovo što se rodilo, i još uvijek nije potvrđeno od gradskog ureda, a po mom mišljenju niti neće biti tako skoro
moj prijedlog je bio da županije na svakih 10 pređenih klubova imaju po 1 predstavnika u skupštini jer nije pošteno da županija sa 18 i ona sa 3 imaju isti broj predstavnika i jednako odlučuju o sudbini hr kuglanja, a statut svane sa 20 klubova za 1 predstavnika :D

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča » 25 kol 2015, 14:38

Bubimire nije tako :D
Najbolje dane provedoh po noći

patak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la patak » 25 kol 2015, 15:33

pravila što se tiče stranaca su ista zadnjih 10 godina.. nekužim kaj je tak teško shvatit, stranci mogu baciti zajedno 240 kugli i točka.. mogu se mijenjati ko s kim hoće i kako god,samo ne smiju baciti svi skupa više od 240 kugli..
koji to klub ima u RH ima 3 stranca da vas tako to muči ??

znamo svi da je Hks napravio sranje s tim prijevodom pravilnika, ali forum se sveo na to da se traži dlaka u jajetu bilo gdje kako bi se napisalo na forum i nabilo na nos Hks-u..
jbg, bila je izborna skupština sami ste birali.. mogli ste uzeti Fundu, vjerujem da bi bilo 3 puta bolje.. ovako obratite se svojim kolegama iz županije i pitajte di im je pamet bila.. što je najgore , praktički sam siguran da će ova ekipa opet pobijediti za 2-3 godine kad bude opet izborna skupština.. :oops: :oops:

ajmo pisati o nečem drugom, svima je dosadno jedno te isto iznova čitati..
počinje prvenstvo za 4 tjedna, jel mislite da ima neka dovoljno dobra drugoligaška ekipa koja bi mogla upasti u prvu ligu ?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 kol 2015, 18:25

patak je napisao/la:pravila što se tiče stranaca su ista zadnjih 10 godina.. nekužim kaj je tak teško shvatit, stranci mogu baciti zajedno 240 kugli i točka.. mogu se mijenjati ko s kim hoće i kako god,samo ne smiju baciti svi skupa više od 240 kugli..

znamo svi da je Hks napravio sranje s tim prijevodom pravilnika, ali forum se sveo na to da se traži dlaka u jajetu bilo gdje kako bi se napisalo na forum i nabilo na nos Hks-u..
jbg, bila je izborna skupština sami ste birali.. mogli ste uzeti Fundu, vjerujem da bi bilo 3 puta bolje.. ovako obratite se svojim kolegama iz županije i pitajte di im je pamet bila.. što je najgore , praktički sam siguran da će ova ekipa opet pobijediti za 2-3 godine kad bude opet izborna skupština.. :oops: :oops:

počinje prvenstvo za 4 tjedna, jel mislite da ima neka dovoljno dobra drugoligaška ekipa koja bi mogla upasti u prvu ligu ?
Jedna sitna greška u izradi temelja može srušiti kuću. Kad nisu u stanju ovakve stvari riješiti, kako će rješavati ostalo? Uostalom, da ne daju štofa ne bi o njima ni pisali zar ne? Ovak me ponekad uspiju nasmijati kad mi je teško...
A Prva liga...pa po njihovom će biti još 10 novih prvoligaša, tak da je ovo pitanje blago razvodnjeno...

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 25 kol 2015, 19:28

patak je napisao/la:pravila što se tiče stranaca su ista zadnjih 10 godina.. nekužim kaj je tak teško shvatit, stranci mogu baciti zajedno 240 kugli i točka.. mogu se mijenjati ko s kim hoće i kako god,samo ne smiju baciti svi skupa više od 240 kugli..

gospon PATAK molim još jednom proćitajte kaj piše pa onda komentirajte... jasno piše da strani igrač mijenja ISKLJUĆIVO STRANOG IGRAČA... doduše piše u tom slučaju...samo neznam kaj to znači u tom slučaju? kojem slučaju? baš zato se i događaju takva sranja zadnjih godina kaj su propozicije tolko nedorečene .... dovoljno je napisati da strani igrači smiju baciti ukupno 240 i točka.. nek se mijenja ko kak hoće samo stranci smiju baciti 240... to je onda jasan pravilnik...

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 25 kol 2015, 19:36

od ove godine više nema taktičkih izmjena?? i domačin prvo prijavljuje sastav pa onda gost? tak je u svim ligama ili samo u prvoj?

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 kol 2015, 20:09

bubimir je napisao/la:od ove godine više nema taktičkih izmjena?? i domačin prvo prijavljuje sastav pa onda gost? tak je u svim ligama ili samo u prvoj?
Joj nemoj sad s tim... To oko taktičkih mi je potpuno jasno trenutno i sve kuzim. Al ak opet krenem citat okolo pa u raspravu ništ više neću znat. :lol:
Saša vidim da komisija za propise radi toliko da radi. Odnosno ne uvažavaju se sugestije.
Pošto još uvijek nisam vidio novi prijedlog statuta nadam se da nije na tragu onog od KSPGZ, jer ako je neće ga prihvatit nikad.
S ovim o 10 klubova za jednog člana se slažem u potpunosti ali mi je potpuno jasno zasto nije prošlo. :mrgreen:
Patak ak ti je do neke kvalitetnije rasprave daj neku kvalitetniju temu od toga ko bu u prvu ligu. Više će njih van nego unutra ... Iskreno i meni je već dosta pravilnika i propozicija i HKSa.
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 25 kol 2015, 22:44

pa onda reci Luko.da kužimo i mi ostali... ako znaš.. ima taktičkih ili nema

Odgovorite