Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
heku
Tipka sa dve ruke

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Zbilja ne mogu vjerovati da su sugovornici počeli meni davati za pravo na zadnja dva tri javljanja.Jedino čekam SLAVONCA možda me on popljuva.Ali neka.A ja i dalje stojim iza konstatacije da je Funk lošiji od ostalih jer prvo vidi rezultate na njihovim kuglanama.I notorna je činjenica da su Funkovi čunjevi najgori.Dokazano.I ima najveći lager rabljenih staza pa se logično postavlja pitanje da li su u Hrvatskoj postavljene nove ili rabljene staze.Da sad nabrojim 5 kuglana oko mene u radijusu nitko se na njima nije naigrao.I to su činjenice.Na Volmerovima u Sloveniji svaka šuška napravi preko 600.Ima nešto u tome pa kada su na njima Sindur čunjevi gušt je igrati.I samo ovo za kraj.Kad se već spominje Poreč u igri je h.Dijamant pa neka ga ,jedino mi nije jasno da potpis na notes bloku ne vrijedi ni obraza.Svrbe me prsti ali neću dalje.

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Japa, s obzirom da forum čita jako puno ljudi mene više veseli informirati ljude putem foruma nego raditi u atmosferi gdje je jednoumlje i gdje se čovjeka zove bogom i generalom, umjesto da u svojoj skromnosti takve koji ga tako zovu ušutka on to potencira i pred reprezentativcima- za mene takvi ljudi kao što je Mikac nisu ljudi sa dostojanstvom. Jadno i patetično, u takvoj atmosferi raditi ne želim ali hvala na pozivu. Poziv neće umanjiti i zaustaviti prijavu nadležnim institucijama ukoliko se ne pojavi službeni natječaj za dodjelu staza sa SP-a.
Naravno da se bojim za hrvatsko kuglanje kada ga isti ljudi sustavno upropaštavaju zadnjih 15 godina, od Lulića, Mezaka i Mikca sada ste još nadodali Rakamarića i Pavlica - sve dokazani stručnjaci. Tko se tu promijenio i što se dobroga desilo? Mašete uspjesima reprezentacije isto kao i nogometaši, to vam je infuzija sa kojom se hranite dok vam je tijelo u raspadu. Liga i muška i ženska nikada lošije, kuglane se raspadaju, prosjek godina nikada stariji, raskol u savezu nikada veći. Protiv HKS-a i vas su svi centri koji nešto znače i koji proizvode mlade igrače dok su za vas županije koje da ih pitaš razliku između bowlinga i kuglanja ne bi znali reči, nažalost takvih je više. Sve me ovo sa dodjelom kuglana podsjeća na slučaj Mamić koji je bio uvjeren da radi sve po slovu zakona ali i takvim bogovima i generalima pravda i pravica dođu glave.
Stalno ovi koji podržavaju Mikca zovu nas destruktivcima jer nije ugodno čitati kritike. Kritike možete i ti i Mikac ušutkati rezultatima rada saveza, transparentnim funkcioniranjem, javnim objavama, radom u korist mladih, radom u korist SVIH klubova itd. Pa vi niste sposobni urediti jedan najobičniji statut, oko boga/generala sjedi hrpa nepismenih bezveznjakovića koji nisu sposobni sastaviti dvije smislene rečenice. U takvom okruženju Mikac kao vješt manipulator odlično pliva jer jako dobro zna i svjestan je kakvim je bezkičmenjacima okružen. Kada bacite oko na Majnarića, Mezaka i Mesića, njihove dopise, aktivnosti i njihov način na koji rade sve vam je jasno a to su mu tri najveća operativca u savezu. Sa takvim ljudima nema napretka.

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Japa nisi mi odgovorio koje 34 staze u RH.
Kegelmaniac je napisao/la: ...Naravno da se bojim za hrvatsko kuglanje kada ga isti ljudi sustavno upropaštavaju zadnjih 15 godina, od Lulića, Mezaka i Mikca sada ste još nadodali Rakamarića i Pavlica - sve dokazani stručnjaci...
Ne slažem se s ovom konstatacijom. Svi pobrojani provode svoje osobne interese i to vrlo stručno :D :D :D
Japa je napisao/la:...treba doći vodećim ljudima u HKS i izložiti svoju bojazan. To bi bio pravi put a ne iza plota rogoboriti kao da je nešto zainteresiran?
Pravi put je javnost rada, transparentnost poslovanja, odgovorno poslovanje u maniri dobrog gospodara. To se traži i na to su pristali onog trenutka kada su se kandidirali i kada su legitimno izabrani na vodeća mjesta u savezu.
Pavlic (uzgred rečeno njegov rad kao trenera iznimno cijenim) je rođeni destruktivac i dosta mi po tom pitanju "vuče" na Rakamarićev angažman u bowlingu. No Pavlic nema nikakvu funkciju u HKS-u pa prema tome njegova odgovornost je nikakva. Budući da obojica imaju strašan utjecaj na BOGA logično je da sve ide prema destrukciji.
Kititi se uspjesima repke kao svojima podsjeća na pauna.
Najbolje dane provedoh po noći

Japa
Tek protipkao

Post Postao/la Japa »

Opet Fazlinović "Jezik pregrizo"......moram se uključiti jer to evidentno prisutna javnost traži od mene. Ako je Ivča u pitanju nema odstupanja. Ivča je dobronamjeran za razliku od kegelmaniaca,koji očigledno vuče neki svoj interes,koji ćemo otkriti (predstavio se on ili ne !!) isto kao što smo otkrili da lijepo odgovorimo Ivči jer je pristojno upitao:
Dakle Pavlic je radio sa Funkom 34 staze u Hrvatskoj i to: Pongračevo 6, Bjelovar 6, Koprivnica 6, Zabok 4, Virovitica 4, Zadar 4, karlovac 4 ukupno 34 staze.
Ako netko ima primjedbu slobodno korigira ja ću se ispričati javno !!
Sada te staze sa Funkom koliko znamo radi izvjesni Miloš !! Možda je slijedeći kegelmaniac ,tko to zna, koliko se zauzeo da hks ne bude kao Mamićeva družina,
a budimo realni to govori kao da izlazi iz usta okorjelog "zvezdaša", jer da Mamića nema nisam siguran na kojim granama bi sjedio Dinamo, evidentan je primjer Cibona , da ne idem u detalje zašto je to tako u Zagrebu a nije npr u Splitu (Hajduk).
Da se vratimo na kegelmaniaca koji "pljuje" sve što je u vezi s Bogom (piše se velikim slovom) ili Generalom, ljude oko Boga naziva kojekakvim prostačkim
imenima (to govori samo o njemu kao potencijalu za bolje kuglačke dane) ljude koji su u privredi radili godinama , imaju diplome završenih fakulteta, stručnih ispita, sudskih vještaka, doktora i sve onoga što se njemu ne sviđa , a vjerujem da kegelmaniac nema ništa od toga nego samo dobru volju da ruši jer svojom logikom nije pokazao da može suvislo voditi jedan sport koji nije naporan ali ipak traži "glavu" i znanje plivanja što Bog kao primorac ima jer je u vodi rođen !!
Kada čitaš retke kegelmaniaca misliš da on govori o rukometu ,o nogometu o silnim školama koje prizvode mlade, čovjek je od silne brige kome idu sponzorske staze zabrazdio u magli (nema veze sa guskama),pa ga čovjek namjernik pita gdje je tolika prizvodnja mladih kuglača i kuglačica. Koji su to centri koji imaju više od cca 20 mladih, pa to je za plakati, a "servis" je na centrima ne na hks. Očito kegelmaniac pripada centru koji za škole koje ne proizvode dobijaju fine novce iz programa lokalnog sporta, pa još uvijek mogu soliti pamet klubovima koji žive od članarine.
Muče njega rezultati , kao šta će tolike medalje3 a dokumenti su kao "falši". Kao što kaže Bog (a možda ga je i dotični čuo) da on zna, a ne zna , da bi kuglanje već zatvorilo vrata , da nema maestralnih rezultata i uspjeha reprezentacije koju ipak vodi hks, sviđalo se to nekome ili ne , i to isti oni nepismenjaci kojima se "diči" kegelmaniac. On priča prazne priče, poziva institucije , a kada takvi dođu na vrata, ako sve bude riješeno kako je Bog obečao, ti isti će pitati
kegelmaniaca (ukoliko se za to vrijeme ne sakrije u mišju rupu) gospodine (oni su pristojni ljudi) što ste vi zapravo htjeli, vi očito ništa ne razumijete i zato su vam u strahu velike oči!!
Ivča je pravi kada bez ustručavanja kaže da cijeni rad Pavlica, (mi ovdje pričamo o kuglanju)za ostalo nas nije briga !Jedino kod Ivče ne razumijem "destrukciju" ,na koga je ona uperena, jer suprotan pojam je konstrukcija (programa, sustava....itd)
E moj Fazlinoviću, više te ne uzimam u usta !!! "Japa budi karakter"

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Dali je točna informacija da je "renomirano" poduzeće Btravel d.o.o. sa kojim je HKS potpisao ugovor o agencijskom posredovanju osnovano 9.9.2015. godine?

Japa
Tek protipkao

Post Postao/la Japa »

Opet Fazlinović............
Gazda je taj Ivča, spušta loptu na zemlju, što u principu nije loše, pa mislim da se ipak ne trebamo složiti s konstatacijom kada je taj "B" osnovan nego koliko je "težak" da podnese određene rizike. Tako je to u poslovnom svijetu.
Fazlinoviću.......jezik..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Ivča je napisao/la:Dali je točna informacija da je "renomirano" poduzeće Btravel d.o.o. sa kojim je HKS potpisao ugovor o agencijskom posredovanju osnovano 9.9.2015. godine?
Da. Prema izjavi o osnivanju od 03.09.2015.g. To je tvrtka - kćer slovenske tvrtke iz Kamnika koja je u SLO registrirana 31.08.2015. Direktor je g. Dalibor Bilić.
Imate to sve javno dostupno u sudskim registrima...
Koliko je "težak" da podnese rizike ćemo tek vidjeti. Malo je čudno dati takav posao firmi koja posluje tek par mjeseci te kao takva nema reference ali OK nije to zapravo toliko čudno kao što zvući.
g. Bilić je inaće početkom stoljeća bio dealer za Adidas i to je isto tako javno dostupno u sudskom registru. Provjeriti može svatko...
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Nego, vezano uz kuglački kamp. ProTec je poslao službene ponude na par adresa za 4 i 6 staza s opremom identičnom (ekvivalentnom) onom na SP. Sve to da ljudi vide koliko to košta kada nije "gratis", da ne bude zabune. Koliko ja znam u Novigradu će biti 8 staza pa bi možda bilo zgodno da se kamp napravi na dvije lokacije (s tim stazama s SP). Kandidata ima, vremena za neki natječaj ima također ali znajući da u lokalnoj samoupravi (koja je vlasnik večine kuglačkih objekata) vrijeme teće nekom drugom brzinom, možda bi bilo dobro malo požuriti i s time. :mrgreen:
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Japa je napisao/la:Opet Fazlinović............
Gazda je taj Ivča, spušta loptu na zemlju, što u principu nije loše, pa mislim da se ipak ne trebamo složiti s konstatacijom kada je taj "B" osnovan nego koliko je "težak" da podnese određene rizike. Tako je to u poslovnom svijetu.
Fazlinoviću.......jezik..
Mislim da se ipak moramo složiti sa konstatacijom kada je firma osnovana jer je to ipak činjenica iz sudskog registra kako je i luko napisao.
Ja sam pak mislio da su u poslovnom svijetu bitne reference i kvaliteta koju posjeduješ. Isto tako mislim da je neumjesno pitati firmu koliko je "teška" jer to nije nikakva garancija da će odraditi posao onako kako ti kao naručitelj želiš. Ako se želi dobiti najbolji omjer cijene i kvalitete onda to bez natječaja ne možeš postići. Bez obzira na zakonsku obavezu koja propisuje u kojim se slučajevima natječaj mora raspisati udruga poput HKS-a. Naravno ukoliko želi poslovati u maniri dobrog gospodara.
Hvala Luki na pomoći da budemo transparentni ;) Izgleda da Japa i luko više pridonose transparentnosti od IO.
Japa još si mi dužan odgovor po kojem to zakonu HKS može odabrati isporučitelja kuglane za SP bez natječaja (barem pozivnog).

Koliko sam uspio pohvatati ovu transparentnu organizaciju SP-a računica bi glasila:
Funk Karl daje 8 staza kuglane sa montažom po cijeni ispod 30.000,00 eura (cca 234.000,00 kuna) jer je to granica za obavezno raspisivanje natječaja.
Što znači da će HKS platiti te staze cca 3.750 eura po stazi.
Realna cijena nove kuglane na tržištu je cca 18.000,00 eura (ovisno o opremi)
Lokalna zajednica u kojoj će biti kamp plaća 10.000,00 po stazi
Funk je na gubitku cca 4.250 po stazi samo da bi dobio SP (malo sutra) plus provizija
Svemu ovome treba pridodati i PDV.
HKS koristi godišnje nekoliko mjeseci kuglanu gratis u dužem vremenskom razdoblju što je isplativo samo ako je kuglana u sklopu hotela uz obavezu njegovog korištenja tijekom kampa.

Pošto su sve ovo informacije koje kruže u kuglačkoj i ne samo kuglačkoj javnosti molio bih za ispravke i nadopune istih. Transparentnosti radi.

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak »

Ivča je napisao/la:(cca 234.000,00 kuna) jer je to granica za obavezno raspisivanje natječaja.
Može li objašnjenje pod koju granicu i granicu čega podrazumijevaš ovaj iznos? Thnx

Odgovorite