Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
julio
Raspisani lik

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la julio »

okrugljak je napisao/la:
Ivča je napisao/la:(cca 234.000,00 kuna) jer je to granica za obavezno raspisivanje natječaja.
Može li objašnjenje pod koju granicu i granicu čega podrazumijevaš ovaj iznos? Thnx
citiram tekst

"UMJESTO DO 70, SADA DO 200 TISUĆA KUNA BEZ NATJEČAJA
Nakon što je hrvatska Vlada u Zakon o javnoj nabavi, uvela povećani prag direktne pogodbe s ponuditeljem, što se naziva bagatelna nabava i čime se ne obvezuje raspisivanje natječaja za robe, usluge i radove određene vrijednosti, gradonačelnik Kaštela Ivan Udovičić, u skladu s Zakonom, donio je Pravilnik o provedbi bagatelne nabave.
Tim Pravilnikom uređeni su odnosi i procedura za nabavku roba i usluga vrijednosti do 100 tisuća kuna te radova do 200 tisuća kuna, odnosno bagatelnu nabavu male vrijednosti, kao i nabavku roba i usluga u vrijednosti od 100 do 200 tisuća kuna i radova u vrijednosti od 200 do 500 tisuća kuna, odnosno bagatelnu nabavu velike vrijednosti. Pri tome se procijenjena vrijednost utvrđuje uzimajući u obzir i ponovljene ugovore unutar kalendarske godine ili 12 mjeseci.

Tako će se bagatelna nabava male vrijednosti ugovarati uglavnom direktno, no Pravilnik kaže da postoji i mogućnost provedbe natječaja te prikupljanja ponuda. Bagatelna nabava velike vrijednosti provodit će se nakon objavljivanja zahtjeva za prikupljanje ponuda na službenim stranicama Grada, a zahtjev za prikupljanje ponuda može se i direktno poslati pojedinim gospodarskim subjektima. Za bagatelnu nabavu velike vrijednosti ostavljena je, u posebnim slučajevima poput žurnosti, i mogućnost direktnog ugovaranja.

U postupku provedbe bagatelne nabave sudjelovat će pojedini upravni odjeli za koje se nabava provodi, a konačnu odluku donosi gradonačelnik.
I dok pojedinci izmjene praga vrijednosti i načina provedbe bagatelne nabave u Zakonu, komentiraju kao lakšu mogućnost subjektivnog odlučivanja, drugi ovakve promjene pozdravljaju, jer donose pojednostavljenje procedure javne nabave.
Svakako treba napomenuti da moguće sukobe interesa te različita prava i obveze iz ovog Pravilnika propisuje i uređuje važeći Zakon o javnoj nabavi."

da li to isto vrijedi i za Udruge treba provjeriti .

UREDBA O KRITERIJIMA, MJERILIMA I POSTUPCIMA FINANCIRANJA I UGOVARANJA PROGRAMA I PROJEKATA OD INTERESA ZA OPĆE DOBRO KOJE PROVODE UDRUGE
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... 6_546.html

javni natječaj
članak 6.

ZAKON O JAVNOJ NABAVI
http://www.zakon.hr/z/223/Zakon-o-javnoj-nabavi

članak 26 , 27 i 28
članak 182

ima tu svega, oni ako ne objave natječaj za dodjelu staza mogu imati velike probleme bez obzira dijele li staze besplatno ili ne
što se tiče funka , ako su išli u nabavu ili direktno nagodbu/ugovoranje potrebno je nadležnim institucijama poslati realnu cijenu nabavljene opreme i opet mogu biti u problemu zbog sumnje u namještanje natječaja na štetu drugih proizvođača što je i kazneno djelo .
Zadnja izmjena: julio, dana/u 24 stu 2015, 14:05, ukupno mijenjano 1 put.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Japa, o kvaliteti rada Boga (Bogova) najviše govori to da nisu u stanju ispoštovati datume određene Zakonom i Pravilnicima. Kad je u tom društvu i Mali Božić, koji je u stanju napisati onakav dopis, opće mi se gadi biti u kuglanju.
Što se rezultata tiče, oni su proizvod klubova, najmanje HKS-a. Kad sam na SP U18 na streamu vidio da iza Lea u finalu ne sjedi izbornički Bog, znao sam da ga nitko ne može spriječiti da bude prvi. On je bio jedina zapreka na tom putu. Toliko o Bogovima (inače, postoji samo jedan Bog, i nema drugih bogova osim njega).

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Japa, nemam se ja što brinuti. Rađe pitaj svoje bogove zbog čega im je opet odbijen statut, toliko o institucijama. Brinite se vi koji ste na odgovornim pozicijama. Ja sam samo komentator na forumu kojeg možeš ili ignorirati ili se upustiti u polemiku. Na generalu i tvom bogu leži odgovornost kao što leži odgovornost na svima u savezu koji se upuštaju u razne udružene avanture novcima iz državnog proračuna iliti HKS-a. Ono što tražimo svi a to je da u hrvatskom kuglanju transparentnost postane normalna pojava. Opet što se tiče mojih komentara - ako si slijep i nepismen i ako ne želiš čitati ono što sam već 10x napisao, nemam privatno ništa protiv generala, boga, Mezaka i ostalih sve dok ne koriste novce saveza za razne cateringe, privatne automobile, kupnju kombi vozila od vlastite firme i x stvari o kojima smo pisali. Ja samo želim da savez funkcionira transparentno u korist svih kuglača i klubova, a ne samo onih koje izabire tvoj bog ili oni nepismeni bezveznjakovići. Mi na forumu upućujemo na greške koje se javljaju u vođenju saveza. Ako si upravo ti izjavio da se staze daju gratis onda želimo da se raspiše natječaj o dodjeli tih staza jer ima puno kandidata za kamp i dodjelu tih staza gratis. To što ti pokušavaš retorikom prebaciti loptu u tuđe dvorište optužujući ostale predstavnike proizvođača kuglačke opreme za neku vrstu diverzije ovdje na forumu nećeš uspjeti jer ljudi koji čitaju nisu maloumni i kristalno im je jasno što se ovdje događa.
Što se tiče „pljuvanja“. Prostački nije kada pišemo „nepismenih bezveznjakovića“. To su titule i epiteti zasluženi dopisima i službenim dokumentima kojih desetine imamo ovdje na forumu, kaznama, skorom likvidacijom saveza i sl. Njihov rad i doprinos kuglanju su nemjerljivi, naprosto iz razloga jer nemamo što za mjeriti. To nije pljuvanje nego činjenica.
Ovo što se tiče poduzeća, sposobnosti navedenih – to ćemo komentirati nakon SP-a. Kao što si i sam rekao ako sve bude transparentno, javno dostupno i bez fige u džepu onda ćemo pohvaliti Mikca ali ako neće vjeruj mi Japa, institucije će raditi svoj posao pa neka državni organi donesu odluku je li predsjednik HKS-a radio po zakonu ili nije. Nije na njima da savjetuju nego da rade svoj posao. Nismo mi policajci, naša ustavna/zakonska obveza je prijaviti postojanost sumnje na nepravilnosti te iste prijaviti nadležnim organima. Ako sve radi po zakonu nema mjesta zabrinutosti ali s obzirom na tvoje eseje koje si počeo pisati u obranu generala sve govori o tome da se zadnji postupci pokušavaju opravdati. Neka to opravda službenim odlukama HKS-a na službenoj stranici, neka sve javno objavi i neka objavi natječaj za dodjelu staza. Kao što je Ivča u zadnjem postu napisao, ima ovdje jako puno elementarnih činjenica koje baš i ne idu u korist niti Funku kao osobi, niti njegovoj firmi a ono što je najgore niti HKS-u. Za sada su samo špekulacije ali tu smo da gledamo što će se desiti.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
E moj Japa kakve netočnosti ali neka.Za nas "rođene"Primorce voda je voda ali plivamo u moru, a obično kada sam na plaži pa slušam, uh kako dobra voda onda ukažem tim gostima da se kupaju u moru a vodu neka potežu negdje drugdje.Pred toliko godina još nije bilo poroda u vodi ali tko zna Bog može svašta.Ja sam se rodio kraj lavora punog tople vode ako znaš što je to. Možda Bog proba i prohodati preko "tzv.vode" još se samo u tome nije oprobao.A koliko sam čuo tko aranžman za prvenstvo prihvati preko HKS platit će puno skuplje od cijene koja se može dobiti direktno.Možda je zato i osnovana ta agencija.Ima još interesantnih detalja.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Kuglanu u Novigradu montirati će prema dostupnim informacijama Spellmann (g.Funk nema toliko novaca za bacanje) A firma Funk će ispasti spasiteljica i najveći prijatelj HKS-a .Da će priložema računica štimati rekao bi nijemac „malo Morgen“. Niti jedan proizvođač kuglana trenutno u Evropi NIJE spreman raditi sa gubitkom
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

okrugljak je napisao/la:
Ivča je napisao/la:(cca 234.000,00 kuna) jer je to granica za obavezno raspisivanje natječaja.
Može li objašnjenje pod koju granicu i granicu čega podrazumijevaš ovaj iznos? Thnx
Znam da je proces javne nabave vrlo kompleksna materija da bi se u nju svatko mogao upuštati. Zato sam se malo propitao kod ljudi koji su nešto sudjelovali u natječajima i dobi informaciju o iznosu od 30 000 eura ako su u pitanju robe i usluge.
Kako se u to ne razumijem zato sam i u prijašnjem postu pitao Japu da nam kaže koji to zakon dopušta nabavu bez natječaja.
Naravno da to ne mora biti točno pa baš i zbog toga postoji forum da oni koji znaju nauče one koji ne znaju a htjeli bi znati.
Najbolje dane provedoh po noći

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak »

Ivča je napisao/la:
okrugljak je napisao/la:
Znam da je proces javne nabave vrlo kompleksna materija da bi se u nju svatko mogao upuštati. Zato sam se malo propitao kod ljudi koji su nešto sudjelovali u natječajima i dobi informaciju o iznosu od 30 000 eura ako su u pitanju robe i usluge.
Kako se u to ne razumijem zato sam i u prijašnjem postu pitao Japu da nam kaže koji to zakon dopušta nabavu bez natječaja.
Naravno da to ne mora biti točno pa baš i zbog toga postoji forum da oni koji znaju nauče one koji ne znaju a htjeli bi znati.
Granica je 200.000,00 kn za robe i usluge, a 500.000,00 kn za radove (bez PDV-a), kako i piše u Zakonu...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Ivča je napisao/la: Hvala Luki na pomoći da budemo transparentni ;) Izgleda da Japa i luko više pridonose transparentnosti od IO.
Čime to ja pridonosim transparentnosti? Jel ti to bilo sarkastično ili ...?
Nadalje, govoriti o transparentnosti u kontekstu HKS-a je sad već postalo smiješno. Iako su se stvari donekle popravile objavom zapisnika sa sjednica IO i sa skupština (nakon mjesec dana još uvijek nema sa zadnje skupštine :roll: ) to je kap u moru potrebnog i to je činjenica i kritika.
A sad da ne budem destruktivan kao što japa kaže, nudim im i pomoć u objavi dokumenata na njihovim stranicama ako to ne znaju. Ne vidim kako drugačije bi mogao biti konstruktivan po pitanju transparentnosti. :mrgreen:
FYI - govoriti o poslovnim tajnama kada se radi o neprofitnim organizacijama koje se financiraju iz javnih izvora je krajnje degutantno.
Luko Del Ponte

Japa
Tek protipkao

Post Postao/la Japa »

E moj Fazlinoviću,Japa ti nije karakter.."....jezik pregrizo
Prvo taj Heku,ako zna ponoviti ono śta je napisao čistim ga kupanjem i plivanjem na Azorskim otocima!
Drugo Cezar nastupa opet kao član Natjecateljske komisije i već uključuje Spellmana,vijesti iz pouzdanog izvora
Treće kako smo saznali o broju montiranih staza u RH manekena i novog predstavnika "Pume"u Hrvatskoj,broj 34
tako smo saznali i šta kaže Bog i General o transparentnosti i kada će biti objavljene pojedinosti o SP u Novigradu.
Bog kaže da ne misli mijenjati strategiju i raditi će upravo tako kako radi,jer radi za dobrobit hrvatskog kuglanja
tako da će kuglanje dobiti svoj kamp a možda i dva (hic Rodus,hic salta),ako ga auditorij bude previše čačkao,
jer je jasno da Bog voli pobjede i tu izgara do krajnosti!! Osobno mislim da mu treba vjerovati jer ima vremena
do SP, (jedino nema za one koji su tu vidjeli svoju šansu u dobavni montaži za cijenu od koje boli glava-možda je tu taj Miloš,pa kegelmaniac ,sada valjda i dealer Pauly Itd......)pa će rezultati biti vrlo razvidni, nema straha,
Potvrda ovih mojih tvrdnji je rad i sportski rezultati ,prvakinje svijeta,klub na vrhu, gro kluba u reprezentaciji,znači
Čovjek je potpuno Inn i treba pročitati njegov ponuđeni Program za izbore i pratiti razvoj događaja.
Ja sam optimist,a ako tako ne bude ima načina da se to popravi.
Fazlinoviću,bujrum,biti ću karakter....

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Japa mogu ponoviti bez brige ali nije mi jasno kad već pišeš (vidi ako jedno slovo promjeniš pa ispadne pišaš) ne znam da li me častiš ili čistiš.Jer ja se doma ni ne kupam kad sam svaki dan na kuglani pa se tamo operem,(kao penzioner štedim).A o Bogu još samo toliko imam interesantnu sliku, fotku kako god hoćeš snimljenu u ZTC-u samo ne smijem pokazat. Toliko o vjerodostojnosti.Moram priznati da si jako isključiv i bezgrešan kao i začeti BOG ali neka barem imamo "štofa" za diskusiju.

Odgovorite