Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
julio
Raspisani lik

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la julio »

slično je i lulić privatizirao hks i reprezentaciju i svi vidimo kak je slavno to završilo , a da podsjetim japu u to vrijeme je mikac bio lulićeva desna ruka

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

lukodp je napisao/la: Čime to ja pridonosim transparentnosti? Jel ti to bilo sarkastično ili ...?
Nije sarkazam usmjeren ka tebi. Pomogao si u indentificiranju firme. Julijo i Okrugljak su razjasnili JN. Japa se oglasio u ime BOG-a.
Sve je to više nego što znaju članovi IO HKS-a. Da nema ovog foruma pojedini članovi IO i Skupštine HKS-a ne bi imali pojma što se događa. Nažalost ima još pola rukovodeće populacije koja se ne zna služiti internetom, a u poziciji su da odlučuju a da nemaju pojma za što dižu ruku. Osuđeni su na informacije koje telefonski dobivaju od gl. tajnika koji im servira sve i svašta. Tako da je sarkazam usmjeren prema HKS-a zbog njihovog poimanja transparentnosti.
Kao prilog konstruktivnoj raspravi citat sa Wikipedije: "Transparentnost je izraz koji u društvenom, odnosno političkom kontekstu označava javno djelovanje pojedinaca, društvenih skupina, organizacija, institucija i državne vlasti koje karakterizira otvorenost ili odnosno spremnost da se podaci o njemu što je moguće više učine dostupnim javnosti i na taj način odgovornim prema široj zajednici. Transparentnost je ideal koji se u zapadnim društvima nastoji ostvariti kroz javni pristup informacijama kojima raspolažu vlada ili institucije od javnog značaja, odnosno kroz javne rasprave o budžetu i financiranju takvih entiteta. Smatra se da transparentnost, ako se nastoji dosljedno primijeniti, predstavlja jedno od najboljih sredstava za prevenciju korupcije i raznih drugih oblika zlouporabe."
Najbolje dane provedoh po noći

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Kegelmaniac je napisao/la:Japa, nemam se ja što brinuti. Rađe pitaj svoje bogove zbog čega im je opet odbijen statut, toliko o institucijama. ...
Kako misliš opet? Pa nije valjda ovaj iz Novigrada?

Japa
Tek protipkao

Post Postao/la Japa »

Oprosti Fazlinoviću moram ipak intervenirati...
Heku je smješan i u službi svoga mentora to je očito,jer možda i on kandidira za preuzimanje "gratis" staza?
Julio kao i uvijek nejasan,ne znam što je htio objasniti i poistovjetiti!? Ne smije niti u ludilu spominjati rezultate jer su oni ovih godina bili bolji nego ikada prije,u svim selekcijama osim kod muških,gdje smo EKIPNI medalje slavili još kod pokojnog Vlade Šojata ,daleke 1996.godine. Ostalo nije moglo biti bolje i još je ove godine podignuto na viśi nivo.
Vidim da je Ivča tražio u Wikipediji dodatnu edukaciju,ali nije našao ništa,jer je Bog otišao u riješenjima korak dalje i očito ima asa u rukavu!? Zašto je takva groznica oko tih staza,sve će se na vrijeme vidjeti,a onda imamo pravo poduzimati sve i svašta. Očito je osobni animozitet do neba,jer se želi uspješnog poslovnog,sportskog i svakog drugog čovjeka,dezavuirati bez osobitih argumenata,samo zato što mu prezime počinje sa M !?
Glavni protagonisti toga su kegelmaniac koji je evidentno zainteresiran za ovu "hrpu" staza što će se montirati u Hrvatskoj,podgrijan dealerom Paulyjem,koji vide da im velika zarada bjeżi vrtoglavom brzinom,pa pokušava skrenuti priču u tzv zakonske sumnje.....no,no
Drugi je Ivča , koji ima druge ideje očito,jer on zna sigurno da je Bog opako konkretan znalac,koji ne ulazi u sumnjive dubioze,ali ga zato zanima Statut HKS, koji je izglasan u Novigradu,a možda Ivča obilazi ured koji donosi riješenje o tom dokumentu,pa već ima naznake o nekim umjetnim preprekama ,kojima još malo hoće reketariti Boga!?
Iskustvo nas uči da Vrag nikada ne spava !
Ostali dečki osim nekih umreženih stvarno žele dobro hrvatskom kuglanje i tako treba nastaviti.
Argumentirana kritika tjera na nove akcije i uspjehe ali blebetanje zlonamjerno samo služi u osobne svrhe i koristoljublja.
Fazlinoviću,Fazlinoviću, ne mogu te još poslušati........

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

japa , ideš mi na jetra sa tim spominjanjem rezultata . nitko nikada ovdje na forumu nije osporio rezultate niti žena niti muških , ako pogledaš ja sam između ostalih forumaša među prvima čestitao curama na osvajanju zlata i bio sam jako sretan i ponosan . što stalno sereš , da me oprostite na izrazu ali nemam druge riječi za objasniti stalno potenciranje boga i kakti njegovih rezultata . medalje se osvojile djevojke sa imenom i prezimenom , hks je logistika . nije mi jasno kada će to nekom u njihovim glavama sjest .

privatiziranje reprezentacije je model koji je mikac preuzeo od lulića . razlika je u onome među nogama , lulić je privatizirao mušku repku i nije ga interesirala ženska dok je kod mikca obrnuto .

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Ako ni ovaj novi statut koji je izglasan krajem listopada nije prošao onda se stvarno neki ljudi moraju zapitati koga vraga rade. Nisam vidio prijedlog novog statuta ali zbilja ne razumijem u čemu je sad problem.
Osobno sam pisao (prepisao ;)) i uskladio statut od kluba i ŽKS-a bez problema. Ako nešto i nije bilo dobro gospođa u UDU je to rekla, ćak i ispravila i doradila. Izgleda da ove "tete" u UDU u ZG imaju osobiti pik na HKS kada već dvije godine ne možemo dobiti statut a i oko izbora predsjednika je bila frka :mrgreen: .
Ovo kaj japa piše su uglavnom bezvezarije koje me podsječaju na još jednog kojem prezime počinje na M a trenuntno je sa sinom na godišnjem u elitnom odmaralištu na jugozapadu Zagreba. :mrgreen:
Ja se nadam da će ovi naši, kuglački M-ovi imati više pameti da to izbjegnu.
I zbilja mi nije jasno zašto se svaka kritika rada saveza doživljava kao osobni napad na g.Mikca? Čovjek sasvim sigurno nije bog kako ga se ovdje naziva ali nije ni vrag. Ima dovoljno godina, iskustva i obrazovanja da bi vodio nacionalni sportski savez ali uz funkciju dolazi i odgovornost. Ni meni se trenutno ne sviđa kako je to sve krenulo sa SP-om i kampom ali kao što rekoh i prije nisam u položaju da vidim "cijelu sliku" pa ne želim unaprijed pljuvati ali da sam zabrinut to stoji.
Japa, i ovi u HNS-u su branili rad saveza rezultatima reprezentacije pa vidi kamo ih je to dovelo. HKS je logistika i kao takvi imaju udjela u ostvarenim rezultatima ali sasvim sigurno ne toliko da bi opravdavali neke stvari koje nisu bile ili još uvijek nisu dobre.
Svejedno, dobro je što svojim komentarima na forumu potićeš raspravu (kao što je heku i napomenuo) jer rasprava i komunikacija su osnove kod riješavanja problema i konflikata. Šteta što i ostatak ljudi koji nešto znaće u kuglanju nisu ovdje da daju svoj doprinos iako, večinu njih jednostavno nije briga za stvari izvan kluba ili ŽKS-a.
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča »

Japa je napisao/la: ...Vidim da je Ivča tražio u Wikipediji dodatnu edukaciju,ali nije našao ništa...
...Drugi je Ivča , koji ima druge ideje očito,jer on zna sigurno da je Bog opako konkretan znalac,koji ne ulazi u sumnjive dubioze,ali ga zato zanima Statut HKS, koji je izglasan u Novigradu,a možda Ivča obilazi ured koji donosi riješenje o tom dokumentu,pa već ima naznake o nekim umjetnim preprekama ,kojima još malo hoće reketariti Boga!?
Iskustvo nas uči da Vrag nikada ne spava !...
....
Citat sa Wikipedije je bio zbog tebe jer prečesto transparentnost i HKS trpaš u istu rečenicu.
A što se Statuta tiče samo sam citirao Kegelmaniacov post gdje je on to spomenuo ali se iz njega ne može razaznati dali je mislio na vukovarski ili novigradski.
Iskreno nisam imao prilike vidjeti niti jedan niti drugi Statut ali znam da su na tisuće udruga u RH usklađenje odradile bez većih problema na način kako je luko napisao. Tako da, ako je kegelmanic mislio na novigradski Statut, onda je to stvarno tragikomično.

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Mislio sam na Statut iz Vukovara. S obzirom na nepismenu i nesposobnu ekipu u HKS-u, teško je vjerovati da će i ovaj Statut proći. S obzirom da je Mezak poznat po kopiranju i podmetanju nekih stavaka u Statut, Ured će morati prolistati svako slovo. Zbog toga u Uredu imaju pik na HKS i Mezaka, a ne zbog činjenice jer u Uredu državne uprave mrze Mikca jer je uspješan, crne kose i visok.
Japa piše
Japa je napisao/la:Glavni protagonisti toga su kegelmaniac koji je evidentno zainteresiran za ovu "hrpu" staza što će se montirati u Hrvatskoj,podgrijan dealerom Paulyjem,koji vide da im velika zarada bjeżi vrtoglavom brzinom,pa pokušava skrenuti priču u tzv zakonske sumnje.....no,no

Interesantno, prvo pišeš da su staze gratis. Sada govoriš o ekstra profitima proizvođača koji će raditi u Novigradu. Možeš li nam objasniti što su to ekstra profiti i kako se oni ostvaruju u HKS-u?

Druga stvar, u čemu je problem i ako sam zainteresiran? Što i da sam ja Pauly glavom i bradom? Gdje je objavljen natječaj za kuglanu u Novigradu? To je ono što ja pitam a nisam do sada dobio odgovor, i zbog čega nije nigdje objavljen natječaj?

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

Na temelju članka 5, st 1. točka 3 sportski savez je obveznik javne nabave što je i navedeno u Pravilniku o popisu obveznika primjene Zakona o javnoj nabavi i sportske saveze se klasificira kao Javne naručitelje.

savez u svakom slučaju mora donijeti pravilnik o bagatelnoj nabavi gdje mora ugraditi članak koji m se određuje da se do iznosa do 20.000,00 kn može direktno ugovarati a od 20.000,00 kn do 200.000,00kn moraju imati najmanje 3 ponude i oglas mora biti objavljen na službenim internet stranicama saveza . nakon toga sukladno zakonu o javnoj nabavi raspisuje se natječaj i javno objavljuje .

informacije sam dobio u upravi za javnu nabavu - ministarstvo gospodarstva . naravno da su me pitali za što mi treba informacija i lijepo sam im pojasnio o čemu se radi . čudili su se da nema ama baš nikakvog natječaja na službenim stranicama pogotovo iz razloga jer sam im napomenuo da je ugovor već potpisan što mi nisu vjerovali , rekoh ima i slika na internetu sa funkom. rekli su mi da je ako je to istina da je to protuzakonito i da to treba prijaviti nadležnim institucijama . toliko o japinoj transparentnosti hksa

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Japa, Japica. Gdje to Bog ratuje da voli pobjede. General možda da ali Bog nikako. Govoriš o svjetskim prvakinjama i prvakinjama RH. Reci barem
jednu igračicu koju je taj Bog stvorio (a Bogovi su svemogući). Jedina mi je zagonetka Milana Pavlic. Možda je nju stvorio. Nadam se da ćeš i to objasniti.
Samo još izjavi da je Bog stvorio i Biserku Perman, Može biti da je stvorio ŽKK "Mlaka", ali na koji način. Kupovinom i prijetnjama.

Odgovorite