Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la cezar » 27 stu 2015, 19:38

O vratio nam se i Pele. Što ti nije jasno u mome postu . Gospođa Sonja je osvojila zlato na SP 1992 . broncu na SP 1994 a iz ovog članka možeš vidjeti kada se tvoj "Bog" uključio u kuglanje jedino mu možeš pripisati broncu sa SP 1998. https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q= ... dXLM2HjMnQ
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 27 stu 2015, 23:20

Pele je napisao/la:Šteta što se Japa neće više javlja , ako ga ne prebace gluposti! Kaže jedna legenda o pokojnom Vladimiru Beari ,hajdukovcu,velikom vrataru, kada je putovao u Americi,pisao je majci pismo i kaže, pišem vam polako jer znam da ne znate brzo čitati.
Tako i Julio pročito je samo ono što je volio videti. Nije vredno komentara,veliki trener se zanio.
Ivča mi je mnogo intersantniji, kako potezom pera križa sve što mu ne leži. Dovoljno je star da zna tko je stvorio kuglačicu u Rijeci, pa onda o lasti.
Čovek očito ne kuži šta je to jedan na jedan i poliranje igrača na viši nivo.
Dalje pa suglasnosti za svetsko prvenstvo su morale biti već ranije , šta brlja o tome.
Statut je kako kaže Japa imao suglasnost HOO , kaže veliki Ivča da je to manje važno, pa onda opet spominje kako su se trebale pratiti upute Hoo.... Šta on želi , kaže onaj Stazić u Saboru, ne zna je li bi piškio ili kakio.
Ivča zapravo još nije shvatio da su izbori za Hks prošli, a da je kako kažu spisi on najveći i jedini krivac što je pala Skupština 2013 , a sada deli lekcije.
Sada je kasno plakati i ne okretati pilu naglavačke
ovaj i ovakvi postovi koji ne prate temu nego samo potenciraju svađu na osobnoj razini će biti pobrisani, kao i svi odgovori na njega...

Pele
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pele » 29 stu 2015, 11:20

Pravo rečeno na pravom mjestu. Administratoru palac gore iako sam ja kolateralna žrtva.
Pokušao sam pojasniti čovjeku činjenice pa ću biti kratak
Tonči Mikac zvani Bog 1992 godine kao izbornik i trener żenske reprezentacije Republike Hrvatske ,donio je
Šest(6) medalja sa svojim igračicama. Čak je poznato da je nakon osamostaljenja RH kuglačka medalja bila prva
u kompletnoj sportskoj familiji
Tako kažu dokumenti istine radi

igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la igrač desne buže » 29 stu 2015, 13:03

Nisan baš u ovoj priči oko kuglačke politike osim što lobiram za donošenje odluke o vlastitim kuglama. Što želim kazati je da nazivajući nekoga Bogom uistinu vrijeđate sve nas vjernike. Ako je to tebi Pele smiješno i zabavno meni osobno nije. Ovo što ovime radite je da nanosite bijes na Mikca i onima koji protiv tog Mikca nemaju ništa. Tim više ako ga ljudi oko njega nazivaju Bogom onda to sve govori o njemu koji takav govor ne zaustavlja i onima koji vide u njemu Boga. Jadno i uvredljivo.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 30 stu 2015, 08:43

igrač desne buže je napisao/la:Nisan baš u ovoj priči oko kuglačke politike osim što lobiram za donošenje odluke o vlastitim kuglama. Što želim kazati je da nazivajući nekoga Bogom uistinu vrijeđate sve nas vjernike. Ako je to tebi Pele smiješno i zabavno meni osobno nije. Ovo što ovime radite je da nanosite bijes na Mikca i onima koji protiv tog Mikca nemaju ništa. Tim više ako ga ljudi oko njega nazivaju Bogom onda to sve govori o njemu koji takav govor ne zaustavlja i onima koji vide u njemu Boga. Jadno i uvredljivo.
Potpisujem i slažem se s time. Iako nisam baš neki vjernik.
Luko Del Ponte

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 30 stu 2015, 10:30

Da bi se zaobišao Zakon o javnoj nabavi postoji jako puno modela (arhiva crna kronika). Jedan od modela je posredovanje preko neke privatne firme. O kakvom ugovoru je riječ (HKS i BTravel) pokazat će vrijeme i vidjet ćemo da li će netko od skupštinara imati muda i zatražiti na uvid sve ugovore iz 2014. i 2015. g. na što svakako imaju pravo. S obzirom na vrijednost staza bez ugradnje od oko 1.5000.000,00 kn moramo priznati da se radi o ozbiljnim novcima. Kada je Japa napisao da su staze gratis, ja sam napisao da nema đabe ni u stare babe što smo u daljnjim postovima mogli i zaključiti. Na žalost Mikca, otvorila se pandorina kutija sa hrpom pitanja na koja će kad tad morati odgovoriti.

Provizije u ovom aspektu mogu biti izrazito visoke i s obzirom da su se u polemiku uključili stari poznanici Pele i Japa sve govori u prilog tome da je Mikac aktivirao svoje pijune u borbi da bi se pokušala odvratiti pozornost sa nabave na neke smiješne priče koje nemaju veze sa nabavom staza. Treba se vratiti na Novigrad, nabavu staza i daljnju prodaju. Konkretno, tko kupuje staze? Preko koje firme će se uvoziti staze, tko će ih montirati i po kojoj cijeni i na koji način će se staze davati u neku vrstu najma ili koncesije i tko će biti krajnji korisnik tih staza?? S obzirom da je sve obvijenom velom tajne i interesantnim uključivanjem firme koja je nedavno registrirana sve treba promatrati sa povećalom i pratiti tijek novaca od današnjeg dana pa sve do dodjele staza odabranim krajnjim korisnicima.

Treba imati na umu kako je svrha natjecanja u postupcima javne nabave postizanje nižih cijena kroz konkuriranje većeg broja poduzetnika te posredno optimalno trošenje proračunskog novca – u ovom slučaju HKS-a. Već iz navedenog sasvim logično proizlazi kako je zabranjeno koluzivno postupanje natjecatelja koje za bi za svoj cilj imalo uklanjanje natjecanja i time bilo suprotno samoj svrsi postupaka javne nabave.

S obzirom da je HKS bez objave javnog natječaja odlučio sa kojim dobavljačem će raditi a indikativno je da Japa pokušava sada naglasiti da nisu potpisivali ugovor o nabavci staza nego nešto sasvim deseto govori u prilog sumnjama o kojima ovdje govorimo. Zakon o zaštiti tržišnog natjecanja ne ide u prilog HKS-u i moguća je kaznena odgovornosti svih osoba sa one slike, ne isključujući i Funka.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 01 pro 2015, 10:07

daj nam to malo pojasni , kako bi preko te firme mogli nešto uraditi ? u tom slučaju savezu ne bi ništa ostalo , koja je onda korist , čemu organizirati prvenstvo ako će novac dobiti neki privatnik ?
najčešće su proizvođači ugradili staze i onda ih sa popustom prodali nekome iz zemlje u kojoj se organiziralo prvenstvo , osim u zadru gdje lulić nije platio staze . da ne zaboravimo , onda je lulić bio predsjednik a mikac njegov zamjenik - kako se zove taj model poslovanja u zapadnom svijetu ?

Pele
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pele » 01 pro 2015, 14:07

Julia i tako ne razumijem , ali kuglackias još uvijek ne može prežaliti 16 staza, dobava i montaža 8 staza na SP,4 staze gratis i ostale akcije u kojima nažalost ne može sudjelovati. Zašto nije dobio šansu to ne možemo mi znati. Što treba sada forsirati tu temu ,kada ,još nema niti staza.
Siguran sam da će se sve znati na vrijeme kao i ostale stvari do sada i moći ćemo komentirati i ako treba i slati anonimne i ine prijave..........
Ovdje da ne misli administrator ništa lično, nego samo moje razmišljanje na temu.....

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 02 pro 2015, 09:36

Utopio sam se u suzama Pele.
Moram ukratko odgovoriti Juliu. Ako netko "kupi" nešto, a taj proizvod ne plati onda se to zove lopovluk. Fučkar je dobio sudsku presudu koju je Lulić izgubio što znači da je i službeno/pravomoćno potvrđeno da je Lulić pokušao preveslati Fučkara za lovu. Toliko o poštenju ljudi koji su vodili savez.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 02 pro 2015, 12:47

Prema Dopisu HKS-a objavljenom na stranici HKS-a 2.12.2015. Klubovi su dužni plaćati članarinu HKS-u u iznosu od 500,00 kuna godišnje HKS-u bez obzira na stupanj natjecanja u kojem se natječu.
Molim da mi netko odgovori po kojem dokumentu to vrijedi, budući klubovi nisu članovi HKS-a.
Prema (još uvijek važećem Statutu HKS-a), članovi HKS-a su:

Članak 20 - Članstvo HKS-a čine:
1. Županijski kuglački savezi i 2. Zagrebački kuglački savez, osnovani u skladu sa
Zakonom o udrugama, Zakonom o športu, Statutom HOO-a i odredbama ovog Statuta;

Članak 21.
Kuglački klubovi, osnovani u skladu sa Zakonom o športu, postaju članovi kuglačkih
saveza županija, gradova ili općina ili Zagrebačkog kuglačkog saveza.

Zašto bi moj klub plaćao članarinu nekome čiji nije član?

Odgovorite