Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kulen
Tipka sa dve ruke

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la kulen » 06 srp 2016, 09:06

Ivča je napisao/la:Ne baš. Ove godine se nije igralo za treće mjesto, jer HKS nije znao da je njegova odluka o drugom predstavniku u NBC-u u suprotnosti sa SP NBC-a. Kada smo mi na forumu počeli pisati o tome poslali su upit NBC-u i to zamisli nakon 6 godina igranja kupa. Naravno odgovor je bio da, ako se igra kup, netko od sudionika završnog turnira mora u NBC. Sreća neviđena za HKS je da su u finalu igrali Osijek i Zaprešić. Zamislite situaciju da je Željo OS bio u finalu za Zaprešićem.
I sada ispada da se po forumu pišu gluposti tamo nekih marginalaca a upozoravali smo na niz nepravilnosti, nebuloza, gluposti koje su PR-ovci HKS-a na ovom forumu zdušno opravdavali a nadležna državna tijela (Sp. inspekcija, HOO, Uredi državne uprave, Arbitraže i sl.) su svojim rješenjima potvrđivala nesposobnost HKS-a.
Moglo bi se reći tko radi taj i griješi ali... Možda se to može dijelom primijeniti na malog Jagića, ali baš svi ostali u lancu odlučivanja su totalno nesposobni za obavljanje povjerenih im dužnosti.
No da ne bude zabune, jer bliže se izbori za novo rukovodstvo HKS-a, siguran sam da će sadašnja garnitura ostati na svojim pozicijama. Zašto? Zato jer centar ove sadašnje gluposti proizvodi toliku gravitacijsku silu koja je privlači svu glupost CRO kuglanja u jednu granitno čvrstu tvorevinu koja će, poput onog meteora koje je uništio dinosaure, uništiti i ovo malo što je ostalo od kuglanja. Tko ne vjeruje neka pogleda unazad 10-tak godina koliku su štetne bile njihove odluke. Za kaznu se od podpredsjednika postane predsjednik, od tajnika gl. tajnik, od vozača kamiona izbornik, od prodavača mandarina predsjednik komisije za objekte, od barmena i referenta pravni stručnjak itd, itd. U toj cijeloj prići su najbolji oni članovi komisija odgovaraju da nisu imali pojma o odlukama koje su donesene jednoglasno. Budući da tu netko laže ispada da trgovina cvjeta jer, osim Jurasice drugih ostavki, nije bilo. Ili je pak ljudski obraz postao poput đona od cokule.

I ti si problem u kuglanju šta hoćeš reći da Željo OS nije pošteno došao u polufinale pa šta da je došao u finale i da igra NBC, šta bi se dogodilo, to je sport ti nemaš pojma šta je sport i ne pričaj o sreći ili nesreći da je netko drugi došao u finale
ne pljuvaj po drugima, pogledaj se u ogledalo , šta ti misliš da si bolji od prozvanih kad tako govoriš, srami se

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 srp 2016, 09:33

kulen je napisao/la:
Ivča je napisao/la:Ne baš. Ove godine se nije igralo za treće mjesto, jer HKS nije znao da je njegova odluka o drugom predstavniku u NBC-u u suprotnosti sa SP NBC-a. Kada smo mi na forumu počeli pisati o tome poslali su upit NBC-u i to zamisli nakon 6 godina igranja kupa. Naravno odgovor je bio da, ako se igra kup, netko od sudionika završnog turnira mora u NBC. Sreća neviđena za HKS je da su u finalu igrali Osijek i Zaprešić. Zamislite situaciju da je Željo OS bio u finalu za Zaprešićem.
I sada ispada da se po forumu pišu gluposti tamo nekih marginalaca a upozoravali smo na niz nepravilnosti, nebuloza, gluposti koje su PR-ovci HKS-a na ovom forumu zdušno opravdavali a nadležna državna tijela (Sp. inspekcija, HOO, Uredi državne uprave, Arbitraže i sl.) su svojim rješenjima potvrđivala nesposobnost HKS-a.
Moglo bi se reći tko radi taj i griješi ali... Možda se to može dijelom primijeniti na malog Jagića, ali baš svi ostali u lancu odlučivanja su totalno nesposobni za obavljanje povjerenih im dužnosti.
No da ne bude zabune, jer bliže se izbori za novo rukovodstvo HKS-a, siguran sam da će sadašnja garnitura ostati na svojim pozicijama. Zašto? Zato jer centar ove sadašnje gluposti proizvodi toliku gravitacijsku silu koja je privlači svu glupost CRO kuglanja u jednu granitno čvrstu tvorevinu koja će, poput onog meteora koje je uništio dinosaure, uništiti i ovo malo što je ostalo od kuglanja. Tko ne vjeruje neka pogleda unazad 10-tak godina koliku su štetne bile njihove odluke. Za kaznu se od podpredsjednika postane predsjednik, od tajnika gl. tajnik, od vozača kamiona izbornik, od prodavača mandarina predsjednik komisije za objekte, od barmena i referenta pravni stručnjak itd, itd. U toj cijeloj prići su najbolji oni članovi komisija odgovaraju da nisu imali pojma o odlukama koje su donesene jednoglasno. Budući da tu netko laže ispada da trgovina cvjeta jer, osim Jurasice drugih ostavki, nije bilo. Ili je pak ljudski obraz postao poput đona od cokule.

I ti si problem u kuglanju šta hoćeš reći da Željo OS nije pošteno došao u polufinale pa šta da je došao u finale i da igra NBC, šta bi se dogodilo, to je sport ti nemaš pojma šta je sport i ne pričaj o sreći ili nesreći da je netko drugi došao u finale
ne pljuvaj po drugima, pogledaj se u ogledalo , šta ti misliš da si bolji od prozvanih kad tako govoriš, srami se
Kulen, izgleda da si i ti uz svo dužno poštovanje jedan od onih koji ne čitaju s razumijevanjem... :mrgreen: :roll:
Problem kod HKS-a, (a time ne mislim na sve ljude u tim silnim komisijama; tamo ima i onih koji bi to odradili puno bolje... ali ih nitko ništa ne pita) je u ogromnom egu koji ih spriječava da sagledaju situaciju malo šire. Isti onaj problem koji spočitavaju nama na forumu imaju zapravo oni. Kada se donose pravilnici, propozicije itd. nužno je to kao prvo pročitati više puta a još je nužnije da takve stvari rade minimalno 5 ljudi koji imaju muda reći što misle a ne samo se složit sa predloženim. Hrpu problema bi izbjegli kako u prošlosti tako i u budućnosti.
Ovo s Kupom je školski primjer modusa operandi saveza. Naprave glupost s donošenjem propzicija za IV.stupanj (crvena knjižica) i onda nakon reakcije baš ovdje na forumu ispravljaju stvari i zapravo idu kontra svojih regula, proširujući i hraneći kaos situaciju.
Zamislite si HKS bez administratora. Garantiram da ne bi bilo 10% ovih stvari koje su napravili koliko toliko OK (novi pravilnici, iskaznice, aplikacija, i hrpa tehnikalija kojih prije nije bilo a sad su konaćno tu).
Luko Del Ponte

Pele
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pele » 06 srp 2016, 10:28

Ivči se ne čudim, ta klika iz zapadnog dijela Hrvatske (čitaj Centar) ima samo jednu želju, dokopati se utjecaja u HKS-u i dovesti ga u situaciju u kojoj je
taj isti Centar,(čitaj kaos, bez objekata, bez igrača, bez klubova -pravih.....iznimka žene) tramvaj liga , starci na kuglani, mladih niti za lijek itd itd
on vrijeđa do čega i do koga stigne stigne ustalom karakteristiku mu je dao Kulen, gazda , taj ga je razotkrio!!
Čudim se lukodopu koji je bio uvijek razložan i jasan da pada pod utjecaj Ivče, priča da HKS ulazi u nebuloze, ne daje pravilnike i ine dokumente da drugi vide i utječu,a zaboravlja da komisije koje izrade dokument putem IO HKS daju županijama na oglede iste dokumente (provjerene informacije)ali kao što mnogi ne žele ili ne rade u Komisijama tako se ne javljaju sa idejama i pokušaju pomoći da se svede na bolji nivo.(da imaju neke bolje ideje pomogli bi sebi) Primjer je Zagreb koji nije dobio niti jedno prvenstvo države jer se nisu držali rokova prijave i kontakta sa hks unatoč 4 vrhunski plaćenih tajnika (na žalost Dragaš to samo promatra a mogao bi rješiti situaciju na dobrobit klubova)drugim rječima bahato su se odnosili prema regulama koje traže i zastupaju da ih se mora držati hks. Treba pomesti pred svojim vratima kao prvo!!
Newforma se ne isplati komentirati, jer on sam nije komentirao svoju kritiku na HKS zašto Popovčić nije igrao na SP. a varaždin je sve pokazao. (Toliko o iskrenom ponašanju) Mali vozač kamiona kako ga Ivča vrijeđa i omalovažava a nema niti on višu kvalifikaciju,(a Ivča nije moga dobiti ,dobiveno......)dobro je procijenio stvar i četvrto mjesto nije neuspjeh !!
Kup RH , da poludiš od smjeha tko je sve pomogao da odluka bude prava tko sudjeluje u kupvima NBC......BK....tj. bez komentara
Momci dajte neki prijedlog a ne samo kritiku i to kao generali nakon bitke.(naknadna pamet)
Ili je sve svedeno na želju za vladanjem a izbori u rujnu pokazuju kako to završava obično!

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 06 srp 2016, 11:19

Nisam se mislio uključivati u raspravu ali moram jer nije istina kao što kaže Pele da su županijskim savezima dati na "ogled" dokumenti prije konačne odluke. Isto ni sada nitko nije pitao županijske saveze za termine odigravanja utakmica. Po ovom http://www.kuglanje.hr/files/lige/2016_ ... _Rapis.pdf
klubovi svih ženskih 2. liga i klubovi 2. muških liga sa Sjevera, Istoka i Zapada moraju igrati samo NEDJELJOM i k tome im je još i vrijeme odigravanja nametnuto . Niko nije pitao klubove dali im to odgovara odnosno većina klubova je ranije svoje utakmice igrala subotom. Zamislite sada utakmica 2.lige Zapad utakmica se igra u jedanaestom mjesecu u Karlovcu u 19.00 sati gostuje ekipa iz Like snijeg u Karlovcu 1m utakmica treba završiti da je sve OK oko 22.00 sata ali zbog nekih problema završila u 22.30. Pa sada još pola sata dok se zadnji par igrača istušira i pola sata dok se popije se piće sa domaćinom evo ti već ponoć. Rekli smo u pretpostavci sa je u Karlovcu snijeg 1m a gosti iz Like kojima treba barem 2 sata do doma a drugi dan igrač ide na posao od 6 sati.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 srp 2016, 13:17

Pele je napisao/la:Ivči se ne čudim, ta klika iz zapadnog dijela Hrvatske (čitaj Centar) ima samo jednu želju, dokopati se utjecaja u HKS-u i dovesti ga u situaciju u kojoj je
taj isti Centar,(čitaj kaos, bez objekata, bez igrača, bez klubova -pravih.....iznimka žene) tramvaj liga , starci na kuglani, mladih niti za lijek itd itd
on vrijeđa do čega i do koga stigne stigne ustalom karakteristiku mu je dao Kulen, gazda , taj ga je razotkrio!!
Čudim se lukodopu koji je bio uvijek razložan i jasan da pada pod utjecaj Ivče, priča da HKS ulazi u nebuloze, ne daje pravilnike i ine dokumente da drugi vide i utječu,a zaboravlja da komisije koje izrade dokument putem IO HKS daju županijama na oglede iste dokumente (provjerene informacije)ali kao što mnogi ne žele ili ne rade u Komisijama tako se ne javljaju sa idejama i pokušaju pomoći da se svede na bolji nivo.(da imaju neke bolje ideje pomogli bi sebi) Primjer je Zagreb koji nije dobio niti jedno prvenstvo države jer se nisu držali rokova prijave i kontakta sa hks unatoč 4 vrhunski plaćenih tajnika (na žalost Dragaš to samo promatra a mogao bi rješiti situaciju na dobrobit klubova)drugim rječima bahato su se odnosili prema regulama koje traže i zastupaju da ih se mora držati hks. Treba pomesti pred svojim vratima kao prvo!!
Newforma se ne isplati komentirati, jer on sam nije komentirao svoju kritiku na HKS zašto Popovčić nije igrao na SP. a varaždin je sve pokazao. (Toliko o iskrenom ponašanju) Mali vozač kamiona kako ga Ivča vrijeđa i omalovažava a nema niti on višu kvalifikaciju,(a Ivča nije moga dobiti ,dobiveno......)dobro je procijenio stvar i četvrto mjesto nije neuspjeh !!
Kup RH , da poludiš od smjeha tko je sve pomogao da odluka bude prava tko sudjeluje u kupvima NBC......BK....tj. bez komentara
Momci dajte neki prijedlog a ne samo kritiku i to kao generali nakon bitke.(naknadna pamet)
Ili je sve svedeno na želju za vladanjem a izbori u rujnu pokazuju kako to završava obično!
Još jedan koji čita ali bez razumijevanja. :roll:
Samo par činjenićnih pitanjca:
1. TKO je radio kalendar natjecanja? Natjecateljska komisija? Jel se što pitalo ikoga o ičemu izvan kancelarije HKS-a? Član natjecateljske komisije koja je potpisala kalendar natjecanja ga je dobio na uvid gotovog. O ćemu pričamo onda? Jel mislite da je nama u ŽKS jednostavno organizirati prvenstva preko tjedna ili za vrijeme državnih praznika? SVI predstavnici klubova iz SMŽ koji su bili na skupštini prije par dana su se žalili na isti i okretali očima.
2. Propozicije IV. stupnja prošle godine, od kojih potječe sva ova nebuloza vezana za pravo sudjelovanja u NBC-u, jel su možda ŽKS dobili na raspravu iste? Nisu, ni ne trebaju, ali sastaviti tako nešto i ne uskladiti sa međunarodnim pravilnikom je POGREŠKA koja se trebala ispraviti kroz jednu odluku IO-HKS-a, jel se to napravilo na vrijeme? Jel se razmišljalo što bi bilo da je ždrijeb za final 4 kod muških bio drugačiji? Nije. I to je problem na koji treba paziti i ispraviti za ubuduće bez ikakve ljutnje na nas koji smo na vrijeme na to ukazavali.
3. Komisije izrade dokumente koje usvaja IO i onda to ide na "oglede" ŽKS? Ne ide to na oglede nego se daje na znanje i ravnanje i to se zove transparentnost rada koja je na večoj razini nego prije par godina što je neupitno. Ljudi u komisijama ne rade? Pa jel su ih ŽKS i(li) klubovi imenovali u iste?
4. Zašto bih padao pod utjecaj ikoga? Zato što se ponekad i složim s nekime tko je kontra HKS-a? Ja sam možda jedini na ovom forumu koji uvijek i pohvali rad saveza i podrži odluke koje smatram da su dobre bez da razmišljam o eventualnoj dobiti ili gubitku matičnog ŽKS-a zbog ičega javnog rečenog. Imam svoju glavu kojom razmišljam a ista nije u ničijoj g***** pa da ne mogu priznati kada sam u krivu ali ponekad sam i u pravu.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la newform1 » 06 srp 2016, 13:28

Pele, ajd se primi lektire za 1. razred osnovne škole i plati nekoj učiteljici da te nauči čitati tekstove. Možda ćeš se manje blamirati i trošiti prostor na forumu. Ja stojim još uvijek iza izjave o Popovčiću i za to postoje razlozi koje ti nisi u stanju shvatiti. Žao mi je...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 06 srp 2016, 14:02

Ivča je napisao/la:Budući da tu netko laže ispada da trgovina cvjeta jer, osim Jurasice drugih ostavki, nije bilo. Ili je pak ljudski obraz postao poput đona od cokule.
eto i ja sam prije par mjeseci dao ostavku pošto me nitko ništa ne pita, a kao član sam te neke komisije koju bi ponekad bilo dobro priupitati...

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 06 srp 2016, 16:09

lukodp ne guraj mi u usta nešto što nisam rekao nit sam spomenuo HKS nit me gabri za to društvo
kažem samo jedno, a šta bi se dogodilo kakva bi to nesreća bila da je Željo Os došao u finale sa Zaprešićem KAKVA BI TO BILA NESREĆA :o :o :o :o :o :o :o :o

TO NEKA MI NETKO OBJASNI ..KAKVA JE TO NESREĆA !!!!!!!

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 06 srp 2016, 17:40

kulen je napisao/la:lukodp ne guraj mi u usta nešto što nisam rekao nit sam spomenuo HKS nit me gabri za to društvo
kažem samo jedno, a šta bi se dogodilo kakva bi to nesreća bila da je Željo Os došao u finale sa Zaprešićem KAKVA BI TO BILA NESREĆA :o :o :o :o :o :o :o :o

Daj kulen pročitaj cjelu rečenicu koju si obojao u crveno, (nesreća ili sreća za HKS)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 srp 2016, 19:39

kulen je napisao/la:lukodp ne guraj mi u usta nešto što nisam rekao nit sam spomenuo HKS nit me gabri za to društvo

Ništa ja Vama ne guram u usta, samo treba pročitati što piše prije galame velikim slovima.... :lol:
Možda pročitati i koji post iz teme o kupu, počevši tamo od kraja travnja... Osli smo van teme pa nas je Saša opravdano premjestio na temu o nacionalnom savezu općenito... :mrgreen:
Luko Del Ponte

Odgovorite