Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la Kegelmaniac » 12 vel 2019, 10:17

Nisam mislio na Pavlica, nemoj me plašiti. Njega sam naveo kao negativni primjer, ja već godinama na forumu ukazujem na pizdarije koje je Pavlic napravio od kada se povratio u Hrvatsku. Svi znamo što je za vrijeme rata radio i kako se odnosio prema Domovini i iz tog razloga nema što tražiti blizu reprezentacije. Znaš li zašto ga Mikac drži uz sebe? prvo, oni su si dobri prijatelji iz davnih vremena, Mikac mu nije zamjerio sve incidente i ono najvažnije on je Mikca vratio iz mrtvih jer nakon Lulićeve ere sa Mezakom i Lulićem trebao je pasti iMikac jer je on bio dio te trojke koja je uništila sport ali se provukao upravo na temeljima ženske reprezentacije koju je slagao Pavlic kao što je slagao ekipu Mlake gdje je ubacio kćer nakon što se zakačio sa svima u Srbiji. Tu je krenula ljubav i Mikac bi najrađe da Pavlic bude izbornik ali isto tako je svjestan posljedica te odluke jer bi mu to značilo kraj na čelu saveza pa ga ipak drži u nekoj sjeni gdje ga Pavlic savjetuje, to Mikac prenosi na izbornike i tako to funkcionira kod nas.

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 12 vel 2019, 11:02

Pozitivac je napisao/la:Čestitke Mirni i Ani, djevojke su odlično odigrale i opravdale poziv u reprezentaciju.
Djevojke odlično muški katastrofa - opet! Koliko je potrebno stručnom stožeru da shvati kako odabir izbornika nije dobar, kako odabir igrača nije dobar, kako neimanje jasnih kriterija za ulazak u reprezentaciju nije dobro? Koliko je stručni stožer stručan govore rezultati. Ljudi, mi imamo klupske evropske i svjetske prvake. Gdje je odgovornost izbornika nakon još jednog u nizu loših rezultata muške reprezentacije? Kvalitetniji igrači su ovaj puta ostali kod kuće i u juniorskoj i u seniorskoj konkuranciji? Tko će preuzeti odgovornost? Miljenko Šarac? Pa naravno! Ti si sjedio iza jednog i drugog, ti si izbornik, ti si ili nisi? Čovječe zar ne vidiš da nemaš pojma o muškom kuglanju?! Sjedi iza djevojaka i makni se od muškaraca, daj ostavku, otkaz i makni se čovječe. Baš me zanima što će stručni savjet imati napisano u svom izvještaju tj. što će Miljenko Šarac napisati u izvještaju stručnom savjetu i kako će opravdati pozive Marinoviću i Grivičiću.
u potpunosti si u pravu
koje je to rezultate Grivičić postigao da zaslužuje igrati u reprezentaciji, pa nema ga nigdje :shock: :shock: :shock:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2019, 11:55

Kegelmaniac je napisao/la:Nijemci su uzeli Ponjavića za izbornika. I srbima i nijemcima su bile potrebne promjene a stalno su u medaljama. Mikac nije u medaljama a ne može shvatiti da je promjena na čelu muške reprezentacije nužna pod svaku cijenu. Neka dovede nekog sa iskustvom, bez mrlja i repova kao npr. Pavlica i neka mu da slobodne ruke ali uz uvjet da propiše jasne kriterije i uvjete po kojima se biraju igrači, dobni raspon i naravno plan priprema i obveze igrača. Kada se to sve uskladi i nađe kvalitetan čovjek možda će u nekom ciklusu biti šanse za ulazak među medalje. Uz ovakav način rada sa Šarcem i Suvim koji su poslušnici Mikcu i drhte na samu pojavu Mikca te sa igračima koji nisu zaslužili ulazak u reprezentaciju nemamo nikakve šanse.
Mislim da si izostavio jedan od najvažnijih segmenata, a to je - obveze Saveza prema igraču. Uvijek postoje prava i obveze, a ne samo obveze....

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2019, 12:06

Na žalost, vidim da će Mihael ispasti žrtva idiotskog sustava ni kriv ni dužan. Netko će reći da je mogao otkazati, ali ja se ne slažem. U njegovim godinama se ne otkazuje ništa što se može raditi ili igrati. Apeliram na sve vas da ga ne dirate. On je (pretpostavljam) slična ideja projekta Marinovića kojega se zvalo uvijek, i kad je trebalo i kad nije trebalo. Hrci je postao veliki igrač, a da bi to postao Grivičić potrebno je vrijeme. No negativizam i podcjenjivanje će ga dovesti do toga da bude samo još jedan u nizu iskorištenih i nakon 23. godine odbačenih. Još jednom ponavljam, problem je u sustavu i Savezu, a ne u Hrvoju, Mihaelu ili Ani.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 12 vel 2019, 12:27

newform1 je napisao/la: slična ideja projekta Marinovića kojega se zvalo uvijek, i kad je trebalo i kad nije trebalo. Hrci je postao veliki igrač, a da bi to postao Grivičić potrebno je vrijeme.
koliko je igrača otpalo u tom bolesnom sustavu zbog guranja marinovića u reprezentaciju ? to se ne pitamo ? da bi dobili jednog ubili smo 5
isto je sa grivičićem , uzeli njega a ubili volju požegi ili nekom drugom
to se tako ne radi i sada nije ispalo dobro niti za jednog niti za drugog , svi su tu izgubili i reprezentacija i igrači ali bitno je da šarac i suvi dobivaju svoju naknadu za loše odluke , oni jedini dobivaju

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2019, 12:30

julio je napisao/la:
newform1 je napisao/la: slična ideja projekta Marinovića kojega se zvalo uvijek, i kad je trebalo i kad nije trebalo. Hrci je postao veliki igrač, a da bi to postao Grivičić potrebno je vrijeme.
koliko je igrača otpalo u tom bolesnom sustavu zbog guranja marinovića u reprezentaciju ? to se ne pitamo ? da bi dobili jednog ubili smo 5
isto je sa grivičićem , uzeli njega a ubili volju požegi ili nekom drugom
to se tako ne radi i sada nije ispalo dobro niti za jednog niti za drugog , svi su tu izgubili i reprezentacija i igrači ali bitno je da šarac i suvi dobivaju svoju naknadu za loše odluke , oni jedini dobivaju
To sam i napisao - problem je u sustavu i Savezu, a ne u Hrvoju i Mihaelu. Njih ne dirajte. Oni su žrtve.

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 12 vel 2019, 12:52

Slažem se sa Mirom, sustav (čitaj Mikac) je odgovoran za sva ova sranja koja nam se događaju. Prvo, odabir izbornika je katastrofalan. Petrović zatim Šarac, pa Perman i onda opet Šarac sa nekim pokušajem nasilnog ubacivanja Pavlica u kombinaciju. Dobar si Kegelmaniac u analizi Mikca jer sam i ja na tom tragu ali moraš biti svjestan činjenice da mi pravog izbornika nemamo. Oršić ne želi biti izbornik, makar ne vidim da li bi on mogao autoritetom utjecati na igrače. Nije on tip koji močno vlada svojom ekipom a i kada imaš takvu ekipu na papiru kakvu ima on nije teško slagati momčad. Kod nas treba netko tko će situaciju dovesti u red, vratiti reprezentaciji povjerenje igrača. To se ne radi pozivanjem trenutno lošijih. Odmah radiš razdor među igračima, odmah utječeš na buduću atmosferu unutar ekipe koja igra za 3 mjeseca. Odmah (i opet) daješ do znanja da kao izbornik pojma nemaš. Ako znaš a netko ti to podmeće onda daj ostavku i nemoj biti nečiji dupelizac. Miljenko je divna osoba, drag i pošten. Miroljubiv, želi pomoći i mislim da tu dobrotu Mikac jako dobro iskorištava jer da nema Šarca ne vidim tko bi mu bio na raspolaganju. Ali Miljenko ne shvaća jednu bitnu stvar a to je da pomažući Mikcu u najboljoj namjeri jako šteti repki, da je on taj čije je ime na papiru a ne od Mikca. Mikac se spominje samo na ovom forumu, nigdje drugdje ali ime Miljenka Šarca će vječno biti zapisano i upamćeno kao jednog od najgorih trenera u povjesti svih naših sadašnjih i bivših reprezentacija. Petrovića je već deklasirao u neuspjesima muške ekipe.
Mislim da bi Newform bio dobar izbornik. Dobraj je sudac, bio je dobar kuglač, napreduje kao trener i nije loš vozač ako će trebati voziti kombi na udaljena prvenstva a usput i djecu učiti prometnim propisima. HKS bi imao velike koristi od njega a u kuloarima se šuška da bi pristao na uvjete koje je Mikac spreman ponuditi.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2019, 13:05

kuglackias je napisao/la:Mislim da bi Newform bio dobar izbornik. Dobraj je sudac, bio je dobar kuglač, napreduje kao trener i nije loš vozač ako će trebati voziti kombi na udaljena prvenstva a usput i djecu učiti prometnim propisima. HKS bi imao velike koristi od njega a u kuloarima se šuška da bi pristao na uvjete koje je Mikac spreman ponuditi.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 12 vel 2019, 15:09

newform1 je napisao/la:
Kegelmaniac je napisao/la:Nijemci su uzeli Ponjavića za izbornika. I srbima i nijemcima su bile potrebne promjene a stalno su u medaljama. Mikac nije u medaljama a ne može shvatiti da je promjena na čelu muške reprezentacije nužna pod svaku cijenu. Neka dovede nekog sa iskustvom, bez mrlja i repova kao npr. Pavlica i neka mu da slobodne ruke ali uz uvjet da propiše jasne kriterije i uvjete po kojima se biraju igrači, dobni raspon i naravno plan priprema i obveze igrača. Kada se to sve uskladi i nađe kvalitetan čovjek možda će u nekom ciklusu biti šanse za ulazak među medalje. Uz ovakav način rada sa Šarcem i Suvim koji su poslušnici Mikcu i drhte na samu pojavu Mikca te sa igračima koji nisu zaslužili ulazak u reprezentaciju nemamo nikakve šanse.
Mislim da si izostavio jedan od najvažnijih segmenata, a to je - obveze Saveza prema igraču. Uvijek postoje prava i obveze, a ne samo obveze....
Obveze saveza prema igračima su "jednostavne": osigurati transparentan odabir, postaviti kriterije, platiti dnevnice i osigurati uvjete i opremu. Zvuči jednostavno a nikada se ne odradi sve što je potrebno.
Što se tiče novog prijedloga izbornika nisam niti ja protiv, možeš uzeti Torlakovića kao pomoćnika i odlična ekipa :D

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2019, 18:02

Ne bu to išlo... Ja sam oduvijek nepodoban za sve vođe i sustave, a sam nemam ambicije biti vođom. Volim raditi ono što radim i ne treba mi više od toga.
Kad sam mislio na prava i obveze, prije svega sam mislio na kompenzacije igračima koji nisu u programu stipendiranja i moraju trošiti svoj godišnji odmor za pripreme i nastupe. Dnevnice tu nisu dovoljne.

Odgovorite