Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
pedro
Zna gdje su sva slova

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la pedro » 12 vel 2019, 23:06

Moramo ponovno metnuti ruku na srce i priznati da osim Doterea Mikca nemamo kvalitetnog trenera tipa Gobec,Ponjavić,Pavlović,Smith,pa i tu ih puno nema za nabrajati.... Ljudi se bave kao treneri sufleri vrijedni zaljubljenici,ali za današnji sport u svim domenama ,pa i kuglanju treba škole, studija, znanja,o svim elementima pripreme sportaša,tehnici,psihologiji,anatomiji,fiziologiji itd dakle svim predmetima koje su naši treneri na seminaru prolazili ali to je samo za trenere amatere....mi nikako da to priznamo,seciramo Šarca,Sušca,Buničku,,čak i Oršića koji ima atomsku ekipu i svaki bi s njima uz pomoć Funde bio prvi!!
Dalje nisam niti nabrajao,jer je to naša stvarnost, čak je i Lula bio trener, direktor,,o Kujundžiću sjajnom upravnom pravniku ali skromnom treneru,itd itd
Krištof je bila znalac i imala predispozicije,ali je dugo igrala,Perman također ali imala veliki strah od Mikca itd.
Igrači su prepušteni sami sebi na neki način,pa zato i nikada nije zaživjela tzv hrvatska škola kuglanja,nego oderi svaki kako mu paše,pa se ušubaj.
Inače mi od Šojata 1996. nemamo medalju ali smo stalno peti,korak do polufinala......šta je to kataklizma?,s ovakvim uvjetima i sustavom bez sustava....sjajno,a o pojedincima da ne govorimo...puno medalja i prvih mjesta.
Teško će bilo što biti drugačije u najskorije vrijeme,jer je novaca sve manje.....

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 13 vel 2019, 00:34

pedro je napisao/la:Moramo ponovno metnuti ruku na srce i priznati da osim Doterea Mikca nemamo kvalitetnog trenera tipa Gobec,Ponjavić,Pavlović,Smith,pa i tu ih puno nema za nabrajati.... Ljudi se bave kao treneri sufleri vrijedni zaljubljenici,ali za današnji sport u svim domenama ,pa i kuglanju treba škole, studija, znanja,o svim elementima pripreme sportaša,tehnici,psihologiji,anatomiji,fiziologiji itd dakle svim predmetima koje su naši treneri na seminaru prolazili ali to je samo za trenere amatere....mi nikako da to priznamo,seciramo Šarca,Sušca,Buničku,,čak i Oršića koji ima atomsku ekipu i svaki bi s njima uz pomoć Funde bio prvi!!
Dalje nisam niti nabrajao,jer je to naša stvarnost, čak je i Lula bio trener, direktor,,o Kujundžiću sjajnom upravnom pravniku ali skromnom treneru,itd itd
Krištof je bila znalac i imala predispozicije,ali je dugo igrala,Perman također ali imala veliki strah od Mikca itd.
Igrači su prepušteni sami sebi na neki način,pa zato i nikada nije zaživjela tzv hrvatska škola kuglanja,nego oderi svaki kako mu paše,pa se ušubaj.
Inače mi od Šojata 1996. nemamo medalju ali smo stalno peti,korak do polufinala......šta je to kataklizma?,s ovakvim uvjetima i sustavom bez sustava....sjajno,a o pojedincima da ne govorimo...puno medalja i prvih mjesta.
Teško će bilo što biti drugačije u najskorije vrijeme,jer je novaca sve manje.....
Mislim da trenere stvaraoce poput Gobeca i Ponjavića ne treba trpati u istu rečenicu sa trenerom kupcem Mikcom. Činjenično je stanje i realnost da Mikac zna raditi s gotovim igračicama i da je odličan psiholog jer ga prate, slušaju i vjeruju mu. Isto tako je činjenično stanje da nikad nije stvorio igračicu (ili bar vrhunsku). I to je ok. Mlade cure vole očinski autoritet i zato ima momčad kakvu ima. I s takvom ekipom je 2016/17 uspio izgubiti naslov od realno, slabijeg Zagreba. No to je cijena kupovanja a ne stvaranja. Problem nastaje u situaciji kada ta primjenjena psihologija ne djeluje na muškarce i on je toga svjestan i zato ga muško kuglanje ne zanima. Jak ego, šefovski stav i atoritativno ponašanje su štit od nesigurnosti koju mu donosi prisutnost muške reprezentacije. I opet, to je u redu. Mnogi bi rekli da je puno teže raditi sa ženama nego sa muškarcima. Sukob interesa nastaje u tome što je taj čovjek predsjednik saveza i što bi, prije svega, trebao brinuti o obje selekcije (odnosno svim selekcijama!) jednako, i osigurati im sve uvjete. Zaista ne znam da li ga netko savjetuje i da li radi po nečijim uputstvima i realno, ne zanima me. Znam da je odličan klupski trener sa vrhunskim rezultatima, ali loš predsjednik saveza u kojem je muška selekcija pred raspadom i vjerojatno nismo daleko od situacije da će se popunjavati javnim natječajem. Iskreno, bilo mi ga je mučno gledati na SK u Zaprešiću gdje se on (pa i cijela ekipa Mlake) ponašao kao da su gosti s drugog planeta i nije ih interesiralo ništa osim njihova nastupa. Ni u jednom trenutku se nije vidjelo da je on predsjednik saveza zemlje u kojoj se igrao SK. To je u najmanju ruku žalosno. Još bih samo dodao da je reći da osim Mikca nemamo kvalitetnog trenera je čista glupost jer kao što Oršić ima atomsku ekipu, istu takvu ima i Mikac. Imamo mi još uvijek trenera koji znaju i stvaraju, samo im treba dozvoliti da svoju viziju podignu na višu razinu. Onda će i Luko dobiti svoje primjereno mjesto u recimo, komisiji za informatizaciju, a oni će u stručnoj komisiji konačno dati pravi sud o svim Sušcevim (sic!) medaljama.

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 13 vel 2019, 06:25

Pedro i ti pišeš neke neistine. Govoriš da Perman ima veliki strah od Mikca. Znaš kako se ona boji Mikca. Kao pi.ka kiše.

pedro
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pedro » 13 vel 2019, 08:08

Moram priznati da si pogodio za Perman,ali vidiš da sam u pravu,jer je ovo naše podneblje prilično kišovito.....
Ne misliš valjda da se Perman sa 190 boji Mikca sa 160,to je figurativno rečeno,jer njen neuspjeh u Njemačkoj veliki je rezultat tog "straha" od autoriteta
koji joj je 20 godina bio pretpostavljen. Iako i dalje mislim da bi Perman bila nešto rijetko kod nas u toj priči o trenerima

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 13 vel 2019, 09:32

Ako je netko bio vrhunski igrač(ica) ne znači da je i dobar trener. Permanica iako je bila vrhunska igračica, nikada nije bila trenerica i trenirala neku kuglačicu, nije stvorila nijednu igračicu i nameće se pitanje kako je uopće mogla postati izbornica i to muške reprezentacije.

Jedina osoba koja može biti izbornik muške reprezentacije može biti samo netko od vrhunskih kuglača koji su na zalazu kariijere, koji ima kod svih potencijalnih reprezentativaca izgrađen stav i povjerenje i samo takva osoba može stvoriti koheziju u ekipi , netreba tu velika trenerska škola i to od koga, od nekog koji nije u životu bacio kuglu.
Sve ostalo uključujući Šarce, Sušce ...su obični sastavljači koji pod pritiskom nemaju argumentacije da određeni igrač treba nastupiti, da ili ne.

Kod juniora i juniorki stvar je puno jednostavnija, imate klubove u kojima se baš radi sa mladima i to rade baš trenerski, ako pratitie rezultate sa njihovih prvenstava, vrlo lako se mogu uočiti klubovi u kojima se radi, ali baš radi s mlađim uzrastima i tko odnosi medalje na državnim prvenstvima, koji juniori napreduju, koji stagniraju ili nazaduju i slično. Netreba biti mudrac samo čitati i pratiti i lako se iznjedri dobar rad trenera i takve ljude treba postavljati na ta mjesta , pogotovo u juniorskim kategorijama, ......ali kuhinja sa stipendijama je prejaka, lobiranje bezgranično tako da sve pametno nema smisla :( :( :(

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 13 vel 2019, 09:54

newform1 je napisao/la:...Onda će i Luko dobiti svoje primjereno mjesto u recimo, komisiji za informatizaciju, a oni će u stručnoj komisiji konačno dati pravi sud o svim Sušcevim (sic!) medaljama...
Slažem se u potpunosti. :idea:
Luko Del Ponte

pedro
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pedro » 13 vel 2019, 11:05

Kulen kaže da treba biti u sedlu vrhunski igrač,koji je na zalazu a želi se baviti trenerskim poslom,to je upravo Permanica (uzeo sam je kao primijer)
ali evo Visoko školska ustanova raspisuje školovanje za trenera kuglanja,tko je nosioc i mentor programa(?)...... Doktor Mikac!!
Znači treba početi od onoga koji ima taj nivo (ako ima volju i "strast" za edukaciju),pa izškolovati neke potencijale...
Ostalo je volonterski rad,bez neke kvalitete,samo želja da se ljubav prema kuglanju prenese na prvoga do sebe ....

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 13 vel 2019, 11:51

Na toj Visoko školskoj ustanovi 2016./17. godine program za trenera kuglanja pohađalo je 17 kandidata. Osim većine anomimnih trenera ( i ja ) za širi auditorij u toj generaciji program su pratili i vrhunski igrači (Željka Orehovec i Vladimir Galjanić).
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

B-liga
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la B-liga » 13 vel 2019, 12:09

A gdje se na stranicama HKS-a mogu naći rezultati iz Preorva za seniore? :oops: :lol: :oops: :lol:

"Je l' moguce da
da neko me sabotira
(cili zivot moj)
i protiv mene lobira
(cili zivot moj)

Neko me sabotira
mozda je Vlada
mozda su Srbi
mozda masoni
neko me sabotira"

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 13 vel 2019, 12:10

pedro je napisao/la:Kulen kaže da treba biti u sedlu vrhunski igrač,koji je na zalazu a želi se baviti trenerskim poslom,to je upravo Permanica (uzeo sam je kao primijer)
ali evo Visoko školska ustanova raspisuje školovanje za trenera kuglanja,tko je nosioc i mentor programa(?)...... Doktor Mikac!!
Znači treba početi od onoga koji ima taj nivo (ako ima volju i "strast" za edukaciju),pa izškolovati neke potencijale...
Ostalo je volonterski rad,bez neke kvalitete,samo želja da se ljubav prema kuglanju prenese na prvoga do sebe ....
Daleko od toga da nam ne trebaju educirani treneri, no moje je mišljenje da je sve to skupa previše zakomplicirano, skupo i relativno nekvalitetno (pod ovim mislim na educiranost predavača o kuglanju). Zbog izrazito jednostavne i jednostrane strukture gibanja malo se toga može primijeniti na kuglanje kao univerzalni obrazac sportskog treninga sportaša, prije svega zato što 95% svih kuglača nisu sportaši nego rekreativci, uključujući i juniore. Ne znam da li se itko pošteno ikada primio analize biomehanike kretanja vrhunskih (top) igrača, njihovom koordinacijom i preciznošću te količinom pogodaka tijekom nastupa. Ili recimo korelacijom broja pogodaka sa veličinom rasapa polaganja kugle na određenu točku. Naš sport prije svega nema polaznu točku iz koje bi krenuli u neku izgradnju univerzalne škole kuglanja barem u nekom klubu, ako ne u gradu ili državi. Dakle pričati o nekoj metodici obuke kuglanja a da pri tome nemaš neku veću analizu uspješnosti metodološkog pristupa je uzaludno. Opet se sve svodi na mišljenje određenog pojedinca i njegovo iskustvo prilikom obuke nekih igrača. Vjerojatno nekoga tko nikad nije stvorio igrača. Zato je nekad bolje u klubu imati jednog Damira Soldu nego Mikca ili nekog drugog ko ima završen fakultet a znanje ne zna ili ne može primijeniti u treningu. Lijepo je znati osnove svih onih 7 nastavnih cjelina, no malo je koristi od toga: premalo znanja za neku dublju primjenu, a previše komplikacija za uvođenje određenih dijelova u već iskustveno stvorenu praksu rada sa djecom ili odraslima, a kamoli s penzionerima... Iskreno, ako bih osobno morao dati tih 1000 Eura, rađe bih otišao u Sloveniju na njihov trenerski tečaj...
I zadnja rečenica Pedru: nema veće i bolje škole od one u koju je utkana ljubav da se znanje prenese prvome do sebe. Na žalost, to su obično oni stvaraoci koji ne zarade ništa a donose velike rezultate.

Odgovorite