Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Hrvatski kuglački savez

PostPostao/la newform1 » 17 vel 2018

Hoćeš? Evo mog razmišljanja...
Mikac mora Jagiću dignuti spomenik, jer mu je Zoki osigurao drugi mandat. Realno, kao i u društvu općenito, ljudi su površni i plitki, čitaju samo naslovnice, ne ulaze u bit problema. Prema van, došlo je do velikih vizualnih i informatizacijskih pomaka, no srž je ostala trula i bez okusa i mirisa. Većina predstavnika u Skupštini i dalje ne razmišlja dalje od tanjura ispred sebe nakon izbora, odnosno, gledaju svoje osobne i (puno manje) lokalne interese. Promašeni projekt 1.B lige, gušenje ženskog kuglanja od strane nekoliko klubova (kupovanje a ne stvaranje igračica), netransparentnost u davanju informacija ("Izvješće je prilog zapisniku", ne dao Bog da se Izvješće javno objavi na stranici HKS-a), izbornici koje ne cijene ni igrači koje su oni izabrali...
Dakle, osim same kozmetike,nema nikakvih pomaka na bolje (ajde pokušajte složiti mušku u23 reprezentaciju...), a kozmetika ne traje predugo...
Osobno mislim da bi bilo kakva promjena bila bolja nego još 4 godine ovoga...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglica » 18 vel 2018

Ono što je lukodop napisao vezano za anonimuse koji se javljaju da zamiješaju karte,jedino je točno! Ostalo je kritika koja ne daje neku podlogu,jer niti njegovih ideja nema,kao nešto je pisao pa izbrisao.Nudi samo pojašnjenja,koja nisu od pomoći.Ništa konkretno u stilu važno je sudjelovati.
Newform1 je puno konkretniji,vidi se da je iskusan kuglački djelatnik,detektira probleme o kojima bi se hitno moralo poduzeti mjere i raspravljati na HKS-u,što znači da baš nije točno,da od njih nema pomoći kao što tvrdi lukodop.Konačno članarina i kotizacije obavezuju i drugu stranu.
Ne slažem se sa Newformom1 da je Mikac bio ovisan o mladom kuglački razvijenom ali poslovno zelenom Jagiću,jer Doktor si to prije svega ne bi dozvolio da mu drugi mandat donosi (kako kaže lukodop) anonimus. Usput rečeno mladi čovjek je odličan administrativac (nekada smo to zvali "čato")ali ništa više od toga.Limitiran!
Mikac je davno shvatio da je u ovom našem društvu premoćan (pa više od 30 godina je u savezu),pa kada mu se hoće,dominira,pa će tako još dva tri mandata,
što je budimo pošteni i najavio.Puno toga je modernoga donio,uredio,znao je kako potrebne ljude usmjeriti da doprinesu savezu,pa neki osobni animoziteti prema Mikcu ili nesimpatije prema učenom čovjeku jakog ega ne bi trebali biti razlog za oduzimanje zasluga kojih ima podosta za relativno stabilno stanje saveza,koje u dosta sportova nije slučaj. Jasno je da nema straha ukazati na probleme, recimo sve manje visoko kategoriziranih kuglačica i kuglača pri HOO
sve manje ili nikoga u razvojnim programima HOO-a,za mlade i perspektivne igračice i igrače,pa kvaltetnih trenera u programu HOO-a,koje smo imali
a znamo da interes mladih treba podgrijati sa nećim opipljivim,kako bi ostali u kuglanju. Ono što ima bowling ali nema još potrebnu kvaltetu,to su svi kontinenti na kojima se igra,dok je kuglanju ostala samo Europa,što ne može donijeti potrebne kriterije,pa kada se završi novi Zakon o športu,tek će onda nastati pravi problemi,pa neće pomoći niti suze našeg trostrukog svjetskog prvaka.
Lukodop je odlično ocjenio rad ovog Foruma,jer na njemu su stalno rješavani neki osobni obračuni,nažalost vodećih funkcionera i to nije moglo donijeti ništa dobroga za kuglački šport.Mikac to radi znalački,polako,diplomatski,jednom rječju "doktorski",pa njemu taj forum nije bio niti potreban.
kuglica
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 18 vel 2018

Kuglice, mislim da me nisi shvatio(la).
Mikac definitivno ne ovisi o Jagiću,nego mu Jagić donosi drugi mandat odrađenom kozmetikom (aplikacijom i informatizacijom) koja je nametnuta, a vidi se i opipljiva je, jer kao što rekoh, ljudi su površni i gledaju i vide samo naslove i poneki podnaslove. Rijetki čitaju tekstove.
Ili bukvalno gledjući, ovako: mene ne zanima da li je nečije izvješće prihvaćeno (jednoglasno), nego što je u tom izvješću napisano i čime argumentirano (to je onaj prilog zapisniku). Mikac sigurno nije zaslužan za informatičko otvaranje HKS-a prema van, jer mu to ne odgovara i zato cenzurira protok informacija. I ovo što je napravljeno, napravljeno je (jednim dijelom) zaslugom ovog foruma. U svakom slučaju, Jagić je (za mene) jedina svjetla točka u vrhu HKS-a.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglackias » 19 vel 2018

Skupština je pred nama. Sramota je da Zagreb u 2018. nema kandidata za predsjednika saveza. To nam sve govori o stanju kuglanja u metropoli. Medveščak i Grmoščica kao institucije kuglanja ne mogu ponuditi kandidata za predsjednika. Sada kada je Mikca najlakše rušiti. Osijek je sredio unutarnje probleme, nema više Vukovara i Šibenika, utvrda Lulića i Mikca. Oni koji su na vagi (Zabok, Varaždin i Istra) bi sa kvalitetnim kandidatom sigurno otišli na stranu tog kandidata.
Slažem se sa kuglicom, kuglanje sa velikom većinom (kontinentalnih i neolimpijskih) malih sportova ulazi u crvenu zonu. Ti sportovi bi trebali osnovati udrugu unutar HOO-a i zajednički se boriti za komad kruha ili će propasti. Ključ je svakako bowling i neka vrsta povezivanja ili čak jednostavan prelazak u bowling koji je komercijalno isplativ, interesantan rekreativcima a bio je i na pragu olimpijskih igara. Izdvajanja za naše kuglanje su jako velika, održavanje je skupo, objekt koji je veliki uzima puno prostora koji netko mora plaćati. Država će kroz novi zakon o sportu prestati financirati sve one sportove u kojima nema djece. Što je Mikac napravio po tom pitanju? To je ono što mene interesira. Ne aplikacije, one dođu same po sebi sa razvojem elektronike. Je li se kada Mikac našao sa velikim misliocima u NBC-u? Je li NBC kada u suradnji sa savezima napravio neku strategiju razvoja? Nije! Godine prolaze, Mikac i ostali čelinici saveza vode neke svoje klubove i to im je u interesu dok im u pozadini sport umire a nitko ništa ne poduzima.
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 19 vel 2018

Eto ...
Svi uredno detektiramo probleme ali što konkretno napraviti, to baš i ne. Možda da se usmjerimo više prema rješavanju onih stvari za koje imamo odgovore u svojim sredinama a da ideje o razvitku kuglanja proslijedimo tamo gdje im je i mjesto.
Ja ovdje nisam ni napisao da uopće imam ikakvu ideju kako nešto značajnije poboljšati. Da ju i imam usmjerio bih ju tamo gdje smatram da bi primila korijenje i ne bih baš puno trošio vrijeme na piskaranja po forumu. Pošto nemam konkretnu ideju jer je i sam problem takav da jedan čovjek sam sasvim sigurno ne bude okrenuo priču o kuglanju za 180° ostaje mi piskaranje po forumu :) .
Pa evo da se pridružim da se ima barem što čitati ...
Informatizacija i aplikacija nisu ništa revolucionarno to se apsolutno slažem. Kao ni donošenje hrpe pravilnika koji su trebali biti doneseni davnih dana. Zoran je donio onu dozu komunikativnosti i profesionalnosti koja je falila i tu ima samo pohvale od strane većine klubova i županijskih saveza. Mikac je donio pomak nabolje (ono što iskreno nisam očekivao) u odnosu na stanje od prije njegovog mandata i pošto nema nikoga drugoga, dobiva drugi mandat glatko.
Dugoročno kuglanje odumire. Za deset, petnaest ili dvadeset godina biti ćemo ono što je bowling u RH danas, liga od desetak klubova. O nama samima ovisi da se u svojim sredinama izborimo da budemo u tih dvadesetak klubova i onda tko zna ... možda bude i dovoljno klubova za dvije lige. U ostalim zemljama je slična ili ista stvar i ista prognoza ... koja godina manje više ili koji klub manje-više ...
Da, prema novom Zakonu o športu, država će financirati samo rad s mladima, jedino što ne znam tko će onda financirati one temeljne pogone u svim sportovima a to su seniori. Koliko ja vidim baš i nemamo neku visoko razvijenu gospodarsku situaciju u kojoj bi se klubovi financirali od sponzora ili donacija. Sukladno tome dobar dio sportova će doživjeti drastične promjene a neki će i nestati.
Okretanje prema bowlingu koji je daleko popularniji sport od klasičnog kuglanja je jedna od ideja pa će možda klasično kuglanje i bowling kod nas zamijeniti mjesta. Problem s bowlingom je u tome što baš nešto i nije prisutan izvan većih gradova i njihovih trgovačkih centara pa ne vjerujem da će u našim uvjetima daljnje rasti. Nadam se da sam u krivu. Strategija razvoja i NBC uopće ne idu u istu rečenicu, bar ne koliko ja vidim. Tu ništa nije rađeno godinama ako i ikad.
Nadalje da se samo nadovežem na par stvari napisanih ovdje, stvarno ne znam gdje sam to napisao da iz klubova i saveza nema pomoči :? . Ali ako ti ljudi svoje ideje prezentiraju isključivo na ovom forumu a ne tamo gdje bi trebali onda od njih i nema neke koristi. Nekada nije bitno što se piše nego tko to piše :lol: .
A o utjecaju foruma uopće nema smisla ni pisati jer kako i newform1 kaže, dosta toga se rješavalo zbog pisanja ovdje. Ništa krucijalno važno niti nešto što će drastično promijeniti položaj kuglanja ali to nije ni za očekivati ...
Toliko za sad :D
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 19 vel 2018

Koliko znam, država i sad financira samo omladinske pogone...
newform1
Forumsko piskaralo

Ako pod državu mislite na JLS onda apsolutno ne. U biti to ovisi o lokalnoj zajednici kako si je zacrtala kriterije. Neki financiraju i one koji nemaju stručnog trenera, što je uvjet po sadašnjem Zakonu o športu, a neki i one koji nisu uskladili statute nekoliko godina... :roll: ima svega...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kulen » 19 vel 2018

to da HOO neće financirati sportove koji nemaju omladinske pogone , baš me zanima šta će se dogoditi sa hrvatskim trofejnim olimpijskim sportom "Streljaštvo-Gađanje glinenih golubova" gdje nema omladinskog pogona, da li će i taj sport HOO prekrižiti????

Šta će se dogoditi sa biciklizmom (koliko tu ima registriranih juniora?)
Šta će se dogoditi sa jahanjem (koliko tu ima juniora? )
Koliko juniora imamo u sanjkanju ?
Koliko juniora imamo u bobu?
Koliko juniora imamo u umjetničkom klizanju (samo zagrebačja djeca)
Koliko juniora imamo u biatlonu (juniori??)
....

Samo u ovih par olimpijskih sportova imamo u državi juniora koji bi stali u jedan autobus a pričamo o financiranju sportova koji imaju omladinske pogone :o :o :o :o :o :o
Taj način sufinanciranja je protivan olimpijskoj povelji - izvoli pa pročitaj
kulen
Tipka sa dve ruke

Ne govorimo o HOO-o nego o državi. Gradovima, općinama, županijama itd... barem sam ja govorio o tome.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 19 vel 2018

lukodp je napisao/la:Ne govorimo o HOO-o nego o državi. Gradovima, općinama, županijama itd... barem sam ja govorio o tome.

Zagreb financira samo termine za kuglane onim klubovima koji rade s mladima. Plus Medveščak (znamo zašto). Ni jedan drugi klub ne dobije ni kune, ni od grada ni od države. I tako je odavno...
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.