Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Hrvatski kuglački savez

PostPostao/la newform1 » 08 lip 2018

julio je napisao/la:juniore će ionako morati staviti pod U60 dok će seniori biti U80 ako ovako nastave , glupost - ja bi juniore stavio U18 i poslije seniori . sa 24 godine si već zreli muškarac a ne junior
prebacivanje na 6 i 7 mjesec ? zbog čega? što je bilo loše sa sadašnjim terminom ?

sviđa mi se ovaj masters sistem ali mi nije baš jasno zašto samo za igrače preko 60godina

Navikli smo informacije dobivati iz svih izvora samo ne iz onog kojeg bi trebalo. Tako ću vjerojatno i ja dobiti odgovor tko su izbornici za koju selekciju prije na srpskom ili slovenskom savezu nego na webu HKS-a.
Što se tiče kategorija, radi se samo o terminologiji: dal ga ti zoveš junior (U23) ili kako drugo, svejedno. Puno sportova poznaje pojam "mlađi senior" (U23 ili U21), no činjenica je da kuglači kasnije sazrijevaju u odnosu na većinu ostalih sportova. I sada puno igrača nestane kad izađu iz U23 jer nisu sazreli za seniore, a ne žele igrati u nižerazrednim klubovima. Naročito oni koji kuglaju od 7, 10 ili 12 godina. Češće opstaju oni koji krenu sa 17 ili 19...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kulen » 08 lip 2018

sasa je napisao/la:
krcko je napisao/la:Prijedlozi i izmjene u kuglačkom sportu dogovoreni u Cluju nalaze se u privitku na stranicama kuglaša :lol: Skoro kao i kod nas, iako tamo vidimo što piše. Molim, na iduću sjednicu međunarodnog komiteta poslati mene jer mi se to baš sviđa. Osim toga, za promjenu, garantiram da ću sve prijedloge u najbržem roku predočiti zainteresiranom pučanstvu, a na taj način pomoći Savezu pri prezentaciji tekuće problematike u skladu s mojim mogućnostima (strani jezik) i interesima. Ako sam zakasnio predlažem osnivanje nove komisije npr. informiranje iz sjene :roll:
Pročitajte si.
Konstatiram da mi je zbog tromosti obavještavanja unatoč obveznim video prijenosima i svim novoformiranim komisijama i inim boljitcima uskraćen pravovremeni pripremni period za U-60. :lol:
Malo sam promašio obzirom na gornju temu ali evo ispravio i priznao grešku :lol: Nisam baš za Stručni savjet i informatizaciju :mrgreen: ali novo predloženu komisiju, da.

http://kuglanje.rs/2018/06/04/iz-pera-branimira-vasica-200/

koliko je već dana prošlo od Cluja a mi od nekog srbina moramo doznati ovakve informacije, ma stvarno bi tu ekipu trebalo potjerati za sva vremena :roll: :roll: :roll:
kulen
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la julio » 08 lip 2018

toliko o jagiću kao kvalitetnom administratoru , trebalo mu je sigurno radno mjesto kako bi se uhljebio i ušao u njihov ritam
krenuo je odlično ali polako ulazi u ritam sušca i šarca koji su svojih mjesec dana odradili a para sjeda cijelu godinu
julio
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 08 lip 2018

Izvješće predstavnika HKS-a u međunarodnim savezima ide na skupštinu.
Koliko sam shvatio iz ovog objavljenog na stranicama KS Srbije, manje više to su sve samo prijedlozi za sada. Ne vidim baš da je nešto konkretno i usvojeno te da ide u primjenu.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la julio » 08 lip 2018

lukodp je napisao/la:Izvješće predstvnika HKS-a u međunarodnim savezima ide na skupštinu. Koliko se sječam nikada nije bilo konkretnih informacija na stranicama saveza. Zašto? Dobro pitanje.
Da su mogli napisati neki info ili summarum na stranicama, mogli su ... ali ne bih baš Zorana "vukao za rukav" po tom pitanju.

nego koga ? jagić je tajnik i odgovoran je za komunikaciju sa kuglačkom javnosti jer drugi nitko ne radi tamo
julio
Raspisani lik

julio je napisao/la:toliko o jagiću kao kvalitetnom administratoru , trebalo mu je sigurno radno mjesto kako bi se uhljebio i ušao u njihov ritam
krenuo je odlično ali polako ulazi u ritam sušca i šarca koji su svojih mjesec dana odradili a para sjeda cijelu godinu

Kao i u većini totalitarnih organizacija (a po meni, HKS u ovom trenutku to jest), administrativci pišu ono što gazda dozvoli, a ne ono što misle da bi trebali. U neka druga vremena, progutao bi ih mrak, a danas ipak mogu "samo" ostat bez posla. Tako mi ne pada na pamet na bilo koji način osuđivati Zokija koji se bori za kruh u životu poput većine nas. Radi koliko može i smije (to je moj dojam) i ono što smije objaviti je ažurno i uredno.
newform1
Forumsko piskaralo

Uredio sam post u međuvremenu pošto sam malo detaljnije pročitao to sa stranica KS Srbije. Na stranicama HKS-a uglavnom se objavljuju relevantni podaci i konkretne odluke. Ne baš u onom obujmu koliko bih ja volio ali ok (oni dodaci zapisnicima sa IO-HKS su mi poseban trn u oku kao i izvješća koja idu na skupštinu). Ovo što ste pročitali je esej, u kojem nema konkretnih zaključaka. Znaći ništa službeno i konkretno nije donešeno. Da je, vjerovatno bi bilo i objavljeno na stranicama nacionalnog saveza. Samo to.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 08 lip 2018

Možda imaš i pravo. Mi zaista dajemo premalu članarinu i za same informacije, prijedloge i sl. a kamoli za odluke. :lol:
Masters U-60 ide. Juniore pretvarati u U-24, idiotarija koja vjerojatno neće proći. Već i sada se prikazuju mlađim seniorima.
Jagić možda nije delegat koji je bio na konferenciji, pa ako mu se ne kaže kako može znati. Manje bitno.
Imamo pravo znati sve što se događa u našem sportu, čak i u privitcima, imamo krive predstavnike koji to ne znaju artikulirati na svim razinama gdje jesu.
Konkretno pitanje.
Da li , obzirom da si kapo SMŽ Saveza dobiješ u materijalima za Skupštinu privitke ?
E sada , ako dobiješ s kim ih podijeliš obzirom da ih na mrežnim stranicama SMŽ nema (pogledao sam), a ako ih ne dobivaš (kao i mi npr.) zašto ne provjeriš razloge nego o
tome pišeš na forumu.
I da Ti kažem, postao si režimski čovjek. :mrgreen: Ako mi ne vjeruješ pročitaj svoje starije postove. Nije se puno promijenilo u sustavu, nego samo u tvom pristupu.
krcko
Zna gdje su sva slova

Zapravo, imate vi i pravo kaj se ovog tiće.
Nisam to stavljao zato jer smatram da im nije mjesto na stranicama županijskog saveza. Nego na stranicama HKS-a.
Ali u svakom slučaju se slažem da svi imaju pravo znati što se događa u kuglanju, pogotovo ako su članovi klubova-> ŽKS -> HKS ...
Evo, od iduće Skupštine obečajem da ću objaviti sve što dobijem na stranicama saveza. Iako priloge zapisnicima sa IO-HKS-a nemam. A možda ubuduće neću imati ni ovo :lol:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

lukodp je napisao/la:Zapravo, imate vi i pravo kaj se ovog tiće.
Nisam to stavljao zato jer smatram da im nije mjesto na stranicama županijskog saveza. Nego na stranicama HKS-a.
Ali u svakom slučaju se slažem da svi imaju pravo znati što se događa u kuglanju, pogotovo ako su članovi klubova-> ŽKS -> HKS ...
Evo, od iduće Skupštine obečajem da ću objaviti sve što dobijem na stranicama saveza. Iako priloge zapisnicima sa IO-HKS-a nemam. A možda ubuduće neću imati ni ovo :lol:

A da se proba sa Zakonom o pravu na pristup informacijama?
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.