Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Hrvatski kuglački savez

PostPostao/la newform1 » 18 ruj 2018

U jučerašnjem Večernjem je izašla najava SK u Zaprešiću na cijeloj stranici, ali na lokalno. Na portalu ga nema. Još.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 18 ruj 2018

Kegelmaniac je napisao/la:Newform, mislio sam na jedan kratak mail od saveza/Jagića prema SN-u. U subotu počinje liga... bla bla bla i u subotu nakon što utakmice završe pošalju im link gdje je tablica. Sportske to samo kopiraju i metnu rezultate. Što je tu teško i dugotrajno? Isto tako kada nastupa reprezentacija i kada naši klubovi nastupaju u europi. Potrebna je samo dobra volja i malo proaktivnosti. ...posla u pm! To spada i u informiranje javnosti koja nije u kuglanju ali i promocija svog sporta.
Da složi bazu podataka mailova gdje su uključene sportske, index, tportal, večernji i ostali portali ne vidim zbog čega portali ne bi objavili vijesti jednom tjedno. Ali ako nište ne učiniš onda je rezultat ništa jbg

Njih ti to zanima ko crno pod noktom. Ako pošalješ gotov materijal ima nade. No za napraviti gotov materijal treba i truda i vremena i nije baš to tak kak si si ti zamislil.
Uostalom, VL svake nedjelje objavi rezultate 1. liga.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 18 ruj 2018

Vidio jučer ...
Evo ako nekoga zanima:
https://ibb.co/hESsUz
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Zadnji cunj » 19 ruj 2018

lukodp je napisao/la:Po vama je vođenje lige od strane ljudi koji su zaposleni u HKS-u namjenskim sredstvima HOO-a (koja se ne mogu koristiti za druge svrhe btw.) kiks? g. Rosandić je to radio korektno, daleko od toga, ali zašto plaćati još nekoga ako to mogu raditi i oni koji su ionako "predobro" plaćeni kako kažete. A ta sredstva (jer kotizacije nisu smanjene) uložiti ili u rad s mladima (prazna floskula uglavnom) ili u daljnju informatizaciju ili nešto treće (da ne idem u detalje).
Što se mene osobno tiče, naravno da sam "biran tamo" zato što je to netko htio (uključujući i mene) ali nisam ja o tome pisao, nego o nečem drugom ... i kamoli sreće da to htjenje prestane odmah danas. Ja najsretniji, vjerujte mi. Od kluba preko županijskog saveza do HKS-a.
„Opijen čestitkama za prvu pobjedu“ , e to me nasmijalo… Malo sam ipak predugo u kuglanju da bih bio opijen pobjedom u prvom kolu… Reagirao sam sa zadrškom jer mi se jednostavno ne da komunicirati i raspravljati o takvim opširnim temama na ovakav način. Nekako mi je draže u zadnje vrijeme takve stvari obavljati uživo, npr. nađemo se na kavi i popričamo i vrlo brzo bi se usuglasili oko bitnih stvari, čak i s Vama ;) :D .
Ovo oko SN je suvišno komentirati ... jedno je informiranje javnosti a promocija je nešto sasvim drugo.

Vidim da Vam ne smeta što je tajnik izbrisao iz propozicija da Voditelj lige ne smije biti voditelj lige u kojoj se natječe kao igrač ! :o :o :o :o

Isto tako Vam ne smeta da čelavi patuljak na zapadu dozvoljava da sudac bez licence "A" sudi IV razinu i to u njegovoj nazočnosti ! :oops: :oops: :oops:

Kao i to da isti sudac bude suspendiran na tri mjeseca ali on odmah prvi vikend pod zabranom sudi dvije utakmice i nikom ništa do dan danas !

Te jedino u Rijeci postoji Povjerenik za suce umjesto komisija za delegiranje mimo svih pravilnika !

I onda se čudite zašto mladi sve više bježe što dalje od kuglanja zbog takvih što smatraju sebe bogom danih ljudi na vrhu HKS-a
Zadnja izmjena: Zadnji cunj; 19 ruj 2018; ukupno mijenjano 4 put/a.
Zadnji cunj
Tek protipkao

PostPostao/la cezar » 19 ruj 2018

Nešto si pobrkao u propozicijama (ti kažeš propisnik) nikad nije ni pisalo da VL ne smije igrati u ligi koju on vodi. Pisalo je a i sada piše u propozicijama natjecanja odnosno u SUDAČKOM NAPUTKU točka 10. Voditelj lige ne može suditi utakmice u ligama koje vodi. :)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Zadnji cunj » 19 ruj 2018

cezar je napisao/la:Nešto si pobrkao u propozicijama (ti kažeš propisnik) nikad nije ni pisalo da VL ne smije igrati u ligi koju on vodi. Pisalo je a i sada piše u propozicijama natjecanja odnosno u SUDAČKOM NAPUTKU točka 10. Voditelj lige ne može suditi utakmice u ligama koje vodi. :)

Sorry u Propozicijama je stajalo sve do ove godine i Vi kao trener to dobro znate !
Zbog toga prošlo prvenstvo Jagić nije vodio prve lige već ostale ako se sječate i čitate svake godine propozicije !!

VODITELJ LIGE NE MOŽE SE NATJECATI U LIGI KOJU VODI !!!

Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
Zadnji cunj
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 19 ruj 2018

Zadnji cunj je napisao/la:
cezar je napisao/la:Nešto si pobrkao u propozicijama (ti kažeš propisnik) nikad nije ni pisalo da VL ne smije igrati u ligi koju on vodi. Pisalo je a i sada piše u propozicijama natjecanja odnosno u SUDAČKOM NAPUTKU točka 10. Voditelj lige ne može suditi utakmice u ligama koje vodi. :)

Sorry u Propozicijama je stajalo sve do ove godine i Vi kao trener to dobro znate !
Zbog toga prošlo prvenstvo Jagić nije vodio prve lige već ostale ako se sječate i čitate svake godine propozicije !!

VODITELJ LIGE NE MOŽE SE NATJECATI U LIGI KOJU VODI !!!

Prolistao sam sada Prop. za 2016/17, nisam našao navod o kojem govoriš.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 19 ruj 2018

Uvijek je bilo samo da VL ne sudi lige koje vodi a o suđenju nije bilo nikad ni riječi.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 19 ruj 2018

lukodp je napisao/la:Po vama je vođenje lige od strane ljudi koji su zaposleni u HKS-u namjenskim sredstvima HOO-a (koja se ne mogu koristiti za druge svrhe btw.) kiks? g. Rosandić je to radio korektno, daleko od toga, ali zašto plaćati još nekoga ako to mogu raditi i oni koji su ionako "predobro" plaćeni kako kažete. A ta sredstva (jer kotizacije nisu smanjene) uložiti ili u rad s mladima (prazna floskula uglavnom) ili u daljnju informatizaciju ili nešto treće (da ne idem u detalje).
Što se mene osobno tiče, naravno da sam "biran tamo" zato što je to netko htio (uključujući i mene) ali nisam ja o tome pisao, nego o nečem drugom ... i kamoli sreće da to htjenje prestane odmah danas. Ja najsretniji, vjerujte mi. Od kluba preko županijskog saveza do HKS-a.
„Opijen čestitkama za prvu pobjedu“ , e to me nasmijalo… Malo sam ipak predugo u kuglanju da bih bio opijen pobjedom u prvom kolu… Reagirao sam sa zadrškom jer mi se jednostavno ne da komunicirati i raspravljati o takvim opširnim temama na ovakav način. Nekako mi je draže u zadnje vrijeme takve stvari obavljati uživo, npr. nađemo se na kavi i popričamo i vrlo brzo bi se usuglasili oko bitnih stvari, čak i s Vama ;) :D .
Ovo oko SN je suvišno komentirati ... jedno je informiranje javnosti a promocija je nešto sasvim drugo.

Vidim da Vam ne smeta što je tajnik izbrisao iz propozicija da Voditelj lige ne smije biti voditelj lige u kojoj se natječe kao igrač ! :o :o :o :o

Isto tako Vam ne smeta da čelavi patuljak na zapadu dozvoljava da sudac bez licence "A" sudi IV razinu i to u njegovoj nazočnosti ! :oops: :oops: :oops:

Kao i to da isti sudac bude suspendiran na tri mjeseca ali on odmah prvi vikend pod zabranom sudi dvije utakmice i nikom ništa do dan danas !

Te jedino u Rijeci postoji Povjerenik za suce umjesto komisija za delegiranje mimo svih pravilnika !

I onda se čudite zašto mladi sve više bježe što dalje od kuglanja zbog takvih što smatraju sebe bogom danih ljudi na vrhu HKS-a

Prva tvrdnja, netočna. Druga tvrdnja, iako se većinom ne slažem s politikom sadašnjeg vrha HKS-a, definitivno osuđujem ovakav način govora - pisanja prema bilo kome. Druga tvrdnja, nastavak - to nije problem g. Mikca nego problem sudačke komisije (iako B lista, kao pomoćni može suditi i IV stupanj). Isto vrijedi i za ostale dvije tvrdnje. Ako imate saznanja o negativnostima, u pisanom obliku ih proslijedite Sudačkoj komisiji.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 19 ruj 2018

Nisam već dugo nikome secirao odgovor pa evo:

To nikad u propozicijama nije ni pisalo koliko ja znam. Ne smije suditi ali to ovdje nije slučaj.

Pomoćni sudac na natjecanjima IV stupnja može biti sa B liste. Mora imati odslušan seminar ...

Ne znam o kome se radi. Možete biti i konkretniji...

Da po Sudačkom pravilniku unutar ŽKS-a mora postojati komisija za delegiranje. Ne bih znao što je povjerenik za suce. Ali suci baš i nisu "moja domena" pa ...

Malo pročitajte pravilnike i propozicije prije prozivanja. Ne bi bilo zgorega...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.