Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la Krunoslav » 17 ruj 2019, 12:33

newform1 je napisao/la:
17 ruj 2019, 12:24
cezar je napisao/la:
17 ruj 2019, 09:06
Čudno nema nikakvih komentara na objavu na Liovićevim stranicama o novom načinu prijave ekipa. Jeli to našim sucima i predstavnicima ekipa jasno ili ......
Masa forumaša još uvijek ne zna da forum opet radi...
Trebao bi Jagić napisati na stranice HKS-a za forum (ako mu gazda dozvoli) :D

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 17 ruj 2019, 13:08

Vidio sam za ovo u Srbiji i mislim da tu sudac nije ništa pogriješio. Iako, kod njih u propozicijama piše prije 90.hica da ide prijava dok je kod nas onako kako piše i u međunarodnom, nakon završetka 3.seta a prije početka 4.seta.
Mislim, koji je to problem? :roll: Naravno da to nije trebalo, ali hrpu toga nam nije trebalo pa opet imamo i igramo bez problema (manje više ;) ).
Newform, govoriš za kuglane koje imaju one ispise prezimena igrača? Kakve to ima veze s ičim? Pa valjda je sucu prioritet obavit sve ono što mora obaviti (slažem se da ste više zapisničari nego suci ali... eto, možda se nešto i promijeni u budućnosti) pa onda ako stigne upisati ime upiše ako ne ne ... Bitno je da u zapisniku bude sve ok.
Poprilično sam siguran da će većina voditelja u nižim ligama predati odma sve pozicije i gotovo ... Niti što dobiješ niti što izgubiš, a ne moraš misliti na pravovremenu predaju. :geek:
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 17 ruj 2019, 16:32

Nisu problem te utakmice nižih liga. Ajd zamisli onih 4 ili 5 utakmica u kojima se sve odlučuje? Zašto se kompliciraju stvari? Cilj je sport učiniti gledljivim i jednostavnim: odbojka je od potpuno netelevizičnog sporta postala sport kojeg je nemoguće zamisliti bez televizije. Maknuli su one promjene, i maknuli su neceve na servisu, ubrzali zamjene i pojednostavili. Drugi sport. A mi?

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 17 ruj 2019, 18:15

Jednostavnijim definitivno, s manje ovakvih bezveznih propisa. Gledljivim? Ovisi za koga... TV?
Napisao sam već masu puta da ne bi bilo dobro da se pravila kroje za neke moguće TV prijenose kojih ne bi bilo da ne znam što napravimo.
Odbojku u svijetu igra cca 900 mil. ljudi, nas ako ima 100 000 ... :cry: tak da nije za komparaciju.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 17 ruj 2019, 21:16

lukodp je napisao/la:
17 ruj 2019, 13:08
by lukodp » 17 Sep 2019

Vidio sam za ovo u Srbiji i mislim da tu sudac nije ništa pogriješio. Iako, kod njih u propozicijama piše prije 90.hica da ide prijava dok je kod nas onako kako piše i u međunarodnom, nakon završetka 3.seta a prije početka 4.seta.
A jesi pročitao u međunarodnim propozicijama točku 8.3.2.2.2. pod "b"
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 ruj 2019, 09:46

Da. I ...
Ako ne predaš pozicije prije početka 4. seta igrači idućeg bloka gube pravo nastupa. To se i desilo ovima u Srbiji, i zato sam napisao da sudac nije ništa kriv...

Iskreno, u međunarodnima piše sve do izmjene između 3. i 4. seta (until the change of lanes) što je jako širok pojam i ne kužim kako bi se to izvelo u isto vrijeme... Kod nas je to čak i bolje definirano, između 3. i 4. seta...
Ono što mi nismo preuzeli iz međunarodnih je gledanje sastava domaćina od strane gostiju. Ono, samo vidiš koji igrači su prijavljeni bez da znaš tko igra na kojoj poziciji...
Uglavnom, bespotrebno kompliciranje jako jednostavnih stvari :mrgreen:
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 18 ruj 2019, 10:27

lukodp je napisao/la:
18 ruj 2019, 09:46
Da. I ...
Ako ne predaš pozicije prije početka 4. seta igrači idućeg bloka gube pravo nastupa. To se i desilo ovima u Srbiji, i zato sam napisao da sudac nije ništa kriv...
A dali to piše u našim propozicijama da igrači idućeg bloka gube pravo nastupa.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Moky
Tek protipkao

Post Postao/la Moky » 18 ruj 2019, 11:54

Ako ovo tako lijepo funkcionira u prvoj ligi biti će zanimljivo kada počnu sa natjecanjem nize lige i to u tjednu kada se skupljaju igrači cijelu utakmicu.
Jedva čekam !

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 ruj 2019, 12:26

Ne piše izričito da gubi pravo nastupa, točno. Zanimljivo pitanje. Nikola? :mrgreen:
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 18 ruj 2019, 13:30

lukodp je napisao/la:
18 ruj 2019, 12:26
Ne piše izričito da gubi pravo nastupa, točno. Zanimljivo pitanje. Nikola? :mrgreen:
Ne da ne piše izričito nego ne piše uopće. :lol:

Odgovorite