Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la newform1 » 18 ruj 2019, 13:40

lukodp je napisao/la:
18 ruj 2019, 09:46
Da. I ...
Ako ne predaš pozicije prije početka 4. seta igrači idućeg bloka gube pravo nastupa. To se i desilo ovima u Srbiji, i zato sam napisao da sudac nije ništa kriv...

Iskreno, u međunarodnima piše sve do izmjene između 3. i 4. seta (until the change of lanes) što je jako širok pojam i ne kužim kako bi se to izvelo u isto vrijeme... Kod nas je to čak i bolje definirano, između 3. i 4. seta...
Ono što mi nismo preuzeli iz međunarodnih je gledanje sastava domaćina od strane gostiju. Ono, samo vidiš koji igrači su prijavljeni bez da znaš tko igra na kojoj poziciji...
Uglavnom, bespotrebno kompliciranje jako jednostavnih stvari :mrgreen:
Članak 6.3.1.2 Sportskog pravilnika - ..."i daje iste na uvid i potpis" Ako si na to mislio. U trenutku predaje i između 3. i 4. seta prvog i drugog bloka, međusobno se vidi tko gdje igra u sljedećem bloku. Ovim sustavom gost gubi prednost sastavljanja ekipe prema domaćinu.
Što se gubitka prava nastupa tiče, mislim da se radi o istoj situaciji kao i na početku zagrijavanja: ako ne izađeš na znak za početak, gubiš pravo nastupa.
I sad ne razumijem još jednu stvar: ili smo preuzeli sve iz međunarodnog (što ima smisla) ili samo dio (onda je ovo totalna glupost). Englezi i Nijemci, imate odgovor? (Ne znam da li se Nikola uspio ulogirati... :lol: ).

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 ruj 2019, 13:54

Nije :D .
Evo prosljeđujem njegov komentar:
"Po medjunarodnom pravilniku je isto kao i u Srbiji, ako ne predas gubis pravo nastupa i nema zamjene. Izvrsni odbor tu stavku nije stavio u nas pravilnik pa onda nema zapreke da se koriste izmjene ukoliko netko nije prijavio na vrijeme, ali opet nastaje problem na 6 staza jer neka ekipa nece prijaviti na vrijeme, a ima samo 2 pricuve, a tri pozicije..."
Po meni, ovo je i bolja i poštenija situacija nego u ISO (ako igraš na 4 staze...) jer ako voditelj ekipe zezne opet mogu zamjene ući pa ipak nije utakmica upropaštena do kraja.
Newform, ni meni nije jasno u kojoj mjeri su se preuzimale izmjene jer je evidentno da se nije baš sve copy/paste metodom primjenilo i na nas. Sad, do koje mjere se mora odnosno ne mora primjenjivati ISO u svim zemljama članicama meni uopće nije jasno. Ili primjeniš sve od slova do slova ili ništa... Uglavnom, meni je bedasto da se u svakoj zemlji igra po drugačijim pravilima ...
Ali eto, imamo to kaj imamo i dužni smo igrati po trenutno važećim pravilima. Dok se ne izmjene :D
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 18 ruj 2019, 14:12

Pa i prijašnjih godina smo primjenjivali polovično da ne kažem ono što nam paše. Evo konkretno predstavljanje po međunarodnom pravilniku onaj tko je na predstavljanju taj može igrati a kod nas pisalo se (i sam sam tako radio) u sastav i igrače koji su ostali kod kuće a utakmica se igrala na drugom kraju države da ne nabrajam ovo što se i danas radi u tramvaj ligi.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 ruj 2019, 14:27

Da, slažem se.
Ali jel se ne bi mogao Sportski pravilnik preuzeti u potpunosti i onda kroz propozicije radiš neke izmjene ovisno o rangu natjecanja. Recimo za ovaj slučaj, IV. stupanj primjeniš međunarodni u potpunosti pa onda tko dođe na početak tekme igra tko ne ne igra, a za ostale stupnjeve to prilagodiš zbog specifičnosti nas rekreativaca ;) :D
Luko Del Ponte

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 25 ruj 2019, 13:02

To nije u redu da svi moraju biti na predstavljanju i tu se pogoduje gostu koji je stigao na vrijeme.
A šta je sa domaćinma koji tradicionalno dolaze kad tko hoće, rade prijepodne, rješavaju obiteljske probleme, kasno ručaju itd. ali ipak stižu na početak svog bloka..
O njima nitko ne razmišlja, šta će tamo čamit i sjedit 2 sata bez veze, bolje da radi nešto korisno :shock: :roll:

Odgovorite