Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Odgovorite
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la lukodp »

heku je napisao/la:Poštovani prijatelji evo me pozdrav svima.
U privitku pročitajte dopis koji sam poslao na HKS , i osobno predsjedniku da se nešto poduzme vezano za odluku o nedozvoljenom igranju druge lige na plastici.Sutra počinju druge lige možda su neke već i počele i vidim da se ništa ne mijenja niti izlazi u susret klubovima pa da oni koji imaju takve kuglane igraju doma.Ne mogu vjerovati da novo predsjedništvo ne može početi aktivno raditi.A kakve su sprege u destrukciji pogledajte tko je u službenoj delegaciji KK Mlake u Augsburgu. I još nešto.Ovo je pisano uz pomoć onih koji znaju o pravilnicima i onome što je važeće u Europi.
U prilogu dopis
https://docs.google.com/file/d/1cpMT_GS ... sp=sharing
U načelu se slažem i tupim to već nekoliko godina, a ključno je ono što ste i sami napisali, "moraju zadovoljavati uvjete iz Tehničkog pravilnika NBC-a", zar to znaći i licenciranje kuglana za II ligu? Što se mene tiće OK, ali (ponovno ali :roll: ) takvih kuglana je u RH ostalo koliko? Dvije? Tri? Desetak?. Pravi problem ovdje je nepostojanje tehničke komisije i rangiranja kuglana unutar samog HKS-a.
Druga stvar, nema neke svrhe tražiti bilo što (trenutno) od IO HKS-a jer pravno nitko od novoizabranih funkcionera NEMA pravo glasa oko ičega dok se ne riješi zavrzlama oko upisa promjena u uredu za opču upravu (registar udruga). Ako isto u međuvremenu nije riješeno, onda ovu drugu stvar zanemarite.
Zanimljivo je koliko je Vama trebalo da sastavite tako nešto. Mi plačemo i kukamo već 4.godine, šaljemo dopise, molimo, navlačimo, prijetimo pa opet molimo lokalnu vlast da nam obnovi kuglanu, odnosno omogući igranje II lige na njoj (mislim na kuglanu u ŠC Kutina) a gospoda u HKS-u se ponašaju kao da smo mi kuglači neki testni kunići. Malo obvezne ploče, malo nisu, malo ukinemo parovno pa ga onda opet vračamo... :shock:
Ta odluka sa Skupštine HKS-a 2009.g. (Pakrac mislim) o obveznosti ploča u II.ligi je najgluplja odluka u povijesti kuglanja u cijelom svemiru (Europi ;)). I svima koji su glasali za to bi zabranio pristup kuglanama doživotno. (OK pretjerujem ali zbilja sam jop uvijek :evil: )
Ono što bi sad bilo dobro je da se osnuje tehnička komisija unutar HKS-a, formira pravilnik o rangiranju kuglana u RH (koji uvjeti za koje lige), pregledaju kuglane (o trošku saveza) i odredi na kojoj kuglani se smije igrati koja liga, naravno u skladu s međunarodnim pravilima. Neki ljudi su već i osposobljeni (donekle) za preglede kuglana, stoga gotovo svi uvjeti postoje, samo treba malo sjest, dogovriti se i počet radit i sređivat stvari koje su godinama zanemarivane.
Luko Del Ponte

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani.
Luko nisam ja čekao tako dugo pa da se obratimo savezu nego kada je dragi voditelj smislio svoja pravila i poslao dopis o izjašnjavanju tko će doći igrati na Ad Turres,normnalno da smo reagirali.Dok su se igrala poj. i ekipna prv.države bila mu je kuglana dobra uz jelo i piće.i još nešto kako to da baš na svim Funk kuglanama u regiji se rade toliko problematične cifre.Jesu li to nove ili kuglane iz druge ruke koliko mi je poznato sa ne baš dobrim nazvat ću to "perfomansama"jer i u autoind.ima među poznatim markama loših modela.Imam običaj iz znatiželje otići na kuglanama kada se šprica pogledati otraga pa sam vidio svega i svačega bez uvrede za bilo koga a minimum minimuma je recimo kuglana u Bizovcu ako se toga sjećaš pa se igrala prva liga i sve je bilo u redu.Samo se sjetite unatrag nikome nije padalo na pamet da ne proputuje cijelu Hrvatsku i igralo se.Neću spominjat imena ali ovo je samo da se pobere na pločama lova i ništra drugo.A najbolje da sada UEFA zabrani Hajduku igrati u Europi pazi jer je odigrao utakmicu kupa u Kustošiji.Pazi molim te.Ja da mogu i imam gdje napravio bih sam kuglanu i to u zlatu.Toliko o tome.Druga liga nije četvrti rang a da ne govorim o trećoj polurekreativnoj ne možeš uvjeriti ljude ni kamo treba stat na daski za dobar hitac.Bok.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Kao što rekoh i prije, uglavnom se slažem s tim. Kod nas su Funk kuglane OK zahvaljujući dobrom održavanju. Možda je jedino Koprivnica malo lošija. A to da je odluka o obveznosti donesena zbog lobija proizvođaća to se zna odavno. Kao i činjenica da je puno "novih" kuglana u RH zapravo second hand.
Ti problemi koje vi imate u Crikvenici su upravo nusprodukt onoga o ćemu sam pisao u prošlom postu, a to je nepostojanje kategorizacije kuglana od strane HKSa. Da je AdTures klasificiran kao kuglana na kojoj se mogu igrati natjecanja recimo, trečeg stupnja, onda voditelj lige nema više što filozofirati i nametati vam neka svoja pravila i uvijete.
U vašem slučaju IO HKS bi vas trebao zaštititi te dozvoliti igranje treće lige. Za odluku o igranju druge lige na plastici treba poništiti odluku skupštine a to nemože IO.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Na žalost, šteta je učinjena... Izgubile su se neke kuglane, a ja, konkretno, još uvijek plačem za Sutinskim vrelima u Podsusedu. U četiri godine se nisu uspjela dogovoriti sredstva za obnovu, klubovi su otišli na ploče, a (ja tvrdim) najbolja, najispravnija i najrealnija kuglana u Zagrebu je pretvorena u judo dvoranu. Btw, po pričanju, Zagreb plaća 200 000 kuna godišnje te prostore za potrebe juda. Kako za to love ima, a za obnovu se nije moglo to srediti?

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

lukodp je napisao/la:Kao što rekoh i prije, uglavnom se slažem s tim. Kod nas su Funk kuglane OK zahvaljujući dobrom održavanju. Možda je jedino Koprivnica malo lošija.
posložena KC...bili na treningu pred 2 tjedna...odlična...realna, ne pada bez reda i poretka...baš gušt za igrati...
kako mi rekli nove špage, novi prednji čunjevi na svim stazama, nove kugle (baš da su morale rozne biti :roll: ), promjenili (lijenog) održivača pa je sada i navoskana, podmazana...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

ZrntscheZ je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Kao što rekoh i prije, uglavnom se slažem s tim. Kod nas su Funk kuglane OK zahvaljujući dobrom održavanju. Možda je jedino Koprivnica malo lošija.
posložena KC...bili na treningu pred 2 tjedna...odlična...realna, ne pada bez reda i poretka...baš gušt za igrati...
kako mi rekli nove špage, novi prednji čunjevi na svim stazama, nove kugle (baš da su morale rozne biti :roll: ), promjenili (lijenog) održivača pa je sada i navoskana, podmazana...
Eto. Super. Iskreno nije mi ni prošle sezone bio neki problem tamo igrat. Šteta što ove sezone izgleda ne budem.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

newform1 je napisao/la:Na žalost, šteta je učinjena... Izgubile su se neke kuglane, a ja, konkretno, još uvijek plačem za Sutinskim vrelima u Podsusedu. U četiri godine se nisu uspjela dogovoriti sredstva za obnovu, klubovi su otišli na ploče, a (ja tvrdim) najbolja, najispravnija i najrealnija kuglana u Zagrebu je pretvorena u judo dvoranu. Btw, po pričanju, Zagreb plaća 200 000 kuna godišnje te prostore za potrebe juda. Kako za to love ima, a za obnovu se nije moglo to srediti?
Poznata mi je takva situacija. U Hrvatskoj jedino za nogomet ima para i svaka selendra ima klub. Ostali sportovi ovise o vezama, poznanstvima i privatnim ulaganjima entuzijasta.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Ajme što je HKS nahvalio naše klubove na svojim sranicama nakon evropskih kupova :lol: :lol:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

cezar je napisao/la:Ajme što je HKS nahvalio naše klubove na svojim sranicama nakon evropskih kupova :lol: :lol:
Je, pretrgli su se opet :roll: .
Ali koliko čujem nove stranice su napravljene samo se čeka da se rasčiste sve te nebuloze oko registracije saveza pa da se postavi.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

lukodp je napisao/la:
cezar je napisao/la:Ajme što je HKS nahvalio naše klubove na svojim sranicama nakon evropskih kupova :lol: :lol:
Je, pretrgli su se opet :roll: .
Ali koliko čujem nove stranice su napravljene samo se čeka da se rasčiste sve te nebuloze oko registracije saveza pa da se postavi.
Mislim da je u pitanju i osoba za odrzavanje!

Odgovorite