Eurokupovi

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

Re: Eurokupovi

PostPostao/la cezar » 09 lis 2017

[quote="newform1"]Evo, otvoreno pitam g. Baričevića, budući nikog drugog ne znam, a znam da čita forum: Kako je moguće da u današnje doba kad se zna nakon jedne minute da je netko prdnuo u drugom dijelu svijeta, službena stranica NBC ne objavi NITI JEDAN rezultat? Da ne pričam o tome da još uvijek nema zapisnika od jučerašnjeg finala...

Također, neću pričati ni o tehnikalijama prijenosa, službenim web stranicama organizatora, naročito kad su Nijemci domaćini. Kao da se sve to radi i odvija samo za onih 100 ljudi koji će se u tom trenutku naći na kuglani. Kao da to nikog živog nigdje drugdje ne zanima.

U potpunosti se slažem sa svime što si napisao ali ne vidim razloga prozivanja gosp. Baričevića za ne objavljivanje rezultata. I ja sam kopao po internetu da bi pronašao rezultate. Slažem se da bi NBC trebao kod dodjele organizacije natjecanja uvjetovati video prijenose i objavljivanje rezultata (pravovremeno kao i mi preko aplikacije svakih 15 hitaca). Ove sijede glave http://www.wnba-nbc.de/Organisaton/Gremien/gremien.html su odgovorne za sve u kuglanju. Gosp. Baričević je jedan segment i žalosno je da ga se ne iskoristi za neke stvari. Kada se uvjetovalo za igranje na segmentnim pločama jel i onda gosp. Baričević bio kriv naravno da nije dobro se zna tko je za svaku ugrađenu ploču na kuglanama u RH dobivao pinku a i danas ju dobiva. Ovo nije možda mjesto ali za svaku je pohvalu Aplikacija gdje se vide svi rezultati isto tako kada je HKS u svoje ruke uzeo sve odnosno kotizacije od liga i sve druge dađbine a uvjetuje video prijenose onda je mogao i sklopiti povoljniji ugovor (sada će neki reči da reklamiram firmu a čovjeka nisam vidio u životu) sa "OPAL programi" koji prenosi utakmice sa Pampasa gdje se odlično sve vidi ili sa nekim drugim samo da bude kvalitetno. Ovako jedni prenose preko bambusera drugi preko you tuba treći ......ali svakako i to je bolje i kvalitetnije nego ono iz Njemačke
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Raspisani lik

PostPostao/la newform1 » 09 lis 2017

U prvoj sam se rečenici ogradio: ne prozivam g. Baričeviće nego ga "koristim" kao poveznicu i link prema NBC-u, jer nikog drugog ne poznam preko koga bih postavio pitanja. Dakle, ako sam bio neprecizan - ispričavam se!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Nikola » 09 lis 2017

Jednu stvar treba razjasniti. Nikada nitko nije uvjetovao da se uvedu ploce u Hrvatskoj na svim kuglanama klubova 1. Hkl, a jos manje 2. HKL. Netko je imao interes u tome, tako da tu apsolutno nije kriv NBC vec vodstvo HKS-a 2000-ih godina. Ja sam bio u Hirschau dva puta i kuglana je u odlicnom stanju s obzirom da je napravljena 1998. godine. Pukao je program dva puta, ali sigurno je radio bolje nego Funk u Novigradu i Pauly u Speichersdorfu. Malo bi trebalo doraditi daske poloznice, ali definitivno plastika puno bolja nego u Zelenjaku.. Sa ovim izjavama za video prijenos se slazem, interes u Njemackoj je los za kvalitetnim video prijenosom i ima mjesta u Hrvatskoj gdje je to definitivno odlicno slozeno. Sto se tice unosa podataka na NBC-ovu stranicu sa time nitko u Hirschau nije imao nsta.To je do administratora NBC-a.
Nikola
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 09 lis 2017

Nikola je napisao/la:Jednu stvar treba razjasniti. Nikada nitko nije uvjetovao da se uvedu ploce u Hrvatskoj na svim kuglanama klubova 1. Hkl, a jos manje 2. HKL. Netko je imao interes u tome, tako da tu apsolutno nije kriv NBC vec vodstvo HKS-a 2000-ih godina. Ja sam bio u Hirschau dva puta i kuglana je u odlicnom stanju s obzirom da je napravljena 1998. godine. Pukao je program dva puta, ali sigurno je radio bolje nego Funk u Novigradu i Pauly u Speichersdorfu. Malo bi trebalo doraditi daske poloznice, ali definitivno plastika puno bolja nego u Zelenjaku.. Sa ovim izjavama za video prijenos se slazem, interes u Njemackoj je los za kvalitetnim video prijenosom i ima mjesta u Hrvatskoj gdje je to definitivno odlicno slozeno. Sto se tice unosa podataka na NBC-ovu stranicu sa time nitko u Hirschau nije imao nsta.To je do administratora NBC-a.

Koliko se ja sjećam, igranje 1. i 2. lige HKS je uvjetovao pločama. I napisao sam s ironijom da li je HKS uložio prigovor na plastiku. Znam da to nije do NBC-a. Zelenjak je također spominjan s ironijom.
Administratora NBC-a treba...
Što se tiče objave rezultata, nije problem administrator NBC-a, nego je problem u NBC-u. Svaki organizator može složiti web stranicu (po meni uvjet za organizaciju) na kojoj bi objavljivao trenutne i privremene rezultate. NBC ih onda potvrdi na službenoj razini na svojoj stranici. Ovako, nit je bilo linka na Hirschau niti Minhen, nego su se linkovi dobijali privatnim kanalima. Sve to skupa, da bude donekle kvalitetno, sa video opremom ne bi trebalo koštati organizatore više od 1000 eura. Toliko potroše za jednu večeru sijedim glavama.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 09 lis 2017

Nikola je napisao/la:Jednu stvar treba razjasniti. Nikada nitko nije uvjetovao da se uvedu ploce u Hrvatskoj na svim kuglanama klubova 1. Hkl, a jos manje 2. HKL. ...

Nitko službeno od NBC-a misliš. HKS je tu odluku donio prilično komforno 2009. u Pakracu. I tek dolaskom Z.Jagića u HKS i donošenjem pravilnika koji su se trebali donijeti davnih dana to je ukinuto, odnosno uvjet za 2.HKL nisu ploče. Za 1.HKL i za 1.HKLB još uvijek jesu. Što po meni nikako nije dobro. Opet s druge strane i nema neke štete jer takvih kuglana je možda ostalo dvije ili tri i u takvom su stanju da i zbog drugih kriterija (osim plastike) nemaju uvjete za IV. stupanj.
Ali da je apsurd, apsolutno je. 1.HKL B se ne može igrati na plastici a eurokupovi se mogu... Za utakmice 1.HKL uvjet je live video stream a za svjetski kup nije ... :roll: Po ovome ispada da je HKS i Hrvatska daleko ispred NBC-a i recimo Njemačke :lol:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Kegelmaniac » 10 lis 2017

NBC je glavni i odgovorni krivac za takvo stanje. Ako je NBC-u u interesu da se omogući vido prijenos ljudima u drugim zemljama koji nisu u mogućnosti otputovati na euro kupove onda vrlo lako mogu prilikom odabira organizatora odrediti smjernice koje domaćin mora ispuniti. Doći mjesec dana prije prvenstva i pregledati da li je sve odrađeno po tim smjernicama i spremno za početak prvenstva.
Upravo sam pogledao Zaprešić youtube kanal, oni su prije 8g snimali utakmice i drugi dan smo svi mogli gledati njihove utakmice. Danas NBC nije u stanju pomoći organizatoru, naučiti ga kako organizirati live prijenos. Smiješno

Kada smo kod ploča, davno sam pisao da je to prevara i čisti lopovluk. Lulić ih je progurao, u početku to nije izgledalo loše. Nove kuglane, rezultati su bili odlični. Par godina poslije Hečimović šprica vodom, Andrijevci koma, Gospić polako propada, Pampas isto tako, o Bjelovaru da ne pričam - to je bila jedna od kuglana gdje su gosti dolazili sa užitkom a sada neispravno groblje, stari Mertojak, Poljud i Medveščak također. U Rijeci je Adrianeon kuglao na 3800, bila je odlična kuglana. Klubovi su osjetili da HKS ne drži sve pod kontrolom i počela su muljanja. Manje voska, manje maziva, špricanje sa vodom. Kontrola svakih 3g. Upitna je ta kontrola te sam način kontrole jer je teško provjeriti ispravnost dasaka položnica. Ali shvatio bih kada bi čuo da HKS radi nešto po tom pitanju, da su odradili sastanak i nešto počeli poduzimati. Nažalost ništa se ne radi po tom pitanju, kuglane su sve lošije, neispravnije, teške za igrati i pitam se gdje je tome kraj.
Najgore je to što su proizvođači počeli ugrađivati škart robu u nove kuglane kako bi još više zaradili. Pogledajte Čakovec, Varaždin, Slavonski Brod, Veliku Goricu. Te kuglane su bile teške za igrati od početka. Ispravne a Zavarko na 620. Zašto HKS ne dođe provjeriti što se to ugrađuje u nove kuglane, zaštititi klubove od pohlepnih proizvođača. Kako kada su sa njima u kombinacijama?
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Kegelmaniac » 10 lis 2017

Čestitke Zaprešiću na odličnoj igri, rekordu i zlatu. Svaka čast dečki, posebno me iznenadila borbenost Bolanče.
Ovi klinci iz Bamberga su jako opasni.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Prethodna

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.