RITZING - poj. SP

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

RITZING - poj. SP

PostPostao/la milos » 21 ruj 2010

Sigurno svi znamo da se od 24.-30.10. u Ritzingu, gradišćanskom gradiću, tj. selu od 873 stanovnika, održava 3. po redu pojedinačno SP za seniore/ke. I dok se druge reprezentacije uveliko okupljaju i odrađuju zajedničke treninge i već su poodavno odredile reprezentativni kadar ili odigrali izlučna natjecanja (Mađari), u Hrvatskoj bi i onaj Ripley iz "Vjerovali ili ne" imao posla. 10 dana prije isteka roka za prijavu ekipu i 35 dana prije početka takmičenja se ne zna kojih 6 sretnica i 4 sretnika će predstavljati zemlju u poj. konkurenciji?! Ustvari, javnost ne zna, a igrači/ce šapuću u kuloarima o tome što su načuli. Inače, Hrvatska ima pravo na još po 3 predstavnika/ce u sprintu i 1 tandem mix. Hoće li to biti ista lica iz pojedinačnog takmičenja, ili će šansu dobiti još poneko? Koliko je meni poznato (ako nešto nisam propustio?), još uvijek nisu formalno određeni selektori za seniorske kategorije. Ali, ne treba paničiti, ima vremena na pretek :lol: Ne treba biti Nostradamus da bi se predvidjela slijedeća reprezentacija: M: Bulka, Mušanić, N. Uzelac i Bogdanović. Ž: Orehovac, J. Dolibašić, Marijana Liović, Bacan, Maričić i Kramar. Po meni, šansu bi još trebalo dati Luki Bolanči i Matiji Manceu, te Maji Nanić i Niki Cvitković, možda i Mirjani Pavić. Mario Mušanić je jedan od osmorice nosioca i u 'kosturu' je s Boantom, Farkašem i Gornikom. S druge strane su Lupu, Huber, N.Kiss i Craciun. Kod žena, nijedna hrvatska predstavnica nije nositeljica grupe (jer na prošlom SP nijedna nije bila među 8). Favoriti? Zavarko, Lupu i N.Kiss, a visoko bi mogao domaćin Lukas Huber. Kod žena; Zimmermann, Kastner, Orehovac. Sigurno će biti iznenađenja, a još sam sigurniji da će biti spektakularnih mečeva i vrhunskog kuglanja koje vrijedi pogledati.
milos
Zna gdje su sva slova

Re: RITZING - poj. SP

PostPostao/la sasa » 21 ruj 2010

ja se intenzivno pripremam jer sam čuo da hks ima plan poslati jednog čovjeka koji je bio na SP u bowlingu i na ovo SP i tako pokazati kako smo (sam) pretalentiran narod

a kako si si ti dozovolio pokušati pogoditi reprezentaciju dat ću si i ja malo truda, bar u ženskom dijelu koji mi je bliži
od onih koje si naveo orehovec i maričić imaju konstantu nastupa i rezultata, nemaju problema s ozljedama
kramar se godinu dana nije sastala s 2 rezultata preko 550 zaredom
bacan je imala problema s leđima ali za nju vjerujem da će bit barem vrlo dobra ako bezbolno prođe pripreme
i za j.do znamo koliko se dobro može pripremiti za neko natjecanje (vidi zadnje sp) no trenutno se i ona bori kako do 550 (siguran sam da će joj se otvorit već sljedeće kolo kad gostuje kod 'mene' )
liovićka mi je omiljena kuglačica, kad ju gledam ko da sebe gledam, svaka kugla u lohu, no sve cure s mora poslovično sporo ulaze u sezonu
cvitković i nanić, po meni prije nanić (6. igračica lige prošle sezone, dobro otvorila i ovu) onda možda i cvitković
od zaprešićanki ne smijemo zaboraviti kapitan koja možda ne kugla lijepo za oko, ali je vrlo učinkovita (2. na pojedinačnom HR i najveći rezultat u prva 2 kola lige) i meni opet zanimljivu mirjanu stipandić ex križetić jer jednostavno mi se sviđaju igračice koje znaju što rade na stazi (nije baš u cvijetu mladosti, al nije ni stara...)
a još bi obratio pažnju na imena peroš, zver, vuka, pavić...

imam i pitanje za sve, ne bi li bilo lijepo da je prošlogodišnje pojedinačno PRH bilo kvalifikacijsko za ovo SP, da su bila garantirana 2 ili 3 mjesta (ili makar prvacima države) za ovo SP???? ne bi li i natjecanje samim tim još više dobilo na važnosti???

a koga bi ja vodio? e to ne smijem reć jer me možda izaberu i za ženskog izbornika da uštede malo sredstava (jer idem i kao igrač) ;)
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 21 ruj 2010

Bilo bi to zaista lijepo da postoji sustav, kriteriji, ideja...pa čak i izbornici. Na žalost, ne postoji. Na kraju će (gle čuda), opet krivci ispast igrači, a Oni će reć da su sve učinili što je bilo u njihovoj moći i ako rezultat bude dobar, pobrat će lovorike i reć da uspješno vode Savez, jer njihov je ugled u tijelima Fiq-a ogroman. Već viđeno? Je, je...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la devetka987 » 21 ruj 2010

milos je napisao/la:Ne treba biti Nostradamus da bi se predvidjela slijedeća reprezentacija: M: Bulka, Mušanić, N. Uzelac i Bogdanović. Ž: Orehovac, J. Dolibašić, Marijana Liović, Bacan, Maričić i Kramar. Po meni, šansu bi još trebalo dati Luki Bolanči i Matiji Manceu, ...

Tko u prošloj sezoni nema na vanjskim kuglanama 600 prosjek ne može u repku. Osim toga kako trenutno Mario i Nikola igraju neznam koliko su sigurni ;)
Luka i Matija nisu baš najbolje ušli u sezonu (nadam se da će u nastavku pokazati koliko stvarno vrijede) tako da ....
A samo načelno šansa se igračima ne daje nego je oni trebaju zaslužiti.
Malo sam razočaran sa rezultatima klubova u prva dva kola. Zadar i Zaprešić i donekle Konikom nešto i igraju ostali loši. Žene neću komentirati.
devetka987
Zna gdje su sva slova

devetka987 je napisao/la:
milos je napisao/la:Ne treba biti Nostradamus da bi se predvidjela slijedeća reprezentacija: M: Bulka, Mušanić, N. Uzelac i Bogdanović. Ž: Orehovac, J. Dolibašić, Marijana Liović, Bacan, Maričić i Kramar. Po meni, šansu bi još trebalo dati Luki Bolanči i Matiji Manceu, ...

Tko u prošloj sezoni nema na vanjskim kuglanama 600 prosjek ne može u repku. Osim toga kako trenutno Mario i Nikola igraju neznam koliko su sigurni ;)
Luka i Matija nisu baš najbolje ušli u sezonu (nadam se da će u nastavku pokazati koliko stvarno vrijede) tako da ....
A samo načelno šansa se igračima ne daje nego je oni trebaju zaslužiti.
Malo sam razočaran sa rezultatima klubova u prva dva kola. Zadar i Zaprešić i donekle Konikom nešto i igraju ostali loši. Žene neću komentirati.

Matija 620 u Gorici (to mnogi mogu samo sanjati na toj kuglani) i 620 doma, prehlađen, u izravnoj borbi drvo za drvo...kolko treba? 680? što je onda dobro?
mario 621 u Novskoj...Nemojte onda zaboravit Papića 2x po 640...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ZrntscheZ » 21 ruj 2010

newform1 je napisao/la:mario 621 u Novskoj

ČK, a ne Novska...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la devetka987 » 21 ruj 2010

[quote="newform1"] što je onda dobro?[quote]
Da dobro pitanje npr. pogledaj finale juniorskog SP 2010 (ako će kuglana biti "teška-nepripremljena") ili Dettenheim 2009. Pa sad ti vidi što je dobro. Na GRM 625 je odlična cifra ako govorimo o prvoligaškoj utakmici ali za SP je tako-tako. Osim toga svi su igrali drvo za drvo a njegova je cifra u bitnoj utakmici za njegov klub tek 6. po vrijednosti na toj tekmi. Matija može i vrijedi puno više od toga zato sam napisao da nije u top formi. Isto vrijedi i za sve druge koje sam spomenuo. Osim Brne svi su na 70 posto svojih mogućnosti. A Brna igra na SP dosta diskutabilno.
Zato smatram da će biti izuzetno teško pogoditi sa odabirom igrače koji će najbolje predstavljati RH na SP. Moje je mišljenje da za repku rebaju igrati NAJBOLJI bez obzira na godine (sramota bi bila za mlade da od njih UVJERLJIVO budu bolji Juričević, Dragaš i sl.). Kako doći do najboljih? Sada više nikako jer je puuuuno prekasno. Odabir u ovoj situaciji je potpuna lutrija. Ili :?:
Osim toga jel se zna tko bira :?: :?: :?:
devetka987
Zna gdje su sva slova

Sorry; Čakovec...Bolanjo će potvrditi kakva je to cifra!

Devetka987, za Matiju sam stavio naglasak na Goricu. Tih 620, vrijedi jako puno...Uostalom i protiv Zaprešića je imao 425 u pune. da je bio zdrav, i normalno očistio, evo ga na 660...a imao je problema i sa zečevima...(ovo nek ostane među onima koji znaju o čemu pričam - neću to komentirati!!!) :lol: Jel, Matija?
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 21 ruj 2010

newform1 je napisao/la:Sorry; Čakovec...Bolanjo će potvrditi kakva je to cifra!

Devetka987, za Matiju sam stavio naglasak na Goricu. Tih 620, vrijedi jako puno...Uostalom i protiv Zaprešića je imao 425 u pune. da je bio zdrav, i normalno očistio, evo ga na 660...a imao je problema i sa zečevima...(ovo nek ostane među onima koji znaju o čemu pričam - neću to komentirati!!!) :lol: Jel, Matija?
Počeli smo grickati, ili pregrizi ili nemoj počimati :o
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 21 ruj 2010

Nekako mi se čini premalim gradićem za prezentaciju naših kuglača i inih znanstvenika. Predlažem bojkot ili neka ide samo Saša. :lol:
krcko
Zna gdje su sva slova

Sljedeća

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.