Pojedinačni Svjetski kup - Tallinn 2011.

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

Re: Pojedinačni Svjetski kup - Tallinn 2011.

PostPostao/la bracsvila » 16 vel 2011

Slažem se sa gospodinom MUMI da je izlet u Talin neuspjeh. Evo i zašto. Vratit ću se malo u natrag na neka prethodna natjecanja gdje su se osvajala neka odličja na baš sa briljantnim rezultatima. Svaka medalja je medalja pa makar i brončana, ali nije isto kada srušite 10 - 20 čunjeva manje od Zavarka i imate medalju ili kada srušite 530 - 540 čunjeva i imate medalju. Što je razlog slabih rezultata na velikim natjecanjima. Po meni tri stvari.
1. Nizak limit igrača i igračica .
2. Nepripremljenost za velika natjecanja.
3. Slaba forma igrača i igračica.
Za sve ove stavke krivi su treneri izbornici. Ovi naši treneri izbornici nemaju kriterij, zapravo ga imaju a to je kriterij bez kriterija.Kriterij za odabir igrača i igračica moraju biti jasni i dostupni svim zainteresiranim igračima i igračicama Oni su tu gdje jesu da bi dobivali honorar, a ne da bi stvorili igrača s vrhunskim rezultatima. Imaju sreću pa se pokrivaju osvojenim medaljama.Do kada. Naš igrač poruši 600 a drugi nastup 50 čunjeva manje. Netko je izračunao da trener ili sekundant sa svojim savjetima može podignuti rezultat otprilike od 8 do 10 % . Dali su naša dva trenera bila sposobna podignuti nivo igre kako bi igrač imao identične rezultate oba dana.Mislim da ovi treneri naših selekcija nisu sposobni.

O samom izboru igrača i igračica. Marinović u kategoriji juniora ni slučajno jer su morali znati da kod njega iza velikog rezultata slijedi mali pa baš na Svjetskom Kupu. Svi njegovi veliki rezultati ostvareni su uglavnom na vrhunskoj pripremljenoj kuglani u Zadru. Baljak je zaslužio kao vrijedan i pošten kuglač, međutim rezultati kažu nešto drugo. Ako je predsjednik Saveza iz Zadra, trener selekcija iz Zadra i Marinović i Baljak su također iz Zadra. Ćubelić nije iz Zadra ali je pozivan da dođe u Zadar. Bogdanović je također iz Zadra baš me zanima zašto on kao najbolji igrać nije pozvan. Možda odlazi iz Zadra.
Mance poznata priča oko izbora a o samoj igri želio je dokazati ali je izgarao a pomoći ni otkud.Meni ga je stvarno žao jer može mnogo.
Žao mi je Željke dugo je izvan odgovarajuće forme, dali je trebalo zvati za ovu akciju.Već kada su je zvali a zaslužila je onda su joj morali podignuti igru i rezultat.Maričić da je bio s njom njen trener bilo bi zlato. Ostale djevojke stvarno su darovite ali rezultati govore o njihovim trenutnim vrijednostima. Osvrt gosp. Mezaka ne drži vodu, isto tako nebi držali vodu bilo koji osvrti od trenera naših selekcija.
Što nas dalje očekuje. Ide Svjetsko prvenstvo u Sarajevu. Imamo tešku skupinu. Kako je sada stanje sa igračima kod većine slaba forma ako se stanje ne popravi naši neće imati 615 ekipni prosjek dakle ispadamo odmah. Mi imamo dovoljan broj talentiranih igrača i igračica i trenutno po meni djevojke prednjaće. Pravilnim radom i selekcijom moglo bi se napraviti otprilike ove vrijednost:

Seniori bi mogli imati ekipni prosjek od 660 porušenih čunjeva.
Seniorke bi mogle imati ekipni prosjek od 630 porušenih čunjeva.
Juniori bi mogli imati ekipni prosjek od 630 porušenih čunjeva.
Juniorke bi mogle imati ekipni prosjek od 600 porušenih čunjeva.
Kadeti bi mogli imati ekipni prosjek od 600 porušenih čunjeva.
Kadetkinje bi mogle imati ekipni prosjek od 580 porušenih čunjeva.

Ove vrijednosti mogu varirati zavisno o pripremljenosti kuglana. Možda je bolje reći da ekipni prosjeci mogu biti lako ostvarivi sa 2 - do 3% manji od najboljeg pojedinačnog rezultata bilo kojeg igrača.
Na primjer; Ako igrač Zavarko poruši 680 čunjeva onda prosjek naše selekcije bi trebao biti 660 porušenih čunjeva.
Iskoristiti ću priliku da bacim rukavicu našem uvaženom Izvršnom Odboru da ima jedna ekipa koja može postići ponuđene rezultate, s napomenom da radimo besplatno do ostvarenje cilja.
Siguran sam da postoji još nekoliko ekipa koji mogu postići iste ili slićne rezultate nek se ponude imat će i moju pomoć.
bracsvila
Tek protipkao

PostPostao/la alan34 » 16 vel 2011

prosjek 660??? na čemu si ti, boga ti? mora da si trener neke ekipe, pa da vidimo koliki prosjek rade? ili dolaziš iz laboratorija?
alan34
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la ZrntscheZ » 16 vel 2011

bracsvila je napisao/la:...Seniori bi mogli imati ekipni prosjek od 660 porušenih čunjeva.
Juniorke bi mogle imati ekipni prosjek od 600 porušenih čunjeva...

Na PH ove godine gdje su nastupali, izuzev čini mi se Mancea, baš svi seniorski reprezentativci, k tome na jednoj od najlakših kuglana u HR te još dodatno ako od svih nastupajućih prvog dana uzmeš 6 najboljih rezultata, a isto tako i od subote i nedjelje dolaziš do slijedećih prosjeka:

petak: 642,3
subota: 651
nedjelja: 642,2

prosjek najvećeg rekorda kuglane u HR iznosi: 648,3
prosjek svjetskog ekipnog rekorda iznosi: 661,5

tak da je ova teza o "lako dostižnom" prosjeku od 660 čisto fantaziranje...

svakoj od gore navedenih kategorija skineš 30tak čunjeva i onda je to već neki realni okvir...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la Krunoslav » 16 vel 2011

bracsvila je napisao/la:Seniori bi mogli imati ekipni prosjek od 660 porušenih čunjeva.

Ako bi naša ekipa imala taj p r o s j e k, koliko bi onda Zavarko rušao 800? :oops:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Mesko » 16 vel 2011

bracsvila je napisao/la: Mi imamo dovoljan broj talentiranih igrača i igračica i trenutno po meni djevojke prednjaće. Pravilnim radom i selekcijom moglo bi se napraviti otprilike ove vrijednost:

Seniori bi mogli imati ekipni prosjek od 660 porušenih čunjeva.
Juniorke bi mogle imati ekipni prosjek od 600 porušenih čunjeva.
Kadeti bi mogli imati ekipni prosjek od 600 porušenih čunjeva.
Kadetkinje bi mogle imati ekipni prosjek od 580 porušenih čunjeva.

ove tvoje norme jedino kadeti mogu uhvatiti...ovo ostalo su gluposti (žešće)....ako se ne varam 660 prosijek je 3960 čunjeva u ukupnom zbiru...pa to ne može napravit 6 najjačih kuglača svijeta, kamo li "šarena" hrvatska reprezentacija..... :lol: :lol: :lol:
po 20-30 cunjeva skinut u svim kategorijama i onda bi imalo nekog smisla, al ovo je stvarno previše....:D
Mesko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la ŠALABAJZER » 16 vel 2011

bracsvila... malo smanjiti dnevnu dozu bunike....
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Techa » 16 vel 2011

to bi bilo lijepo za vidjeti..
srećom pa sam mlada, pa možda i doživim da bacamo 180 hitaca. :D
u svakom slučaju, ako netko nadobudno misli da se to može izvesti i ima konstruktivan plan, to je isto vrijedno cijeniti. pohvala s moje strane. ja sam za da svi radimo 660, čak bih i ove kategorije ukinula. ;)
Techa
Tek protipkao

PostPostao/la ŠALABAJZER » 17 vel 2011

pa ima i Jaca plan zaposliti 350.000 nezaposlenih.. . sve je moguće.. možda čovjek ima čarobni štapić.. a možda je temu.. pa je trebalo pisati pod bovling
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la bracsvila » 18 vel 2011

Šalabajzer je legenda, a ni vi ostali koji ste majstori u omalovažavanju drugih opraštam vam jer vi neznate biti korektni. Poslužit ću se sa malo podataka:
Pojedinačno prvenstvo u Zadru nabrajam 6 igrača s najboljim rezultatima

1. Grubar 683
2. Ukalovi 673
3. Bogdanović 671
4. Baljak 652
5. Mušanić 648
6. Bulka 642
Što ukupno daje 3970
Znate li kako je igrao Bogdanović, prva i četvrta serija dale su 300 ( 152 + 148 ) čunjeva nadalje druga serija je bila 190 čunjeva ostvarena je na način 118 u pune a nije pogođen prvi čunj sa 15 kuglom.
Zadnje 4 kugle u čišćenju nije napravljen prelaz, a Brna je srušio 190. Ako je 25 hitaca odradio profesorski a zašto nije i ovih 5 nadalje vi izračunajte. Treća serija 170 čunjeva. Sada se igrajte malo matematike. Svaki od gore navedenih igrača imali su žute minute. Igrač ne smije upasti u žutu minutu, ako je već upao onda ga trener mora znati i izvući.
Zavarko je na prvenstvu svijeta prije 2 god. napravio 4 identične serije svaka preko 170, u drugom nastupu kada je srušio 728 čunjeva pogledajte njegove serije sad bi vam trebalo biti jasno kako se može srušiti 660. Zadararska kuglana se pripremi vrhunski ali ima rezultata i u drugim kuglanama i to u Zaprešiću, na kuglanama Grmošćice u Splitu ima ih još.
Još bi se dalo nabrajati dobrih igrača i rezultata ali nema potrebe isto ću biti izvrjeđan i popljuvan. Osnovno je da igrač mora znati više nego što sada zna i sa svojom metodom rada mogu podignuti igru na viši nivo i nebi dozvolio velike oscilacije poglavito igračke.
Kakava sam ja to osoba koja nudi ostvarivanje ponuđenih rezultata i to BESPLATNO
Čujemo se još i na drugim temama.
bracsvila
Tek protipkao

PostPostao/la andrej kovač » 18 vel 2011

Mene zanima tvoja metoda rada.Zanima me i tko si.Molim odgovor,ako ne javni,onda preko PP.Hvala.
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.