Prvenstvo svijeta u Njemačkoj!

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...
milos
Zna gdje su sva slova

Re: Prvenstvo svijeta u Njemačkoj!

Post Postao/la milos » 21 svi 2009, 11:30

The day after

Znam da će mi Leko (Surovi) prigovoriti da je ovo prestudiozno, ali mi vrag ne da mira, pa ću nabacati neke svoje opservacije na jučerašnji meč. Utakmica između Hrvatske i Makedonije bila je presudna za obje ekipe u borbi za ostanak u takmičenju. Malu prednost je imala Hrvatska, kojoj je bio dovoljan neriješen rezultat za prolazak u četvrtfinale. Šta reći nakon poraza? Snosi li neko (posebnu) krivicu? Ne, nema se što posebno prigovoriti ni igračima, niti ljudima koji ih vode. Ovo je jednostavno realnost. Da, mogao (morao!) je Mušanić odigrati više, trebao je igrati Funda, ali ne vjerujem da bi i to bilo dovoljno. Ekipa je jednostavno prešarena, sastavljena ad hoc, s određenim rezultatskim i psihofizičkim limitima. Gledalo se da se zadovolje i funkcioneri i struka i forumaši…narodski rečeno, da se xxx, a da ti…znate već šta. Realnost je da Hrvatska u ovom trenutku nije među 5 najboljih reprezentacija svijeta. Rekao bih da je u istom rangu sa Češkom, nešto bolja od Austrije, Slovačke i Francuske, a definitivno lošija od Mađarske, Njemačke, Rumunjske, Srbije i Makedonije. No, i pored toga, da li se je moglo postići bolje, uraditi nešto više u ova dva poraza? Da, naravno da jest! Protiv Srbije je nakon 2 para moralo biti 2:2, ali su Mušanić i Uzelac prokockali prednost i izgubili već dobiveno. Bulka i Bore su nadoknadili kompletan munus i u zadnjih 30 ušli s nekoliko 'drva' fore. Falilo je malo sreće, možda malo više odvažnosti da se izvuče neriješeno iz već izgubljene utakmice. Propustila se prilika da se pobijedi protivnik koji je, s obzirom na trenutnu snagu, možda i suviše respektirao hrvatsku reprezentaciju. Raspored ekipe? Iznenadio je sve, a na kraju umalo da Petrović ispadne genije. Bogdanović je odigrao odlično i srušio 650 drva. Njegova je nesreća što je 'naletio' na mladog kuglačkog fenomena, Viliku Zavarka, koji mu je u prvih 30 hitaca otkinuo pola boda tako što je u zadnja 4 hica srušio 34 (3 devetke i sedmicu). Na kraju je Brna izgubio 'samo' 29 razlike i s tim rezultatom se je moralo biti zadovoljno. Čota je ostao jedini ispod 600. Igrao je vrlo loše, lijevo-desno. Uzelac je propustio 'dotući' ozlijeđenog i indisponiranog Ćalića, a Mušanića je iznenadio debitant u srpskoj reprezentaciji, Goran Ostojić. Matko je igrao maestralno; pametno, hrabro, precizno…od prvog do zadnjeg hica. Kapa dolje! Bore je odigrao više nego dobro, ali je u zadnjih 30 izgubio 19 čunjeva, pa to malo kvari ukupni dojam. Rezerve u ovoj najvažnijoj utakmici SP su bili Šarkezi i Marinović. Funda (?), Ukalović (?) i Marinović među navijačima.
Protiv Makedonaca, koji su bili 'otvorena knjiga' što se tiče sastava, Petrović se odlučio za šestorku: Brna, Luka, Mario, Nikola, Matko i Bore. Možda očekivan sastav, ali s alibi rasporedom. Po meni, Mušanić je morao igrati u prvom paru. S njim bih 'napao' Maneva, a Bogdanovića bih stavio na Fučkara, koji je usotalom tražio da ide na Brnu. Mario u svakom slučaju jedino nije smio ići na Stoklasa. Zašto? Pa on mu je godinama suigrač i godinama je bolji od njega u ligaškim takmičenjima, tako da Mario nije mogao imati autoritet i respekt, kakav bi imao kod nekoga drugog protivnika, a niti je sam vjerovao da toga istog Uroša može pobijediti 50 drva. On ga je doživio kao suigrača koji je jači od njega, a ne kao nekoga koji se mučio da pređe 600 na ovom prvenstvu. Nakon sjajne sezone i obećavajuće forme, dva nastupa u ključnim utakmicama su ipak razočarenje. Nikola Uzelac je opravdao postavljanje u ekipu, ali još jednom 'prosuo' brdo čunjeva. U trećih 30 je krenuo sa 111 u pune i 16.-om devetkom, da bi na kraju imao samo 156. Vrhunski igrači u takvim situacijama (kada 'osjete krv') prave preko 180. On će to biti, ali kada nauči 'nokautirati' protivnika i zadržati koncentraciju u svih 120 hitaca. Bore J. se svojski trudio i borio, ali nije bilo svježine, prodornosti, završnog udarca. Ništa čudno. Čovjek je fenomen kada igra na ovako visokom nivou sa svoje 62 godine. Matko je odigrao odlično u prvih 30, ali nije smio dozvoliti da ga žuti karton zbog bose kugle u drugih 30 izbaci iz takta i ritma. Od toga trenutka mu se igra jednostavno raspala. Doduše, za protivnika je imao novog svjetskog rekordera Borisa Benedika i bilo bi zaista iluzorno očekivati da se na njemu pravi razlika. Sve u svemu, Matko se vratio među svjetsku elitu i pokazao da je on taj koji će biti stup reprezentacije u godinama koje dolaze. S obzirom na velike uspjehe kadeta i kadetkinja na SP, te odličnu generaciju juniora i juniorki, logičan zaključak bi bio da je budućnost hrvatskog kuglanja sjajna. Problem je jedino što uvijek živimo u sadašnjosti.

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 21 svi 2009, 15:59

zavarko 700

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 21 svi 2009, 16:31

Dvoumio sam se da ili ne za komentar na jučerašnju utakmicu ali Miloš je prevagnuo. Nekako ispada da smo mi jučer još i dobro igrali samo nismo imali sreće. GLUPOST. Samo matematički gledajući na jučer odigranih 8 utakmica nastupilo je 96 igrača i samo ih je 53 imalo bolji rezultat od naših naj: BB, MM. MB. Da li je to katastrofalno? Na današnjoj utakmici naših seniorki samo je 5 žena bilo od njih boljih. Da li je to katastrofalno? Naš prvi par, iskusan par,izgubio je u prvom bloku samo 97 čunjeva. Da li je to katastrofalno? Igrač utakmice nažalost bio je Hrvat koji nekome ne treba pa nas zato šiša ko ovce. Da li je to katastrofalno? Mogao bih još dugo nabrajati ali skratiti ću i ponoviti jer to sam već na ovom forumu napisao. Ova muška vrsta ne može ništa osvojiti desetak godina ekipno, sa veoma malim izmjenama igrača, NIŠTA i do kada će biti oslonac naše vrste. Zašto jednostavno sami ne odustanu i daju priliku U - 18 ( nisu li se dokazali ) pojačanih sa U - 23. Najveća tragedija našeg sporta je što bi ti mladići isto prošli kao i zvjezdice, samo za puno manje novaca, i sa puno više šansi za napredovanjem. I još usput na kraju maloprije je Zavarko srušio novi svjetski rekord 700 čunjeva još malo pa stotinjak više od naših zvjezdica i da li Vam dođe kad Vas netko mazne za stoju da se ostavite kuglanja, meni da.

zorislaw
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zorislaw » 21 svi 2009, 16:37

Ti moze malo ostalih rezultata ako bi moglo bez analize!

Miroslav Kovač

Post Postao/la Miroslav Kovač » 21 svi 2009, 18:06

Dragi moji kuglački Fan-ovi!
Što reći nakon svega što se desilo našim dečkima.
Opet se ponovila ona stara"Godine nisu važne"/za one koji ne znaju tu pjesmu je pjevala LJUPKA DIMITROVSKA/.bTW.I gle fakat,Makedonci i kako ih nazivaju neki "plaćenicima",opet su pokazali da je na stazi jedino pravo mjerilo rezultat,a ne godine.Naši dečki nisu krivi za "neuspjeh",jer je ovo naša realnost.
Zašto realnost,krivi smo mi sebi sami.Krivi su klubovi koji su po neznam koji put pokazali da ih nije briga za njihove igrače,već samo u svemu pojedinci gledaju svoje interese.Zašto?,Netom prije odlaska na SP,imali smo priliku svi zajedno nešto promijeniti,a gledaj dobro poznatog "čuda",izabrali smo opet iste "face",da nam pokažu što je to kuglanje.I vidi,naši seniori su sada zajedno u društvu sa onima koji su bili sretni da se druže i razgovaraju sa svojim idolima/šveđani,Finci,Francuzi.../,a sada su jednaki,jer su u donjem domu.Bitno da smo osvajali Himalaje,trčeći kao "Sanske koze",bez pravih priprema nismo stvarali atmosferu,nije bilo stručnog rada,već samo nadmudrivanja,a da ne govorimo da gosp.PETROVIĆ,nije znao niti dva tjedna prije SP,koga će voditi na ovo najveće okupljanje vrhunskog kuglanja.Sramota je da se sada sve svodi na to kako je neki pojedinac/u ovom slučaju naš Kum loše igrao,podbacio/.Zar smo zaboravili da je taj čovjek prije nekoliko mjeseci postao pobjednik Svjetkog kupa,gdje je sve pokazao koliko vrijedi i što je u kuglanju.Kako brzo zaboravljamo dobro,a letimo jako visoko.Imamo li za to razloga.Uvijek prije velikih natjecanja pričamo nerealno kako nam je mjesto među osvjačima medalja.Što je sad ovo?Gospodo,ovo je stručni rad našeg stožera.Zar pojedinac igra ili ekipa.Koliko je bilo igrača na SP?.Zar je samo Mario podbacio?/btw.čovjek je povređen i takav je dao sve od sebe/.Još nešto,zašto se samo vraćamo da su naši igrači/koji nemaju mjesta u repki-plaćenici.
Zar Vama nisu idoli sportaši koji svoje sportsko umijeće itekako unovče,npr.nogometaši,rukometaši...Za njih je to po svima vama normalno,a kada netko ode igrati za novac,pa makar i u drugu zemlju/jer svojoj ne valja/,onda ga se naziva plaćenikom.Nijedan sportaš nije zavredio da ga se tako tretira,jer ako može zašto ne,ionako je sportski vijek prolazan.Mislim da bi svi tako razmišljali,da ste u istoj situaciji.Neopravdavam,već samo želim reći da je ovo rukovodstvo godinama studiozno uništavalo kuglanje,kuglače.Ovo je sada ono što se zove naša stvarnost.Mala zraka nade su naši U18,ali ne zbog toga što sa njima radi stručni štozer,već zato što imaju Mame i Tate,koji ih bodre i rade s njima na stazama.Valjda je Petrović stvorio ovu generaciju???????.Zato sve čestitke osvajačima medalja,a nama neka ovo bude opomena za sve što radimo,a radimo loše.Dečki,znam da Vam je teško,ali poneki od Vas nek se zapitaju zar je bilo važno samo otići na SP,a znate dobro da prikrivate pravo stanje stvari.Sada Vam je teško jer nikome nećete reći istinu.Žao mi je što se osjećate jadno,ali recite svima kako je,a nemojte prljavi veš stavljati pod tepih,pod izlikom"baš me briga nije moje da o tome mislim".Vidimo li svi zajedno gde je došlo naše kuglanje?Zar nam nije svima žao.Vjerujete mi,meni je.Pozdrav svima.Čestitke curama na pobjedi sa Rumunjkama!!!!!Sretno nam svima zajedno dalje.
Nadam se bez ovih "velikih stručnjaka".Sanja Kovač

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 21 svi 2009, 20:37

Možda nekoga zanima. Makedonija : Njemačka 3 : 3 ( 2545 : 2545 ) Benedik igra sada, i mlađi Manev

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 21 svi 2009, 22:05

Dakle, još jednom pitam: zbog kojih smo se to kretena odrekli Fučkara???

kazem
Tek protipkao

Post Postao/la kazem » 22 svi 2009, 08:02

Sanja nebih se sa tobom složio da su krivi klubovi ( primjer ti je Zadar i Lulić ) nestručni rad izbornika(opet primjer sa Šarkezijem koliko mu je digao formu), več je krivica na nama samima koji samo šutimo jer smo unutra a za sve nezadovoljstvo koje vlada u repki več nekako bude prošlo(mislim na slavonski dio koji je samo šutio na sve što se događalo).Ako znaš čitat između redova a znam da znaš, ne moram ti dalje opisivati.Ljepi pozdrav!

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 22 svi 2009, 09:12

Neznam zašto se hvatate za tu riječ "plaćenici"...to je bilo onako cinično rečeno, da bi da bi možda dočarao kako se jedan makedonac, gledajući takvu reprezentaciju, možda osjeća. Protiv sve četvorice (uključujem Galju) nemam apsolutno ništa, to su sve redom divni ljudi, profesionalci (u pravom smislu riječi) koji su naišli na nerazumijevanje ili nepravdu u svojim savezima i otišli tamo gdje su ih s oduševljenjem dočekali. Mrlja je na makedonskom savezu koji su pretjerali u dovođenju profesionalaca, a godinama na prvenstva mlađih kategorija dolaze bez kompletne momčadi, eventualno sa jednim ili dvojicom...zar nemaju više od 2 juniora...ili neka taktika :?: :?: :?:

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 23 svi 2009, 13:19

zavarko 728

Odgovorite