Svjetsko prvenstvo - Zalaegerszeg 2013

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Kriteriji za izbor reprezentacije

Post Postao/la lukodp » 26 svi 2013, 10:31

sasa je napisao/la:
OS187DC je napisao/la:odigrajte na Bulku u prvom, u drugom stavite neku dvojicu koju imaju snage za 120 kugli punom snagom i na kraju stavite tog malog koji je proljetos pobjedio Zadra pobijediti će i Rumunje, a Uzelac neka mu bude pomoć i prolazimo Rumunje. Mušanić, Kovač i Baljak bi rasturili Rumunje da je to prva utakmica ali ovo je četvrta utakmica i nisam siguran da oni mogu biti nositelji.... sretno... držim palčeve
svaka čast za sve komentare i predviđanja
Dečko je bio u pravu par tjedana prije prve bačene kugle. Ako netko tko je samo par godina bio igrač u repki vidi sve te stvari, zašto su onda slijepi oni koji to rade puno duže, te usput imaju i neko teoretsko školovanje. Žao mi je što je Vatro bio u pravu, a samo je dobronamjerno upozorio unaprijed što će biti.
Možda su naučili nešto o doziranju igrača od drugih, uspješnijih reprezentacija. Ali i Srbi su napravili ozbiljan propust u polufinalu jer su podcijenili Makedoniju koja je itekako kvalitetna reprezentacija.
Finale je bilo samo formalnost, mislim da je polufinale zapravo bilo finale prije finala, kako kod muških tako i kod žena. Šteta što kod naših nije bilo hrabrosti ranije zamijeniti Marijanu Liović, ali malo koji trener bi to učinio.
Nedostajala je ona prava Snježana Kramar i prava Marijana Liović koja ne reagira na slabo padanje čunjeva iako joj nitko ne smije to zamjeriti, jer njoj je sigurno bilo najteže.
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Svjetsko prvenstvo - Zalaegerszeg 2013

Post Postao/la ZrntscheZ » 26 svi 2013, 12:06

Ne znam dal bih se baš u potpunosti složil sa ovim razmišljanjima - brojke govore ipak nešto drugačije...

dečki su u grupi odigrali 3 x 3799 u različitim kombiniranim sastavima
u 1/4f su odigrali najbolju tekmu - 3842 - znači, ovo sa umorom i pogrešnim tempiranjem forme baš ne stoji, a isto tako prema prethodne tri tekme ispada da su pogodili i u odabiru samog sastava

tako da ne znam baš dal se može govoriti o nekom podbačaju pa ni kod pojedinačnih rezultata...

seciranjem nastupa svakog igrača posebno uvijek se može naći grešaka u igri, čak i dok netko 700 sruši tak da isto ne znam dal je baš pametno raditi takve analize...
onda bi se moglo svakog "prozivati" zbog tih 5 čunjeva minusa - Brna jer u prvih samo 11 kugli drugog seta dopusti Lupuu da mu nabije 20 drva (!), Uzelcu one dame u pune, Bulkin prvi set i probijanje čistog dura 3 u 16.kugli nakon 110 u pune i još dosta stvari...
al u konačnici su svi ostvarili odlične brojke - ok, možda se od Mušanića očekivalo 20tak čunjeva više, al je tolko više potegnul Uzelac pa je u ekipnom zbroju to na istome...Baljak i Brna također u okvirima onog što su prikazivali tokom tjedna...620+ sigurno nije podbačaj...

da smo prošli Rumunje, uzeli bi medalju i ostvarili željeno...dijelilo nas samo 5-6 drva od toga...tako da po meni nema govora o igračkom razočaranju...
malo je falilo sreće - Manea je odigral daleko svoju najbolju partiju prebacivši svoju normu za preko 40 drva što je iznimno puno i time usmjeril tekmu uzevši Bulki poen...
Mihalciou par hitaca prije kraja pokupi sa jednom kuglom oba seljaka i damu...a Mušaniću na otvaranju u 118.kugli ostane kocka 4 - jedna jedina koju sam vidjel cijeli tjedan... (jel tko od vas drugih zamjetil još koju?!?)
velim, prije svega je "krivac" Manea, a onda i ovi sitni detalji koji su napravili tu razliku...

Srbi, a posebno Madžari su svijet za sebe - i realno nismo mogli njima konkurirati, iako vidli smo kaj znači "srpska posla" i tipično balkansko podcjenjivanje - i to čak takvih igrača kao što su Fučkar & Stoklas...
mada opet, tko je mogel znati da će njih dvojica u drugih 60 kombinirano napraviti 699 (!!!), a Baranj Csongor koji je tokom prvenstva bio jako dobar kiksati na 130
naše je bilo da se s Rumunjima i "Makedoncima" borimo za polufinale, a tu nam sreća nije baš bila naklonjena ovom prilikom

moje zamjerke najviše idu u smjeru satnica nastupa...
tekma da počinje u 8 ujutro?!? pa to je nonsens...
znači moraš se najkasnije u 6h probuditi, ako ne i ranije - da nešto doručkuješ, da barem djelomično to probaviš, da stigneš do kuglane, zagriješ se...
a onda i 4 tekme unutar 42 sata - od zadnje tekme u grupi do kraja finala je tolko negdje prošlo...
to je išlo najviše na ruku upravo Madžarima koji zapravo uopće nemaju rezerve - nego imaju 2 prva sastava, 10 top igrača od kojih ne znaš tko je bolji i uopće im nebitno tko igra, doslovce mogu iz šešira izvlačiti imena pred tekmu tko će nastupiti...

kod cura, 119 + 4 x 130 u završnici "strši" i ostavlja dojam da se možda moglo do finala, iako madžarskih 3679 naše ipak nisu cijeli tjedan imale...

tako da, objektivno je sve u okviru realnih omjera snaga u obje konkurencije te prije svega čestitke i dečkima na ciframa i curama na medalji

p.s. ne podržavam promjene spotskog državljanstva generalno (najodvratniji primjer toga ikad mi Sergei Rutenka - igral za Bjelorusiju pa Sloveniju pa Španjolsku i sad opet za Bjelorusiju), mogu razumjeti kada se "veterane" otpiše u domovini pa traže "azil" negdje drugdje jer žele biti na najvećim natjecanjima, ali dok se trguje s klincima to mi bezveze tako da ne znam što nam treba ova akcija oko Maneva (osim ako se nije oženil ovdje, onda bi to bila druga priča)

p.p.s. primjećujem tu komentare da je Liović trebal biti u repki - ne znam na čemu se točno temelji taj stav osim na (očito) lokal patriotizmu...
uzimani su bili isključivo iskusni prvoligaški i reprezentativni igrači - od njih 10, osmorica imaju jači prvoligaški prosjek na tekmama koje su znatno napetije i teže za igrati nego Liovićeve drugoligaške u klubu koji je bio predominantan u svojoj ligi...
Fridl, kao jedan od onih sa eventualno lošijim prosjekom, je na test utakmicama u oba navrata bio bolji od Liovića (SVK 661-630, SLO 639-583 uz ogradu da su rječki rezultati na različitim kuglanama, al opet je razlika preizražena), a sigurno Lioviću nije pripomogel ni "after-party" u Rijeci kojim je pružena idealna mogućnost da se progura Marinovića na to posljednje 10.mjesto putnika za SP
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Slavuj
Tek protipkao

Post Postao/la Slavuj » 26 svi 2013, 12:33

Mislim da je Vatro u pravu i da podcjenjujes nase da su bili dobri... Naravno sveukupno jesi ali smatram da je musanic bolji igrac i da je njegovi 620 malo... Tolko su kadetkinje pravile, a da je bio odmorniji sigurno bi naso puuunno vise i bio prevaga.. Ruku na srce Brna vise nije za reprezentaciju za ligu je najaci ali u repki nema mjesta jer gdje svi prave( mislim vrhunski a on je to nekad bio) oko 700 njegovih 630 je malo. Ocito se za Liovica trazilo bilo sta da ga izbace pa su bolje vodili Maneva i imali 9 igraca nego njega.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 26 svi 2013, 15:26

Slavuj je napisao/la:...da podcjenjujes nase da su bili dobri... Naravno sveukupno jesi ali smatram da je musanic bolji igrac i da je njegovi 620 malo...
nije podcjenjivanje, nimalo, bili su dobri - igrali su visoko ujednačeno prve tri tekme (633 prosjek), i najbolje u 1/4f (640 prosjek)...dakle, sve 5

to je realno sagledavanje - jer brojke ne lažu...i to sve one unatrag 2 godine - bilo da gledaš SP u Sarajevu '11, Lesznom '12 I i II, tekme u ligi prvaka I, II i III ili pa domaću ligu i PH...

napisal sam da Mušaniću fali 20tak drva (20tak, ne 60tak), ali da je tolko više napravil Uzelac koji je pokril tu razliku... (ekipni sport, gleda se ukupni zbroj, svi za jednog jedan za sve)
Bulka i Uzelac od mlađih su uz Mušanića iznijeli najviše lopti i jedini nastupili na svim tekmama - igrači su bili rotirani cijeli tjedan da ih se kolko tolko sačuva
jedina eventualna zamjerka se može staviti da se Mušanića moglo možda odmarati protiv FRA - na druge dvije ga se nije moglo jer smo obje gubili sa 0-2 pa je trebalo stizati...

a što se tiče ovih brojki na 700 - iskreno, ja se sjećam samo dvije-tri sedamstotice u Croata - Ukalović je jednom ili čak čini mi se dvaput imal u ZD, a treća je ona Betlehema još na starim stazama u KC
neki četvrti slučaj baš ne pamtim u službenim nastupima...ispravite me ak mi promaklo...
(i brojke od 670+ bi se dalo prebrojiti jer ih nema baš toliko)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 26 svi 2013, 16:51

ZrntscheZ je napisao/la:
Slavuj je napisao/la:...da podcjenjujes nase da su bili dobri... Naravno sveukupno jesi ali smatram da je musanic bolji igrac i da je njegovi 620 malo...
nije podcjenjivanje, nimalo, bili su dobri - igrali su visoko ujednačeno prve tri tekme (633 prosjek), i najbolje u 1/4f (640 prosjek)...dakle, sve 5

to je realno sagledavanje - jer brojke ne lažu...i to sve one unatrag 2 godine - bilo da gledaš SP u Sarajevu '11, Lesznom '12 I i II, tekme u ligi prvaka I, II i III ili pa domaću ligu i PH...

napisal sam da Mušaniću fali 20tak drva (20tak, ne 60tak), ali da je tolko više napravil Uzelac koji je pokril tu razliku... (ekipni sport, gleda se ukupni zbroj, svi za jednog jedan za sve)
Bulka i Uzelac od mlađih su uz Mušanića iznijeli najviše lopti i jedini nastupili na svim tekmama - igrači su bili rotirani cijeli tjedan da ih se kolko tolko sačuva
jedina eventualna zamjerka se može staviti da se Mušanića moglo možda odmarati protiv FRA - na druge dvije ga se nije moglo jer smo obje gubili sa 0-2 pa je trebalo stizati...

a što se tiče ovih brojki na 700 - iskreno, ja se sjećam samo dvije-tri sedamstotice u Croata - Ukalović je jednom ili čak čini mi se dvaput imal u ZD, a treća je ona Betlehema još na starim stazama u KC
neki četvrti slučaj baš ne pamtim u službenim nastupima...ispravite me ak mi promaklo...
Mislim da je na staroj Grmoščici padalo nekoliko sedamstotica - Kovač, Maričić i Marija Zver u Koprivnici nekoć davno...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 26 svi 2013, 16:54

ZrntscheZ je napisao/la:...a što se tiče ovih brojki na 700 - iskreno, ja se sjećam samo dvije-tri sedamstotice u Croata - Ukalović je jednom ili čak čini mi se dvaput imal u ZD, a treća je ona Betlehema još na starim stazama u KC
Uglavnom, nismo podbacili. Odigrali smo u skladu s mogučnostima, možda i malo preko njih i završili tu gdje smo završili. Sve OK. Za nešto više trebalo je i malo sreće, kako u tim zadnjim kuglama protiv Rumunja tako i u zdrijebu ali iskreno, dalje od polufinala mislim da ne bismo stigli.
Uostalom, sve je to dio sporta, možemo razglabati i komentirati za zabavu ali dečkima ništa ne treba zamjeriti, upravo suprotno :D
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 26 svi 2013, 17:20

lukodp je napisao/la:Uglavnom, nismo podbacili. Odigrali smo u skladu s mogučnostima, možda i malo preko njih i završili tu gdje smo završili. Sve OK. Za nešto više trebalo je i malo sreće, kako u tim zadnjim kuglama protiv Rumunja tako i u zdrijebu ali iskreno, dalje od polufinala mislim da ne bismo stigli.
Uostalom, sve je to dio sporta, možemo razglabati i komentirati za zabavu ali dečkima ništa ne treba zamjeriti, upravo suprotno :D
upravo su to bile poante i naglasci mog razmišljanja i posta...al je ptica pjevica to doživjela kao podcjenjivanje (?!?) pa je dodatni post poslužil samo za argumentirano potkrjepljivanje iznesenih stavova

Slavuj
Tek protipkao

Post Postao/la Slavuj » 26 svi 2013, 17:43

Nisam mislio nista lose. Svatko ima pravo na svoje misljenje ali ja osobno smatram da je neuspijeh sve osim medalje jer da se normalno radilo i bilo pametnije vodstvo to bi bila realnost. Mislim da imamo toliko jaku reprezentaciju..

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 26 svi 2013, 21:13

Krajnje je vrijeme da se nekima igračima zahvali na suradnji,i tko god ide na SP mora proći pripreme. Jedni idu na pripreme,drugi na SP,pa da je Zavarko u pitanju a kamoli Lulićevi puleni nije u redu. Što se cura tiče sve igračice još puno mogu dati za reprezentaciju i tu možda dodat koju igračicu i to je to.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 26 svi 2013, 22:40

ZrntscheZ je napisao/la:620+ sigurno nije podbačaj...

a Mušaniću na otvaranju u 118.kugli ostane kocka 4 - jedna jedina koju sam vidjel cijeli tjedan... (jel tko od vas drugih zamjetil još koju?!?)
i u 112. hicu mu je ostala kocka koju je čistio car-duple dame-seljak
ines hasić je isto imala 2 kocke taj dan, tako da ih je bilo
većini su se čunjevi kotrljali u tom slučaju i udarali u cara koji je rušio još čunj-dva lijevo
i k tome 2 puta nije imao sreće jer mu je čunj prosklizao i pao bi da je imao kuglicu pa bi bilo 9, a ne 8

a 625 na onoj kuglani nije podbačaj, ali je znak da je igrač bacio barem 60 loših hitaca, a to ne priliči igri za svjetsku medalju
tih 625 bih usporedio s 550 u novskoj, kao nešto si pogodio, ali nije to to

Odgovorite