Svjetsko prvenstvo - Zalaegerszeg 2013

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

Re: Svjetsko prvenstvo - Zalaegerszeg 2013

PostPostao/la Luce » 02 lip 2013

zadnja loža je napisao/la:Iz mog pravca !
Već nekoliko dana se spremam napisati nekoliko riječi mog viđenja svjetskog prvenstva u Mađarskoj.
Prije analize igre naše reprezentacije dao bih savjet našem tajniku, jer bi tajnik reprezentacije morao voditi računa o smještaju i prehrani našeg tima, a ne da on donosi mišljenje tko bi trebao igrati, a tko ne. Pitam ja predsjednika i tajnika saveza kako to da reprezentacija od 20 igrača i igračica ne može na tjedan dana angažirati jednog masera, a svatko tko se razumi u kuglanje zna koliko je opuštanje mišića važno s obzirom na puno nastupa u kratkom vremenu ?
Vraćam se ja na igru i ponašanje naših djevojaka koje su u pravom smislu riječi bile ponos cijele Hrvatske.
Djevojke su svojom igrom, zalaganjem, zajedništvom, ponašanjem i navijanjem pokazale kako se igra za sebe i Hrvatsku. Svaka čast djevojke!!!
Moj položaj na tribini dozvolio mi je vidjeti svaku kuglu koju su naše djevojke bacile, a dugo sam u kuglanju, pa mislim da sam dovoljno kvalificiran napraviti analizu.
Ines Maričić je djevojka koja spada u top 5 svjetskog kuglanja. Ovdje je sve utakmice igrala izvrsno te pokazala da je prava kada je najteže i da ima i igru i glavu za najveće domete.
Druga Ines me još više oduševila, možda zbog toga što od nje nisam očekivao tako dobru igru, jer prvi put nastupa na tako velikom natjecanju.Posebno sam oduševljen igrom protiv Mađarica kada su u paklenoj atmosferi i sjajnoj igri protivnica ostale mirne i u najtežim situacijama i pobjedile sa sjajnim rezultatima. Bravo Hasićka !!Bravo Maričićka!
Treća po redu koju bih istaknuo je Ana Bacan koja svakako ima najljepši stil od svih igračica na prvenstvu, a koja po meni može još napredovati i postati ono što je Zavarko u muškom kuglanju. Bravo Ana!
Šteta što Josipa Dolibašić i Marijana Liović nisu bile na nivou na kojem mogu biti da konačno postanemo Svjetski prvaci.
Marijana ovaj put nije našla odgovarajuću igru, a što se tiče Josipe ona je igračica koju treba voditi kroz igru, a Željka je očigledno ne poznaje dobro, a čini mi se da je bila i malo nervozna što se odrazilo i na Josipinu igru i protiv Slovenki i Mađarica, naročito zadnji set .
Nataša Gašparini ima malo "mrtav" hitac za ovakvu kuglanu, pa je za isti broj pogodaka u loh dobila manje čunjeva od svojih protivnica.
Ostale djevojke su premalo igrale ili uopće nisu tako da ne mogu donijeti stav, ali im treba svejedno čestitati na iskrenom navijanju i bodrenju svojih kolegica.
S obzirom da su naše Juniorke Svjetske prvakinje ne moramo se bojati za žensko kuglanje.
Za muški tim analiza slijedi poslije.

Pa da i ja dam svoje misljenje.
Apsolutno se slazem da su sve reprezentativke istinski borci i sigurno su ostavile srce na terenu, ali ih vode ljudi koji ih ili dovoljno ne poznaju ili ne znaju dovoljno o kuglanju.
Ne znam tko je odlucio da ravnic-liovic predju u odlucujucim utakmicama igrati treci par,ali po meni je to najveca greska. Ne mislim da one to ne mogu odigrati, mogu ali samo kad se dovoljno sigurno osijecaju.
Ne bi se slozila da Natasa Ravnic ima mrtav hitac za ovakovu kuglanu, ona taj hitac ima i na svakoj drugo kuglani, pa je igracica lige ne bez razloga. Jednostavno kad su joj bitne neke utakmice se optereti i nema tu slobodu igre (dovoljno se sjetiti prvenstva hrvatske, a ima jos takvih slucajeva, Leszno, Sarajevo). Trebalo je se maksimalno rasteretiti i staviti je u drugi par i sigurno bi imala svojih 620.
M.Liovic moze bacati cuda, ali onog trenutka kada postane nervozna nema toga tko je moze vratiti u igru. U polufinalu to se dogodilo nakon prvih 30 kugli.
U Dettenheimu su M.Liovic i A.Bacan u prvom paru gazile sve pred sobom i ocekivala sam da ce tako biti i u Madjarskoj,a ono nesto sasvim drugo.
Sto se tice Dolibasic, nemam dojam da je se treba voditi kroz igru nego jednostavno ima losu sezonu iza sebe i ne igra na toj razini. Ono sto je nas tajnik prizivao, Dolibasic iz Dettenheima, imao je na klupi, ali kao da on to moze viditi. U Dettenheimu je Dolibasic bila malda igracica koja prvi put nastupa za seniorsku reprezentaciju i zeljna dokazivanja. To smo isto imali u T.Cavlovic, imala je nekih problema sa ozljedama ove sezone, ali ako je bila spremna onda bi sigurno napravila odlican rezultat.
I.Maricic i I.Hasic su pokazale u ranijim utakmicama da su najcvrsci dio ekipe, pa su one trebale drzati taj zadnji par.
Jos se tu Peros pokazala izuzetno spremnom, ako nista drugo mogla je uci ranije umjesto Liovic.

Svaka medalja sa SP je uspjeh, ali ostaje taj dojam da smo mogli do zlata.
Luce
Tek protipkao

PostPostao/la cigla » 03 lip 2013

Do zlata nikako. Ovo je maksimum i zato čestitke.
cigla
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Luce » 03 lip 2013

cigla je napisao/la:Do zlata nikako. Ovo je maksimum i zato čestitke.

Ne bi ja tako podcijenjivala nasu reprezentaciju. To sto sam u predhodnom postu napisala neko moje vidjenje ne znaci da bi tako dosli do zlata, puno toga se treba poklopiti.
Nijedna reprezentacija nije pokazala neku kvalitetu iznad svih drugih, madjarice su imale publiku koja je radila za njih, al nije da je to neka nepremostiva prepreka.
Nase igracice imaju kvalitetu za zlato i nitko me nece uvijeriti u suprotno.
Luce
Tek protipkao

PostPostao/la zorislaw » 05 lip 2013

Pohvaljujem vrlo dobru analizu zadnje lože ali moj položaj na trbinama mi je omogučio da uočim kako dotični apsolutno non-stop drijema
zorislaw
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la cigla » 05 lip 2013

Kakva bi tek bila analiza da dotični nije non stop zijevao.
cigla
Zna gdje su sva slova

Prethodna

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.