SP Speichersdorf 2015

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: SP Speichersdorf 2015

Post Postao/la ZrntscheZ » 23 svi 2015, 20:41

Bravo, bravo !!!!
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

pinta
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la pinta » 23 svi 2015, 22:33

Ma što reći!

BRAVO :lol:
BRAVO 8-)
BRAVO :)

Tko god je u ovome sudjelovao SKIDAM MU KAPU DO PODA!

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 23 svi 2015, 22:53

gledam večeras dnevnik i sve se nadam da će objaviti vijest o zlatu ali uzalud vam trud svirači.. glavne sportske vijesti su bile nogomet vaterpolo i početak rolan garosa.... BRAVO MAČKE.. NE SAMO DA STE NAJBOLJE NEGO STE I NAJLJEPŠE...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 23 svi 2015, 23:17

Prije svega čestitka djevojkama na zlatu i sjajnoj igri - od početka je bilo jasno da je ideja o ekipi i ekipa bila izbalansirana i da se točno znalo od koga se moglo što očekivati. Možda su dale i malo više nego objektivno mogu, ali samo tako se i može do zlata. Bravo djevojke!

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 24 svi 2015, 00:04

Zanimljivo je čitati starije postove (od jučer) gdje su austrijanci od totalnih autsajdera i praktički neznalica, postali odlična reprezentacija. Kad trener ima ideju o ekipi, onda se i s lošijim početkom može složiti dobar rezultat. Sve ono što nisam vidio kod nas. Da ne bih bio general poslije bitke, imam pohranjene poruke koje smo prateći prvenstvo razmjenjivali klupski kolega i ja. Već nakon druge utakmice mi se činilo da Biba nema složenu ideju u glavi koji su to igrači koji mogu dati najviše u pravom trenutku. Dakle, jedina smo (muška) reprezentacija koja je koristila svih 10 igrača, što je lijepo za stipendije, ali nije učinkovito za ovakav način natjecanja. Mance u klubu 80% utakmica odigra u drugom paru, a ovdje ga se trpa u treći i iako je po svim kriterijima trebao igrati četvrtfinale, stavlja ga se u rezervu. Igrača se treba upoznati i znati što može dati. Matija će u prvom ili drugom (svom) bloku odigrati 30% bolje nego u trećem (protiv mađara - 587, a kao zamjena u 60 napravi u svom prirodnom okruženju 343 + čišćenje). Igrači koji treniraju svaki dan ili 4 - 5 puta tjedno kad ne prime kuglu u ruku 4 dana izgube osjećaj. Marinović sa 657 na 616, Bulka sa 644 na 603, Manev sa 623 na 612. Nakon Brninih 652 i 643, tko ga ne bi postavio u četvrtfinalu? Sad svi pljuju po njemu... Napravio je u prvih 30 139 pa 95 u pune. Pa šta? Koliko puta je takvu igru izvukao na 630? Maneva se makne van nakon dvije utakmice 623 i 612. Svi znamo kakav je on igrač. Malo adrenalina i evo ga na 650 bez problema... Ne želim loše o igračima, no očito se Fridl nije snašao. Nije problem u cifri nego u igri. Bilo ga je posvuda...
Dakle, nije bilo ideje koja je to postava. Žao mi je Liovića i Muše, no i ovako su s tim jednim nastupom ispali turisti. Bili bi to i bez nastupa, ali bi se dala prilika Manevu da se razigra i Bulki da zadrži tenziju. Nijemci, Srbi, Austrijanci i Nijemci su koristili 8 igrača... Nijemci su čak i pretjerali jer su igrali uz neke male izmjene sve utakmice u gotovo istom rasporedu. Za više im je falio 6 igrač... Austrijanci su iskoristili 7. igrača koji im je postao 5, ali su razigrali ostale i nas iznenadili ujednačenom igrom, a onda su krila porasla i skoro skinuli i Srbe... Srbi su iskoristili nadmoć i "svemoć" Vilija koji je učinio razliku za naslov. Bez Vilija a sa vrhunskim igračem na 660 ispali bi od austrijanaca...
I još nešto: Ovoj je reprezentaciji (muškoj) falio Andrej Kovač, a usudio bih se reći i Luka Bolanča. Ne znam koji su točno razlozi za Amijev izostanak, vjerujem da je obiteljske prirode, ali on je ovdje jako, jako falio... Luka je cijelu sezonu igrao jako dobro i uz malo odmora od noćnih smjena imao je mjesta biti ovdje. Ako su izostavljeni zbog koncepcije, ajde, bar je tu bilo neke ideje...
Da se Biba manje bavila slikanjem i razmišljanjem gdje će držati ruku a više razmišljala o sustavu i sastavu, vjerujem da bi prošli Austriju. Ovako, lagano me bilo sram pratiti dodjelu odličja dok je bauljala između onih koji dijele i onih kojima dijele medalje slikajući sve točkice na podu i po zraku...

guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin » 24 svi 2015, 08:41

krasno si to izanalizirao.. samo šteta što ne možemo ponovit, pa da vidimo da li bi sve bilo tako kako si zamislio. Po tebi, ista 6-torka je trebala igrati sve dane, po nekima je trebalo odmarati igrače protiv Mađara, a ja ti kažem da se danas ponovi utakmica, opet bi bilo drugačije. Nije bitno kakav bi bio rezultat, ali sigurno bi opet svi odigrali drugačije. To su stvari na koje se nedaju predvidjeti i na koje se jednostavno ne može utjecati. Nemamo se čega sramiti.
Curama čestitke na igri i zlatu. Nadam se da je Mikac počastio Čehinje koje su mu odradile dobar posao i otvorile put za zlato, jer ruku na srce, nitko nije mislio da Mađarice neće proći.
Kad ti tak analiza dobro ide, pojasni nam što se dogodilo Mađarima (M i Ž). Oni su najveći gubitnici ovog SP

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 24 svi 2015, 09:05

Cure, svaka čast. Iskoristile su ono što im se pružilo i u finalu deklasirale umorne i nepripremljene Njemice. Vrhunski, možemo se samo nakloniti i čestitati. Dečki s obzirom na to da su sa pripremama počeli mjesec dana prije sp-a nisu iskoristili ono što im se pružilo. Za mene nisu odigrali loše ali nisu ni pokazali što mogu. Nažalost Austrija je odlučila ubaciti mlade i to im se isplatilo, protiv nas i pogotovo protiv Srba su odigrali fenomenalno. Brna kada je trebalo najviše povući onda je odigrao najlošije, mislim da bi njega trebalo zamijeniti Hercegom i ostatak ostaviti sličan i odmah sutra započeti sa novim ciklusom priprema za iduće prvenstvo i malo brusiti formu a ne bacati 2x dnevno. To nema nigdje, to je samo uništavanje trenutne forme i umaranje igrača pred svjetsko. Treba upitati susjede kako su se pripremali i ne treba izmišljati tpolu vodu.
Djeca su osvojila sve što se osvojiti moglo, djevojke su zlatne, dečki 5. i mislim da je prvenstvo završilo odlično. Ima prostora za napredak, imamo mlade koje treba njegovati i pridružiti seniorima i nadam se da će HKS konačno početi vračati igračima i klubovima ono što ti igrači i klubovi daju njima i našoj državi - a to su medalje, ponos, gušt i zadovoljstvo gledajući ih. Vrijeme je da se HKS stavi u poziciju da bude servis i da pruža usluge klubovima i igračima da normalno funkcioniraju a ne da njihovim glupostima, lošim odabirom ljudi dovode u pitanje regularnost svih natjecanja.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 24 svi 2015, 09:34

guzonjin sin je napisao/la:krasno si to izanalizirao.. samo šteta što ne možemo ponovit, pa da vidimo da li bi sve bilo tako kako si zamislio. Po tebi, ista 6-torka je trebala igrati sve dane, po nekima je trebalo odmarati igrače protiv Mađara, a ja ti kažem da se danas ponovi utakmica, opet bi bilo drugačije. Nije bitno kakav bi bio rezultat, ali sigurno bi opet svi odigrali drugačije. To su stvari na koje se nedaju predvidjeti i na koje se jednostavno ne može utjecati. Nemamo se čega sramiti.
Curama čestitke na igri i zlatu. Nadam se da je Mikac počastio Čehinje koje su mu odradile dobar posao i otvorile put za zlato, jer ruku na srce, nitko nije mislio da Mađarice neće proći.
Kad ti tak analiza dobro ide, pojasni nam što se dogodilo Mađarima (M i Ž). Oni su najveći gubitnici ovog SP
Pročitaj moj post ponovo. U njemu ti sve piše. Činjenica je da smo imali najjači rezultat od svih koji su ispali u četvrtfinalu i to nitko ne spori (bar ja ne), no nismo imali ni onu nijansu koja je bila potrebna za više, jer mislim da smo ipak jači od Austrije. Nitko, pa ni Brna i Bulka, nije bitnije podbacio i odigrali su dobro. Bit je da nisam vidio tu nit, ideju koju bi izbornik trebao imati. Često pravi raspored i poznavanje mogućnosti igrača donese pobjedu tamo gdje je ne očekuješ (ili očekuješ). Mađarsku ne mislim analizirati, to će oni valjda činiti, ali jedan letimičan pogled na muške će ti reći da su imali jednog nestabilnog kiks igrača koji ih je stajao poraza u polufinalu za tri čunja.

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 24 svi 2015, 09:36

Cure, svaka cast ... cestitke !!!! a velika cestitka i za Zeljku Orehovec koja je uz dvije kraljice Ines i Natasu znala izvuc najbolje sastave iz utakmice u utakmicu !!

Decki su se borili i to je najbitnije, ekipa je odlicna i uskoro ce i oni pocet nosit medalje, bude garant, vjerujem !
Sve skupa jedan vrhunski uspjeh hrvatskog kuglanja VRHUNSKI !!!

guzonjin sin
Tek protipkao

Post Postao/la guzonjin sin » 24 svi 2015, 10:23

newform1 je napisao/la:Pročitaj moj post ponovo. U njemu ti sve piše. Činjenica je da smo imali najjači rezultat od svih koji su ispali u četvrtfinalu i to nitko ne spori (bar ja ne), no nismo imali ni onu nijansu koja je bila potrebna za više, jer mislim da smo ipak jači od Austrije. Nitko, pa ni Brna i Bulka, nije bitnije podbacio i odigrali su dobro. Bit je da nisam vidio tu nit, ideju koju bi izbornik trebao imati. Često pravi raspored i poznavanje mogućnosti igrača donese pobjedu tamo gdje je ne očekuješ (ili očekuješ). Mađarsku ne mislim analizirati, to će oni valjda činiti, ali jedan letimičan pogled na muške će ti reći da su imali jednog nestabilnog kiks igrača koji ih je stajao poraza u polufinalu za tri čunja.
Da, to je bila naša najbolja tekma. I ne treba tražiti krivnju u pojedincima, nego u igri općenito. Prvi put smo očistili preko 1400 čunjeva (1422) i opet smo tekmu izgubili u čišćenju (A-1471) . Kroz sve utakmice imali smo puno proboja, puno 5 s prvim ili bez prvog, možda čak i najviše hitaca u dame. Šteta da ne vidimo pojedinačne zapisnike, pa da pobrojimo koliko u postotku pogođenih lohova imamo mi, a koliko ostali. Po meni, to je jedino relevantno.
za primjer;
Rez. polufinala
Mađarska č-1422 p-2426 - Njemačka č-1412 - p 2439
Srbija č-1438 p 2461 - Austrija č. 1446 - p 2423
Finale -
Srbija č-1398 p 2504 - Njemačka č-1411 - p 2437
S time, da su Srbi i Nijemci redovito išli preko 1400, finale im je najlošije čišćenje.

Odgovorite