Eurokupovi

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

Re: Eurokupovi

PostPostao/la cezar » 29 stu 2018

Strob spada u razred II pirotehničkih sredstva a pirotehnička sredstva koja građani koriste za zabavu dijele se u četiri razreda, od kojih je samo pirotehnika iz razreda I. dostupna za kupnju i korištenje tijekom cijele godine. Pirotehnička sredstva iz razreda II. a tu kako sam već rekao spada i Strob i razreda III. mogu se legalno kupiti samo u zakonski propisanom razdoblju, te se smiju koristiti samo šest dana u godini i to od 27. prosinca do 1. siječnja.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Teke » 30 stu 2018

Poštovani, malo smo zalutali i previše išli u detalje koji se alati su u Splitu upotrebljavali ... Mene više zanima kako je to izgledalo, ko je možda pokušavao to spriječit, šta su na to rekli pojedinci, gosti iz Češke ... A najviše me zanima gdje će bit objavljena odluka i kada će to bit.
Teke
Tek protipkao

PostPostao/la Krunoslav » 30 stu 2018

Teke je napisao/la:Poštovani, malo smo zalutali i previše išli u detalje koji se alati su u Splitu upotrebljavali ... Mene više zanima kako je to izgledalo, ko je možda pokušavao to spriječit, šta su na to rekli pojedinci, gosti iz Češke ... A najviše me zanima gdje će bit objavljena odluka i kada će to bit.

Nismo mi nikud zalutali, zalutao je onaj tovar na kuglanu, a sada sve ovisi o disciplinskoj komisije NBC-a, objava mora biti najkasnije do uzvratne utakmice (moje mišljenje) ;)
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Nikola » 30 stu 2018

Teke je napisao/la:Poštovani, malo smo zalutali i previše išli u detalje koji se alati su u Splitu upotrebljavali ... Mene više zanima kako je to izgledalo, ko je možda pokušavao to spriječit, šta su na to rekli pojedinci, gosti iz Češke ... A najviše me zanima gdje će bit objavljena odluka i kada će to bit.

Sad kad je zavrsena istraga i donesena odluka mogu i napisati rezime dogadjaja. Znaci, nakon predstavljanja i intonranja himni igaci su stali na staze i krenuli sa zagrijavanjem. U tijeku zagrijavanja Torcida je razvukla transarent preko cijele tribine. Ispod transparenta su svirali gitaru i pjevali sto se i vidi iz videa koji su objavljeni na Facebook-u. Sastavni dio koreografije su ocito bili i konfeti i pirotehnicko sredstvo. Konfeti su pali vecinom na staze 4-5 negdje oko treceg, cetvrtog hica prvog seta. Utakmica je prekinuta odmah nakon toga. Buduci da je staze trebalo ocistiti iskreno nisam niti pogledao odakle je dim stigao jer ga nije niti bilo toliko. 7 minuta je trajalo ciscenje staza i toliko je bilo potrebno ventilaciji da izvuce dim iz kuglane. Nakon toga utakmica je nastavljena jer nije bilo razloga za trajnim prekidom. Incident je bio izoliran i do kraja utakmice se nastavilo glasno, ali u potpunosti korektno navijanje. Predstavnik Lokomotive je rekao da ne vidi razlog za prekidom te su na kraju utakmice naglasili da nikada nisu igrali u takvoj atmosferi, ali im je bilo fantasticno. Koliko sam vidio kasnije su se i igraci obje ekipe druzili. Lokomotiva nije najavila protest, ja sam u izvjescu naglasio da je bio prekid i to je to. Sportski direktor NBC-a je pokrenuo istragu zbog pirotehnickog sredstva i nazvao je mene i predstavnika Lokomotive kako bi provjerio sto se tocno dogodilo. Da li je kontaktirao Mertojak, to bi morao netko iz Mertojaka napisati.
Nikola
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Kegelmaniac » 30 stu 2018

U interesu Hrvatske, svih nas i HKS-a je da se Mertojak plasira dalje u Ligi prvaka. Nažalost jedino Mertojak ne razmišlja na taj način jer da razmišljaju suprotno naglavačke bi izbacili tu budalu koja im je ugrozila plasman u nastavak natjecanja i sigurno im osigurala paprenu kaznu u najboljem scenariju. I što se time napravilo? Osim nekoliko lajkova na društvenim mrežama, moguće kazne i diskvalifikacije ništa dobroga. Ako ih puste dalje dolazi im Zerbst koji će pod povečalom pratiti što se događa jer da su oni bili tamo danas bi Mertojak i sa pobjedom ispao.
Ono što mene brine je dovođenje nogometnih navijača na kuglačke utakmice. Kako znamo da su nogometni? Pa kuglački navijač nikada takvo nešto ne bi napravio. Alkohol i pirotehnika najveći su neprijatelji sportova u zatvorenom. U jednoj sekundi može doći do eskalacije problema i potencijalnih sukoba i nereda. Svakoj ekipi koja dođe u Split i vidi da se organizira Torcida Mertojak savjetujem da provjeri sa organizatorom da li je osigurao redarsku službu i policiju jer je u ovom primjeru iz Splita zakazala i redarska služba i "policija u civilu". Baš me interesira da li će toj istoj osobi Mertojak zabraniti dolazak na kuglanu. Tko garantira gostima sigurnost u onom malom prostoru u Poljudu?
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la gogi_st » 30 stu 2018

Kegelmaniac je napisao/la:U interesu Hrvatske, svih nas i HKS-a je da se Mertojak plasira dalje u Ligi prvaka. Nažalost jedino Mertojak ne razmišlja na taj način jer da razmišljaju suprotno naglavačke bi izbacili tu budalu koja im je ugrozila plasman u nastavak natjecanja i sigurno im osigurala paprenu kaznu u najboljem scenariju. I što se time napravilo? Osim nekoliko lajkova na društvenim mrežama, moguće kazne i diskvalifikacije ništa dobroga. Ako ih puste dalje dolazi im Zerbst koji će pod povečalom pratiti što se događa jer da su oni bili tamo danas bi Mertojak i sa pobjedom ispao.
Ono što mene brine je dovođenje nogometnih navijača na kuglačke utakmice. Kako znamo da su nogometni? Pa kuglački navijač nikada takvo nešto ne bi napravio. Alkohol i pirotehnika najveći su neprijatelji sportova u zatvorenom. U jednoj sekundi može doći do eskalacije problema i potencijalnih sukoba i nereda. Svakoj ekipi koja dođe u Split i vidi da se organizira Torcida Mertojak savjetujem da provjeri sa organizatorom da li je osigurao redarsku službu i policiju jer je u ovom primjeru iz Splita zakazala i redarska služba i "policija u civilu". Baš me interesira da li će toj istoj osobi Mertojak zabraniti dolazak na kuglanu. Tko garantira gostima sigurnost u onom malom prostoru u Poljudu?

Na zadnjoj utakmici 1. HKS lige prije dvije godine slavio se naslov. Tada zbog velikog uspjeha članovi Torcide Mertojak najavili su dolazak na utakmicu i navijanje. Zbog same sportske kulture navijanja u kuglačkom svijetu i male udaljenosti između tribine i staze na kuglani poljud odmah smo reagirali i tražili sastanak s tim istim ljudima da im ukažemo na pravilna ponašanja u kuglani i ograničenja u navijanju. Taj dan je bio i ostao meni nešto savršeno. Što zbog osvajanja naslova, što zbog fantastične podrške, nije se u niti jednom trenu izašlo iz granice dopuštenog. Nakon godinu dana ušli smo u ligu prvaka i na utakmici sa Szegedom opet nam dolazi podrška Torcide, i opet sve u najboljem redu, podrška navijanjem i glazbom, čak i gubimo utakmicu i sve prolazi u prijateljskom raspoloženju. Nakon opet godinu dana igramo sa Trebovom i Torcida nam najavljuje opet podršku, mi je cijenimo i prihvaćamo, imajući u vidu pozitivna prijašnja iskustva (zaboravio sam napomenuti i putovanje u Blansko i njihovo navijanje tamo gdje su isto oduševili kuglački puk). Na utakmici se uz opet pozitivnu podršku i navijanje događaju dvije stvari. Jedna je donekle umjereno bacanje konfeta i slavlje u malo rođendanskoj shemi cijele grupe Torcide, a druga je izolirani incident pojedinca koji pali pirotehničku napravu. Dakle, KK Mertojak osigurao je sve što jedan takav događaj zahtjeva u vidu organizacije. Torcidu NISMO sami zvali, niti je zovemo na naše utakmice. Isto tako NISMO znali ništa o njihovim namjerama. Krivi smo i zapalili smo tu napravu jednako kao i što je kriv i zapalio ju nogometni igrač na terenu kada je pojedinac zapali na tribini. Video o kojem pričate je zaustavljen par trenutaka nakon paljenja naprave, i NE ZNATE rasplet nakon tog trenutka i našu reakciju. Već sam rekao da osuđujemo ovaj incident i da je on izoliran i nama je napravio najveću štetu koju moramo prihvatiti. Priče o našem forsiranju i pozivanju Torcide na važne utakmice nisu točne, ali najviše boli što se krivi nas kao klub. Ne možete ni zamisliti koliko mene osobno i moj klub ova situacija boli i koliko je nama teško što zbog jednog izoliranog slučaja pojedinca ili dva, ćemo dobiti kaznu koja nam može zaustaviti neke snove i ambicije...
gogi_st
Tek protipkao

PostPostao/la cezar » 30 stu 2018

gogi_st je napisao/la:Ne možete ni zamisliti koliko mene osobno i moj klub ova situacija boli i koliko je nama teško što zbog jednog izoliranog slučaja pojedinca ili dva, ćemo dobiti kaznu koja nam može zaustaviti neke snove i ambicije...

E to su prave riječi.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 30 stu 2018

Kegelmaniac je napisao/la:U interesu Hrvatske, svih nas i HKS-a je da se Mertojak plasira dalje u Ligi prvaka. Nažalost jedino Mertojak ne razmišlja na taj način jer da razmišljaju suprotno naglavačke bi izbacili tu budalu koja im je ugrozila plasman u nastavak natjecanja i sigurno im osigurala paprenu kaznu u najboljem scenariju. I što se time napravilo? Osim nekoliko lajkova na društvenim mrežama, moguće kazne i diskvalifikacije ništa dobroga. Ako ih puste dalje dolazi im Zerbst koji će pod povečalom pratiti što se događa jer da su oni bili tamo danas bi Mertojak i sa pobjedom ispao.

Kao što već rekoh, nadam se da mi dramimo više nego sijede glave iz NBC-a. I osobno mislim da su ovo prejake kvalifikacije. Da, problem je nastao, treba otrpjeti kaznu, procijeniti da li je primjerena i izvući pouke.
Neovisno o tome: godinama govorim da se stanje neće popraviti dok klubovi ne počnu tužiti pojedince za svjesno učinjenu štetu. Idiota koji na stadionu zapali baklju nije teško identificirati i od njega naplatiti sve ono što klub mora platiti. Ako je unutar grupe, grupa je odgovorna za pojedinca. Lova i kazna zatvora čuda čine...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 30 stu 2018

cezar je napisao/la:
gogi_st je napisao/la:Ne možete ni zamisliti koliko mene osobno i moj klub ova situacija boli i koliko je nama teško što zbog jednog izoliranog slučaja pojedinca ili dva, ćemo dobiti kaznu koja nam može zaustaviti neke snove i ambicije...

Bojim se da će se opet sve prelomiti na nama. Kao što su lomili i na SK u Zaprešiću. Nadam se da g. Baričević ovo čita i da će učiniti nešto da se takve stvari ne događaju. Ne sjećam se da su Nijemci dobili ikakvu istragu ili kaznu kada su na SP Njemice u SV dobile naše cure i kad su svi uletjeli na staze i kad su se naše cure izvlačile kroz čudo navijača i funkcionera koji su se našli na stazama. Generalno gledajući, mi smo gospoda za njih...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la julio » 05 pro 2018

kako je baričević odlučio u vezi sa mertojakom ? ima li kakvih novih informacija ?
julio
Raspisani lik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.