SP Dettenheim - 2017

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

Re: SP Dettenheim - 2017

PostPostao/la el'bolanjo » 30 svi 2017

Mi smo sportaši rekreativci koji rade poslove nevezano za sport kojim se bave i pritom nemaju nikakve povlastice, a često radimo vrhunske rezultate. Rijetko poneki i nagrađeni. A da pojednostavim podjelu možeš napraviti na amatere i profesionalce, svi smo amateri.

A sada molim koji to sportaši ili vrhunski sportaši treniraju 7-10 puta tjedno a da za to ne dobivaju nikakvu naknadu.
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 30 svi 2017

Sukladno zakonu o sportu mi smo svi sportaši. I to večinom amateri koji se pripremaju i sudjeluju u sportskim natjecanjima kao članovi pravne osobe (kluba) koja obavlja sportsku djelatnost sudjelvanja u sportskim natjecanjima.
Inaće, ja znam neke koji treniraju 5 puta tjedno već godinama i još uvijek nisu ni "rekreativci" (govorim o kuglanju) tako da vam je to jako subjektivno...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 30 svi 2017

el'bolanjo je napisao/la:Mi smo sportaši rekreativci koji rade poslove nevezano za sport kojim se bave i pritom nemaju nikakve povlastice, a često radimo vrhunske rezultate. Rijetko poneki i nagrađeni. A da pojednostavim podjelu možeš napraviti na amatere i profesionalce, svi smo amateri.

A sada molim koji to sportaši ili vrhunski sportaši treniraju 7-10 puta tjedno a da za to ne dobivaju nikakvu naknadu.

Molim Te, ne osjećaj se pogođenim. Nije pisano u negativnom tonu. Radi se o postu kojim sam se nadovezao na Čunja, a otprilike je sličan kakav sam napisao isto prije 4 godine. Želio sam istaknuti da je vrijeme romantike i ljubavi prema sportu prošlost i da imamo Bogom dani talent da budemo tu gdje jesmo sa puno manje rada nego drugi. Činjenica je da smo tu gdje jesmo, pri vrhu, ali za više to neće biti dovoljno. Što se plaćanja tiče, da počnem nabrajati teško bih stao, od veslanja do ekipnih (malih) sportova. Kao i u kuglanju, nema novca, ali je trenažni proces puno jači i stručniji. Pa ja sam prije 30 godina igrao odbojku u 3. ligi i imali smo 3 treninga tjedno + utakmicu. Uz zajedničke bazične pripreme. S djecom u Domjaniću sam imao najmanje 2 treninga tjedno i još smo se nalazili pokraj toga vani. Klinci danas u nogometu treniraju svaki dan...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bubimir » 30 svi 2017

el'bolanjo je napisao/la:Mi smo sportaši rekreativci koji rade poslove nevezano za sport kojim se bave i pritom nemaju nikakve povlastice, a često radimo vrhunske rezultate. Rijetko poneki i nagrađeni. A da pojednostavim podjelu možeš napraviti na amatere i profesionalce, svi smo amateri.

El Bolanjo... kakav je to status amatera... ako je točno da najbolji / recimo top 10 za igrača lige/ godišnje zarade od kuglanja 10-20 tisuća eura---... takve barem priče kruže u kuglačkom svijetu..
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la bubimir » 30 svi 2017

čitam tu malo komentare zašto muška repka stagnira... kao nema pravih priprema.. nema sustava i bla bla bla.... pa i kod žena je isto ili slično pa smo uz malo sreće mogle opet biti prvakinje...ali ne Svijeta nego Europe... jer izvan Europe nema niti jedne zemlje... i nikad neče ni biti a nikad nije ni bilo... kuglanjem se u svijetu/europi ozbiljno bavi u nekih 5-6 zemalja... ostalo je egzotika ili amaterizam... i ponoviti ću još jednom kuglanje spada u rang sportova poput bejzbola.badbingtona,pikada,bilijara,.. čak je i bowling u svjetskim razmjerima daleko iznad ranga kuglanja.. o čemu da pišu SN?? o svjetskoj prvakinji kod žena u kategoriji U18???? pa ne budite smiješni
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 31 svi 2017

bubimir je napisao/la:čitam tu malo komentare zašto muška repka stagnira... kao nema pravih priprema.. nema sustava i bla bla bla.... pa i kod žena je isto ili slično pa smo uz malo sreće mogle opet biti prvakinje...ali ne Svijeta nego Europe... jer izvan Europe nema niti jedne zemlje... i nikad neče ni biti a nikad nije ni bilo... kuglanjem se u svijetu/europi ozbiljno bavi u nekih 5-6 zemalja... ostalo je egzotika ili amaterizam... i ponoviti ću još jednom kuglanje spada u rang sportova poput bejzbola.badbingtona,pikada,bilijara,.. čak je i bowling u svjetskim razmjerima daleko iznad ranga kuglanja.. o čemu da pišu SN?? o svjetskoj prvakinji kod žena u kategoriji U18???? pa ne budite smiješni

Kad ti sebe ne poštuješ neće te poštovati ni drugi. Ozbiljnim vaterpolom se također ne bavi više od 6 - 7 zemalja u svijetu...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Čunj » 31 svi 2017

Ti si rekreativac po broju treninga jer ne treniraš više od 3 puta tjedno + utakmica. To se vidjelo i na tvom rezultatu u Njemačkoj, ne vjerujem u priče da si bio bolestan jer da si uistinu bio bolestan ne bi igrao a ako si bio bolestan dva dana prije i igrao kasnije onda si neodgovoran i svjesno si doveo u pitanje prolaz reprezentacije. Još je neodgovorniji onaj koji te stavio bolesnog u igru ako si bio bolestan. Ako nisi bio bolestan onda se skupa sa ostalim igračima nisi dobro pripremio. Oni koji sebe ne smatraju rekreativcima su osvajači medalja na ekipnom svjetskom prvenstvu, to su sportaši koji vjeruju u sebe. To su sportaši koji osim kuglanja rade dodatno na sebi tako da im se broj trening poveća na otprilike 7-10 tjedno a to se vidjelo po rezultatima.
Volio bi znati konkretno tvoju plaću u Zaprešiću i usporediti je sa takozvanim sportašima koji ne rade ništa osim sporta, a tu ubrajam i nogometaše. Da li znaš Bolanča da imaš u 1. nogometnoj ligi igrače koji su manje plačeniji nego vi u Zaprešiću ili Kovač u Mertojaku a treniraju minimalno 2x dnevno, neki olimpijski sportovi isto tako manje plaćeniji i 3x dnevno. Neki nemaju vremena za školu niti fakultet, vi sve stignete i onda se tu bunite/pravdate da ste rekreativci. Povlastica je primati plaću za 34 sata dodatnog rada tjedno, to je povlastica. Ako netko ima plaću cca 2.500 kn onda imaš satnicu od 73,53kn dok nogometaši prve lige (osim Hajduka, Dinama, Rijeke i možda još kojeg kluba) za svojih prosječnih 3.500kn imaju 18,23kn satnicu po broju utrošenih sati na treningu i utakmicama).
Čunj
Tek protipkao

PostPostao/la lukodp » 31 svi 2017

bubimir je napisao/la:... i ponoviti ću još jednom kuglanje spada u rang sportova poput bejzbola.badbingtona,pikada,bilijara,.. ...

Al ga ti zabrutališ :roll: :lol: .
Baseball je u top 5 najpopularnijih sportova na svijetu, badmintom na 12. mjestu, Bilijar 52., Pikado 62., Tenpin bowling 78.
Klasično kuglanje je ... plačam rundu onome tko uopće pronađe neku relevantu listu na kojoj se spominjemo :D
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 02 lip 2017

ja mislim da je njemicama trebalo dati crvene kartone i poništiti im rezultate zadnjih kugli u SV zbog utrčavanja u teren i bacanja po podu prije nego je sudac označio kraj utakmice i pročitao rezultate
tko ima FB može to vidjeti na ovom filmiću
https://www.facebook.com/KegelnStedten/ ... f=NEWSFEED
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 02 lip 2017

sasa je napisao/la:ja mislim da je njemicama trebalo dati crvene kartone i poništiti im rezultate zadnjih kugli u SV zbog utrčavanja u teren i bacanja po podu prije nego je sudac označio kraj utakmice i pročitao rezultate
tko ima FB može to vidjeti na ovom filmiću
https://www.facebook.com/KegelnStedten/ ... f=NEWSFEED

Da ima logike ima, ali tko bi to napravio? Mogla se pisat žalba, ali misliš li da bi to prošlo? Samo bi ispali loši gubitnici...
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.