Turniri u Hrvatskoj

Raznorazni turniri, prijateljske utakmice i slično

Re: Turniri u Hrvatskoj

PostPostao/la newform1 » 10 svi 2018

B-liga je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Gledam malo danas zapisnik od Vlakevskog iz finala: u čišćenje je napravio 2 greške (1 ribu i dur 89. hitac) i 58 perfektnih hitaca - sve štelove je poklopio u hitac osim 2 torbe. I sve, naravno, iz desnog loha... Perfektno!
Marijana ima 9 devetki i puno "neurednije" čišćenje, Vlakevski samo 6.

Zanimljivo, ali na što si mislio kad kažeš puno neurednije čišćenje? Ne razumijem baš tu usporedbu, ako taj njen rezultat nisi usporedio i s npr. Fučkarovim i Bogdanovićevim.
Razlika između nje i Vlakevskog je samo u 3 postave, jer ipak je riječ o ženi i ženskom rezultatu, koji je usput bio nedostižan za puno njih MUŠKIH koji su bili na tom turniru.

Mislio sam na više grešaka koje je iskompenzirala sa 3 devetke više u čišćenje. Ni u kom slučaju mi ne pada na pamet umanjiti Marijanin rezultat, dapače, nevjerojatan je i samim tim što je to 2. rezultat turnira. Zato sam i "neurednije" stavio u navodnike, jer Bojan ima kombinacije 8-1, 7-2, 6,3 i 5-4, dok Marijana ima i 5-2-2 ili 7-1-1 ili slično.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la B-liga » 10 svi 2018

newform1 je napisao/la:
B-liga je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Gledam malo danas zapisnik od Vlakevskog iz finala: u čišćenje je napravio 2 greške (1 ribu i dur 89. hitac) i 58 perfektnih hitaca - sve štelove je poklopio u hitac osim 2 torbe. I sve, naravno, iz desnog loha... Perfektno!
Marijana ima 9 devetki i puno "neurednije" čišćenje, Vlakevski samo 6.

Zanimljivo, ali na što si mislio kad kažeš puno neurednije čišćenje? Ne razumijem baš tu usporedbu, ako taj njen rezultat nisi usporedio i s npr. Fučkarovim i Bogdanovićevim.
Razlika između nje i Vlakevskog je samo u 3 postave, jer ipak je riječ o ženi i ženskom rezultatu, koji je usput bio nedostižan za puno njih MUŠKIH koji su bili na tom turniru.

Mislio sam na više grešaka koje je iskompenzirala sa 3 devetke više u čišćenje. Ni u kom slučaju mi ne pada na pamet umanjiti Marijanin rezultat, dapače, nevjerojatan je i samim tim što je to 2. rezultat turnira. Zato sam i "neurednije" stavio u navodnike, jer Bojan ima kombinacije 8-1, 7-2, 6,3 i 5-4, dok Marijana ima i 5-2-2 ili 7-1-1 ili slično.

Pretpostavio sam da ne želiš bilo što ili bilo koga umanjivati. ;)
Mišljenja sam da se iz usporedbe zapisnika Vlakevskog sa ostalima, (Dimitrevski, Fučkar, Benedik, Manev, Bolanča, Bogdanović), da puno toga vidjeti, kao recimo broj promašenih aduta u čišćenju i postotak čišćenja u 2 hica, sposobnost da se isčupaš iz sje... pozicije, te ponavljanje grešaka. Još je zanimljivo i to da trojac Fučkar, Benedik, Bogdanović (stara škola kuglanja) nemaju baš neku brzu i snažnu kuglu, a svejedno su ispred što bivših što sadašnjih mladih reprezentativaca s puno jačim hicem. Ono što danas radi razliku između vrhunskih i kvalitetnih (na europskom nivou), odnosno 700, 670 i 630 u ovom slučaju i na ovoj kuglani je upravo postotak pogodaka. Meni se čini da je kod nas preciznost zanemarena kao konstanta ili se na njoj radi vrlo malo, pa su zato i takve razlike u rezultatu, a jak hitac bez preciznosti najčešće završava kao ona priča s kravom i prolivenim mlijekom.
B-liga
Tek protipkao

PostPostao/la bubimir » 12 svi 2018

na takvim kuglanama kao Zaprešić ili kuglane za SP se kuglanje sve više nastoji približiti bowlingu.../ što u konačnici možda na kraju nije ni loše jer bowling u svijetu igra puno milijuna ljudi i u nekim zemljama je popularan i gledan sport/ odnosno čim nije 9 to je loš hitac... smiješno je bilo za gledati neke igrače od nikakve kugle mu padne 6 ..pa još dva drva padnu iz ničega.. pa se i onaj deveti ljulja.. i igrač se ljuti jer gle kojeg li peha nije pala devetka...
bubimir
Tipka sa dve ruke

Prethodna

Natrag na Ostala natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.