Turniri u Hrvatskoj

Raznorazni turniri, prijateljske utakmice i slično

Re: Turniri u Hrvatskoj

PostPostao/la newform1 » 10 svi 2018

B-liga je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Gledam malo danas zapisnik od Vlakevskog iz finala: u čišćenje je napravio 2 greške (1 ribu i dur 89. hitac) i 58 perfektnih hitaca - sve štelove je poklopio u hitac osim 2 torbe. I sve, naravno, iz desnog loha... Perfektno!
Marijana ima 9 devetki i puno "neurednije" čišćenje, Vlakevski samo 6.

Zanimljivo, ali na što si mislio kad kažeš puno neurednije čišćenje? Ne razumijem baš tu usporedbu, ako taj njen rezultat nisi usporedio i s npr. Fučkarovim i Bogdanovićevim.
Razlika između nje i Vlakevskog je samo u 3 postave, jer ipak je riječ o ženi i ženskom rezultatu, koji je usput bio nedostižan za puno njih MUŠKIH koji su bili na tom turniru.

Mislio sam na više grešaka koje je iskompenzirala sa 3 devetke više u čišćenje. Ni u kom slučaju mi ne pada na pamet umanjiti Marijanin rezultat, dapače, nevjerojatan je i samim tim što je to 2. rezultat turnira. Zato sam i "neurednije" stavio u navodnike, jer Bojan ima kombinacije 8-1, 7-2, 6,3 i 5-4, dok Marijana ima i 5-2-2 ili 7-1-1 ili slično.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la B-liga » 10 svi 2018

newform1 je napisao/la:
B-liga je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Gledam malo danas zapisnik od Vlakevskog iz finala: u čišćenje je napravio 2 greške (1 ribu i dur 89. hitac) i 58 perfektnih hitaca - sve štelove je poklopio u hitac osim 2 torbe. I sve, naravno, iz desnog loha... Perfektno!
Marijana ima 9 devetki i puno "neurednije" čišćenje, Vlakevski samo 6.

Zanimljivo, ali na što si mislio kad kažeš puno neurednije čišćenje? Ne razumijem baš tu usporedbu, ako taj njen rezultat nisi usporedio i s npr. Fučkarovim i Bogdanovićevim.
Razlika između nje i Vlakevskog je samo u 3 postave, jer ipak je riječ o ženi i ženskom rezultatu, koji je usput bio nedostižan za puno njih MUŠKIH koji su bili na tom turniru.

Mislio sam na više grešaka koje je iskompenzirala sa 3 devetke više u čišćenje. Ni u kom slučaju mi ne pada na pamet umanjiti Marijanin rezultat, dapače, nevjerojatan je i samim tim što je to 2. rezultat turnira. Zato sam i "neurednije" stavio u navodnike, jer Bojan ima kombinacije 8-1, 7-2, 6,3 i 5-4, dok Marijana ima i 5-2-2 ili 7-1-1 ili slično.

Pretpostavio sam da ne želiš bilo što ili bilo koga umanjivati. ;)
Mišljenja sam da se iz usporedbe zapisnika Vlakevskog sa ostalima, (Dimitrevski, Fučkar, Benedik, Manev, Bolanča, Bogdanović), da puno toga vidjeti, kao recimo broj promašenih aduta u čišćenju i postotak čišćenja u 2 hica, sposobnost da se isčupaš iz sje... pozicije, te ponavljanje grešaka. Još je zanimljivo i to da trojac Fučkar, Benedik, Bogdanović (stara škola kuglanja) nemaju baš neku brzu i snažnu kuglu, a svejedno su ispred što bivših što sadašnjih mladih reprezentativaca s puno jačim hicem. Ono što danas radi razliku između vrhunskih i kvalitetnih (na europskom nivou), odnosno 700, 670 i 630 u ovom slučaju i na ovoj kuglani je upravo postotak pogodaka. Meni se čini da je kod nas preciznost zanemarena kao konstanta ili se na njoj radi vrlo malo, pa su zato i takve razlike u rezultatu, a jak hitac bez preciznosti najčešće završava kao ona priča s kravom i prolivenim mlijekom.
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la bubimir » 12 svi 2018

na takvim kuglanama kao Zaprešić ili kuglane za SP se kuglanje sve više nastoji približiti bowlingu.../ što u konačnici možda na kraju nije ni loše jer bowling u svijetu igra puno milijuna ljudi i u nekim zemljama je popularan i gledan sport/ odnosno čim nije 9 to je loš hitac... smiješno je bilo za gledati neke igrače od nikakve kugle mu padne 6 ..pa još dva drva padnu iz ničega.. pa se i onaj deveti ljulja.. i igrač se ljuti jer gle kojeg li peha nije pala devetka...
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 06 vel 2019

Na brzinu sklepane stranice na kojima će se vidjeti rezultati Međužupanijskog natjecanja mladih.
http://mnm.kssmz.hr/
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 06 vel 2019

lukodp je napisao/la:Na brzinu sklepane stranice na kojima će se vidjeti rezultati Međužupanijskog natjecanja mladih.

Da bi čovek reč rekel... :D
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Croman007 » 06 vel 2019

lukodp je napisao/la:Na brzinu sklepane stranice na kojima će se vidjeti rezultati Međužupanijskog natjecanja mladih.

Luko odlično ;) ,sve kratko i jasno.
Croman007
Raspisani lik

PostPostao/la pravda i nepravda » 25 vel 2019

Čitam i čudim se. Na gradskoj kuglani Otočac organizira se masters veterana. Glavni organizator Skorić Ante iz Šibenika. Kotizacija minimalna, samo 35
eura.
Sada nagradno pitanje. Tko prvi odgonetne pravog organizatora ovog mastersa od mene će biti nagrađen kavom i pićem. Pitanje je dosta teško pa se dobro
potrudite.
pravda i nepravda
Tek protipkao

PostPostao/la julio » 25 vel 2019

pravda i nepravda je napisao/la:Čitam i čudim se. Na gradskoj kuglani Otočac organizira se masters veterana. Glavni organizator Skorić Ante iz Šibenika. Kotizacija minimalna, samo 35
eura. Sada nagradno pitanje. Tko prvi odgonetne pravog organizatora ovog mastersa od mene će biti nagrađen kavom i pićem. Pitanje je dosta teško pa se dobro
potrudite.

veliki prijatelj hrvatske i hrvata i mikca
pavlic je bijo taj masters organizirao u rijeci što mu je omogućio mikac
trebalo bi vidjeti koliko će kuglana u otočcu fakturirati pavlicu za najam jer kotizacija nije mala pa je vjerovatno skup najam , skupa struja i skupo održavanje
julio
Raspisani lik

PostPostao/la pravda i nepravda » 25 vel 2019

Julio bravo. Prvi naš susret i ja ću ispuniti obećanje. I sada još jedne pitanje: Uz čiji blagoslov. Kuglana u Otočcu je službeni kamp reprezentacije a turnir se organizira baš kada bi se trebale održavati i pripreme.
pravda i nepravda
Tek protipkao

PostPostao/la kulen » 07 ožu 2019

šta to znači masters veterana
šta to znači turnir veterana
i gdje to piše :shock:
kulen
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala natjecanja

Na mreži