Turniri u Hrvatskoj

Raznorazni turniri, prijateljske utakmice i slično

Re: Turniri u Hrvatskoj

PostPostao/la mrbean » 16 pro 2011

trebali su napraviti turnir u dvije kategorije.. jedna normalna.. od 120 i jedna za nostalgičare od 200 ...
mrbean
Raspisani lik

PostPostao/la mrbean » 07 sij 2012

turnir u ozlju 200 hitaca... 1. boris jaklck 1046
2.mladen kosić 1041
3. edo brest 1039
4. vlado galić 1035
............ nikad čuo za nijednog od tih koji s lakoćom naprave preko 1000 . .. di ti dečki igraju ako neko zna .... a na PH se prave cifre od 530 550
mrbean
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 09 sij 2012

mrbean je napisao/la:turnir u ozlju 200 hitaca... 1. boris jaklck 1046
2.mladen kosić 1041
3. edo brest 1039
4. vlado galić 1035
............ nikad čuo za nijednog od tih koji s lakoćom naprave preko 1000 . .. di ti dečki igraju ako neko zna .... a na PH se prave cifre od 530 550

:D :lol:
Mislim da mi sada 950 u 200 hitaca ne bi bio nikakav problem, a prije....
OK ovi čunjevi puno bolje padaju, ali se kvaliteta kuglanja drastično poboljšala otkad igramo "samo" 120 hitaca.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 09 sij 2012

Luko, mislim da nije u pitanju poboljšanje kvalitete kuglanja, nego uvjeta i tehnologije. Dok se igralo na plastici sa starim čunjevima, loh je bio loh, dur je bio dur. Nije bilo mazanja i vraćanja čunjeva, niti klizanja čunjeva po postolju. Danas izbiješ dur i umjesto tri ili četiri, padne ti šest ili sedam (često). Danas se ruše pozicije (od promašenog hica) koje smo nekad samo sanjali. Da ne pričam o vrsti čunjeva. Davno smo igrali jedno juniorsko PH u Puli, mislim da je bilo ekipno, kada u dva dana, na dvije kuglane nije srušena ni jedna devetka. Bilo je to doba "repatih" čunjeva. Sjećam se i nekog nastupa u Belišću, isto juniorskog, gdje je Miro Liović imao najjaču cifru od 870, a moja od 814 je bila četvrta ili peta. A igralo je 70% repke bivše Juge koja je poslije bila prvak svijeta. Činjenica je da je na pločama lakše držati jednu igru, a kad i fulaš padne ti ono kaj nema logike. Prije nije bilo šanse da ni Dragaš pogodi 25 lohova u pune, a sad i poneki puno slabiji igrači od njega tada, pogode 15 lohova u pune (12 desnih i tri lijeva). Ja, praktički, nisam uzeo kuglu u ruku od proljeća prošle godine, pa na Dragašu u utakmici napravim 548 prije mjesec dana. To u 200 hitaca nekad nije bilo moguće. Odmah si na 770. Ak izdržiš do kraja. Zato mislim da to nema veze s kvalitetom. Naravno, govorim o kvalitetnim kuglanama bez kanala kakvi su bili na, recimo, Grmoščici).
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 09 sij 2012

Donekle se slažem...
Kad ću biti u prilici bacit ću jedan trening 200 hitaca u Kutini, tamo se nije nešto puno promijeilo što se tehnike kuglanja tiće (upravo suprotno). Zna se desiti da napravim cifru preko 600 bez ijedne devetke, što danas rijetko tko može ;) :lol: .Prošli tjedan u 50 hitaca (zagrijavanje) imam 243... :D
Mislim da su danas igrači puuuno nabrijaniji i koncentriraniji na svaki hitac, prije (200 hitaca), si mogao izbiti dur u čišćenju 26 hitac i opet napraviti veliku cifru, danas ako ga izbiješ u 16 hicu i ne popraviš kasnije s nekom devetkom teško do 140. Danas je 540 na modernim kuglanama malo.
Ponavljam, slažem se s večinom konstatiranog ali ako si igrač u nazovimo to natjecateljskoj formi (550 prosjek) u 200 hitaca imaš ziher oko 1000 na kuglanama s pločama ili 940 na groblju kakvo je recimo Kutina.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Macna » 09 sij 2012

Ponavljam, slažem se s večinom konstatiranog ali ako si igrač u nazovimo to natjecateljskoj formi (550 prosjek) u 200 hitaca imaš ziher oko 1000 na kuglanama s pločama ili 940 na groblju kakvo je recimo Kutina.

Ne bih se baš složio sa tobom oko ovoga jer rezultati 600 i 1000 su matematički ekvivalent (1000~600,900~540,800~480). Uzeti ću primjer našu kuglanu koja slovi za jednu od lakših i pripremljenijih. 600 čunjeva uvijek treba srušiti pa tako i na našoj, uglavnom moraš igrati dobro da bi imao 600. Da bi srušio 1000 moraš puno duže igrati na istoj razini kao za ovih 600 što je naravno teže..
Nastupio sam na turniru u Ozlju i imao 1016, u pune odlično a sve u svemu (jako) dobro.. Kada bi tih 1016 matematikom prebacio u 120 hitaca, dobio bi ~609 što ćeš se složiti sa mnom da na pripremljenoj kuglani, kakav je Ozalj bio, je dobro ali još malo fali da bude odlično. Mišljenja sam da je lakše srušiti 600 nego 1000..
Macna
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 10 sij 2012

Macna je napisao/la:Mišljenja sam da je lakše srušiti 600 nego 1000..

Stoji, ali ono što sam htio reći i naglasiti je da bez obzira na razvijeniju tehniku kuglana današnji igrači su puno koncentriraniji na igru, jer si nesmiju dozvoliti pogreške. Rezultat od 1000 je prije 10 tak godina bio u rangu Zavarkovih 728, a danas ga radi večina drugoligaških igrača.
Da, razvijanje čunjeva, kuglana, mazanje itd. je puno doprinjelo tome, ali i pristup igri samih igrača je napredovao i tu nema diskusije ;) :D
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglackias » 10 sij 2012

newform1 je napisao/la: Naravno, govorim o kvalitetnim kuglanama bez kanala kakvi su bili na, recimo, Grmoščici).

tamo nisu bili kanali? veću glupost več dugo nisam čuo! kako onda objasniti one lude rezultate kada su i igraći trećih liga rušili blizu 700 - talenat poslije 60-tih?
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Macna » 11 sij 2012

kuglackias je napisao/la:
newform1 je napisao/la: Naravno, govorim o kvalitetnim kuglanama bez kanala kakvi su bili na, recimo, Grmoščici).

tamo nisu bili kanali? veću glupost več dugo nisam čuo! kako onda objasniti one lude rezultate kada su i igraći trećih liga rušili blizu 700 - talenat poslije 60-tih?

malo pažljivije pročitaj što je napisao pa će ti biti jasno :D kud se zaletavaš :D
Macna
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Kegelmaniac » 11 sij 2012

kuglackias je napisao/la:

da i ti nisi jedan od tih talenata??? :lol: :lol: :lol:
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.