Svjetsko prvestvo - Cluj

Rezultati i ostale vijesti

Re: Svjetsko prvestvo - Cluj

PostPostao/la lukodp » 01 lip 2018

Da. Zato i kažem... o izbornicima je do sada odlučivao IO HKSa mislim da ce i dalje biti tako. Uostalom jedan od izbornika je i clan strucnog savjeta tak da...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Pozitivac » 04 lip 2018

Čitam i divim se. Mikac sa ženama imao uspjeh. Ne poznajem žene niti pratim žensko kuglanje.
Žene su uz čast 2-3 iznimke kuglački poluamateri. Tehnički gledano - jako loše. Istina ima nekoliko muškaraca koji sa lošim stilskim izbačajem igraju odlično (Kakuk, Huber) ali njihova fizička priprema je neusporediva sa pripremom većine ženskih igračica. Nažalost, svaki puta kada bacim oko na ženski stream kao da gledam cure sa radničkih sportskih igara koje su se presvukle u dresove i nabacuju tu kuglu kao da je se žele riješiti. Sa sportske strane negledljivo i jednostavno nezanimljivo. Otvaram i gledam tablice. 4 igračice na 580 a ostalo užas. Loše je i ovih 580 ali dalje govori u kojem smjeru žensko kuglanje ide. Sjećam se vremena kada su žene poput Bibe i ostalih reprezentativki u 100 hitaca imale preko 500 srušenih čunjeva i to ne mali broj puta. Igrao se loh, nisu bili bowling hici i bilo ih je lijepo za gledati. Ovo danas nije ni na 20% od ženskog kuglanja prije 30 godina. Od 110 igračica prve lige njih 27 je na prosjeku iznad 540. Ne mogu si zamisliti utakmicu gdje 2 ekipe igraju na 3900. Tko će manje srušiti a imati više riba. Ukupno imaju 4291 ribu. Što ti treneri rade u pripremama? Znaju li neke djevojke što je kuglanje i kako uopće pogoditi čunj?
Uglavnom, zaboli me za žensku reprezentaciju isto kao što me zaboli ona stvar za žensku nogometnu reprezentaciju. Nemam ništa protiv cura, drage su mi i neke čak i simpatično zgodne ali kuglanje je žali bože vremena potrošenih na gledanje, isto kao u ženskom nogometu ili košarci. Od ženskih sportova odbojka je nekako najprirodnija i više uživam u ženskoj nego u muškoj odbojci 8-)
Još kada u tu kategoriju nadodate Mikca i svu onu jadnu ekipicu najobičnijih klimavaca koja se okupila oko njega onda me žensko kuglanje još više odbija.

Kod muškaraca nedostaje kult reprezentacije. I neće ga biti dok je ova garnitura likova na vlasti. Oni nemaju pojma o muškom kuglanju niti ih interesira. Žive na račun medalja od djece i uspjeha ženske reprezentacije od koje živi Mikac i nitko drugi. Nema niti jednog trenera iz top 5 ekipa prve lige. Nema trenera nema ni rezultata. I ja se slažem, zbog neuspjeha muške reprezentacije svi bi trebali dati ostavke i to odmah. Kada se vrati kult reprezentacije vratiti će se i najbolji igrači. Može biti Mikac predsjednik ali neka prepostu mušku reprezentaciju ljudima koji to znaju raditi bez uplitanja i polako će se stvari početi raspetljavati.
Pozitivac
Tek protipkao

PostPostao/la pedro » 06 lip 2018

Svjetsko je prošlo,uspjesi veliki ali ono što bode u oći je činjenica da je sve to u medijima popračeno sa velikom nulom!Ponukalo me izvješće sa Svjetskog prvenstva u kuglanju za slabovidne i slijepe osobe,gdje su naši sportaši postigli također super rezultate,te je to popračeno odmah sa objavom na teletextu, vijestima na HTV i radio,pa u sn i ostalim tiskovinama.
To pokazuje da se i na tom području treba boriti,ali taj posao pripada ljudima koji su logistika,koji rade u uredima,a hks ima predobro plaćene ljude u administraciji,no evidentno je da kontakti sa medijima su slabi ili nikakvi,ili nemaju neki kredibilitet kod javnosti.Naravno da je to veliki zadatak,koji bi doprinio povećanju zanimanja za kuglanje i priliv mladih novih kuglačkih nada.
Kako kažu,ovako kao da se nije niti dogodilo,dovoljno su saznanja za uski krug zainteresiranih ljudi!
pedro
Tek protipkao

PostPostao/la kulen » 07 lip 2018

Pozitivac je napisao/la:.....Kod muškaraca nedostaje kult reprezentacije. I neće ga biti dok je ova garnitura likova na vlasti. Oni nemaju pojma o muškom kuglanju niti ih interesira. Žive na račun medalja od djece i uspjeha ženske reprezentacije od koje živi Mikac i nitko drugi. Nema niti jednog trenera iz top 5 ekipa prve lige. Nema trenera nema ni rezultata. I ja se slažem, zbog neuspjeha muške reprezentacije svi bi trebali dati ostavke i to odmah. Kada se vrati kult reprezentacije vratiti će se i najbolji igrači. Može biti Mikac predsjednik ali neka prepostu mušku reprezentaciju ljudima koji to znaju raditi bez uplitanja i polako će se stvari početi raspetljavati.

Kada možemo očekivati od IO HKS-a i Stručne komisije otkaz tzv. stručnom vodstvu zbog debakla muške reprezentacije :shock: :shock:
kulen
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Pozitivac » 07 lip 2018

pedro je napisao/la:Svjetsko je prošlo,uspjesi veliki ali ono što bode u oći je činjenica da je sve to u medijima popračeno sa velikom nulom!Ponukalo me izvješće sa Svjetskog prvenstva u kuglanju za slabovidne i slijepe osobe,gdje su naši sportaši postigli također super rezultate,te je to popračeno odmah sa objavom na teletextu, vijestima na HTV i radio,pa u sn i ostalim tiskovinama.
To pokazuje da se i na tom području treba boriti,ali taj posao pripada ljudima koji su logistika,koji rade u uredima,a hks ima predobro plaćene ljude u administraciji,no evidentno je da kontakti sa medijima su slabi ili nikakvi,ili nemaju neki kredibilitet kod javnosti.Naravno da je to veliki zadatak,koji bi doprinio povećanju zanimanja za kuglanje i priliv mladih novih kuglačkih nada.
Kako kažu,ovako kao da se nije niti dogodilo,dovoljno su saznanja za uski krug zainteresiranih ljudi!

Uspjesi klinaca i žena. Tko o tome još piše? Kuglanje je općenito neiteresantno medijima, kamoli žensko. Mogao se HKS potruditi pa kroz fejs promovirati igrače i igračice, malo im pomoći ali ništa od toga. Sada kreću primanja kod gradonačelnika, slikanja i naslikavanja ali od toga nema kruha. Od tih naslikavanja najviše profitiraju političari sa kojima se sportaši slikaju i Mikac.
Pozitivac
Tek protipkao

PostPostao/la Pozitivac » 07 lip 2018

kulen je napisao/la:
Pozitivac je napisao/la:.....Kod muškaraca nedostaje kult reprezentacije. I neće ga biti dok je ova garnitura likova na vlasti. Oni nemaju pojma o muškom kuglanju niti ih interesira. Žive na račun medalja od djece i uspjeha ženske reprezentacije od koje živi Mikac i nitko drugi. Nema niti jednog trenera iz top 5 ekipa prve lige. Nema trenera nema ni rezultata. I ja se slažem, zbog neuspjeha muške reprezentacije svi bi trebali dati ostavke i to odmah. Kada se vrati kult reprezentacije vratiti će se i najbolji igrači. Može biti Mikac predsjednik ali neka prepostu mušku reprezentaciju ljudima koji to znaju raditi bez uplitanja i polako će se stvari početi raspetljavati.

Kada možemo očekivati od IO HKS-a i Stručne komisije otkaz tzv. stručnom vodstvu zbog debakla muške reprezentacije :shock: :shock:

U stručnom savjetu:
Darinka BUNIĆ - predsjednik,
Luko Del PONTE, Ivan Ćosić, Miljenko ŠARAC i Nina IVANČIĆ - članovi

Donekle Darinka može biti član ove komisije ali ostali su zalutali. Del Ponte je o kuglanju najviše naučio na forumu, za Ćosića nikad čuo dok je ova Ivančička kćer od onog iz Osijeka čiji je glas Mikcu osigurao mjesto fizioterapeuta u reprezentaciji. Mikac stručnjak izvrtio priču i u stručni savjet ubacio klasičnog uhljeba pa pobacao te iste ljude po komisijama koje ionako za ništa ne služe.
I sada bi ta komisija trebala raspravljati o stručnosti Suvog, Šarac sam o sebi ili možda o pretilosti muške reprezentacije kao podlozi za lošu tehniku pojedinih igrača. Sušac bi rekao da Totić imalo premalo kila, Jeličić previše ali u prosjeku smo idealni.
Pozitivac
Tek protipkao

PostPostao/la sasa » 13 lip 2018

sasa
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Hrvatska reprezentacija

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.