Utakmice U23 reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti
newform1
Forumsko piskaralo

Re: U23

Post Postao/la newform1 »

Da, i ako vam se čini da sam ogorčen, jesam...i to jako!!!

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

I ja sam ogorčen... newform, slažem se u potpunosti sa tobom.
Ukoliko se Bauer ne sjeća, prvenstvo u Osijeku se prenosilo uživo na HTV-u (Ozmec je soldono to odradio) - prije točno 10g.
Prvenstvo u Banja Luci smo isto tako mogli gledati putem Live-streaminga, Dettenheim se prenosio putem foruma i Miloš je slao podatke uživo na ovaj forum.
Ovi sadašnja garnitura je hrpa informatički nepismenih nesposobnjakovića

alan34
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la alan34 »

nešto mi nije jasno; zbog čega ste vi to ogorčeni? jeste li i šta ste uložili u ovu repku, jeste li uopće u rijeci da ih pratite i bodrite? ova poplava naknadne pameti je smiješna. ne vidim ništa konkretnoga od vas, samo pljuvanje radi pljuvanja. newform, cmrčec i kuglački manijače, u kojim ste vi klubovima? kako kod vas sve funkcionira, šta ste vi konkretno tamo uradili?

Kegelmaniac
Raspisani lik

bravo Alane, konačno jedan konkretan prijedlog :lol:
ajmo se skupiti svi i najbolje da uzmemo godišnji i da dođemo volontirati za HKS mjesec dana, još neka svatko digne kredit i uplati im po 10.000,00 kn za uređenje internet stranice i informatizaciju - imam problem - nigdje na internetu nemogu nači njihov broj računa!

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

alan34 je napisao/la:nešto mi nije jasno; zbog čega ste vi to ogorčeni? jeste li i šta ste uložili u ovu repku, jeste li uopće u rijeci da ih pratite i bodrite? ova poplava naknadne pameti je smiješna. ne vidim ništa konkretnoga od vas, samo pljuvanje radi pljuvanja. newform, cmrčec i kuglački manijače, u kojim ste vi klubovima? kako kod vas sve funkcionira, šta ste vi konkretno tamo uradili?
Gdje ti kod mene vidiš naknadnu pamet? Kritiziram kada imam šta kritizirati, i to uglavnom na osnovu činjenica. I sada sam kritizirao ono što jest loše i što poznam, mada je teško kritizirati ono čega nema. Pljuvanje...sorry ne pljujem po nikome i ničemu. Dao sam i prijedlog: Još mogu pitati Manceovu mamu kako se to radi. Jedino si ti popljuvao nas. Malo sam pregledao i tvoje postove, pa se ne brinem: bitnije je tko piše, nego što piše. Šta ti ja mogu...

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač »

alan34 je napisao/la:nešto mi nije jasno; zbog čega ste vi to ogorčeni? jeste li i šta ste uložili u ovu repku, jeste li uopće u rijeci da ih pratite i bodrite? ova poplava naknadne pameti je smiješna. ne vidim ništa konkretnoga od vas, samo pljuvanje radi pljuvanja. newform, cmrčec i kuglački manijače, u kojim ste vi klubovima? kako kod vas sve funkcionira, šta ste vi konkretno tamo uradili?
Ne bih te htio kritizirati,ali malo si skrenuo,osim ako nisi jedan od njih?Zašto ti misliš da bi svekoliko kuglačko pučanstvo trebalo nešto uložiti u repku da bi bilo kvalitetnno informirano s jedne takve svjetske smotre?Možeš li nam ti reći tko je uložio u ovu repku?Ja znam,za razliku od tebe,tko je uložio!Zar ti misliš da svi imaju mogučnosti biti u Rijeci i na licu mjesta ih podržati?Kakve veze ima u kojim su klubovima trojica navedenih,ako iznose svoje nezadovoljstvo time što nitko od onih koji su trebali nije informatizirao ovo Svjetsko prvenstvo,a još manje se potrudio uspostaviti kontakt s medijima?Pa nisu samo oni nezadovoljni informatičkom nepismenošću i nesposobnošću ljudi iz saveza,ima nas još.Hoćeš kazati da je normalno da jedan reprezentativac šalje rezultate na ovaj forum,umjesto da razmišlja o svojoj igri?Aj nemoj više spominjat ljude i prozivati ih na ovaj način,pogotovo newfom-a,jer su ti isti u kuglanju sigurno puno "dublje" i duže nego ti i sigurno su objektivniji od tebe.Get real čovječe i shvati da ovi u rukovodstvu nisu niti za torbe nosit,a kamoli za nešto drugo.LJUDI OVDJE KOMENTIRAJU "SVJETSKO PRVENSTVO",NJEGOVU ORGANIZACIJU,A ONA KAO TAKVA POJAVA MORA BITI BESPRIJEKORNA I TO BEZ OBZIRA DA LI NAŠA MLADEŽ NEŠTO OSVAJA ILI NE i mora nam služiti na čast.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Rezultati OK, očekivao sam više, kao i svi ostali, ali to je sport i treba im čestitati i na 4 mjestu. :)
Što se tiće informiranosti i weba... da nije :lol: bilo bi :oops: :( . Ako je "joomla template" i takav web krajnji doseg HKS informatizacije, to je ogroman propust...iako s obzirom na službene "blog" stranice saveza nisam ni očekivao ništa više...
A kako očekivati od ostalih medija (TV, radio, web portali, novine...) da prate SP ako organizator nije sposoban prezentirati i omogučiti brz i kvalitetan protok informacija.
Zanima me da li će se nekoga u savezu povući za rukav i priupitati ga zašto to nije bilo odrađeno kvalitetnije, ili će se (kao i uvijek) posuti pepelom i bubnuti kako je sve bilo bezprijekorno... :shock: :cry:
Luko Del Ponte

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 »

lukodp je napisao/la:
Što se tiće informiranosti i weba... da nije :lol: bilo bi :oops: :( .
Ha ha ova ti je dobra i nažalost istinita.
Na službenim stranicama organizatora SP (HKS-a za neupućene) stoji naslov Juniori bez medalje na SP u Rijeci. To ti je ko u filmu Beskrajni dan. Frustrirajuće do boli. Svaki dan isti ljudi, isto vrijeme, slični događaji, i opet tako.

Kegelmaniac
Raspisani lik

Joooj devetka, o čemu pričaš :) zar ne vidiš da su ipak stavili nove vijesti na stranicu!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj »

Draga kuglačka nacijo,

Svim športašicama i športašima, dragoj našoj djeci i želim čestitati na trudu, hrabrosti i želji za što boljim rezultatima. Njihovim roditeljima na strpljenju i naravno živcima koje su morali imati u bodrenju i podršci koje su im dali. Naravno i navijačima koji su iz raznih krajeva Hrvatske došli bodriti naše športaše. Posebne čestitke osvajačicama i osvajačima medalja, kao i čestitka Popovčiću na pobijedi nad Zavarkom, Valentini na zlatnoj medalji, Hrvoju i Boletu, Nikoli i naravno Maji koja je sve iznenadila. Od srca Vam čestitam. Cure su bile odlične, stihijski vođene došle su do medalje borbom i zalaganjem, vođene jedinstvom i pozitivnim športskim duhom koji je vladao unutar samih igračica što je rezultiralo brončanom medaljom.

Moram čestitati i „organizatoru“ g. Mikcu, kao i glavnom operativcu legendarnoj Bibi na odlično odrađenom poslu koji se tiče konkretne organizacije protoka kuglačkog operativnog dijela koji je za razliku od Zadra tekao bez problema. Pohvale idu i na račun predstavnika proizvođača Funka, koji je kuglanu maksimalno pripremio i osigurao uvjete iste za sve kuglačice i kuglače. Miloš je u svakom trenutku bio prisutan i ništa nije izmaklo kontroli. Čestitke Milošu i njegovoj ekipi. Baričević je odradio dobar posao, ali nije mi jasna Wagnerova odluka oko suhih postolja jer dobro znamo da se čunjevi zbog jače kugle odbijaju od „zavjese“ iza. Ali i postoje čunjevi koji zbog svog težišta lete u zrak i isto se tako odbijaju. Ukoliko se nađe neki omjer u kvaliteti čunja i u dubini prostora iza postolja do zavjese pod uvjetom da zavjesa bude pod određenim kutem, može se postići da nema povratnih čunjeva. To je stvar dogovora FIQ-a i proizvođača. To treba unaprijed dogovoriti kako bi igrači znali što ih čeka i kako bi se adekvatno znali pripremiti. Ali, svejedno nema opravdanja za loše rezultate bez obzira kakva kuglana bila.

Dojam koji je na mene ostavilo kuglanje i njegova takozvana revolucija igrača sa brzinom kugle koja naveliko nadmašuje prosjek seniora nije me oduševila. Nisam siguran da mogu dešifrirati gdje takav sustav treniranja djece vodi. Bilo bi mi lakše shvatiti kada bi postojala neka globalna strategija sa razine međunarodne kuglačke federacije i konsenzusa svih nacionalnih saveza. Ovako svaki savez ima neku svoju različitu politiku. Tako nakon ovog prvenstva možemo primjetiti neobjašnjiv pad Mađarskog kuglanja i loši rezultati njihovih mlađih selekcija nasuprot seniora koji mogu bez problema složiti dvije jake reprezentacije. U Njemačkoj se ne mogu dogovoriti oko starog sustava i ovog novog, znači postoje dvije struje koje su u sukobu. Slovensko žensko kuglanje slabi dok u muškom zbog sukoba neki igrači odlaze u druge saveze, ali ih dodatno muče osjetni financijski problemi. Ne postoje kategorizacije mladih sportaša što predstavlja ozbiljan problem u smislu održavanja mladih. Njihovi rezultati na ovom prvenstvu isto tako nisu dobri. Bosna slaba, Rumunjska isto tako, Austija ima samo Hubera koji je bez obzira na godine pokazao zrelost i kvalitetnu igru. Slovačka ima Jasenskog koji prkosi zakonima fizike i sa lakšim hicem uz veliku preciznost dokazuje da je moguće ubaciti se među dečke koji igraju snažnije. Njemačka standardno borbena, maksimalno motivirana i naravno, fizički odlično pripremljena i tempirana forma kako bi na samom prvenstvu dala maksimum. Ističu se Seitz, Pansa i Weiss koji su igrali od prve do zadnje kugle maksimalno koncentrirano. Makedoniji polako na naplatu dolazi ulaganje i rad sa mladima, zasigurno je pomoglo i dovođenje kuglačkih legendi u seniorsku reprezentaciju koje je na psihološkoj bazi pomoglo da se privuku mladi. Zajedništvo i energija koju navijanjem prenose na svoje kolege je fenomenalna i lijepo ih je gledati kako od prvog do zadnjeg hica navijaju za sve svoje kolege. Rezultat, kvalitetna igra i želja za odličnim rezultatom dovela je Maneva do zlata. Da nije bilo takve atmosfere teško da bi bio toliko motiviran. Svaka čast. Ovo će im biti veliki vjetar u leđa da rade još više i bolje. Na idućem prvenstvu biti će jako opasni i zreliji. Srbija zbog najvažnije medalje, a to je zlato u ekipnom dijelu natjecanja može reći da je zadovoljna ali debakl Zavarka treba tražiti u prevelikom pritisku na tog mladog dečka. Izgledao mi je kao da je stvarno izgorio i potvrdio da su i najveći šampioni samo športaši od krvi i mesa. Nitko nije nepobjediv i zbog toga je šport toliko interesantan. Za njihov savez je pohvalno to da su uspjeli napraviti kuglanu koja je najsličnija onim kuglanama na prvenstvima svijeta gdje se pripremaju za takve povišene montažne kuglane. Uz naše dečke to je desetak potencijalnih vrhunskih igrača što je premalo i trebalo bi otvoriti oči svima u svijetu kuglanja. Nadam se da vijeće mudraca u međunarodnoj kuglačkoj federaciji vodi takvu statistiku (teško je u to povjerovati).

Na kraju par riječi oko naše reprezentacije. Rezultat cura ohrabruje i nekako se pokazuje da žensko kuglanje po pitanju ekipnih medalja nastavlja kontinuitet što je dobro, ono loše je da je ipak postojala mala rezerva i možda se moglo više. Mislim da je postojalo još par igračica koje mogle pomoći reprezentaciji i uz malo pametnije preslagivanje i uz kvalitetnije pripreme cure mogu i moraju na idućem prvenstvu biti favoritkinje za zlato. S obzirom na konkurenciju to je izgledno.
Dečki su definitivno dali sve od sebe, to im nitko ne može osporiti. Što je falilo, prepuštam stručnom stožeru da napiše u izvještaju. Činjenica je da smo bili favoriti i da su rezultati sa ekipnog i više nego razočaravajući. Gdje treba tražiti uzroke, kako pomoći, treba li mijenjati trenere, kakve su bile pripreme, kakva je bila atmosfera, kakvi su bili uvjeti i još mnogo sličnih pitanja Izvršni Odbor treba uputiti stručnom stožeru.

Eto, malo sam otvorio prostora za raspravu. Bez nekih negativnih konotacija i komentara. Možemo ovdje raspraviti i o prijenosu informacija. Obzirom da sam bio tamo većinu vremena, nisam bio u mogućnosti pratiti informiranost i na koji način se moglo doći do rezultata. Ali, da je bilo komentara na kuglani, bilo je….

Odgovorite