Utakmice U23 reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti

Re: U23

PostPostao/la Krunoslav » 03 lip 2010

andrej kovač je napisao/la:Luka,molim te da pojasniš tu tezu da igrač nikad nije kriv,osim ako si sam nije trener.

Valjda je mislio ako si je sam trener!?
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la andrej kovač » 03 lip 2010

Pa kaj to znači,da ako igrač ima trenera i i gra slabo,da je kriv trener????
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

andrej kovač je napisao/la:Pa kaj to znači,da ako igrač ima trenera i i gra slabo,da je kriv trener????

Valjda je mislio na reprezentativca, ali meni više igra Bolanjova teorija, sve je u glavi igrača.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Croman007 » 03 lip 2010

arcy je napisao/la:Zahvaljujući Marinu imate na ovoj adresi (http://www.kkzapresic.hr/?type=3&catego ... 1&item=152) priliku vidjeti dobar dio nastupa naših juniora na SP u Rijeci. Za dan-dva će biti još.

Zahvaljujem,da i mi koji nismo mogli prisustovat SP u Rijeci uživo vidimo barem mali djelić natjecanja.
Croman007
Raspisani lik

PostPostao/la dum-dum igrač » 03 lip 2010

Ajde molim vas pogledajte malog Hrca kako igra u tandemu sa Boletom pozicije!?!?! Mali samo čeka da baci na zeleno i da mu se odbije. Pa gdje će on doći sa tim kuglanjem!?!?! Umjesto da bude koncentriran na pogotke on čeka zeleno da nabije i da mu se odbije. Gledajući sebe i kuglanje kada god sam igrao na tu foru pušio sa redovito jer ne misliš na pogotke nego na odbijenje, ali dok sam igrao skoncentrirano uvijek me je kuglana nagrađivala i davala. Tako da su te rasprave o nabijanju glupe i nepotrebne. Kad igraš i pogađaš kuglana nagrađuje, a kad očekuješ da će sve pasti sa neba...e tu je banana.
dum-dum igrač
Tek protipkao

arcy je napisao/la:Zahvaljujući Marinu imate na ovoj adresi (http://www.kkzapresic.hr/?type=3&catego ... 1&item=152) priliku vidjeti dobar dio nastupa naših juniora na SP u Rijeci. Za dan-dva će biti još.

Gledajući naše djevojke, ne znam da li one inaće tako kuglaju ("trgaju" se da bi bacile što jaču kuglu) ili im je trener to rekao, a pored njih slovenke ili slovakinje (malo sam ćorav) bacaju lagano ali pogađaju i rez im je bolji, toliko o snazi šupa.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 03 lip 2010

andrej kovač je napisao/la:Pa kaj to znači,da ako igrač ima trenera i i gra slabo,da je kriv trener????

Na ovoj razini natjecanja za koju imaš plan priprema, načine realizacije i instrumente, apsolutna je odgovornost trenera za loš nastup natjecatelja /ke. Činjenica je da naši klubovi i treneri pa čak i u prvoj ligi , kao i kompletan kuglački šport u državi upravo u ovim taktičkim segmentima nemaju odgovarajuću logistiku na ovim ključnim mjestima. Istina je da smo u u ligaškom dijelu ekipni šport, ali složit ćeš se da ne ovisimo, osim rezultatski puno jedan o drugom igraču. Meni to znači da kompletan pristup treningu treba biti isključivo individualan, osim kada se radi o situacijskom treningu poglavito na nekoj drugoj kuglani npr. u fazi priprema npr. za SP. Istina je da za funkcioniranje ovog sustava trebaš i iskusnog trenera ali i natjecatelja koji je spreman napredovati. No u sustavu vrhunskog športa gdje bih ubrojio ovakve nastupe ne bi trebalo biti ovakovih dilema.
Gola istina je da trenerski kadar koji je vodio ovu repku nije dorastao svome poslu i izazovu koji je stavljen pred njih. Činjenica je da oni nisu krivi što su radili taj posao, iz razloga, što su pretpostavljam, legalno izabrani putem natječaja. Ono što mene više iznenađuje, to je hrabrost prihvatiti se treniranja reprezentativnih selekcija obzirom na njihovo i igračko i pogotovo trenersko iskustvo u odnosu na poslove koje obavljaju u svojim klubovima. Plan priprema koji je predstavljen nakon duge ligaške sezone i brojni vikend nastupi ????, na tragu su novog sustava treniranja i podizanja športske forme pred važne nastupe , koji svakako treba objasniti i nama laicima . Ne znam kakvo će samo ime dobiti, a ja predlažem - vikend ratnici. Apsolutno su trebali malo više uložitu u svoju edukaciju, naučiti što je mikrociklus i sl. prezentirati to IO pa ako ne može izljubiti se i rastati, a ne stajati iza ovoga smješnog programa koji im je prezentiralo i napravilo tajništvo. Tim više što u stručnom stožeru imaju čovjeka koji im to sve može potvrditi, doduše samo teorijski ali ponekad je i to dovoljno za dijalog.
Sve primjedbe koje čitam, nastaju upravo zbog nezadovoljstva kuglačkog puka plasmanom muškića. Čunj kaže djece, s čime se baš i ne slažem. Od reda su to prvotimci u svojim klubovima , većinom već iskusni igrači , odgovorni ljudi željni uspjeha i medalja. Brzina izbačaja i tehnika svakako su u domeni igre jedan od presudnih faktora, no po meni spadaju u školu kuglanja. Tko je ikada, osim individualnih saznanja ovisnih o poziciji i interesu voditelja istih, pomogao bar nakon velikih natjecanja trenerima koji profiliraju mlađe uzrastne kategorije po klubovima savjetima npr. putem analize EP,SP i sl. A imamo šefa stručnog stožera, reprezentativne trenere, voditelje fizičkih priprema, predsjednike , tajnike itd... Kako onda unaprijediti kuglački šport ako moram biti prisutan svim velikim natjecanjima ili još bolje, zašto ne uzeti 8500,00 kn netto ako ću sve to raditi i pokušati biti uspješan a i odgovarati za sve ono što radim loše i dobro ili , zašto nije postavljen trener svih reprezentativnih selekcija koji će sam sebi birati suradnike,programirati, voditi i nadgledati proces priprema ???
Što očekujem u nastupnoj sezoni :
1. licenciranje trenera prve lige,
2. postavljanje glavnog trenera reprezentativnih selekcija i njegov plan rada na uvid svim kuglačima,
3. osnivanje udruge igrača i trenera i njihove predstavnike u skupštini HKS,
4. analizu nakon svih važnijih reprezentativnih nastupa,
5. više ozbiljnosti i jasne kriterije kod licenciranja sudaca ,
6. ostavku svih koji tvrde da ne mogu priskrbiti dovoljno materijalnih sredstava za reprezentativni kuglački šport

Lp
I da, zahvaljujem gospodinu Oršiću što je napravio tuđi posao i uveseljava nam dane s snimljenim materijalom sa evo sada svih natjecanja.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Luka Pezelj » 03 lip 2010

Eto baš tako.
Isto kao što bi bilo normalno da ako igrač ima trenera i igra dobro, da je isto kriv trener. Osim toga u opisu radnog mjesta mu je da bude odgovoran za rezultate igrača o kojima vodi brigu bilo da radi kao volonter ili profesionalac.

Nažalost, najčešća je situacija da ako igrač igra dobro onda lovorike skuplja trener, a ako taj isti kiksa onda je igrač taj " koji nema glavu, tehniku, igru ili tko zna šta drugo"....
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la el'bolanjo » 03 lip 2010

Krunoslav je napisao/la:

Valjda je mislio na reprezentativca, ali meni više igra Bolanjova teorija, sve je u glavi igrača.

Upravo sam to htio reć.

ako ćemo po teoriji mog imenjaka: Tko je onda kriv za Boletovu i Hrcovu lošu igru na SP-u; Pezelj ili Šarac :?:
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la SLAVONAC » 03 lip 2010

Meni sada nešto nije jasno a to je: Ako klupski trener radi sa igračem danima, mjesecima ili čak godinama a onda igrač dođe na zvanično takmičenje ili nastupi za odabranu vrstu i podbaci pod vodstvom izbornika koji sa njime radi dan, dva po čemu to molim izbornik snosi odgovornost za lošu igru. Kvaka je u tome što za dobru partiju zaslužni su klub, klubski trener a u slučaju debakla izbornik je jedini krivac. Daj molim Vas ne budite smiješni. Usput prave reprezentacije ne dolaze na prvenstva da osvoje nešto u paru ( mislim tu na igrač + trener ) već kao ekipa i to ne rijetko sa nekoliko trenera + fizioterapeut + psiholog + sponzor + prijedsjednik + prevoditelj + službeni vozač i još poneko pa u slučaju debakla ne okrivljuju trenera ili igrača već zajednički prihvate krivicu sjednu i pokušaju analizirati pogreške da ih pokušaju izbjeći na slijedećem takmičenju. Usput ako netko ne zna . Meni kao izborniku pripala je čast da idem nešto osvojiti a kad to nisam uspio isključivi krivac bio sam ja. Onda ja, danas on a sutra netko treći SMIJEŠNO DA NIJE ŽALOSNO.
SLAVONAC

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatska reprezentacija

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.