Utakmice U23 reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti

Re: U23

PostPostao/la Macna » 03 lip 2010

Kriv je Miloš i njegova funk ekipa jer nam nije padalo kada smo nerjetko pogriješili (pogotovo meni) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Macna
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la krcko » 03 lip 2010

Sa igračkog aspekta, potpuno iskreno !!

Pitanje koje se samo otvara kao slijedeće je :
1.Da li je broj griješaka bio veći nego uobičajeno?
2.Koji su to faktori koji su ih prouzročili?
3. ima ih još ....

E vidiš to mora odgovoriti struka i preuzeti odgovornost .

Što se tiče SLAVONCA, mislim da jako dobro znaš koliko trener može doprinjeti lošem rezultatu svojim neznanjem ili neadekvatnom pratnjom.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 03 lip 2010

Macna je napisao/la:Kriv je Miloš i njegova funk ekipa jer nam nije padalo kada smo nerjetko pogriješili (pogotovo meni) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja isto mislim da je Miloš kriv, nije ugradio metlu na daljinsko kod čunjeva i uklučivao je kada naši bacaju :mrgreen: :mrgreen: šalim se naravno. Ja nisam bio nikad na nekom velikom takmičenju ali sam kuglao na nešto utaknica i kada mi je glava "prazna" (kao što je netko iz Grmoščice rekao za TV) tada mi ne treba nitko iza mene, a kada mi i "muha" smeta što leti po kuglani, niti dva trenera da sjede iza mene - ne vrijedi.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la andrej kovač » 04 lip 2010

Luka Pezelj je napisao/la:
el'bolanjo je napisao/la:i neznaš šta imaš od igrača za SP, dok ne proba igrat na SP. A za to te nitko ne može pripremit, samo individualna priprema.

...ovo je tako iskreno rečeno i nažalost tako velika večina igrača razmišlja, ali mislim da je to totalna glupost koja samo minimizira utjecaj i odgovornost trenera bilo za dobar ili loš rezultat. Ljudi koji se nazivaju trenerima trebali bi znati što, kada i zašto rade i snositi odgovornost za svoje rezultate. Igrač nikad nije kriv osim ako nije sam sebi trener, što je uglavnom i slučaj. Katastrofa!!!

Pitanje je,koji trener treba preuzeti veći teret odgovornosti,reprezentativni ili trener igrača kroz ostali dio godine?
Luka P.,meni se čini da ti sa svojih nekoliko postova ciljaš na to da je trener juniorske reprezentacije,muške,kriv za neuspjeh i lošu igru naših juniora,a posebno da ga time namećeš i kao uzrok loše Hrvojeve igre.E,pa vidiš tu si u krivu!Sada ću ti odgovoriti kao igrač zašto.Ti,kao Hrvojev trener si ga trebao maximalno pripremiti za ovo Svjetsko prvenstvo,isto kao i ostali treneri svoje igrače koji su ovdje igrali.Trener reprezentacije ne može podići formu na ovakav način kako se radi u Hrvatskom kuglanju,on može naparaviti nekoliko provjera i pokušati taktički dobro postaviti ekipu.Puno više se može postići kada bi svi vi treneri međusobno više komunicirali s trenerom repr. i dogovarali se oko pripreme svojeg igrača i oko njegovog psihičkog stanja i kako da postigne,odnosno kako da izbaci tremu i strah za vrijeme svog nastupa na jednoj tako velikoj smotri.Igrač je uvijek kriv za,ili loš,ili dobar rezultat,a ne trener.Pa ne igra trener čovječe i uvijek je pogrešno tražiti krivca za loš nastup,a ne sam sebe preispitati i prihvatiti činjenicu da si igrao loše.Trener je tu da ti u nastupu pomogne,a igra pojedinog igrača se ne gradi u dva tjedna druženja,ako ih je uopće toliko,reprezentativaca,već se gradi i stvara tijekom cijele godine.Pa nije valjda da ti očekuješ da ti brat igra fenomenalno na svj.prvenstvu,a u 1.hkl.ne može sakupiti više od par nastupa.Njemu fali "muške" igre i bilo bi mu bolje da igra u nekom klubu gdje bi skupljao iskustvo,npr.Poštar.Nije sve u novcu i kategorijama po kojima se dobivaju novci.Znači,za mene,ljutio se ti ili ne,ti moraš ponijeti veći dio odgovornosti za njegovu lošu igru.Gledajući Marinove snimke ja nisam vidio da na kuglani loše pada,ja sam vidio da ima puno promašaja,što sugerira lošu igru,a ako je neko u formi,to mu niti jedan trener ne može oduzeti,zapamti to.
Pogledaj Galjanića,uzimam za primjer,kada je nešto osvojio na takvim takmičenjima?Nikada.Hoćeš reći da mu je kriv trener.Pa njega trener niti više može naučiti kuglati niti ga pokvariti.Znači,ovo šta ti je Luka B.napisao ti je istina.Nitko ne može pripremiti igrača za takve smotre koliko se on može sam pripremiti.Ili ima ono nešto u sebi,ili nema.Možda nema sada,možda će imati u budučnosti,ali da bi to imao,odnosno dobio,mora igrati,a ne grijati klupu.Postoje i autogeni treninzi,koje je N.Dragaš prakticirao kada je postajao svjetski prvak.Nije mu to sugerirao trener,niti mu je s time mogao pomoći,radio je to individualno.Zašto?Zato jer mu je to pomagalo da izbaci okolinu oko sebe kada igra i kada je to uspio igrao je kao na treningu,opušteno,nije "drhtao".A kako su igrali naši dečki?Sa strahom i cijeli im je svijet bio kriv jer kao loše pada.Zašto?Zato jer im je cijela nacija unaprijed predvidjala zlato.E to ti je katastrofa.Prije smo pisali kod starije repr.o upitnom odabiru i kriterijima,ali ovdje nema upitnika.Ovdje su u ekipi bili svi najbolji,a pouzdano znam da su neki od njih i loše i premalo trenirali.Pa zar je za to kriv izbornik trener.Zar je trener kriv kaj je Lulić tvog brata na neprimjeren način na dodjeli medalja za prvi kup RH proglasio svjetskim prvakom,kada nije bilo ni mjesto ni vrijeme za to?Pa to ti je kao da mu je stavio 50kg oko vrata.Itd.......Zapamti Luka,ne umanjujem utjecaj trenera,ali igrač je uvijek taj koji snosi veći dio krivice,dobre ili loše,za svoju igru.I nemoj misliti da bi ti kao trener postigao veći uspjeh u tom trenutku s tom reprezentacijom,nisi ti bog,jer kada bi tako bilo onda bi i sada imali zlatne juniore,a ne tek četvrte.
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la ZrntscheZ » 04 lip 2010

andrej kovač je napisao/la:...Gledajući Marinove snimke ja nisam vidio da na kuglani loše pada,ja sam vidio da ima puno promašaja,što sugerira lošu igru...

ma kakvo loše padanje...od precizne kugle devetke su padale u serijama...
pa gledali smo Srbe, Nijemce, Slovake, Austrijance...čak je bilo i među Bosancima, Poljacima i ovim slabijim repkama igrača koji su znali imati po preko 80 na 10 kugli...dakle, pada...

kolko se ovako sa tribina moglo vidjeti i ponešto zaključiti loh je trebal biti odigran tanko, sa ulaznom rotacijom i po mogućnosti bez da kugla siječe stazu...
nema lupetanja po prvome samo...od tvrdog prvog ne padaju sedmice kak na podosta kuglana u HR...ostaju kocke (5) ili eventualno šestice...

meni se ovako na oko činilo najsličnije kuglani u Koprivnici...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la Luka Pezelj » 04 lip 2010

Mislim Andrija da si ti ipak dovoljno ozbiljan da bi na ovakav način komunicirali, napisao si stranicu teksta o onome šta sam ja možda mislio reći...

Pričali smo o odnosu i povjerenju između igrača i trenera, a ne o ikakvom preuzimanju reprezentacije ili o tome da bi ja nešto bolje ili lošije, a kamoli da sam Bog ili nešto slično.

Mi se razilazimo kod poimanja trenera i njegove odgovornosti, što je i normalno za nekoga (većinu) tko radi sam na sebi godinama... Mišljenja sam da je to apsolutno krivo. Iskreno se divim vrhunskim sportašima (kuglačima) koji se sami o sebi brinu... iako ja na takvog izvan kuglanja još nisam naišao, ali mi smo ipak posebni zar ne?

opet se vraćamo na građevinu, koji radnik je kriv ako se sruši zgrada koja je loše projektirana.

Normalno je da sam ja kriv za Hrvojev i Pavin rezultat, i ponosim se time.
Zadnja izmjena: Luka Pezelj; 04 lip 2010; ukupno mijenjano 1 put/a.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la alan34 » 04 lip 2010

[quote="Luka Pezelj"]
. iako ja na takvog izvan kuglanja još nisam naišao, ali mi smo ipak posebni zar ne?

vjerojatno nisi čuo za federera? :o :lol:
alan34
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la SLAVONAC » 04 lip 2010

Otkud sada odjednom dva takva lapsusa Luka. Nema Andrije, I ako si suviše ponosan ostavi se kuglanja i brata jer tako mu sigurno ne pomažeš.
SLAVONAC

PostPostao/la andrej kovač » 04 lip 2010

Luka Pezelj je napisao/la:Mislim Andrija da si ti ipak dovoljno ozbiljan da bi na ovakav način komunicirali, napisao si stranicu teksta o onome šta sam ja možda mislio reći...

Pričali smo o odnosu i povjerenju između igrača i trenera, a ne o ikakvom preuzimanju reprezentacije ili o tome da bi ja nešto bolje ili lošije, a kamoli da sam Bog ili nešto slično.

Mi se razilazimo kod poimanja trenera i njegove odgovornosti, što je i normalno za nekoga (većinu) tko radi sam na sebi godinama... Mišljenja sam da je to apsolutno krivo. Iskreno se divim vrhunskim sportašima (kuglačima) koji se sami o sebi brinu... iako ja na takvog izvan kuglanja još nisam naišao, ali mi smo ipak posebni zar ne?

opet se vračamo na građevinu, koji radnik je kriv ako se sruši zgrada koja je loše projektirana.

Normalno je da sam ja kriv za Hrvojev i Pavin rezultat, i ponosim se time.

Nisam ja tebe želio kritizirati,već sam samo rekao ono što proizlazi iz tvojih postova,pokušavajući ti ukazati da nisu treneri ti koji igraju,iako njihov utjecaj nije beznačajan.Neznam na koji dio priče proizlazi ovaj zaključak da si ponosan na Hrvojev i Pavin rezultat.Onaj iz ekipnog sigurno nije,dok im na ovom drugom iskreno čestitam.Međutim,za mene,a mislim da je i za mnoge druge bitniji ekipni rezultat,jer kada to ne bi bilo tako,zašto se ekipni rezultat broji u kombinaciji,a ovaj ne.Po tvojoj teoriji o povjerenju između igrača i trenera sam u svom postu malo progovorio da bi "osobni" treneri trebali surađivati sa repr.trenerima i obrnuto,ali opet ti kažem,ne možeš ti kao trener biti glavni krivac za dobru ili lošu igru igrača.Luka ti jesi perspektivab trener,ali nemoj zanemarivat starije trenere i igrače,jer ipak vrhunski trener mora biti spoj znanja koje ti nesumnjivo posjeduješ ali i iskustva.
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Luka Pezelj » 04 lip 2010

lapsus calami, isprika Andrej...

Federer ih ima barem 3-4 i skupo ih plaća, (treneri su glavni razlog zašto je tenis tako skup sport)

suviše ponosan??? Puna mi usta tuđih riječi...

Normalno je da je ekipni rezultat važniji od neke kvazi-tandem discipline, normalno je da izbornik surađuje sa klupskim trenerima, normalno je da ako si kao trener bio ponosan prošle godine da ćeš i dogodine biti dovoljno pošten i preuzesti krivnju za manje uspješne reultate, a ne se skrivati iza igračevog neiskustva ili čega drugoga... u tome i jest cijela bit.
Zadnja izmjena: Luka Pezelj; 04 lip 2010; ukupno mijenjano 2 put/a.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatska reprezentacija

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.